Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért oszlanak meg ennyire a vélemények névválasztás terén? fórum

Miért oszlanak meg ennyire a vélemények névválasztás terén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
123. 864c5534c9 (válaszként erre: 118. - E54caf90fe)
2010. nov. 9. 15:17

Mi is megszakítottuk ezt a hagyományt..:D

De nem zavart senkit.

Férjem alapjáraton nem akarta a saját keresztnevét (ami több generáción át hagyomány volt)adni a fiúnknak.

Anyós pedig benyögte, hogy ő is csak azért adta a fiának az apja & elődei keresztnevét, hogy hagyj örüljön az apuka, amúgy nem is tetszik neki. Na, széééép...38 év múltán benyögi a fiának, hogy nem is tetszik a keresztneved, sosem tetszett...


Anyukáméknál dettó ugyanúgy van, hogy ott is megkapták generációkon keresztül a Teréz nevet a legidősebb lányok...

Anyám utálja a nevét...:S

S pont azért, mert sok rokonát így hívják, s így már sokszor azt sem tudni a sok Teri közül, hogy kiről is van szó..:S

Szerencsére anyum nem adta tovább se nekem, se a húgomnak ezt a nevet..;DDDDD


Szóval, én is amondó vagyok, mindenki azt a nevet adja a gyerekének, amit szeretne, s ami a párjának is tetszik...

122. egypt (válaszként erre: 121. - Pen80)
2010. nov. 2. 22:01
A miénk meg Nagy. A leggyakoribb vezetéknév Magyarországon...
121. Pen80 (válaszként erre: 117. - Egypt)
2010. nov. 2. 18:17

Akkor egy cipőben járunk, mi a Szabóhoz válogatunk, de a név hosszából már alább adtunk :)

Mi az Ákossal vagyunk így. Ez az egy volt biztos évekkel ezelőtt, hogy az első fiunk Ákos lesz. Most meg már gyakori. De nem érdekel, Ákos és kész! :)

2010. nov. 2. 13:52
.
119. d4f34241a7 (válaszként erre: 114. - Spinneli)
2010. nov. 2. 13:47
?
2010. nov. 2. 11:26
Ez a fiú gyermek apa nevét kapja nálunk is hagyomány a párom részéről, de mi megszakítjuk. :) Én úgy vagyok vele, hogy a párom szólítom a nevén, és a fiamnak is (ha fiam lesz) kijár egy név. :) Szerintem ez fontos. Én anyukám után kaptam a nevem, és utálom a helyzetet. Pusztán azért, mert az egyszerre való névnapok az őrületbe kergetnek. :) Főleg, mikor kisebb voltam...
117. egypt (válaszként erre: 107. - Pen80)
2010. nov. 2. 11:14

Írtam én is, hogy a Hanga milyen felkapott lett, legalábbis mostanában nagyon sok babának adják. De szerintem még így is ritka, és nagyon szép.

Mi is hasonlóan jártunk. Még nagyon régen kitaláltuk, hogy ha egyszer kisfiunk lesz, Barnabás lesz a neve, mert az milyen szép és ritka név. Akkor még az is volt, komolyan mondom, senkit nem hívtak így! Aztán mikor terhes lettem, hallottam, hogy ez is Barnabás lett meg az is, na mondom, jól nézünk ki! De aztán úgy gondoltam, miért pont az én gyerekem ne legyen Barnabás, mikor mi találtuk ki először?:)

Azóta meg még gyakoribb, tavaly már 25. volt.

Most a kislányunknak sikerült egy nagyon ritka nevet találni, ez sincs benne az első 100-ban, és nagyon ritkán adott név, de nem olyan extra, hogy az ember nem is hallotta és azt sem tudja, fiú vagy lánynév -e, szóval szerintem tökéletes.:)

Nekem a vezetéknevünk miatt nagyon fontos volt, hogy ritka keresztnév legyen és minimum 3 szótag.

116. Veronika27 (válaszként erre: 113. - D4f34241a7)
2010. nov. 2. 11:07
Elolvastad az első hozzászólást? Szerintem nem...
115. Veronika27 (válaszként erre: 114. - Spinneli)
2010. nov. 2. 11:06
:DDD
114. spinneli (válaszként erre: 113. - D4f34241a7)
2010. nov. 2. 11:04

ingyen ronygrázás nincs...például egyesek jogot formálak arra, hogy belepofázzanak.

:)

2010. nov. 2. 10:59
Én amondó vagyok, magyar embernek legyen magyar neve! Magyarországon élünk, nemtudom miért kell külföldiekhez hasonlítani. Hja....lehet rázni a rongyot ingyen!
112. spinneli (válaszként erre: 109. - Huldra)
2010. nov. 2. 10:53

ha úgy érzitek, persze.

:)

111. Pen80 (válaszként erre: 109. - Huldra)
2010. nov. 2. 10:52

Anyukám is megszakította a bátyámmal. Ez van.

Vagy add második névnek, ha úgy nem gáz. Ismerősöméknél az a hagyomány, hogy a lánygyerek második keresztneve mindig az anyja első keresztneve. Ez így jó, mert elviselhető. :)

110. Veronika27 (válaszként erre: 109. - Huldra)
2010. nov. 2. 10:49
Meg. Nálunk is így van a férfiaknál. De mi az, hogy elvárják?? Ebbe nem lehet beleszólásuk, ők már megtették a magukét, te meg azt add, ami jólesik.
109. Huldra
2010. nov. 2. 10:44
Nekünk is meg kell vívnunk saját harcunkat: párom családjában apai ágon a férfiaknak 4-5 generációra visszamenőleg ugyanaz a keresztnevük, és tőlünk is elvárják, hogy ezt a hagyományt kövessük. Kedvesem szerencsére máshogy viszonyul a témához, mi óskandináv neveket szeretnénk majdani gyerekeinknek, és természetesen ez,- amint Ti is említettétek,- a mi dolgunk, de ugyanakkor megszakíthatok-e egy több, mint egy évszázados hagyományt?
108. spinneli (válaszként erre: 107. - Pen80)
2010. nov. 2. 10:35

Az én nevemet ugyanilyen megfontolással adták a szüleim, é bármilyen osztályba jártam rajtam kívül mindig volt egy-kettő ugyanolyan nevű lány.

:)

107. Pen80
2010. nov. 2. 10:22

Egyébként én is olyan nevet választottam a lányomnak, amit még előtte soha nem hallottam és nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Mert ritka nevet akartam. Erre idén már bent van a top 100-as listában :(

De amióta megszületett, nem érdekel, hogy hányan vannak ezzel a keresztnévvel. Szerintem úgyis csak neki áll jól :DDDD Na jó, nem, de tényleg nem érdekel már. Én mondtam a páromnak, hogy legyen Anasztázia, az biztos kevés van, de hallani sem akart róla.

106. spinneli (válaszként erre: 1. - E54caf90fe)
2010. nov. 2. 10:22
Gondolom azért, mert mindenki mást társít a nevekhez...nem kell foglalkozni másokkal, adjatok olyan nevet a gyerekeiteknek, ami nektek tetszik.
105. Veronika27 (válaszként erre: 104. - Pen80)
2010. nov. 2. 10:22
Most hogy mondod, tényleg nem.
104. Pen80 (válaszként erre: 103. - Veronika27)
2010. nov. 2. 10:19
Annál minden szebb. De egyébként nem is hangzana rosszul női névnek a Titok :)
103. Veronika27 (válaszként erre: 102. - Pen80)
2010. nov. 2. 10:16
Szebb, mint a Kazetta :DD
102. Pen80 (válaszként erre: 101. - Veronika27)
2010. nov. 2. 10:14
Az szép név :D
2010. nov. 2. 08:34
Titok ;)
2010. nov. 1. 21:53
Mi a lánynevetek?:))
2010. nov. 1. 19:40

Mint ahogy valaki írta már: mert nem vagyunk egyformák és ez így van jól.

Itt Szlovéniában pl. szerintem nagyon kevés név van, nekem furcsa, hogy sokan ugyanazt a nevet kapják. Itt is vannak régi nevek.

Nekünk mégcsak tervben sincs gyerek, de a nagyszülők már utalgatnak rá és tippeket is adnak névre vonatkozóan. Persze abba nem gondolnak bele, hogy az én családomnak is jó lenne, ha ki tudnák mondani a gyerek nevét, így szlovén névben abszolút nem gondolkozunk. Olyan kell, amit mindkét család ki tud mondani. Lánynevünk van, benne van az anyakönyvezhető nevek között, mégsem ismerek/hallottam egy magyarról sem, akinek az lenne a keresztneve. Fiúból gyakorit választottunk, de nekünk tetszik. Persze ez még változhat:)

Az alapján megítélni valakit, hogy milyen nevet ad a gyerekének... Jó, kivéve a nem elfogadható kategóriába tartozóak :)

98. fgh34
2010. okt. 31. 21:05

Szerintem arra is figyleni kell, hogy illeszkedjen a családi névhez.Az is kérdés, hogy mi az eredet magyar név? Pl. a Mária nem eredeti magyar név, hanem héber eredetű. At Erzsébet, János, József, Zsuzsanna neveknek pl. szinte minden nyelvben van megfelelője. Eredeti magyar nevek:Emese, Emőke, Enikő Réka Csrnge,Csaba, Levente, Attila,Zsolt stb. A Hunor, Koppány, Ajtony inkább "magyarkodó". A Hanga az Erika név megfelelője, csak -szerintem-sokkal szebb! Olvastam, hogy a Dzsennifer, Virginia, Renátó, Romeó Mercédesz nevek a nagyon szegény családoknál gyakori. lehet, hogy ez az ő luxusuk?! Akkor hadd legyen! Mindenki olyan nevet adjon a gyerekének, ameilyen neki tetszik!

Szerintem szépek: Henriett, Hanga, Hanna(kissé túl gyakori lett), Kornél, Máté(szintén túl gyakori),Vivien, Flóra.

2010. okt. 29. 17:48
Ez igaz. :)
2010. okt. 29. 17:45

nincs két egyforma eset szerintem

nagyon sokváltozós és összetett dolog lehet gyereket helyesen nevelni

2010. okt. 29. 17:41

Szerintem mindennek van egy megfelelő határa.

Semmi baj nincs a terelgetéssel, ha nem esnek vele túlzásba. Nekem anyukám annyira mondogatta, hogy mi nem jó, hogy a végén sokkal inkább éreztem provokálásnak és bántásnak mint jó szándéknak...:S

2010. okt. 29. 17:38
meg azon is múlik, hogy a szülők együtt vannak-e és ha igen erősítik-e vagy gyengítik egymást
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook