Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nifty teszthez miért kellhet még egy vérvizsgálat? fórum

Nifty teszthez miért kellhet még egy vérvizsgálat? (tudásbázis kérdés)


2020. jan. 30. 10:18
Köszönöm szépen mindenkinek 😊😇😘
22. Pompom (válaszként erre: 19. - Rebecca0511)
2020. jan. 29. 21:47
Remek hír! :)
21. 9e8b75449a (válaszként erre: 19. - Rebecca0511)
2020. jan. 29. 14:11
Gratulálok! Boldog és izgalmaktól mentes babavárást kívánok a továbbiakban!
20. Excaliburné (válaszként erre: 19. - Rebecca0511)
2020. jan. 29. 14:10

Szia😊

Jajjj de jóóó🤗

Veled örülök!💝

Csodás további babavárást kívánok!

Linda

2020. jan. 29. 13:58

Sziasztok

Most hívtak az Istenhegyiből, minden rendben van, kislány lesz 😊

Nyugalom, boldogság....

Szép napot mindenkinek 😊

18. Pompom (válaszként erre: 17. - Rebecca0511)
2020. jan. 25. 19:23
Igen, de az eredmény nem. Nagyon remélem, hogy a Tiétek negatív lesz, főleg úgy, hogy már 20 hetes vagy.
17. Rebecca0511 (válaszként erre: 16. - Pompom)
2020. jan. 25. 16:27
Köszönöm, hogy írtál. A második vérvétel sikeres lett?? Közben mi szépen elértük a 20. hetet. Én a magzaviz vétet nem nagyon szeretném. Nagyon bízom, hogy jövőhétre lesz eredmény....
16. Pompom (válaszként erre: 15. - Rebecca0511)
2020. jan. 24. 20:09
Sajnos mi is úgy jártunk mint ti. Videkén nem szabad ilyen tesztekhez vért vetetni. Fel kell menni oda, ahonnét elküldik a vizsgáló laborba. Mert ezeket nem itthon végzik. És a közvetítőknek nem fontos az idő, csak neked.
2020. jan. 24. 11:11

Sziasztok!

Képzeljétek a csütörtökön levett vér, csak hétfőn ért fel az Istenhegyibe.... Azért ez már.... Hihetetlen...

Az Istenhegyi csak szerdán tudta kiküldeni. Eredmény jövőhéten szerdán vagy pénteken....

Katasztrófa ez az egész...

2020. jan. 17. 07:20

Sziasztok csajok

Tegnap délután felhívtam az Istenhegyit is. Egy nagyon kedves hölggyel beszéltem, megígérte, hogy utána néz és visszahív. Pár perc múlva hívott is, azt mondta, hogy a minta nem volt használható. Azért kellett a tegnapi vérvétel, hogy ma délelőtt biztosan felérjen hozzájuk, mert Ők egy héten egyszer szállítják a vért, pénteken.

Ő is megnyugtatott. Azt mondta még, hogy csütörtök, péntek érdeklődhetek, elvileg addigra lesz eredmény.

13. Pompom
2020. jan. 16. 11:55

Szeretném én is erősíten az előttem szólókat, mert a napokban sokszor felmerült a prenatális tesztek kérdése. És erről máshol is fogok írni, mert felhúztam magam.


Az ilyen szülés előtti teszteknek (legyen az beültetés előtti vagy szülés előtti) egy célja van: a betegségek szűrése és az arra való reagálás.


Márpedig ezeket minél előbb el kell végezni, annak érdekében, hogy ha abortuszra kerül a sor (mert erről kell a pozitív teszteredmény alapján dönteni), akkor minél előbb lehessen megcsinálni.


Ha valaki elmegy a kombináltra 12. hetesen és azt majd egyszer a doki közli 1-2 hét múlva. Ha kiderül, hogy pozitív a teszt, akkor lehet menni megerősíteni méhlepény vagy magzatvíz vizsgálattal. Ami plusz idő és az időből van a legkevesebb. Még plusz 3-4 hét a 12. hét után és ott áll az anya egy félig kifejlett babával a döntés előtt. Tehát ezeket a szűréseket nem szabad elhúzni.


A NIPT (non invazív prenatális tesztek) tesztek, mint a NIFTY, azért jók, mert nem statisztikát adnak csak, korábban lehet csináltani mint a kombináltat, pontos, szélesebb körű, stb.


Azt nem sokan tudják, hogy a genetikai UH-n a szellemi fogyatékosságot vagy a később kialakuló betegségeket NEM látják. A genetikai UH a nagyobb rendellenességeket látja csak! Van helye és szerepe, sőt szerintem szükséges is, de ma már többet is tudunk tenni! Önmagában a kombinált keveset tud, azt is későn és bizonytalanul!


Persze a NIPT teszek drágák, a kombinált olcsóbb. De egy beteg gyerek még drágább, s egy fájdalmas élet is!


Az más kérdés, hogy van aki nem csináltat semmit, az a saját döntés.

12. 9e8b75449a (válaszként erre: 9. - Rebecca0511)
2020. jan. 16. 10:04

Szia, csatlakozom Lindához, nekem is azt mondták, akkor szoktak ismétlést kérni, ha nincs elég magzati DNS a mintában. Ez nem jelenti azt, hogy baj van! Drukkolok!

Én is megértelek, mi 10 évet vártunk az első babára.

11. 9e8b75449a (válaszként erre: 10. - Pintér Andi)
2020. jan. 16. 10:00
Mert a kombinált teszt valószínűségszámításon alapszik, egy arányszámot kapsz, hogy mennyi esély van arra, hogy a baba esetleg Down kóros, Patau vagy Edwards szindrómás lesz. De ez nem egy pontos diagnózis. A vértesztek 99,9%-os pontossággal szűrnek. Ha vértesztet csináltatsz, teljesen felesleges a kombinált teszt, akkor csak genetikai ultrahang van.
2020. jan. 16. 09:48
Sziasztok, miért felesleges a kombinált teszt?
2020. jan. 16. 09:32

Sziasztok

Megvolt a vérvétel. Tudtam beszélni az orvossal, Ő is azt mondta, hogy valószínűleg kevés magzati DNS volt a vérben. Eredmény 5-7 nap.

Azt is mondta, hogy nyugodjak meg, szokott ilyen lenni.

Úgyhogy most próbálok nyugodt lenni, és várok.

Köszönöm mindenkinek, aki írt, és próbált segíteni.

Szép napot mindenkinek

8. Excaliburné (válaszként erre: 7. - Rebecca0511)
2020. jan. 15. 21:15

Az orvosod jól mondta.A kombinált felesleges lett volna.

Bízom benne, hogy az Istenhegyi ad tájékoztatást neked hiszen a minta a tiéd és te fizetsz érte, az orvosod csupán közvetítő ez esetben úgy gondolom.

Úgy van és lesz ahogy mondod😊

2020. jan. 15. 21:03

Holnap reggel mindenképpen felhívom, meg reggel úgyis megyek be a kórházba, beszélek az orvosommal. Nem biztos, hogy az Istenhegyi ad nekem információt, mert a Dunaújvárosi kórházba vette le az orvosom a vért, és Ő küldte tovább. Ami biztos, hogy január 6.-án vették le, és 10.-én ért az Istenhegyibe. Reggel 8-ra kell bemennem ide Dunaújvárosba a vérvételre, gondolom jövőhét végére lesz eredmény, ha lesz.

Ráadásul én kombinált tesztet sem csináltattam, mert az orvosom azt mondta, hogy felesleges...

Ez a várakozás, biztos nem lesz könnyű....

Nyugtatom magam, hogy minden rendben van, és minden rendben is lesz...

6. Pompom (válaszként erre: 1. - Rebecca0511)
2020. jan. 15. 20:50
Volt olyan, hogy lejárt a kémcső, amibe vették és ezért ismételni kellett. De lehet alacsony magzati dns szint miatt is.
5. Excaliburné (válaszként erre: 4. - Rebecca0511)
2020. jan. 15. 20:47

Én is kb.akkor voltam vérvételen.


Nézd én biztos felhívnám holnap az Istenhegyit, hogy tájékoztassanak róla, hogy miért kell az ismétlés.

Az a minimum, hogy elmondják miért kell ismételni és nem hagyni, hogy ennyire izgulj miatta.

Majd írd meg kérlek mi volt az oka.


Hidd el megértelek...Jobban is, mint gondolod.

4. Rebecca0511 (válaszként erre: 3. - Excaliburné)
2020. jan. 15. 20:14

Köszönöm a válaszokat.

A később az mit jelent??

Nekem a 16.héten vették le.

Az orvosom is azt mondja, hogy nyugodjál meg.... Csak tudod 12 év sikertelenség utána, 35 évesen.... Ez egy csoda....

3. Excaliburné (válaszként erre: 1. - Rebecca0511)
2020. jan. 15. 19:42

Szia,

A legtöbb ilyen esetben az anyai vér nem tartalmaz elegendő magzati DNS-t és ezért szükséges ismételni.

Nem tudják megcsinálni a tesztet a már leadott mintából.

Én később mentem pont ezért genetikai tesztre a babámmal és nem is kellett ismételni.

2020. jan. 15. 19:05
Gondolom volt valami eltérés és meg akarják ismételni.
2020. jan. 15. 18:33

Sziasztok

Van köztetek olyan, akinek az Istenhegyi kért még egy vérvételt a Nifty tesztnél??

Miért lehet ez??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook