Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Női táskák és rejtelmeik fórum

Női táskák és rejtelmeik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Női táskák és rejtelmeik

1 2 3 4
60. syria (válaszként erre: 52. - Zséka198)
2014. aug. 31. 11:59

Ez bizony így van. Hüledezve értesültem arról, hogy egy kolléganőmet kétszer is meglopták úgy, hogy pengével kivágták a táskáját.

Végül is: ebben az agyonhajszolt életben annyi mindenre kell figyelni. Nem csoda, ha néha elhasalunk. :(

59. syria (válaszként erre: 50. - Szende ( Pici ))
2014. aug. 30. 09:48

Nagyon köszönöm az észrevételed.

A cikkből sajnos kimaradt az általad felvetett téma, pedig nagyon fontos az értékeink biztonsága szempontjából.

58. grizus
2014. aug. 29. 22:15
Én egy kézműves oldalt szeretek, onnan van a kedvenc táskám is, de szeretnék még majd másikat is. Imádom a táskákat, sajnos nem túl olcsók, de egy jó táska évekig elkísér. Aki tud varrni és elég kreatív, annak ajánlom, hogy varrjon, mert nagyon jó üzlet, kapósak. Én nem tudok, bénán varrok, talán egyszer, ha megérint a múzsa...
57. grizus (válaszként erre: 52. - Zséka198)
2014. aug. 29. 22:12
Többek között ezért is hordok csakis átvetős táskát. Így magam elé tudom húzni, a fél kezem pedig kapaszkodásnál szabad, amit még külön ráteszek, a zsebeseknek elmegy a kedve tőlem.
56. Cucicsillag (válaszként erre: 47. - Zséka198)
2014. aug. 29. 22:03
A fulkialakitas a "titok" vagy jobban megpakolod? Esetleg... Sztem ez has. A cipokhoz, hiaba hasonlo az egyik nem ugy passzol,mint a masik.
2014. aug. 29. 21:52

Mindegy. Azt gondolom jó a cím, és ezért azt is körüljárhatjuk, hogy ha varrunk, mit hogyan helyezzük ott bent..

Ezért a személyes iratokat, ha csak lehet akkor veszem elő ha égetően kell. És jó ha van pár zsebecske.


Attól mégha eltulajdonítják a buksztárcámat, kp - n kívűl sajna 1 fontos kártya tuti annyi :((. Mehet a letiltás.

Én is próbálom a táskám mindig keresztbe magam előtt hordani. Ha tömegnyomor van a buszon, ami gyakran van, akkor is magam előtt van.

Vásásrlás és fizetés után ha lehet gyors a táska aljába, és rá a vásárolt holmi.

Pénztárnál, ha már fizet az előttem lévő, meg szoktam várni, míg elrakja a cucát. Persze a pénztáros nem mindig várja meg, hogy elpakoljon...

Vagyis nem csípem ha a sarkamba vannak. És nem állok ezért se a máséba...

54. Briell14 (válaszként erre: 53. - Szende ( Pici ))
2014. aug. 29. 21:50
Ez nagyon is passzolt a táskákhoz...és a rejtelmeikhez is! :)
53. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 51. - Briell14)
2014. aug. 29. 21:44

Néhány kifejezést csak sejtek hogy mit is jelent. ( vén vagyok ) esetleg offolják..

Szokták írni pár helyen ? Ne térj el a témától..

52. Zséka198 (válaszként erre: 50. - Szende ( Pici ))
2014. aug. 29. 15:17
A táskát sajnos bárhol ki tudják egy éles pengével vágni. Az alján is. A megoldás inkább az, hogy buszon magunkhoz öleljük, nem hátracsapjuk. És nem szabad közterületen ellankadni, mindig figyelni kell a zsebesekre. Én ha sorbanállok, mindig kicsit kifordulok, ha állnak mögöttem, vagy ide-oda csavargatom magam, hogy érezzem, ha matatnak a táskán, ráteszem a kezem és többször végigsimítom, és persze ha valaki gyanúsan közelre húzódik hozzám, hátrafordulok, és jól megnézem magamnak. Volt olyan, aki erre egyszerűen elment mögülem, kiállva a sorból, na ő biztosan nem egyenes úton járt! A tipikus áldozat bambán és hosszú ideig mozdulatlanul mered másfelé, közben hátul a táskája. Ne legyünk ilyenek, mert a zsebesek mindig a könnyű célpontot választják.
51. Briell14 (válaszként erre: 50. - Szende ( Pici ))
2014. aug. 29. 14:40
Miért törölnék? Nagyon hasznos információkat osztottál meg! :)
2014. aug. 29. 13:58

Most láttam egy ismerősömnek.

A füle szélén vékony szörme szegélyféle volt. Szerintem nagyon jól " tapad " minden vállon. 4 cm széles tuti volt.

Egy másik gondolat, muszály leírnom. Nem túl rég a buszon ( rendszeresen évek óta ezen járok ), mondták : Arra a xy személlyel VIGYÁZZUNK. Zsebes..

Napokba egy nőt kiraboltak a buszon. Nagy valószínű, az a yx volt. ( kiveséztük a történetét, meg amit én tapasztaltam )

Mit keres itt ez a pár sor??

Hát azt : hogy valahogy másképp pakoljunk.

Nem külső zsebekbe telefon, meg kisebb zpzárosba a brifkó.

Vagy szoktassuk magunkat ahhoz : a boltba a szatyor / táska aljára a tárca...

Tehát aki varr magának ezt is figyelje. Akkor is ha sokszor autóval jár. Mert alkalom szüli a tolvajt.

Illetve nem biztos az a jó táska amit először meglátunk, és megvesszük.

Remélem nem törlik ezt a hozzászólást...

49. syria (válaszként erre: 47. - Zséka198)
2014. aug. 29. 13:25

Nekem is éppen ez jutott eszembe.

Egyetlen táska se csúszott le a vállamról, csak az a bizonyos, 4 cm széles pántú. Sajnálom, mert amúgy nagyon használható darab. Töröm a fejemet, mit lehetne vele kezdeni. Az nem megy, hogy pár havonta táskát cserélek, mert napok kellenek, mire rendesen "belakom".

48. Briell14 (válaszként erre: 47. - Zséka198)
2014. aug. 29. 13:07
Akiéről nem csúszik le, az erre nem tudhatja a választ. :) Csak azok tudhatják, akikkel ez történik, de nekik meg ki kell tapasztalniuk. :)
47. Zséka198 (válaszként erre: 46. - Cucicsillag)
2014. aug. 29. 10:53
Ha ez a titok, akkor mi a magyarázata annak, hogy egyik táska lecsúszik a vállunkról, a másik meg nem? Ugyanarról.
46. Cucicsillag (válaszként erre: 45. - Briell14)
2014. aug. 28. 22:21
Sztem is inkabb ez a " titok" baaar en pl. A sodort tatyokat annyira nem csipom :) avallcsontom pedig megtart(h)a(t)na....
45. Briell14 (válaszként erre: 42. - Zséka198)
2014. aug. 28. 19:59
Szerintem a nők vállától is függ. Van akinek szögletesebb a válla, míg van akinek olyan kis "csapott", amiről persze könnyebben lecsúszik bármiféle táska pántja. :)
44. globus (válaszként erre: 14. - Syria)
2014. aug. 28. 19:56
Például megesett nemrég, hogy munkából hazafelé be szerettem volna vásárolni. Benéztem a táskámba, még bele is túrtam, nem találtam a pénztárcámat. Na, gondoltam, otthon felejtettem. Hazamentem, levetkőztem, hogy majd később lemegyek a boltba. Keresgélem a tárcát, nem találom! Hááát, benne volt mégis a táskában, összevissza kutyulódva az alján, befordulva az esernyő alá, húúú de idegesítő.
43. syria (válaszként erre: 42. - Zséka198)
2014. aug. 28. 19:53
Hát nem tudom. Tehettem bármilyen textilre, nekem a 4 cm széles pánt lecsúszott, a 2 cm-es az semmiről. :)
42. Zséka198 (válaszként erre: 38. - Csera)
2014. aug. 27. 18:48
Szerintem számít az anyaga is, de főleg a ruháéval együtt. Csúszós anyagon minden pánt csúszik:( Akkor is csúszik, ha nem jó minőségű a pánt, mert a külseje ugyan igazi bőr, de a belső fele műbőr, ami jobban csúszik.
41. syria (válaszként erre: 40. - Csera)
2014. aug. 27. 14:22
Hogy mondhatsz ilyet a kb. 40 éveddel??? Nyilván elvonta a figyelmed a 3 gyerek. Meg a 2011-es népszámlálás. :D
40. csera (válaszként erre: 39. - Syria)
2014. aug. 27. 13:36
Aha, értem. Pedig már nem vagyok fiatal, de ezt még nem figyeltem meg, csak utálom ha csúszkál a vállamról :)! Köszi.
39. syria (válaszként erre: 38. - Csera)
2014. aug. 26. 17:19
A pánt nem lehet 2 cm-nél szélesebb. Szerintem mindegy, milyen anyagból van, az legfeljebb a tartósságát befolyásolja. Azért jártam pórul, mert az előzőnek 4 cm széles volt. Vagy azért, mert nem merev bőrből, hanem vászonból készült a táska. Vagy a kettő együtt? Várjuk a tapasztalatokat! :)
38. csera
2014. aug. 26. 08:45
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, milyen a jó pánt, hogy az ne csúszkáljon? Textil, bőr....., szélesség? Van egyáltalán tuti recept?
37. Briell14 (válaszként erre: 34. - Körömvirág)
2014. aug. 25. 17:42
Ezeket meg lehet nézni valahol? :)
36. syria (válaszként erre: 35. - Gubaa)
2014. aug. 25. 15:46
Szegény férjed! :D :D :D
35. gubaa
2014. aug. 25. 12:02

Az én táskáimnak ketten örülünk: én, és a növérem, mert ö kapja meg azokat a táskákat, amiket én megunok :D

Már ott tartok, hogy a férjemnek meg se mutatom az új táskát, valahogy mindig becsempészem a lakásba, s ha rácsodálkozik, akkor ugye jön az a duma: óh, ez már milyen régi, nem is emlékszel rá :D

2014. aug. 25. 08:33
Engem sokáig nem igazán izgatott a téma. Volt egy sötét, egy világos és egy sportos táskám. Évekig el voltam velük. Aztán beleakadtam egy táskakészítő csajba, és azóta bolondulok a munkáiért. Az utóbbi 2 évben 5 kisebb-nagyobb táskát vettem tőle, és még tuti nincs vége :)
2014. aug. 25. 07:56

Táááskaaa???

Ha csak meghallom izgatott leszek.

Szerintem nagyon fontos és szép kiegészítője tud lenni egy csinos ruhának.

Van is belőle minden méretben, színben.

Illetve mégsincs. :D

Akkor véget érne a vadászat, de az soha nem fog! :DD

2014. aug. 25. 07:11

Vettem kínaiba, és turiba is táskákat. Jó pár zsebbel. Többféle alkalomra hordhatom őket.

Némelyik zseb a használatkor derült ki, lehetne kicsit nagyobb is. váltogatom őket, és bizony néha máshova kerülnek dolgok az előző megszokottnál.

Varrtam magamnak. És fogok is, hogy a saját irat stb dolgoknak megfelelő zsebek legyenek. Futkosósat, és bevásálósat is. Hosszú fül nekem azért jó mert vállra tehető, és általába ott is marad. Tömegközlekedek, gyakran leteszem a tatyót, és tudok kapaszkodni.

És ami ilyen szituba fontos, kapaszkodom, és a fülét is fogom miközbe a földön van. Nem borul fel.

Turiba többször vettem farmert amikor már nagyon olcsó az áru. Nagyon jó kis bevásárló lett belőle. Kisgyerek méretőből pedig jó kis futkosós. És hogy van akinek mosolyogtató ilyen táskát látni? Mosható, nyúzható. Én őrőmmel kreatívkodok ilyennel is.

31. Lara1984 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2014. aug. 24. 22:55
:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook