Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudnátok nekem kifejezetten stresszoldásra gyereknek szedhető vitamin készítményeket? 8 éves gyereknek fórum

Tudnátok nekem kifejezetten stresszoldásra gyereknek szedhető vitamin készítményeket? 8 éves gyereknek (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 11. 16:17
Beszéltem a két kisfiúval nagyon higgadtan szépen, megértették, bocsánatot kértek. Most "csend" van. Remélem így is marad
52. b-zs (válaszként erre: 50. - Mkjudit)
2011. nov. 6. 17:43
A lányom ide helybe járt oviba, nem sokat, mert túl sok a 3H-s gyerek -halmozottan hátrányos helyzetű-, átirattuk másik oviba, de úgy voltunk vele 1 hónap van vissza az évből, járja ki itt helyben.. igen ám, míg egyik du megállít az egyik nagymama, hogy hallottuk-e, hogy az egyik barna bőrű kisgyerek rendszeresen a fütyijét mutogatja, és azt mondja, hogy sz..jál le., meg késsel jár oviba.. A férjem még aznap bement a vezető óvónőhöz, aki csak hümmögött és maszatolt, hogy ne aggódjon apuka, jó kezekben van a lánya, figyelik a gyereket, míg az óvónő megmondta kerek perec, hogy olyan családból származik, nem tudnak vele mit kezdeni, nem mer szólni, nehogy megverjék, minden nap elveszik tőle a kést, odaadják a szülőnek, de másnap újra hozza (gondolom ez a szokás, hogy késsel járnak..), és rászólnak, ha a fütyijét mutogatja, no meg nem tehetnek vele semmit, mert sérül a személyisége.. az volt a lányom utolsó napja itt a helyi oviban, azóta másik óvodába jár, ahol még a csúnya beszéd sem megengedett, nemhogy a magamutogatás.. szülőiről meg úgy jött vissza a hír, hogy felfújtuk ezt az egészet, meg különben is a mi gyerekünket nem érte atrocitás.. még szerencse, mert nem vártuk meg..
51. mogyianyu (válaszként erre: 50. - Mkjudit)
2011. nov. 5. 14:41

Csak higgadtan! Intelligensnek tűnsz, erőltess magadra nyugalmat, és gondold át előtte mit szeretnél mondani, kérdezni!

Semmi sem teljesen fekete vagy fehér!

Annak a másik gyereknek pont elég baj, hogy így nevelkedik! Ha rárontasz, csak romlik a helyzet! Most kell "elkapni", hogy felnőttnek ne legyen ilyen! Ha látja, hogy nem bántani akarják, hanem segíteni, ő is enged majd! Ez nagyon nehéz, de annak kell okosnak lenni, aki felnőtt! Drukkolok!

50. mkjudit (válaszként erre: 46. - Virus2008)
2011. nov. 5. 14:34
Azért ennyire ne ragadtassátok el magatokat...Nem gyógyszerezni akarom,csak amíg megoldjuk a problémát egy kicsit oldani a feszültségét B vitaminnal vagy gyógyteával. Ha ismernétek, hogy milyen anyatigris vagyok ,tudnátok, hogy ki fogom iktatni a gyereket...rövid időn belül!!
49. mogyianyu (válaszként erre: 48. - Virus2008)
2011. nov. 5. 12:11

Aki "terrorista", annak is oka van! Valószínű, hogy a szülőkkel nem sokra megy ilyenkor az ember! Van hogy annyi elég egy ilyen kis "elszabadultnak", hogy a felnőttek (pl. egy olyan tanár akit tisztel) elkapják a frakkját, és a bántott féllel szembesítik! Mindig az adott szitut kell megnézni, mi használ!

Az sem mindegy, hogy fizikailag bántalmazza a társát, vagy sunyi módon, lelkileg gyötri. Más a megoldás ilyenkor is.

2011. nov. 5. 11:52

Az sem kizárt, hogy az a gyerek aki cseszegeti a tiédet, az nem komplett.Általában ha vki rászáll valakire azért csinálja,mert tudja, hogy az illető nem tud ellene védekezni, van valami gyenge pontja.



Szerintem ez a gyereked harca inkább,mert nem lehetsz vele mindig aki megoldja a dolgokat,mert akkor meg ő lesz az anyámasszony katonája, majd azért cseszegetik.

2011. nov. 5. 11:48
ne etesd gyógyszerrel
2011. nov. 5. 11:41

Hát az nem megoldás, hogy teletömöd minden sz.rral,már bocs,és nyugtázod, hogy stresszes.


Attól még a probléma, probléma marad.Szerintem ne vidd át máshova,mert az meg megfutamodás, sőt ott újra be kell illeszkednie az sokkal rosszabb.


Tényleg talpra kell állítani őt, hogy kiálljon magáért, a sport jó ötlet.Az sem árt ha tényleg beszélsz a másik féllel, meg a szülőkkel.


A gyerekek nagyon genyák tudnak egymással lenni,és általában nem maguktól ilyenek,hanem otthonról hozzák :(


Illetve azt az okot is meg kell találni amiért valami okból ki van "közösítve".

2011. nov. 5. 11:35
Semmiképp nem adnék még vitaminokat sem ilyen célzattal. Nem hiszem, hogy megoldás az, hogy egy ilyen fiatal gyermeket rászoktatunk arra, hogy ha baj van be kell kapni egy pirulát.
44. gerna
2011. nov. 5. 11:32
Amúgy gyereknek "stresszoldásra" is jó a Béres csepp.
43. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Mkjudit)
2011. nov. 5. 10:17

az nem fog megszűnni, ha begyógyszerezed a gyereked.

Viszont a tanulmányi eredménye romlani fog, a koncentrációja romlani fog és még betegségtudatot is keltesz benne, hogy gyógyszert kap...

42. dd0b171267 (válaszként erre: 38. - Mogyianyu)
2011. nov. 5. 10:15

Nem vagyok pedagógus, de láttaím mi folyik a világi iskolákba. Láttam, hogy mi számít lés mi nem.És hogy egy pedagógus, hopgy lehet részrehajló, hogy lehet lekenyerezni az pár ezer Ft-os ajándékkal meg egy mindenlébe kanál Szmk-s gyerkőcével.


Aztán láttam olyan pedagógust is, aki egy komplett kisközösséggé alakította az osztály, ahol nem lett megengedve a klikkesedés, ahol összefogás és szolidaritás van a hátrányosabb helyzetű egyedekkel.


Ilyet is láttam.



Sok mindent láttam.

41. andi6020 (válaszként erre: 3. - Mkjudit)
2011. nov. 5. 09:57
Egy hülye osztálytárs miatt akarod gyógyszerezni a gyereket?
40. mogyianyu (válaszként erre: 21. - F799cac10e)
2011. nov. 5. 09:55
Erre gondoltam!!!!
39. mogyianyu (válaszként erre: 20. - Dd0b171267)
2011. nov. 5. 09:54
Nem uszítom! Meg kell tanulnia megvédeni magát! Nem csak erőszakkal és agresszióval lehet védekezni!
38. mogyianyu (válaszként erre: 16. - Dd0b171267)
2011. nov. 5. 09:52
Igen, a pedagógusnak is figyelnie kell, de a szülőre is épp ennyi felelősség hárul! Tanítottál te már? Elképzelni nem tudjátok milyen nehéz a helyzet! A szülőnek is kell olyan viszonyt ápolnia a gyerekével, hogy nem történhessen meg, hogy csak akkor eszmél, mikor a gyerek már a porban van!!!!
37. b-zs (válaszként erre: 36. - Mkjudit)
2011. nov. 5. 09:51

Nagyon jól teszed! Csak így tovább!

Vigyétek el egy kicsit kirándulni, bringázni minden gyerek szeret, hogy egy kicsit kizökkenjen, kikapcsolódjon. Remélem hamar megoldódik a helyzet!

2011. nov. 5. 09:40
Köszönöm a segítségeteket. Az önbizalma erősítésére már beirattam aikidozni, jövőhéten kezdi. Az osztálytárssal beszélni fogok első körben, aztán ha továbbra sem változik a helyzet,akkor továbblépek...
2011. nov. 5. 09:37
Az ilyen gyerek esetében ráadásul pont ártana.
34. dd0b171267 (válaszként erre: 28. - B-zs)
2011. nov. 5. 09:36

Egy lelkileg legyengült gyereknek elöbb a lelkét kell rendberakni-szerintem.


Egy lelkileg megbetegedett embert sem fogsz a csatatérre kiküldeni, mert még betegebb lesz.


Ti ott hibáztok, hogy mindazt a tanácsot amit adtok-egészséges gyeek esetébe adjátok.



Ennek a kisfiúnak meg van törve a lelke és megalázták.Nem kicsit, hanem nagyon.

33. vadmálna11 (válaszként erre: 30. - Kisj)
2011. nov. 5. 09:13

Vagy egy hibás sprotág-választás miatti kudarc-megélés után még inkább padlóra kerül.


A sporthoz is szükséges egy bizonyos szintű mentális egészség. Jó dolog a sport, csak túl széles a paletta... mik az erősségei? milyen lehetőségek vannak a közelben? ...és mindenekelőtt mentálisan kell erősödnie... nevelési tanácsadó, ha a szülő felelősséggel akar segíteni...

32. b-zs (válaszként erre: 31. - Kisj)
2011. nov. 5. 09:13
az nem gond, ha sokan ezen a véleményen vannak, ebből is látszik, hogy ez nem egy rossz gondolat:)
31. kisj (válaszként erre: 30. - Kisj)
2011. nov. 5. 09:11
Ja, ezt már más is írta? akkor bocsi:)
30. kisj
2011. nov. 5. 09:10
Vidd el valamit sportolni. Az jót fog tenni az önbizalmának és a testi-lelki erőnlétének is.
29. b-zs (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. nov. 5. 09:09

én is erre szavazok:)

sport, sport, sport..hogy önbizalma legyen, és kiállása, no meg egy jó társaság, ami a hasonló érdeklődésű és korú gyerekekből áll, ez sem utolsó szempont. Azok a gyerekek, akik egy ilyen közösséghez tartoznak, nehezebben kallódnak el.

28. b-zs (válaszként erre: 26. - Dd0b171267)
2011. nov. 5. 09:07
Valamit kell vele kezdeni, ami kizökkenti ebből az állapotból, ha csak jajgatnak felette és a buksiját simogatják, előrébb nem lesz tőle, szerintem.
27. b-zs (válaszként erre: 10. - Mkjudit)
2011. nov. 5. 09:06

Nem lehetsz mindig ott, meg kell tanulnia megvédeni magát és meg kell tanulnia a konfliktusokat kezelni. Az iskolás gyerekek nagyon csúnyák tudnak néha lenni. Ha nagy a gond, akkor tényleg szakemberrel kell beszélni. Az osztályfőnökkel is beszélnék, hogy ő mit lát ebből az egészből, lehet vannak problémás gyerekek az osztályban, akik a társaikat "zaklatják" és ez akkor már az ő hatáskörük, hogy valamit tegyenek.

A benne felgyülemlett feszültséget pedig valahogy le kell vezetni, futás, biciklizés, foci, lényeg, hogy mozogjon, sportoljon, és megtanulja levezetni a stresszt.

26. dd0b171267 (válaszként erre: 23. - B-zs)
2011. nov. 5. 09:01
egy lelkileg megrogyott és padlón lévő kisgyereket, hogy tudsz erönlétre fogni?
25. rozsa132 (válaszként erre: 22. - Vadmálna11)
2011. nov. 5. 09:01

Szerintem helyesen látod, mi is voltunk hasonló helyzetbe, és a nevelési tanácsadás nagyon jól be vált! Nem a verekedés és stb a megoldás, erőszak erőszakot szül!

Sajnos az érzelmi világuk a gyermekeknek nagyon könnyen sérül!

Én minden képpen szakember segítségét venném igénybe a szülők helyébe!

24. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Mkjudit)
2011. nov. 5. 08:58
Úszás, kocogás, önvédelmi sport, sok alvás és gyümölcs.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook