Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyásztól kérnék tanácsot SOS! fórum

Nőgyógyásztól kérnék tanácsot SOS! (beszélgetős fórum)


1 2
7. 02db590b2c (válaszként erre: 6. - D4b0dd2692)
2010. márc. 21. 23:34

Szivesen!

De akkor mar ne egy hetig,hanem leginkabb a peteeres esetleges idoszakaban!Az a ciklus kozepen van(egeszseges,gyogyszer nelkuli allapotra gondolok)A menstruacio megjovetelenek elso napjatol szamitva kb 13-17. napig.


Amugy ha teljes megnyugvast akarsz,akkor lehet kapni rapisilos,peteeres figyelot a gyogyszertarakban,drogeriakban.Le van irva hogy hogy kell hasznalni,nem nagy ordongosseg,es ha veletlenul megis peteerest mutatna,akkor vegig vedekezzenek mellette mashogy is.

Remelem nem irtam tul zavarosan:)

6. d4b0dd2692 (válaszként erre: 5. - 02db590b2c)
2010. márc. 21. 23:29

Köszi!

Egyébként sejtettem,hogy nem sok nőgyógyász van itt,mert ugye női portál és a legtöbb nőgyógyász férfi.Azért javaslom,hogy kb. 1 hétig másképp is védekezzenek!

5. 02db590b2c (válaszként erre: 1. - D4b0dd2692)
2010. márc. 21. 23:25

Bocsi,en sem vagyok nogyogyasz,de tobbet semmikepp se vegyen be!Max vedekezzenek mellette ovszerrel is.Egyet kell ertenem az elottem szolokkal:ha a szunet idejere esett a betegseg,akkor nem volt minek kiurulnie a szervezetebol,mert az a gyogyszer mennyiseg,mar az elozonapokban felszivodott a gyomrabol,nem volt mit kihanynia,tehat a vedettseg megvan!

A pluszban vedekezest arra a napokra szoktak ajanlani,amikor epp beveszi az aznapi adagot es akkor tortenik hanyas-hasmenes.

4. d4b0dd2692 (válaszként erre: 3. - 3697406b65)
2010. márc. 21. 23:24
Köszönöm a válaszokat,1 éve szedi a gyógyszert.
3. 3697406b65 (válaszként erre: 1. - D4b0dd2692)
2010. márc. 21. 23:21

Ina!

Én ugyan nem vagyok nőgyógyász, de évek óta szedem a lindynettet.

Én is voltam beteg közben, volt h igen erős antibiotikumokat szedtem, de nem védekeztünk pluszban, és nem volt gond. Sőt, néha ki-ki marad egy-egy szem, és akkor sincsen gond.

Szerintem többet semmiképp se szedjen, ha nagyon aggódtok akkor lehet a kiegészítő védekezés, de ha régóta szedi már a gyógyszert akkor nem tűnik az el ilyen hamar a szervezetéből.

2. Mandula71 (válaszként erre: 1. - D4b0dd2692)
2010. márc. 21. 23:18

Ugyan nem vagyok nőgyógyász, de a tablettáknál azt szokták javasolni, hogy az első hónapban védekezzenek mellette óvszerrel is. Utána csak akkor kell, ha hányás-hasmenés fordul elő (merthogy így az aznapi tabletta is ürül a szervezetből, vagy legalábbis nem tudni, hogy mennyi szívódott fel belőle).

Ha a lányodnak a betegség a szünet idejére esett, akkor véleményem szerint elméletileg nem kell tennie semmit. Ha nagyobb biztonságot szeretne, akkor meg óvszerrel védekezzen mellette.

2010. márc. 21. 23:13
A lányomnak két napig volt hasmenése,és hányt is valami vírusos fertőzés miatt.(Lehet,hogy Calici volt?)Lindynettet szed és pont a szünet hetére esett a betegség.Hétfőtől újra szedni kezdi.Többet vegyen be,vagy egy ideig óvszerrel is védekezzenek?De meddig? Még tanul,nem akar teherbe esni.Mikortól biztos újra a fogamzásgátlás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook