Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Női logika? fórum

Női logika? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Női logika?

1 2 3
2012. márc. 2. 06:38
szerintem ha a pasi segit a nonek mindenben amiben bir annak csak orulni kellene,hisz a legtobb pasi nem ilyen,nekem parom mindig mondja en nem szolga vagyok,s egyenloek vagyunk es mindig mindenben segit es nagyon boldogok vagyunk.elotte mindig mindent en csinaltam ferjemert,mert o ugye eljatszotta a "kiraly" szerepet.gondoljatok e jo volt?elvaltam tole,mert boldogtalan voltam mellette.
2012. jan. 22. 13:30
Mondjuk jó,hogy egy három évvel ezelőtti fórumhoz szólok hozzá, de ezt dobta a gép. :))))
60. virag32 (válaszként erre: 1. - Zsolty)
2012. jan. 22. 13:29

Szia!

Bocs, nem olvastam végig a hozzászólásokat, nem tudom, írt-e valaki ilyesmit.

Nekem van egy barátnőm, aki együtt élt egy ilyen hozáállású pasival, mint te. Ő mesélte,hogy iszonyúan idegesítette a kapcsolatukban az,hogy a párja mindent "kivett a kezéből", igazi házi tündérként tevékenykedett. A barátnőmet ez azért zavarta nagyon, mert a szülei burokban nevelték és folyamatosan legyerekítették. És mivel a párja is elkezdte ezt csinálni, nagyon elkezdte zavarni,hogy a párja úgymond nem tartja őt alkalmasnak ezeknek a dolgoknak az elvégzésére, és ráadásul ezeknek az is a kockázata,hogy a nő elkezd egyfajta apapótlékként nézni a pasira, ami nem éppen szerencsés fordulat.

59. Zsolty (válaszként erre: 57. - Anyuci91)
2009. jún. 2. 18:46

Köszönöm a szép szavakat kedves Anyuci91.A jég hátán még nem próbáltam a túlélést de az élet mint sokaknak nekem is tartogatott meglepetéseket.És még szerintem nem fogytak el.Amit teszek azt azért teszem mert tudom mi az amit kaptam az Ő személyével.Számomra felbecsülhetetlen.És ha egy kis odafigyeléssel és munkával könyithetek a mindennapjain az nekem is jól esik.De szerintem nekem is vannak hibáim amiket próbálok redukálni.

üdv. Zsolty

58. Zsolty (válaszként erre: 55. - Bezike)
2009. jún. 2. 18:08
Gondolom a férjed az elvégzett munka után örült a dicséretnek.Én a héten szabin vagyok és már kész vagyok.A ház körül nem nagyon tudok mit csinálni és a melegtől nem is nagyon van kedvem kint lenni.Igy holnap hajnalban fotózok egyet és utána átrendezem a cellát.Remélem nem lesz baj belőle.Kincsem értékeli a segitséget.Igazából ez nem segiség hanem munkamegosztás.És üdv. a férjednek a "rendes párok" klubjában.:)
2009. jún. 2. 17:59

Kedves Zsolty!


A Hoxa naplóban elolvastam a cikkedet,a női logikáról de, ha ez őszinte hangvételű, akkor tégedet kedves barátom aranykeretbe kellene foglalni, de miért is, mert a nők zöme bizony olyasfélére vágyik, mint te, sokoldalu, szorgalmas, igyekvő és főképp nőtisztelő, a másiknak kedvét kereső figyelmes uriember, aki talán még a jég hátán is megél, annyira talpraesett lehetsz. Fogadd tőlem a jókivánságomat,a többi férfitársak példaképe elé kellene tégedet állitani egy ilyen élő kincsesbányát.

Üdv.Anyuci91

56. ében11 (válaszként erre: 55. - Bezike)
2009. jún. 2. 17:44
Ennek örülök! :)
55. bezike
2009. jún. 2. 17:43
Sziasztok! Azok után, hogy szegény uramat lejárattam, hogy milyen lusta, kötelességemnek érzem, hogy leírjam, tegnap és tegnapelőtt ő csinálta a reggelit, lenyírta itthon a füvet és nagyon rendesen viselkedett. Miután ez elég ritka, meg tudom becsülni a munkáját és örülök is neki. Zsolti, ha pihennél egy kicsit, biztos feltűnne Hajninak, hogy nincs megcsinálva a megszokott munka, rájönne, hogy milyen jó, amikor készen van. :)))
54. Zsolty (válaszként erre: 53. - Soktap)
2009. jún. 1. 02:28

Kedves öreg jóakaróm.


Nem küldtelek semerre amikor olvastam a hozzászólásodat.Igazat megvallva mosolyogtam rajta és elgondolkodtató volt.Nem igazán akarom magam sajnáltatni,de jól esett kiirni magamból.Amit teszek azt nem azért teszem,hogy megfeleljek bizonyos elvárásoknak,mert soha nem hallottam őket.Főként az a jellemző,hogy megkér.Ne csináljak sok mindent itthon.És olykor arra,hogy pihenjek is.De ezzel már felhagyott mert tudja nehéz lenne nekem "semmit" csinálni.

A 6 feleség elfogyasztása meglehet nem kevés tapasztalattal látott el.Ha nem haragszól,nem irigyelek érte.Én szerencsésnek érzem magam,mert Ővele mindent meg lehet beszélni.Csak a cikket kiváltó ok megmaradt bennem és ezt úgymond közszemlére tettem.

Örülök,hogy egy férfi is hozzászólt a témához.


Üdv. Zsolty

53. soktap
2009. máj. 31. 16:57

Zsolty,Te most sajnáltatni akarod magad?vagy öszintén beszélsz?Nincs két egyforma rajzolatu ujjlenyomat a világon,mint ahogy nincs két egyforma nő sem.A Nők szivből gondolkoznak és nem racionálisan mint mi férfiak,de Te csak egyfolytában nyavajogsz,miért akarsz mindenáron megfelelni?netán problémád van,ott ahol nem szivesen beszélünk róla?!!Tudom most éppen az anyámba küldesz,de ez engem nem érdekel,csak rajtad akarok segíteni,mert téged csak egy ilyen durva ember mint én tud felébreszteni a kiábrándulásodból--mert már ott tartasz--,és ez a te hibád!!!Nem kell meg felelnünk egyetlen Nőnek sem ,mint ahogy Ők sem akarnak nekünk megfelelni--hacsak nincs feltétel nélküli szeretet köztetek--.Kedves barátom nekem meg adta a sors azt a szerelmet amit minden egymillióból emberből egy kaphat.7 év őrűlt boldog szerelem stb-stb.és mégis jött a kiábrándulás: a neve, vodka,és nem engem választott hanem az italt.Óvtak tőle és én nem hallgattam senkire,fejem bele a homokba és nem láttam mert szerelmes voltam.Azóta 6 feleséget nyüttem el ,egyiket sem szerettem csak voltak,és mind elhagytam.Ők viszont szerettek feltétel nélkül,és én mind a 6 feleségemmel másként bántam-viselkedtem-szinta napi vizsgáztatáson mentek keresztül.

Ezzel nem arra akarlak biztatni,hogyx válts asszonyt ,hanem nézz mélyen és őszintén Őnmagadba és talán lelsz kiutat.Beszélgess vele--de figyelj is rá--ne az egyik fülemen be a másikon ki,mert az szart sem ér.Figyelj és változz!!!

Egy öreg boldog róka,gabi

Legyetek ketten boldogok,beszéljetek!!!!!

2009. máj. 29. 18:16
:)
51. bezike (válaszként erre: 48. - Hajni80)
2009. máj. 29. 15:58
Akkor valószínűleg az egyik végletből a másikba csöppentél. Elgondolkodtam egyébként ezen az egészen és valamennyire értem is a női logikádat. Az első dolog ugye, hogy soha sem jó, az ami van. :)) Aztán ha nem kapsz semmit egy kapcsolattól az sem jó, de ha nem kell beleadnod semmit, az sem az igazi. Valami arany középút kellene, ahogy a többiek is írták. Mondjuk én is az a típusú nő vagyok, aki eléggé önálló, és lehet, hogy sok lenne a párod egy kicsit, de azért egy ideig elviselném. :)))
50. Zsolty (válaszként erre: 45. - Bezike)
2009. máj. 29. 02:32

Hova is kel mennem?:)

Komolyra forditva a szót.Ezt Ő hozza ki belőlem.Meglehet ez alaptermészetként meg van bennem de nem szórom bőkezüen.Pl. Kincsem fejfájós és neki gond nélkül tolerálom,de nem hinném,hogy ez igy lenne sok mindenki mással is.Ő januárban a biztos életet adta fel ott,hogy kijöhessen hozzám.Leirhatatlan mit is hozott a életembe és valószinű még fog is.És nem hinném,hogy lesz rá időm mindezeket viszonozni.

2009. máj. 28. 21:08
Nagyon kivánom hogy nagyon sokáig szeressétek még egymást.És ha mindig mindent megbeszéltek akkor ebben a dologban is közösnevezőre juttok.
2009. máj. 28. 19:44

Egyébként a viccet félretéve tudom, milyen rossz az, ha otthon minden rád marad. Ugyan nekem nem volt gyermekem, de a volt férjem felért egy gyerekkel is.

Ha nem csináltam neki reggel kaját akkor nem vitt magával semmit, és inkább nem evett.

Szóval nem irigyellek.

47. bezike
2009. máj. 28. 19:36
:)))))
46. Hajni80 (válaszként erre: 45. - Bezike)
2009. máj. 28. 19:29
:-O kérlek ne irjatok ilyeneket, mert már nem birok vele.
45. bezike
2009. máj. 28. 17:23
Hajni, ezt inkább humornak szánom: én szívesen cserélek veled egy kis időre. A párom nagyjából tojik a fejemre, itthon semmit nem csinál, én cipelem haza a mosóport, az az egyik fülemen, a gyerek meg a másikon lóg. Itthon gyereket nevelek, háztartást vezetek, főzök, mosok, takarítok, dolgozom mellette, ő pedig hazajön, beül a gép elé és játszik. Aztán, ha kirakom a kaját akkor megeszi, majd visszaül... egy kicsit cserélhetnénk, én szívesen venném a "kényeztetést"... Na??? :)))
2009. máj. 27. 16:53

Elolvastam, amit Hajni írt.....no meg a többiek hozzászólását.

Két dolog maradt meg bennem mélyen: aK INCS, amit megtaláltatok, és kívánom, hogy sokáig a tiétek maradjon, és sokáig ne kopjon meg a fénye.

A másik....amit meg kell csinálni, azt -így is úgy is -meg kell csinálni. Most nekem, mert én érek rá, és mindegy, hogy férfi munka, vagy női. Ha bírom, akkor csinálom. Ha Ő van itthon és nincs más dolga, akkor ő csinálja meg. Szerintem ez így helyes.....de tudni kell nem csak adni, hanem elfogadni is. Sokszor ez sem könnyű, nem egyszerű.

Jó lenne később is olvasni rólatok......Legyetek és mradjatok boldogok!! Olyan jó tudni, hogy ilyen párok is vannak!!!:))

2009. máj. 27. 15:36

Szia Zsolt!

Szeretnék gratulálni a cikkhez.Bátor dolog volt,egy "női"oldalon.Elolvastam az előttem szólókat....nem ragozom tovább.Így lenne természetes,ahogy Te felfogod.

Nekünk nőknek tényleg bonyolult a lelkünk-bevallom még néha én is megrökönyödöm magamon:"hogy,na ezt most miért??"-és nem skizofrén hajlam miatt,csak egy -egy meggondolatlan mondat után elgondolkodom,hogy miért is tettem,vagy mondtam ezt azt a páromnak.

A párod nagyon szeret-csak el kell olvasni,hogy mit írt:)Csak ahogy írtad :nem ehhez a tisztelethez szokott,amit tőled kap.

Maradj mindig ilyennek,és szeressétek egymást igaz szerelemmel,szeretettel,tisztelettel!

42. c42aaaac41 (válaszként erre: 30. - Hajni80)
2009. máj. 27. 13:59

Jó,hogy te is megszólaltál!Végre ismerjük a másik fél gondolatait is!

Sok boldogságot nektek!!!!!

41. Awela (válaszként erre: 40. - 874eb11dfd)
2009. máj. 27. 10:24
Sajnos ez sok helyen így van. Engem is hajtott nagyanyám mindig is, a fiúkat meg csak bátorította, hogy üljenek csak, majd a nők mindent megcsinálnak. Az mindegy volt, hogy két napja nem aludtam, ez a nő kötelessége. Szerencsére páromat anyukája mindenre megtanította, egyedül is élt sokáig, így már megszokásból is mindent megcsinálna. És szerintem is kell, hogy mindenki kivegye részét a háztartási munkákból. Most már otthon is így működik, anyu is kifogott egy álompasit, aki rengeteget segít. És nagyon jó, amikor együtt a család és együtt főzünk vagy a kertet gondozzuk.
2009. máj. 27. 10:16

egyébként ez így természetes, ahogy Ők csinálják!

Csak nagyon sok férfi már eleve így nőtt fel, hogy a nő dolga a takarítás, főzés. PEdig nem így van..amíg az egyik dolgozik, és a másik otthon van, akkor értelemszerűen megcsinálja a dolgokat. Sokan úgy élnek,hogy a nő a rabszolga.. sajnos :( Apuéknál is így van..amíg ott éltem náluk mindent én csináltam..takarítottam, és főztem sokszor, mert anyu is dolgozott, bár otthon tanított, úgyhogy voltak szabad órái,de még hétvégén is dolgozik..persze apám semmit nem csinál..sőt még hazajön a munkából , szó szerint ki kell tálalni neki..Semmit nem segít..de ez anyám , meg a mamám hibája,hogy így nevelték.

Nekem szerencsém van a párommal, mert ő azt látta otthon, hogy apukáj besegít mindenbe, pl mosogat , takarít, néha főz, ha anyós épp tovább dolgozik. Náluk is van kert, együtt művelik :D

39. Zsolty
2009. máj. 27. 10:09
Köszönöm(jük) a kedves hozzászólásokat.Sok hasznos tanulságos tanácsot kaptam.És persze még várom is.Már majdnem elszálltam a sok dicsérő szótól.De az első reggeli kávé után észrevettem,hogy azért van mit csinálni ma is.:)És hát ebből nem engedek.Ő dolgozik én pedig amit tudok megcsinálom.Mindezért nekem a legszebb ajándék az az öröm amit látok rajta.És nekem hálaként,elég egy boldog mosoly.
2009. máj. 27. 10:00
Úristen,nekem csak egyszer adna az isten egy ilyen pasit mint te!Egyébként én ugyan ez vagyok,és Neki sem tetszik!Ezt már én sem értem!:(
37. Narah (válaszként erre: 30. - Hajni80)
2009. máj. 27. 09:40

Sok sikert hozzá Hajni! Ne engedd el ezt az embert!!! Mert nem találsz ilyen másikat!!!


pusza nektek

36. Awela (válaszként erre: 30. - Hajni80)
2009. máj. 27. 08:54

Meg tudlak érteni. Én már kiskorom óta egyedül végeztem otthon mindent, mert anyu egyetemen volt, apám meg... no comment. És ott volt a 2 testvérem és a beteg nagyanyám. Ezek után megismertem a mintapasit, aki főzött helyettem, takarított, mindent megcsinált és nagyon nehezen tudtam elviselni, mert hát ez az én dolgom, ezt nevelték belém. Egyszer egy "hibája" miatt nagyon rosszul éreztem magam, pedig ő csak segíteni akart. Azután leültünk, elmagyaráztam neki, mi az, amit mindenképpen én szeretnék megoldani. Persze most is sok mindent megcsinál, én is, attól függ, kinek van éppen ideje, de ha lehet, együtt dolgozunk otthon. Így a legjobb mindkettőnknek.


Sok-sok boldogságot kívánok nektek és még rengeteg együtt töltött időt!:)

2009. máj. 26. 22:58

Eszembe jutott egy mondat:


"KÖVETELEK, MERT TISZTELLEK!"


Gondolkozzatok el rajta.

Remélem, húsz év múlva megtalájátok az arany középutat.

Sok boldogságot kívánok. platty

2009. máj. 26. 22:04

Hajni, Zsolty!

Vigyázzatok egymásra, mint a kincsre, mert megtaláltátok!

Nekem más jutott, de azért nem tohonya p.cs, csak lehet, hogy én szeretnék sokat tőle. Mert pl. kiviszi a szemetet, összerakodik maga után, itt-ott elmosogat, kiporszívóz, kertben is tesz-vesz, a sört maga veszi, nem én cipelem neki haza, nem cigizik, nem iszik, szóval másvalaki szemszögéből mintapasi (nem az enyémből), de azért én szeretem.

33. zani
2009. máj. 26. 21:37

Biztos nagyon szereted a párod, és tény h ritka az ilyen figyelmes férfi.

Gondolatébresztőnek szánom amit írok, nem bántásnak.

1. Általánosságban elfogadott trend h a főzés, házi és ház körüli munka női feladat egy családban. ez nem azt jelenti, h kötelező a nőnek végezni, de úgy veszem ki az írásodból, h nálatok felcserélődtek a szerepek. a legtöbb helyen úgy van, h a férfi dolgozik a munkahelyén, hazamegy, kicsit megszereli amit meg kell, aztán pihi. a nő dolgozik a munkahelyén, hazamegy, főz, mosogat, vasal, mos, takarít, vásárol, gyereket nevel stb. az h te ezeket megcsinálod helyette a részedről kedves és figyelmes, de gyakorlatilag elveszed tőled női létét.

2. tényleg érezheti azt, h haszontalan, nem tud megfelelni a társadalom által tőle elvárt szerepeknek és ez FRUSZTRÁL!! főként egy maximalista embert...

3. ennyi minden után nem tudja neked viszonozni azt a sok gondoskodást, amit tőled kap. egy nő ha meg akarja lepni a férjét, kedves akar lenni vagy megköszönni valamit, akkor főz egy jó vacsit, (amit egyébként is szokott), csak valami különlegesebbet, szépen megterít, gyertyát gyújt és várja h hazaérj. de nem hagysz neki ilyen lehetőséget.

4. többen írták már előttem, de én is leírom. igenis kell a nőnek, h a férje el legyen ájulva h megint milyen finomat főzött, h érezze, h hétköznapi csodákkal milyen örömöt csalhat kedvese arcára pl. h megfőzi a kedvencét, vesz neki egy csokit, újságot, sört, akármit. Sikerélmény, elégedettség, önbizalom!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook