Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Névválasztás Pocaklakóknak fórum

Névválasztás Pocaklakóknak (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. Szilvamama (válaszként erre: 52. - SZterkó)
2010. ápr. 21. 17:30
Teljesen véletlenül: a lányom Borbála, dec. 4. - névnap, dec. 5. - Mikulás, ráadásul dec. 12. - szülinap :) És a Karácsony! Istibizi nem direkt csináltuk, előbb volt nevünk, mint teherbe estem, változtatni meg már nem akartunk. Egyébként egy cseppet sem rövidítjük meg, minden alkalomra megkapja az ajándékot, nem kisebbet, és nem összevonva. Neki a december a kedvenc hónapja!
70. Szilvamama (válaszként erre: 61. - D94544bae9)
2010. ápr. 21. 17:27
Mind a kettőt adjátok neki! :)
69. Szilvamama (válaszként erre: 65. - Gmona)
2010. ápr. 21. 17:26
Én olyat, ami alliterál. Csaba, Csongor, Csilla, Csenge :)
2010. febr. 24. 20:29
és ti a Kolozsi névhez?
67. pinki87 (válaszként erre: 65. - Gmona)
2010. febr. 24. 20:29
szia!az én nevem Csóka Noémi :)
2010. febr. 13. 15:34
nekem is a nimrod tetszik!!!! 7 hetes kismama vagyok.... bár még kislány nevünk nincs . az első kislányom : stella. szép napot mindenkinek
65. gmona
2010. febr. 8. 09:47

Sziasztok!


Ti milyen keresztnevet adnátok a Csóka vezetéknév mellé? Fiú és lány neveket is várok!

64. Lív22
2009. júl. 22. 16:45
Nimród!
63. Avieke
2009. jún. 1. 18:02
Szerintem a legszebb fiú név a Nimród. A testvérem gyerekét is így hívják és nagyon szeretem ezt a nevet!
62. Khatif
2009. máj. 29. 10:07

A név választás tényleg nagyon nehéz kérdés. Nekünk is elég sok volt a listán az alaején, Sean, Nathaniel, Ákos, András, Ádám, Koppány, Matt, Domonkos. Hónapokat gondolkoztunk rajta.

Aztán azt választottuk, amihez érzelmileg is a leginkább kőtődünk így Ákosnak fogják hívni, illetve a holland hagyományoknak megfelelően a kicsi megkapja majd a két nagypapa nevét.

2009. máj. 29. 09:55

Ha kislányom lesz akkor Amíra, vagy Kiara, de tetszik még a Norina is!

Ha pedig fió lesz, akkor a párom adja neki a nevet! Így egyeztünk meg, mivel Ő kivan az ilyen különleges nevektől! Valószínű az Ő nevét kapja :Csaba, bár én nálam a Noel a favorit!:)

2009. máj. 29. 09:51
az en fiam Dennis, a kisseb pedig Martin
2009. máj. 29. 09:44
Nekem két kisfiam van, Kornél és Máté. Ha lányunk lesz majd egyszer valamikor, ő Eszter lesz.
58. huszka (válaszként erre: 56. - 2bdee80e83)
2009. jan. 21. 13:24
Balázs :)))
2009. jan. 21. 13:00
Az én fiam László Zsolt, lányom Katalin Judit de ennek már 34, ill.30 éve, akkor kezdődtek a különleges nevek, amikor az oviban ricsike, Rajmundka, Cintike, Dzsenifer volt a menő, az én kislányom volt a különleges nevű. Mikor született, a szomszéd néni meglátott pocak nélkül, megkérdezte, gratulálhatok? mondtam igen megszületett a lányom. És hogy hívják? Katicának. De szép neve van, képzeld aranyom, Ferikém felhívott, anyukám megvan az unokád, Corinnának hívják, meg kellett kérdeznem, mond kisfiam kisfiú, vagy kislány az unokám?
56. 2bdee80e83 (válaszként erre: 55. - Kapinne)
2009. jan. 17. 20:53

Szia!


Köszönöm szépen a tippeket!Aranyosak vagytok!

Most jelenleg a Bálint, Balázs, Dávid, Dániel neveken töprengünk,de nagyon nehéz a döntés!Minden nap törjük rajta a fejünket,mindig változik a döntésünk valamiért.

Nem könnyű!Még van kb. 2,5 max.3 hónapunk!

Köszönöm Nektek a hozzászólásaitokat és ha van valami ötletetek,szívesen várom!!!

2009. jan. 17. 13:39
Sztem ha a Varga névhez egy kicsit hosszabb különlegesebb név illene,mert a Varga olyan egyszerű hangzásu név.pl. Varga Benjámin,Varga Krisztián,Varga Dominik...
2009. jan. 16. 12:01
Még ha egy név is tetszik valakinek, azzal is lehet variálni, mivel sok olyan név van, aminek többször is van névnapja, most csak egy példa a Zsófia, van május és van szeptember közepén is, szóval születhet a pici év elején, év végén, a kiválasztott névről még nem kell lemondani:)
53. huszka (válaszként erre: 52. - SZterkó)
2009. jan. 16. 11:43
:)) Én annak örülnék, ha már jönne :) Vhogy megoldanánk ezeket az ünnepeket is :) Csak a névnap és a szülinap ne legyen közel egymáshoz...ezért van év eleji nevünk és évvégi :)
2009. jan. 16. 06:38

Mi arra törekszünk Párommal, hogy lehetőleg magyar neveket válasszunk (hehe, a Mátyás kivétel, mert nem magyar név viszont beleszerettünk), illetve olyant, amelynek a jelentése is szép, ha rávetítjük a gyerekünkre, mint tulajdonságot, vagy erényt. No persze kissé nehéz a dolgunk, mert eleve összetett a vezetéknevünk, tehát mi egyáltalán nem gondolkodunk két keresztnévben. Tudom magamról, hogy sokszor kínos volt a három névvel is együttélni, főleg a suliban, ahol névsorolvasáskor mindig lespórolták a tanárok az egyik vezetéknevemet :)

Teljesen egyetértek huszka és rencsilány meglátásával, hogy ne legyen közel vagy egy napon a szüli-és névnap, ezzel "megrövidítjük" őket. Ja és én már azon is filózok, hogy ha babaprojekt indul, valahogy induljon idejében, nehogy karácsonyi/mikulásos babát szüljek, mert bár olyan ideális, hogy a Jézuskával egyszerre szülessen/vagy a Mikulás hozza, de akkor sosem lehet különválasztani a szülinapot a másik ünneptől...

51. jsanett (válaszként erre: 1. - 2bdee80e83)
2009. jan. 15. 18:01

Szia!

Szerintem azert az is fontos hogy ne csak a vez.nev es a keresztnev egyuttes hangzasa legyen jo, hanem az is,hogy mi a keresztnev jelentese.

Van itt egy jo kis oldal, amin megnezheted/megnezhetitek a ker.nevek jelenteset beturend szerint, vagy akar otletet is lehet meriteni :)


[link]


Jo egeszseget Nektek!

50. huszka
2009. jan. 15. 14:53

Hát...kinek mi tetszik :) Igaza van rencsinek, hogy tényleg kitolás, ha túl közel van a két ünnep, mert akkor egyszerre is le lehet tudni a két ajándékozást :) A szomszédunk lánya Kinga napon született és a Kinga nevet is kapta.. hogy milyen megfontolásból, azt nem tudom.

Nekem fontos, hogy jó hangzása legyen, szép név legyen (nem divatnév) és ha ránézek majd a gyermekemre, akkor lássam, hogy tényleg jól választottunk... :)

49. sariya
2009. jan. 15. 14:23
Az tuti,hogy ha egyszer kislányom lesz,Napsugárnak fogjuk hívni:)Ha fiú,akkor pedig Viktor,de ez még nem fix:)
48. 2bdee80e83 (válaszként erre: 38. - Kapinne)
2009. jan. 15. 14:20

Szia!


Köszönöm a segítségeteket!

A vezetéknevünk VARGA. Ehhez az a gond,hogy nagyon sokféle név illik.

(Fiú lesz,ha minden igaz!)

2009. jan. 15. 14:05
Sziasztok az én neveim:-ha fiú lesz Ábel Milán és ha lány Réka Édua
46. 3aeb86a367 (válaszként erre: 44. - Huszka)
2009. jan. 15. 14:01

Hát igen, én már 16 évesen eldöntöttem ha lesznek gyerekeim akkor a fiam Zoltán László lesz édesapám után. Ha lány akkor Cintia Brigitta. Aztán megismertem a párom aki szintén Zoltán. Csak hogy neki akkor már volt egy fia akit Zoltán Gyulának neveztek el, így én lemondtam a Zoltán László névről. Akkor döntöttem el, hogy akkor Alex Márk lesz. Az is lett, és milyen igazad van hogy ha felnő akkor választhat a két név közül, de azt hiszem az én fiam már most eldöntötte 7 évesen hogy majd a Márkot fogja használni mert nem tetszik neki az Alex név.

Egyébként ha most születne lányom már nem Cintia Brigitta lenne hanem Jázmin Gabriella.

2009. jan. 15. 13:59

Szia!


Mi sok mindent vettünk alapul a név választásnál.Az első volt a legkönnyebb.Ott azt néztük menjen a vezetéknévhez és a szülinapja viszonylag távolabb legyen a névnapjától.Nálunk a családban nem egy olyan személy van,akinek 1 hét van a két ünnepe között és az is inkább karácsony felé húz...

A másodiknál plussz egy dolgot vettünk még figyelembe,hogy ne legyen egy ritkább név után(első lányom Virág)egy gyakoribb,tömegnév.Meg a nevek valahol magukba rejtik az illető tulajdonságát is.

Szóval nem könnyű a sok kritériumnak megfelelni:)

De ezeket a kritériumokat mindenki maga állitja fel.

Megjegyzem nekünk is nagyon sok olyan név van/volt,ami tetszett/tetszik és közel van a szülinapjához.De ha belegondolsz,az csak a gyerekkel kitolás valahol.(és ezzel nem bántani akartam azokat,akik igy döntöttek!!)

44. huszka (válaszként erre: 41. - 3aeb86a367)
2009. jan. 15. 13:56
Látom, Ti is kté nevet adtatok :) Azért vagyok amellett, mert amikor felnő, eldöntheti, hogy melyiket akarja használni. Hátha nem tetszik neki az első neve.. "van másik" alapon választhatja a másik nevét :)
43. 3aeb86a367 (válaszként erre: 36. - NMucus)
2009. jan. 15. 13:54
Ilyen nálunk is volt, az egyik unokanővérem lefoglalta a Patrik és Patrícia nevet, a másik unokanővérem a Kevin nevet, és a nővérem pedig a Vivient. Szerencsére nekem addigra már megvolt a fiam így adhattam neki azt ami nekem tetszett Alex Márkot. Aztán a másik nővérem terhes volt és azt mondta ha fia lesz akkor Dominik lesz. Kértem hogy ezt a nevet ne adja mert én is úgy terveztem ha lesz még egy fiam akkor Dominik Dániel lesz. De mondta hogy ő is mindenképp ezt akarja neki adni, de aztán erre sajnos már nem került sor mert meghalt a magzat.
2009. jan. 15. 13:54
Az én fiaim egyike Béla apja után.A kicsi Balázs. Most segítsetek kellene egy lány és egy fiú név.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook