Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nifty teszthez miért kellhet még egy vérvizsgálat? fórum

Nifty teszthez miért kellhet még egy vérvizsgálat? (tudásbázis kérdés)

jan. 17. 07:20

Sziasztok csajok

Tegnap délután felhívtam az Istenhegyit is. Egy nagyon kedves hölggyel beszéltem, megígérte, hogy utána néz és visszahív. Pár perc múlva hívott is, azt mondta, hogy a minta nem volt használható. Azért kellett a tegnapi vérvétel, hogy ma délelőtt biztosan felérjen hozzájuk, mert Ők egy héten egyszer szállítják a vért, pénteken.

Ő is megnyugtatott. Azt mondta még, hogy csütörtök, péntek érdeklődhetek, elvileg addigra lesz eredmény.

13. Pompom
jan. 16. 11:55

Szeretném én is erősíten az előttem szólókat, mert a napokban sokszor felmerült a prenatális tesztek kérdése. És erről máshol is fogok írni, mert felhúztam magam.

Az ilyen szülés előtti teszteknek (legyen az beültetés előtti vagy szülés előtti) egy célja van: a betegségek szűrése és az arra való reagálás.

Márpedig ezeket minél előbb el kell végezni, annak érdekében, hogy ha abortuszra kerül a sor (mert erről kell a pozitív teszteredmény alapján dönteni), akkor minél előbb lehessen megcsinálni.

Ha valaki elmegy a kombináltra 12. hetesen és azt majd egyszer a doki közli 1-2 hét múlva. Ha kiderül, hogy pozitív a teszt, akkor lehet menni megerősíteni méhlepény vagy magzatvíz vizsgálattal. Ami plusz idő és az időből van a legkevesebb. Még plusz 3-4 hét a 12. hét után és ott áll az anya egy félig kifejlett babával a döntés előtt. Tehát ezeket a szűréseket nem szabad elhúzni.

A NIPT (non invazív prenatális tesztek) tesztek, mint a NIFTY, azért jók, mert nem statisztikát adnak csak, korábban lehet csináltani mint a kombináltat, pontos, szélesebb körű, stb.

Azt nem sokan tudják, hogy a genetikai UH-n a szellemi fogyatékosságot vagy a később kialakuló betegségeket NEM látják. A genetikai UH a nagyobb rendellenességeket látja csak! Van helye és szerepe, sőt szerintem szükséges is, de ma már többet is tudunk tenni! Önmagában a kombinált keveset tud, azt is későn és bizonytalanul!

Persze a NIPT teszek drágák, a kombinált olcsóbb. De egy beteg gyerek még drágább, s egy fájdalmas élet is!

Az más kérdés, hogy van aki nem csináltat semmit, az a saját döntés.

12. KaBaLa3 (válaszként erre: 9. - Rebecca0511)
jan. 16. 10:04

Szia, csatlakozom Lindához, nekem is azt mondták, akkor szoktak ismétlést kérni, ha nincs elég magzati DNS a mintában. Ez nem jelenti azt, hogy baj van! Drukkolok!

Én is megértelek, mi 10 évet vártunk az első babára.

11. KaBaLa3 (válaszként erre: 10. - Pintér Andi)
jan. 16. 10:00
Mert a kombinált teszt valószínűségszámításon alapszik, egy arányszámot kapsz, hogy mennyi esély van arra, hogy a baba esetleg Down kóros, Patau vagy Edwards szindrómás lesz. De ez nem egy pontos diagnózis. A vértesztek 99,9%-os pontossággal szűrnek. Ha vértesztet csináltatsz, teljesen felesleges a kombinált teszt, akkor csak genetikai ultrahang van.
jan. 16. 09:48
Sziasztok, miért felesleges a kombinált teszt?
jan. 16. 09:32

Sziasztok

Megvolt a vérvétel. Tudtam beszélni az orvossal, Ő is azt mondta, hogy valószínűleg kevés magzati DNS volt a vérben. Eredmény 5-7 nap.

Azt is mondta, hogy nyugodjak meg, szokott ilyen lenni.

Úgyhogy most próbálok nyugodt lenni, és várok.

Köszönöm mindenkinek, aki írt, és próbált segíteni.

Szép napot mindenkinek

8. Excaliburné (válaszként erre: 7. - Rebecca0511)
jan. 15. 21:15

Az orvosod jól mondta.A kombinált felesleges lett volna.

Bízom benne, hogy az Istenhegyi ad tájékoztatást neked hiszen a minta a tiéd és te fizetsz érte, az orvosod csupán közvetítő ez esetben úgy gondolom.

Úgy van és lesz ahogy mondod😊

jan. 15. 21:03

Holnap reggel mindenképpen felhívom, meg reggel úgyis megyek be a kórházba, beszélek az orvosommal. Nem biztos, hogy az Istenhegyi ad nekem információt, mert a Dunaújvárosi kórházba vette le az orvosom a vért, és Ő küldte tovább. Ami biztos, hogy január 6.-án vették le, és 10.-én ért az Istenhegyibe. Reggel 8-ra kell bemennem ide Dunaújvárosba a vérvételre, gondolom jövőhét végére lesz eredmény, ha lesz.

Ráadásul én kombinált tesztet sem csináltattam, mert az orvosom azt mondta, hogy felesleges...

Ez a várakozás, biztos nem lesz könnyű....

Nyugtatom magam, hogy minden rendben van, és minden rendben is lesz...

6. Pompom (válaszként erre: 1. - Rebecca0511)
jan. 15. 20:50
Volt olyan, hogy lejárt a kémcső, amibe vették és ezért ismételni kellett. De lehet alacsony magzati dns szint miatt is.
5. Excaliburné (válaszként erre: 4. - Rebecca0511)
jan. 15. 20:47

Én is kb.akkor voltam vérvételen.

Nézd én biztos felhívnám holnap az Istenhegyit, hogy tájékoztassanak róla, hogy miért kell az ismétlés.

Az a minimum, hogy elmondják miért kell ismételni és nem hagyni, hogy ennyire izgulj miatta.

Majd írd meg kérlek mi volt az oka.

Hidd el megértelek...Jobban is, mint gondolod.

4. Rebecca0511 (válaszként erre: 3. - Excaliburné)
jan. 15. 20:14

Köszönöm a válaszokat.

A később az mit jelent??

Nekem a 16.héten vették le.

Az orvosom is azt mondja, hogy nyugodjál meg.... Csak tudod 12 év sikertelenség utána, 35 évesen.... Ez egy csoda....

3. Excaliburné (válaszként erre: 1. - Rebecca0511)
jan. 15. 19:42

Szia,

A legtöbb ilyen esetben az anyai vér nem tartalmaz elegendő magzati DNS-t és ezért szükséges ismételni.

Nem tudják megcsinálni a tesztet a már leadott mintából.

Én később mentem pont ezért genetikai tesztre a babámmal és nem is kellett ismételni.

jan. 15. 19:05
Gondolom volt valami eltérés és meg akarják ismételni.
jan. 15. 18:33

Sziasztok

Van köztetek olyan, akinek az Istenhegyi kért még egy vérvételt a Nifty tesztnél??

Miért lehet ez??

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook