Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Növényi "altatók", stresszoldók fórum

Növényi "altatók", stresszoldók (beszélgetős fórum)


27. 55Judit (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 14:07
Én ismerem. Talán olyan készítmény már nincs is amit ki ne próbáltam volna.
2023. márc. 5. 14:02
Nottevitet ismeri valaki? Több fajtája van
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - New(l))
2023. márc. 5. 14:01

Rozsagyokeret nemreg vettem de nem próbáltam ki, napi egy kapszula ugye?

Alvásra megkerdezhetem milyen altatot szedsz?

En azt sosem mertem kiprobalni, mert félek hogy hozzá szokok.talan zoloft ot szoktak mondani, hogy az gyenge?

Melatonint is szedtem már, eleinte jo volt, de mar nem

24. 71ddaa07fa (válaszként erre: 23. - New(l))
2023. márc. 5. 13:59

Azt gondolom, ezeket a csodaszereket azért reklámozzák, hogy el lehessen adni őket, de gumicukrot is majszolhatna az ember ugyanannyit érne vele...

Akinek igazán problémája van, azon a gyógyszer lehet az, ami segít, ahhoz viszont hozzá lehet szokni, és nagyon nehéz elhagyni.

23. New(l) (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 13:41

Én alvászavaros vagyok, arra már csak gyógyszer hat, de azt csak akkor szedek, ha már hetek óta nem tudok aludni (vannak jobb és rosszabb időszakok).

Jókat írtak a többiek, valeriana, citromfű, gilgotavirág, levendula hatásos lehet.

Nekem ami bevált, ha kezdek magam alá esni, a rózsagyökér. De szedtem ashwaganda-t is, az is jó szorongásra. Nálam inkább az van, hogy ezek a természetes szerek előbb - utóbb már nem hatnak.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - New(l))
2023. márc. 5. 13:17
Teljesen nekem sem, de a semminel azért jobb. Te kit szedsz jelenleg?
21. New(l)
2023. márc. 5. 12:42
De irigylem akinek ezek (még) beválnak.
2023. márc. 5. 12:41

Én este 6 körül beveszek egy magnézium-biszglicinát kapszulát, amiben 60 mg van és B vitaminokat is tartalmazó kollagén tablettát.

Ezeknek idegnyugtató, szorongásoldó és alvást elősegítő hatása van. És nálam ez tényleg működik.

Persze ugyanez egy másik embernek vagy túl erős, vagy gyenge, vagy hatástalan.


Mindenkinek magának kell kikísérleteznie, mi a jó neki. És még azt is időnként érdemes felülvizsgálni.

19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 11:23

Hát ez komoly. Enyém se különben, én rendszerem meg a kemoterápia óta zavarodott meg.

Van akinek beválik valamelyik gyógytea is, van akinek ütősebb kell.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Myra)
2023. márc. 5. 10:53
Az nem jó, én extrák miatt szenvedek sajnos, és főleg 2021 óta miután elkaptam a kovidot. Előtte is volt, de nem ennyi.. Iszonyatos
17. Myra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 10:32
Én nagyon beteg lettem 4,5 évvel ezelőtt, a lényege 2 évig nem jöttek rá mitől vannak rohamszerűen rám törő iszonyatos rosszullétek 220 as vérnyomással.(amúgy hormontermelő mirigyet tartalmazó bélpolip volt) Teljesen tönkretett 2 év alatt, azt hittem belehalok , mire nagy nehezen kiderült. Mikor kivették a polipokat egy roncs voltam, én se tudtam aludni, pánik rohamaim voltak, annyira féltem. Elkezdtem Sedacur Fortét szedni és jó minőségű B vitaminokat tartalmazó étrend kiegészítőt. Nekem a citromfű tea nem jött be, nagyon legyengített. 2020, június 20.-án jöttem ki a kórházból és 2021, januárjában abbahagytam a sedacur fortét, mert már nem volt rá szükség. Maradtak a B vitaminok. Ja, és amikor megerősödtem kicsit minden hajnalban tornáztam. Szobabringán és talajon, gerinctornát csinálok azóta is. Már csak időnként csinálok egy B vitamin kúrát , nincs alvásgondom. Szóval próbáld ki hátha neked is bejön.
16. globus
2023. márc. 5. 10:16
Valeriana nem ér semmit. 2 db-ot veszek be, és a szokásosnál egy órával korábban! felébredek.
15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 09:30
Ha privátban írnál, adnék útmutatást.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2023. márc. 5. 09:28
Nehez valasztani annyi van
13. 55Judit (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 09:23
Rendben. Annyit hozzátennék, ne a legolcsóbbat keresd. Több féle oka is van hogy nem érdemes.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. márc. 5. 09:11
Na ez eszembe sem jutott enis utána nézek!!!
11. Görögtánc (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. márc. 5. 09:02
A természet csodája. :)
10. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 08:57

Én CBD olyat használok bő 1 hónapja.

Feszültségre, szorongásra, depire alvásminőség javítására tökéletes segítség. Nem csak olvasom, már érzem is.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 96e4cb8ca7)
2023. márc. 5. 08:50
Elenium az rendes orvosi gyogyszer?
8. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 08:27
Valeriana Harmony Night nekem egèsz jól hat. Napközben 2x5 mg Eleniumot írt fel a háziorvos (szóltam, hogy erősebbet nem akarok szedni) . Nem mindig szedem őket, csak ha nagyon stresszes vagyok.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 08:19

Valamikor úgy tanultam édesanyámtól, hogy a tea világosra főzve altat, sötétre főzve élénkít.

Direkt altatósra (= gyengére, világosra) főzni még nem próbáltam. Az biztos, ha túl sötétre, erősre főzöm, akkor az kb. mint egy csésze kávé, élénkebbé, pörgősebbé tesz.


Semmit nem veszítesz azzal, ha lefekvés előtt egy csésze gyenge, citromos teát megiszol. :))

2023. márc. 5. 03:23

Szerintem nincs ilyen, de azért próbáld meg, ideig óráig hátha segit.

Pl citromfű tea, vagy a patikákban kapható gyógynövényes drazsék.

5. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 5. 03:16

Ez mindig sajat problalkozas.


Ha receptre irjak fel is igy van.

A pszichiater nem isten, es altalaban nem is tudjak mit csinaljak egy szerrel. Vagy egyut tudsz mukodni, vagy nem, vagy bevaluk, vagy nem.

Neha az utcan drogozas biztosabbnak tunik vagy az ivas.

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 4. 23:39
Nekem egyik sem ér semmit...
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Regin_a)
2023. márc. 4. 21:29
Köszi. Milyen liliomot? Ezt nem értem
2023. márc. 4. 21:26

CSAk az OGYI által jóváhagyott szereket. Csokor liliomot ne hagyj éjjelre a szobádban

Orbáncfű? Olvasd el az ellenjavalatait is

2023. márc. 4. 20:59

Érdekelne, aki használ növényi jellegű " altatókat" melyik vált be neki a legjobban?

Napközbeni feszültségre mit tudtok ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook