Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászati vizsgálati eredmény... Ezek mi rosszat jelentenek? fórum

Nőgyógyászati vizsgálati eredmény... Ezek mi rosszat jelentenek? (beszélgetős fórum)


1 2
10. Bugs02
2012. szept. 5. 18:55
2012. szept. 5. 18:54

P0: alkalmatlan minta

P1: ideális eredmény, a szexuális életet nem élő lányok esetében jellemző.

P2: negatív leletet, a szexuális életet élő nők nagyrészének ilyen eredménye van.

P3: az ilyen cytológia mellett már nem tudjuk biztosan kizárni a rákmegelőző állapot jelenlétét, de további gyulladásellenes kezeléssel, után követéssel igyekszünk a helyzetet tisztázni. A visszahívás – rendszerint 3-6 hónap – egyáltalán nem jelent rákos állapotot. Az esetek nagy részében csak hajlamosító fertőzés (HPV - humán papilloma vírus), ismeretlen eredetű sejteltérés (ASCUS, AGNOS), vagy spontán gyógyulást lehetővé tevő hámeltérés (CIN I-II) áll a háttérben. Ezért szükséges a szigorúbb ellenőrzés. 3 hónapnál sűrűbb ismétlés nagyon megkérdőjelezhető, mivel a diagnózishoz szükséges sejtrétegek rövidebb idő alatt nem tudnak regenerálódni.

P4-P5: ezen cytológiák korai, rákmegelőző állapotra illetve már kialakult betegségre utalnak. Ilyen esetben javasolt nőgyógyászati onkológiai centrumok orvosainak véleményét kikérni, mivel a hazai ellenőrizetlen minőségbiztosítási feltételek (mintavétel, értékelés, diagnosztika, kezelés) mellett a túl- és alulkezelés esélye igen nagy.

8. Bugs02 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. szept. 5. 18:50

Szimpla hüvely fertőzésed van, erre szoktak adni kúpot.

Ilyenkor maga a rákszűrés is értékelhetetlen, mert gyulladásod van, tessék megnyugodni.

2012. szept. 5. 18:47

nekem azt mondta nincs semmi féle P nem találtak rákos elváltozást a méhem is rendben volt, csak a gyulladás azt meg nálam felfázás okozta.

Emlékszem én is agyon aggódtam magamat.

2012. szept. 5. 18:46

A P-t a leleten hol kell keresni?

Lehet gáz de nem találom..

5. Bugs02 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. szept. 5. 18:46

Nekem is volt ilyen vizsgálatom, nekem ilyen nem volt írva, csak a doki írt fel kúpot, de valószínű neked más a gondod...vissza kell menned ismételni?

Nekem gyulladásom volt, ill fel voltam fázva, az már elmúlt, így én most fogok menni vissza a dokihoz.ne aggódj, írt ki valami gyógyszert?

2012. szept. 5. 18:43

Gyulladás, hüvelyfertőzés, szó szerint az ami oda van írva...valószínű kezelni kell..

Milyen lett a "P"-d?

2012. szept. 5. 18:41
Valamilyen gyulladás van a méhedben, amit kezelni kell. Sok szerencsét!:)
2012. szept. 5. 18:39
Google?
2012. szept. 5. 18:30

Cytolysis. Zavaró mértékű lob. Helyenként vastag. Reaktív sejtelváltozásokkal járó gyulladás (reparatio). R-nagy uterus afv-ben.


(ezek amik ilyesztően hangzanak többi ok.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook