Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételallergiás vérvizsgálat előtt szabad enni, inni? fórum

Ételallergiás vérvizsgálat előtt szabad enni, inni? (tudásbázis kérdés)


8. kszb
2013. máj. 14. 14:23

antihisztamint nem szabad szedni előtte! De nem csak aznap! Az tényleg befolyásolhatja az eredményt, és fals negatívvá teheti.

Enni prick- teszt előtt nem szabad! Ha vérből nézik az allergiát, akkor lehet.

2013. máj. 14. 13:57

Szia! Nekem az allergia (vér) vizsgálatot a Bőrgyógyászati Klinikán végezték. Nekem nem volt szabad ennem. Sőt bizonyos gyógyszereket sem szabad bevenni, mert hatással lehetnek az eredményre. De gondolom vizsgálatfüggő is. Legjobb, ha az orvosodtól érdeklődsz.

Még bőrteszt esetén is figyelmeztetnek jó esetben a gyógyszerek befolyásolhatják az eredményt.

Budai Gyerekkórházban 2,5 éves gyerek nem ihatott, nem ehetett tejallergia vizsgálatnál 11,30-ig. akkor kezdték vizsgálni, igaz itt nem vérből nézték.

2013. máj. 14. 13:48
köszönöm a tájékoztatást. még eddig csak háziorvosnál jártam és ő most küldött allergológushoz. a vizsgálat menetéről meg még semmit sem tudok. de látom sajnos vannak itt tapasztaltak ez ügyben.
5. kszb
2013. máj. 14. 13:44
enni is, inni is lehet :)
2013. máj. 14. 13:20

Hát a gyerekemtől már vettek egy párszor és még sosem volt gond, hogy evett vagy ivott előtte.

Pláne, hogy nem is tudtuk legtöbbször, hogy vérvétel lesz.


De a doki nem tájékoztatott?

3. Fülemüle01 (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2013. máj. 14. 13:18

Jaj, ez jó hír! Nem tudok sokáig étlen lenni :)

És ebben teljesen biztos vagy? :)

2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Fülemüle01)
2013. máj. 14. 13:08
Lehet.
2013. máj. 14. 13:04
Tudja Valaki, hogy ételallergiás vérvizsgálat előtt szabad enni, inni? Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook