Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nincs szervi bajom mégsem menstruálok,hogyan tovább? fórum

Nincs szervi bajom mégsem menstruálok,hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


17. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - Drflora)
2022. jún. 14. 19:10
A hormon problémák az oka. Sokan vannak akik meg alig esznek mégis híznak. Ez ugyanaz fordítva. Ha kezelve vagy javul főleg ha erősítő edzést is csinálsz. Sok ir-es kűzd ezzel
16. Drflora (válaszként erre: 12. - 51683d1c00)
2022. jún. 14. 18:45
Nem tehetek róla, bármennyit eszek sem tudok hízni napi 6x is eszek egy nap de rajtam nem látni ☹️
15. Alnisa (válaszként erre: 11. - Drflora)
2022. jún. 14. 11:44

3-as TSH magas, plusz az anti tpo is magas, akkor autoimmun alulműködésed van.

Érdemes kiiktatni a tejet, glutént, illetve az IR miatt a cukrot és ami tk. Pl nem jó a sima riszliszt, tk riszliszt kell, illetve a kukoricaliszt sem jó, mert gyors.

Van csoport fb-n gluténmentesen IR-ként vagy valami hasonló, ott van fent egy csomó recept, ötlet. Ha érdekel írj rám, megkeresem konkrétan a csoportot.

14. Alnisa (válaszként erre: 6. - Drflora)
2022. jún. 14. 11:39

TSH?

Anti tpo magas, tehát van valami autoimmun gyulladás.

Terhelt cukros beesik az éhgyomri alá, így van egy enyhe IR-d. Diéta segíthet, egyre több vékony IR-s van.

Ciszták a petefészekben nincsenek?

13. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Drflora)
2022. jún. 14. 11:36
Az a baj a pajzsmirigyet rendbe tenni nem csak babához kell. Csomó kóros folyamat indulhat el miatta. 😞 sokaknak pl depresszió vagy pánikbetegség is kezeletlen pajzsmirigy alulmüködés miatt van. Börproblémák csúnya haj, köröm, puffadás és még csomó minden. Olyan meg nincs hogy nincs bajom csak nem menstruálok. Valami oka van.
12. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2022. jún. 14. 06:34

"teljesen normális a testalkatom"szerinted.

5 kiló plusz mindenképp kell,hogy "ideálisabban" működj,soha nem értettem miért jó ha az emberek csontja szinte mindenhol látszódik akár érződik is.Lelkedben is rendet kell tenni,talán elfogadni megszeretni tisztelni önmagadban ,hogy NŐ vagy...

11. Drflora (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2022. jún. 13. 23:38
Nem nincsenek szerencsére cisztáim, a tsh szintem 3 volt de azt mondta az orvosom amíg nem tervezünk babát addig erre nem adna gyógyszert. Egyelőre nem tervezem de azért 3 éven belül ha a jó isten úgy adja szeretném ha sikerülne várandósnak lenni
10. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Drflora)
2022. jún. 13. 19:43
Enyhe ir azért van mert megugrik jól az inzulin szint 60 percre, a 0 perces max ötszöröse lehet a 120 perces. Ez az enyhén emelkedett inzulin lenyomja a 120-ás cukrot így az beesik a 0 perces alá ami már szintén mutatja hogy van azért szabályozási zavar. de nem vészes az ir. viszont simán lehet oka. Ultrahangon kis cisztákat nem láttak? Nincs a papíron hogy pco szerkezetű petefészkek? Tsh mennyi? T4 ref határa mennyi, maxhoz közel jó. Tsh meg max 2,5 de inkább 1,5 alatt termekenykorú nőknél elavult a ref határ sajnos.
9. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2022. jún. 13. 18:14

Szeretnél a közeljövőben babát? Mert ha nem, akkor ne törődj vele. Nem Te vagy az egyetlen. Fiatalon nekem is ilyen ritkán jött meg, sőt volt ismerősöm, akinek félévente egyszer.

Szerintem a 165 cm-hez a 48 kg nagyon kevés! Legalább 5 kg-t kellene híznod.

A gyógynövény nagyon jó ötlet. A barátcserje kapszulát jó szívvel tudom ajánlani.

Amúgy meg nem kell ezt olyan vészesen felfogni, minden ember más és nem vagyunk gépek. Ha babát szeretnél a közeljövőben, akkor érdemes ráfeküdni a témára. Egyébként én is akkor estem teherbe, amikor felszedtem pár kilót, mert ilyen kis súlyú voltam, mint Te a 167 magasságomhoz.

8. Drflora (válaszként erre: 7. - Charlize)
2022. jún. 13. 18:04
Teljeskörű labor volt,mindent néztek ami csak nézhető ☹️
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Drflora)
2022. jún. 13. 17:59

Prolaktint néztek?


Egyéb, női hormonokat?

6. Drflora (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2022. jún. 13. 17:34

Szia, leírom amiket megemlítettél ☺️


T3 5,40 pmol/L

T4 12,80 pmol/L

Anti TPo 41,0 IU/mL

Glükóz 5,3 mmol/l

Glükóz 60 perc 5,7 mmol/l

Glükóz 120 perc 3,8 mmol /l


Inzulin 3,5 uIU/ml

Inzulin 60 perc 46,79

Inzulin 120 perc 25,11

2022. jún. 13. 17:17
Írj le pár labor eredményt. Pajzsmirigy (t3,t4 és is remélem néztek atpo, Atg-t is nem csak tsh-t) cukor inzulin terhelés eredménye? Sajnos sok a nem hozzàértő orvos. Nekem is 2 év alatt 4 orvos mondta nincs ir pedig csak enyhe volt és nem értettek hozzá rendesen.
2022. jún. 13. 16:47
Igen egyél kicsit jobban ha tudsz,,olajos magvak ,,egészséges zsírok is legyenek benne:))
3. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Drflora)
2022. jún. 13. 16:43
A táplálkozás is sokat számíthat. Esetleg lehet, hogy ha ott átalakítasz valamit, kevesebb hús, tejtermék, több növény, akkor változhat valami.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Drflora)
2022. jún. 13. 16:29
Cickafarkról olvasgass,,van tabletta is nem csak tea.Segíthet:))
2022. jún. 13. 16:20
Két havonta jön meg kb a menstruációm. Már kivizsgáltattam mindent, (pajzsmirigy, mindenféle vérvétel, endokrinológia, nőgyógyászat, inzulin-cukorszint,stb stb) Semmi betegségem nincs,teljesen egészséges vagyok viszont nem menstruálok csak 55-60naponta vagy még több. Debrecenbe járok endokrinológushoz, pedig nagyon mesze van tőlem de bíztam benne,hogy segít találni valamit. Ő egyedül amit gondol, hogy alacsony a testsúlyom és a szervezetem folyamatos stresszhelyzetben érzi magát de szerintem nem vagyok kórosan sovány külső szemmel. 165 cm,48 kg vagyok de teljesen normális a testalkatom. Sportot is lejjebb csökkentettem mert a doki szerint az is vezet fogyáshoz. Hogyan tovább? Az orvosom szerint fél év múlva ismét megnézzük a pajzsmirigyet. Addig mit csináljak? Szedek méhpempőt is, hátha. Még nem szültem, állítólag semmi akadálya nem lenne igaz nem is próbálkozunk de félek egyáltalán ilyen menstruációs ciklussal hogyan eshetnék egyáltalán tükörbe? 27L

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook