Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Névválasztásnál baj, ha a szülinap és névnap túl közel van egymáshoz? fórum

Névválasztásnál baj, ha a szülinap és névnap túl közel van egymáshoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. ápr. 24. 14:29

Ne toljunk már ki szegény gyerekkel...

Persze az pech, ha valaki karácsonyra született :)

2012. ápr. 24. 14:26

És milyen nevet adtatok/adtok a gyermekeiteknek?

Nálunk még a Márk is szóba került, de nem tetszik a jelentése.

2012. ápr. 24. 13:52

egyik gyerekemnél 16 nap van névnap és szülinap között... de kap külön ajándékot mindig! Az a név tetszett, nem akartam megváltoztatni... pedig a kiírás és a névnap között csak pár nap volt! (kicsit korábban jött a baba)

másik: karácsony után 3 héttel van szülinap... milyen dolog lenne, ha összevonnám?

36. Bcicus
2012. ápr. 24. 13:51
Szeritnem a gyerekszempontjából elég rossz. Nekünk szerencsénk volt mert a kiválasztott nevek nem estek közel a szülinaphoz, ha így lett volna más nevet választunk.
35. rinike
2012. ápr. 24. 13:45
Nekem a fiam Attila, január 7. a névnapja, és január 22-én született. Nagyobb ajándékot kapot mindig, összevonva, és mivel ezt nem szerette, kb. 11 évesen áttettük a névnapját október 5-re, mert akkor is van Attila. Aztán mikor 14 éves lett, rájött, hogy inkább nagyobb, értékesebb dolgokat szeretne, vonjuk össze a szülinapot és a névnapot. Megbeszéltük, hogy ezután már nem lehet variálni, és azóta újra egyszerre kapja az ajándékot, de minden évről évekig megmaradó komoly ajándéka van, aminek sok-sok évig örül. Szóval nálunk 2-3 évre áttettük a névnapot, amikor őt zavarta az egybe ajándék, aztán éppen ő jött rá, hogy milyen jó is az...
2012. ápr. 24. 13:44

Sajnos nálunk összejátszott minden mindennel. November 23.-án született a kisfiam, november 17.-én van a névnapja, aztán 6.-án mikulás, majd karácsony. Egy hónap alatt lemegy minden.....pont év végén, de sebaj. Még kicsi, minden alaklomra kapott valamit, de lehet hogy picit nagyobb korában nem fog tetszeni neki, dehát evvan!

Nem azt néztük mikor terveztük, hogy bakker ne karácsony körül szülessen, hanem hogy szülessen egy egészséges gyerkőc. :))))

2012. ápr. 24. 13:43

Nálunk pont fél év van a szülinapja és a névnapja között, egyik augusztus, a másik február.

Szóval bárhonnan nézem, közötte van a mikulás, karácsony, illetve a húsvét, gyereknap.

2012. ápr. 24. 13:36

Párom szülinapja és névnapja között mindössze 4 nap van,és ő gyerekkorában nagyon sérelmezte,hogy mindenki egybe letudta a kettőt!!! :)

Ha közel is van,én külön-külön ünnepelnék,mondjuk egyik hétvégén a szüli- másik hétvégén a névnapot,és mindkettőre kapna ajándékot!

31. Miramira77 (válaszként erre: 9. - Hilarie)
2012. ápr. 24. 13:36

Én is nagyon megszívtam ajándékozás terén, tán még kicsit jobban is mint te.

December 17. én születtem, a névnapom márc 9.

húsvéttól mikulásig nulla ajándékozás, ez több mint fél év. Gyerekként egy örökkévalóság.

Mi meg se néztük mikor van a névnapja a lányunknak, pont azért, hogy ilyesmin ne stresszeljünk.

A névnapja szeptember 7, a szülinapja október 4.

30. gkreka (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2012. ápr. 24. 13:35
ez überelhetetlen :)
2012. ápr. 24. 13:35
A nagyobbik lányom szept. 30-án született, és 10-én van a névnapja, Nikolett, a kisebbik jan. 30-án születet, és febr. 6-án van a névnapja, Dóra. Még sosem mondták, hogy tök rossz nekik:9
2012. ápr. 24. 13:34

Nekem egy ismerősöm István, karácsonykor született. Névnap, szülinap és karácsony egyben letudva. A szülőknek biztos könnyebb volt. De neki rossz volt. Egy gyereknek hatalmas dolog még minden ilyen ünnep, hisz a gyerekek legtöbbjének az ajándékozás a szeretetnyelve.


Én azt gondolom, hogy a nevüket a babák maguk választják, és megsúgják a szüleiknek. Ha ezt a nevet súgta, biztos ezt választotta. Ha viszont bizonytalanok vagytok, akkor beszélgess a pocaklakóddal, hogy Ő mit szeretne!

2012. ápr. 24. 13:32
A legtöbb név több alkalommal is szerepel a naptárban esetleg a nagyon különleges vagy ritka nevek nem, Mátéból nincs több? Utána lehet nézni. Hátha van máskor is akkor megoldódik a gond, ha ezt gondnak lehet nevezni egyáltalán:) Én pl kb 2 éve fedeztem fel, hogy nem csak márciusban, hanem októberben is van névnapom:D
2012. ápr. 24. 13:32
A kisfiam Dániel, szept. 5-re voltam kiírva vele/velük, de július 21.-én (Dániel nap)megindult a szülés, másnap megszületett/megszülettek az iker hugijával együtt.Mi nem csinálunk belőle problémát!!!
2012. ápr. 24. 13:30

Július elejére várjuk a kislányunkat, aki a Lilien nevet fogja kapni. Lilien névnap szintén júliusban van, szóval nálunk is közel lesz a két "ünnep". Egyáltalán nem zavar minket, titeket se zavarjon. :)

Mi sem és a család sem olyan, hogy esetleg azon spóroljunk, hogy közös ajándékot/ajándékokat kapjon a gyerek a szülinapjára-névnapjára összevonva.

Szépen meg lesz tartva a születésnapja és a névnapja is, külön-külön.

24. 252690845f (válaszként erre: 14. - Cec20e66f6)
2012. ápr. 24. 13:30
Nálunk az volt a megoldás, hogy a húgom születés- és névnapján is kaptam ajándékot. Szóval kárpótolva lettem... :DD
23. Pen80 (válaszként erre: 9. - Hilarie)
2012. ápr. 24. 13:29

Nekem is pontosan így van, mindig külön köszöntenek. Túlélhető azért :)

Illetve így a kettőre összevonva lehet nagyobb ajándékot kérni... :D

22. Hoxa
2012. ápr. 24. 13:29
Engem még a szülőszobán is győzködtek a szülésznők, hogy ne legyen már Luca a gyerek! Így mikulás-névnap-szülinap-karácsony kombó van kb. 3 héten belül. :)
2012. ápr. 24. 13:29

miért lenne baj!!!

nekem a névnapom nov. 10-én és a szülinapom meg nov. 14-én van :-D

2012. ápr. 24. 13:29
Nálunk a névnap amúgy is csak apróságot jelent, a születésnap az igazi ünnep... Így nem baj ha közel vannak egymáshoz...
2012. ápr. 24. 13:27
Nekem ugyanazon a napon van mindkettő, ezt mindig is különlegesnek éreztem, mígnem az egyik ismerősöm azt nem mondta :"Jól kiszúrtak veled a szüleid!" de én ezt nem éreztem így :DDD
2012. ápr. 24. 13:27
nalunk egyik szempont volt hogy ne legyen a 2 tul kozel egymashoz...
2012. ápr. 24. 13:27
a Gergő név is szép...
2012. ápr. 24. 13:26
Nem baj, csak gondolj bele: a gyerekek nem örülnek neki, én sem örültem volna.
15. Kimora
2012. ápr. 24. 13:26

Szia


Nálunk Kristóf a kisebbik, és március 15-én is van

egy a naptárban. Mivel decemberi volt ezért mi a júliusban lévő Kristóf névnapkor ünnepeljük :)

Gyermekeknél ez fontos, mármint ők még az ajándékot nézik és nem a szándékot :D ami teljesen jó :)

Nagyobbik fiam Bálint, neki nem volt lehetőség :) Júniusi és februárban van a névnap :)

14. cec20e66f6 (válaszként erre: 12. - 252690845f)
2012. ápr. 24. 13:26
Nekem is egymás uán van. Igy egy naaagy ajándékot szoktam kapni :))))))))))))))))))))))))))
2012. ápr. 24. 13:26

nekem is tetszik a Dávid, (ha fiam lesz, úgy is fogják hívni), de gondolj bele, akkor meg a karácsonyhoz lesz közel...

kislányom név és szülinapja között 2 hét sincs


de én nem foglalkozom vele, mi külön fogjuk tartani nekik, az meg, hogy a rokonoktól egyben kap ajándékot, nem gond, mi (apa, anya, gyerek(ek)) mindkét napon ünnepelni fogunk


amúgy az én szülinapom és karácsony között is csak 1 hét van, de mindig külön kezeltük a 2 ünnepet

12. 252690845f (válaszként erre: 1. - 2954a0de96)
2012. ápr. 24. 13:25
Nekem egymást követő két nap. Aztán mégis jó nagyra nőttem. :)))
2012. ápr. 24. 13:24
1 hét van a fiam névnapja és szülinapja között! Ez a név tetszett, emiatt nem változtattunk és azt akartuk, hogy a naptárban is szerepeljen! Nem vonjuk össze neki, 2 külön alkalom, 1 hét különbséggel...
10. gkreka (válaszként erre: 1. - 2954a0de96)
2012. ápr. 24. 13:24
Szerintem nem baj, ha közel van a két ünnep egymáshoz, de semmiképpen ne ünnepeljétek egybevonva, minimum 25 éves koráig :)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook