Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nők a szülés után! Ti hogy éltétek meg a testi-lelki átváltozást? :) fórum

Nők a szülés után! Ti hogy éltétek meg a testi-lelki átváltozást? :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
56. 80ASIQ (válaszként erre: 54. - Rhea)
2007. szept. 14. 23:00

Ahhoz képest, hogy nem vagyok nő, egész jól elvagyok itt. De a Gazda bátorított, hogy én is írjak!

Szóval 9 hónap után már nagyon kis adagokat szopott a gyerek önkéntesen, bár lett volna még tej. Azt hiszem 8 hónapos korától kezdtünk mást is adni neki, mert a Spock-könyv így ajánlotta. Meg a védőnő. Lényegében a gyerek választotta le magát.

Egyébként hajlok arra, hogy ahány anya: annyiféle, ahány védőnő: annyiféle, ahány gyerekorvos: annyiféle.

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy nem kell "görcsölni". Kialakul minden!

55. virgilius (válaszként erre: 54. - Rhea)
2007. szept. 14. 22:56
Hát 2 éves kor után már mindent meg lehet velük beszélni, legalábbis olyasmiket, hogy utcán, mások előtt ne kérjék pl... Az esti összebújásnál meg miért ne kaphatnának... lelkileg sokat jelent nekik sztem, de amikor betegek voltak, még ilyen nagy korban is simán visszaálltak a csak szopira, és súlyvesztés nélkül vészelték át a kórságokat. vagyis nem igaz, hogy nincs már tápértéke. Végül közös megegyezéssel hagytuk abba, a fiammal azért korábban, mert közben terhes lettem megint, és akkor már nagyon kellemetlen lett nekem a szoptatás, még napi 1-2-szer is.
54. Rhea (válaszként erre: 52. - Virgilius)
2007. szept. 14. 22:52
le a kalappal! jó sokáig szopiztak a gyerekeid. az én fiam 9 hónapos lesz, szépen szopizik, és még nem akarom elválasztani. DE mindenki azzal szekál, hogy az idő előrehaladtával egyre nehezebb lesz.nem tudok mit tenni, ráadásul nekem januárban vissza kell mennem dolgozni.. nálatok hogyan ment a leszoktatás?
53. 80ASIQ (válaszként erre: 52. - Virgilius)
2007. szept. 14. 22:52

Lehet, hogy Te írtad, de bocsásd meg vétkem, hogy nem kerestem vissza! :)

Szép teljesítmény!

2007. szept. 14. 22:45

Hehe, én 27, illetve 37 hónapos korukig szoptattam őket. :DDD

A fiam ennek ellenére légúti allergiában szenved, a lányom viszont Makk Marcsi. ;-)

51. 80ASIQ (válaszként erre: 49. - Egypt)
2007. szept. 14. 22:27

Legyen szerencséd!

Különböző embereket hallgatva az a helyzet, hogy a táplálást illetően is különböző szokások, kombinációk léteznek, valamint ennek eredményye is különböző. Van aki allergiás lesz, van aki nem, stb. Így én nem akarok megfellebbezhetetlen igazságokat nyilatkozni. A fiam most növi ki az allergiáját (pollenérzékenység) pedig ő virtigli anyatajes volt. Mindenesetre hozzám (is) a szoptatásra való törekvés áll közel, amennyire csak lehet.

50. célia88 (válaszként erre: 48. - Egypt)
2007. szept. 14. 22:14
Látod te vagy az ellenpélda. Ilyen is van. Egyébként, igaz én is voltam allergiás nem is olyan régen (17 évesen), de szedtem a gyógyszereket és idővel elmúlt. De tényleg nem lehet rám mondani, hogy beteges lennék. :)
49. egypt
2007. szept. 14. 22:09
Most azt ajánlják, hogy a gyerek fél éves koráig kizárólag anyatejet kapjon, és minimum egy éves koráig szopizzon. Én is így tervezem. Tovább azért nem szeretném.
48. egypt (válaszként erre: 46. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 22:08
Tudom, hogy sokan nem tudnak szoptatni rendesen, és rákényszerülnek a tápszerre de ez akkor is kényszermegoldás. Pl. az anyatej 100%-ban hasznosul és gyorsan végighalad a bélrendszeren, a tápszernek viszont csak 2/3-a, a többi pang a belekben. Ezért híznak jobban a tápszeres babák. Másrészt az anyatej rengeteg fertőzéstől megvéd, és az allergia megelőzésében is fontos szerepe van. Anyunak pl. nem volt elég teje, és pár hónapos koromtól az anyatej mellett tápszert is kaptam, a férjem meg csak tápszert kapott. Mindketten allergiásak vagyunk, sajnos.
47. célia88 (válaszként erre: 46. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 22:02
Pontosan nem tudom, hogy anyukám engem meddig szoptatott, de azt igen, hogy nem túl sokáig. Utána én is tápszert kaptam és így is milyen stramm kiscsaj lettem! :D Így sem voltam egyátalán beteges vagy ilyesmi...
46. 80ASIQ (válaszként erre: 41. - 9c5ea9abb5)
2007. szept. 14. 21:58

Szia!

Írtam is, hogy nejem túlaggódta, ami számomra igen zavaró volt. Te szerencsésebb lelkialkat vagy, hála Istennek!


Szopik még a gyerek vagy már tápszert kap?

A balatoni nyaralásnak ebből a szempontból volt-e valami hátránya?


Nejem nagyon kényes volt arra, hogy szopjon a gyerek, ez 9 hónapos koráig ment. Vannak akik 6 hetesen abbahagyják, mások 3 hónapra esküsznek sőt itt a hoxán olvastam olyat, hogy valaki talán másfél évig szoptatott. Nem ismerem a mostani tápszereket, de látom, hogy akkor is felnő a gyerek hátrány nélkül, ha tápszeres.


"anyósékat hagyjuk"

Hát igen...

:)

45. egypt (válaszként erre: 44. - Rhea)
2007. szept. 14. 21:57
Köszi!:))
44. Rhea (válaszként erre: 43. - Egypt)
2007. szept. 14. 21:53

és akkor sem kell rögtön a legdrágábbat venned, én egy egyszerű kézi mellszivót vettem, mindenki azt ajánlotta. a tejbelövellés után kipróbáltam, de nem enyhitette a feszülést, a védőnő megmutatta a kézi fejés tecnikáját, és az jobban ment.


sok boldog pillanatot és jó egészséget mindkettőtöknek! :))

43. egypt (válaszként erre: 42. - Rhea)
2007. szept. 14. 21:40
Azt hiszem, inkább kivárom, mi lesz. A tanfolyamon azt mondták, csak egy kicsit kell kézzel lefejni, ha nagyon feszül, nem kell teljesen. Ha szükségem lesz rá, akkor vetetek egyet a férjemmel, és behozza a kórházba.
42. Rhea (válaszként erre: 18. - Egypt)
2007. szept. 14. 18:21

szia!

én vettem egyet, aztán soha nem használtam. szerencsére egyszer sem gyulladt be a mellem, a fiam mindig szépen kiüritette/kiüriti a mellemet. igaz, nekem szépen kicsepegett a felesleg, vagyis inkább kifolyt. ha viszont nem csepeg ki a tej és sűrűn begyullad a mell, jó ha van mellszívó. előre nem tudhatod, főleg az első babánál. én megvenném a mellszivót, bár szerintem kézzel is meglehet tanulni. én, ha valahova mentünk, lefejtem kézzel egy etetésre valót.

41. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 16. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 18:18

sziasztok

elolvastam a hozzászólásodat és kicsit szeretném céliát feldobni

én egy három és fél hónapos kislány édesanyja vagyok, első baba, és szerencsére 80 ASIQ leírása csöppet se illink ránk. A baba csak pár hétig volt sokat sírós, már a legelejétől csak egyszer ébredt éjjel, egy ideje meg van hogy 8-9 órát is alszik éjjel egyhuzamban. Segítségem nekem sincs (szülők távol, anyósékat hagyjuk) mégis mindent meg tudok csinálni a baba mellett - értsd háztartás.

Már 2 hónaposan voltunk vele a Balatonon pár napot nyaralni, nagyszülők örömmel vigyáztak rá, így kettesben is tudtunk lenni.

Szex: mi nem tartottuk be egyik 6 hetet sem, szóval férjem nem panaszkodhatott, és mivel a baba fiexen 8-9 körül már alszik, és legrosszabb esetben éjfélkor felébred, így van időnk egymásra.

És én nem vagyok egy túl aggódós típus, csak annyira amennyire kell:-)

Szóval sokminden hozzállás kérdése, szerintem!

40. egypt (válaszként erre: 34. - Virgilius)
2007. szept. 14. 18:05
Az Urtica urenst nekem is nagyon ajánlották.
39. egypt (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2007. szept. 14. 18:05

Most inkább úgy gondolom, nem veszek előre. Érdekes különben, mert a barátnőm a Mini Electric-re esküszik, szerinte semmi más nem jó.

Használtat ilyenből semmiképp se vennék, mert nem tartom higiénikusnak, hiába fertőtlenítették, újonnan meg nagyon drága.

38. egypt (válaszként erre: 28. - 754c7e07c3)
2007. szept. 14. 18:03
Köszi!:)
37. 80ASIQ (válaszként erre: 34. - Virgilius)
2007. szept. 14. 15:56

Ez bizony így volt, igaz a feleségem is túlaggódta. Dehát első gyerek és fiú. A 2. és 3. gyerekek már lányok voltak (kisebb volt már az erőm, nem tudtam fiút csinálni!*****), rájuk már egyszerűen nem volt a feleségemnek energiája arra, hogy túlaggódja. Könnyebb is volt az életünk.


***** ez már vicc. Voltak haverjaim akik kétségbevonták azt is, hogy én vagyok-e a valódi apa, de azt mondom, akárhogyan is van, nem megcsinálni nehéz, hanem felnevelni. És a felneveléssel erkölcsi fölényben vagyok azzal szemben aki csak megcsinálja, de aztán már nem törődik vele.

36. virgilius (válaszként erre: 35. - Célia88)
2007. szept. 14. 15:18
Igen, úgy vettem észre, hogy csecsemőnek a fiúkkal nehezebb, sírósabbak, gyakoribb náluk a hasfájás stb. Aztán ovis kor körül megfordul, a lányok ugyanis hisztisebbek. ;-) De ez csak nagy általánosság. :DDD (Nálunk spec igaz.)
35. célia88 (válaszként erre: 34. - Virgilius)
2007. szept. 14. 14:50
Miért a fiú gyermekekkel több gond van? :)
34. virgilius (válaszként erre: 16. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 14:47

80-as, ez nagyon ott van! :) lehet, sokan azt hiszik, hogy viccnek szántad, pedig még túlzásnak sem mondanám. Első gyerekkel, pláne ha fiú, ilyesmire kell számítani...

Tejszaporító az én időmben: Lactoherb. :) Meg urtica urens mint homeós. ;-)

33. virgilius (válaszként erre: 18. - Egypt)
2007. szept. 14. 11:03
Sztem meg vegyél :) Pláne első babánál. És már a kórházban kelleni fog valószínűleg, vagyis késő lesz akkor elkezdeni szaladgálni. De ha veszel, akkor csakis Avent Isis nevezetűt. Használtan még jobb, új ára 13ezer ft volt, amikor én vettem illetve eladtam. Sokan tényleg csak 1-2 alkalommal használják, aztán eladják 9-10 ezerért. Lehet, hogy te is csak egyszer-kétszer fogod használni, de akkor életet ment! mellgyulladásnál pl. Meg a tejbelövellésnél, az elején. Én nem is tudok kézzel fejni, próbáltam, de nem ment. pedig fél évig adtam tejet le.
32. célia88 (válaszként erre: 27. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 08:09
Hiába, én már csk ilyen szégyenlős kiscsaj vagyok! :P :D
31. célia88 (válaszként erre: 27. - 80ASIQ)
2007. szept. 14. 07:56
:DDD
30. 754c7e07c3 (válaszként erre: 29. - 80ASIQ)
2007. szept. 13. 18:11
Akkor jó. )))
29. 80ASIQ (válaszként erre: 28. - 754c7e07c3)
2007. szept. 13. 17:59
Ügyes csajszi, nem kell félteni! :)
28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2007. szept. 13. 17:58
Nincs mit! Szerintem akkor nem lesz gond! Sok sikert, és jó egészséget mindkettőtöknek. Nagyon könnyű szülést!
27. 80ASIQ (válaszként erre: 25. - Célia88)
2007. szept. 13. 17:55

"az a bizonyos másik megoldás..."

Nem meri az ember a nevén nevezni. Hát igen, az ember szégyellős, irul-pirul a monitor előtt. amire én gondolok az nagyon jó, nem csak robogó autóban, hanem otthon is. Otthon..., hát igen... Otthon. Kétségtelen, hogy legyen egy technika bármilyen kellemes, előbb-utóbb egyoldalúvá válik. Nade sebaj, letelik a 6 hét, ami alatt a női nemi hormonok is megszaporodnak, hogy csak úgy csusszan mint a héjderménkű!

Az ember másodpercre kiszámolja mikor telik le a 6 hét azaz 1008 óra és az utolsó másodperceket már hangosan számolja mint Szilvesterkor! És akkor mindent bele!

:D

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook