Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Névtelen levelet dobtam a szomszédaim postaládájába, amiben... fórum

Névtelen levelet dobtam a szomszédaim postaládájába, amiben... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
42. yeti70 (válaszként erre: 40. - Ramcsika)
febr. 27. 00:10

Igen ez nehéz szitu.

A lumpen elemek nem értenek a szép szóból.

Én sem Mme de Lamballe összegyüjtött levelezéséből kölcsönzöm a szavakat ha ilyen söpredékkel kell tárgyalni, inkább az hat hogy kb.akkora darab vagyok mint egy kongói ezüsthátú hím gorilla...

febr. 26. 18:58

Ó, dehogy látok bele többet ebbe az egészbe, mint amennyi.

De ezek után azt mondom, kár volt ennyit is írnom, amennyit az eddigi hozzászólásaimban összefoglaltam.


Érti, aki érti. Aki nem, így járt.

40. Ramcsika (válaszként erre: 38. - Yeti70)
febr. 26. 18:25
Na így voltam én is. Abban az időben társasban laktunk. Nekem is volt van gyerekem, de ami a felettünk lévő lakásban volt, arra már szavak nem voltak. A szülők alkoholisták voltak, napi veszekedés, heti tőbbször rendőri intézkedés stb. Na ésvhab a tortán mikor született gyerekük. A fejünk felett, vagy este 10-kor fúrtak, bútorokat huzkodtak, vagy a kislány az anyuka tűsarkú cipőjében futkosott. Több esetben ugrókötelezett. Hiába szóltam ezerszer semmi nem változott, csak annyi hogy a férjemmel ijesztgették, hogy majd jön a szomszéd aztán....... Egyébként ő soha nem szólt, én jártam fel esténként rendszeresen. Ez még nem volt elég, hoztak két kutyát, akik egész nap a lakásban vonyítottak, ha nem volt otthon senki. Férjem 24 órában dolgozott, esélytelen volt nappal pihenni. Mikor szóltam, mint a falra hányt borsó.. Hihetetlen, de ezt még fokozták. Mikor este 10-kor felnentem szólni, hogy a 7éves gyerekem nem tud aludni a faragástól /konyhaszekrényt szereltek/ az volt a válasz engedjem fel kalapálni. Na az ilyen emberekkel nem lehet szépen beszélni. Megjegyzem; a nagyszülők, akik szintén ott laktak pedagógusok voltak. Szegény gyerekek, akiket ilyenek nevelnek??!!!!!
febr. 26. 18:01
Gyerek, ugató kutya, veszekedő szomszédok...egyre megy. Mindenkinek jár egy levél 🤣🤣🤣
38. yeti70
febr. 26. 16:30

Én nem sunnyognék névtelen levéllel.

Amikor hasonló problémám volt, szemtől szembe

fordultam az illetőhöz. Először finoman,aztán amikor ez nem

volt elég, úgy leordítottam, hogy jobbnak látta elsomfordálni, és abbahagyni a zajongást.

37. birebora (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 26. 16:13

34 lakásba dobtad be ugyanazt a levelet fénymásolva?:)

Kíváncsi vagyok a végkifejletre:)

36. michelle.r (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 26. 15:59
De harmincvalahány családnak írtál egy levelet, hogy a gyerekei elviselhetetlenek? 🫣 Szerintem ennek a legkevésbe sem lesz az a vége, amire számítasz. 😎
febr. 26. 15:50
Akkor nem vagy feltűnő, nincs akkora gond.
febr. 26. 14:16
A fele ház nem szól hozzá. Szóval nem hiszem, hogy pont rám gyanakodnának. De ha így is van, hát akkor gyanakodjanak :)
febr. 26. 14:15

Itt nem divat kiírni a neveket a postaládákra, meg bevallom őszintén, a mellettem lévő két lakás tulajdonosainak tudom csak a nevét. Még a problémás családét sem nagyon tudtam. Még abban a hülye FB csoportban is az apuka neve úgy van megadva, hogy az tuti nem lehet az ő neve. :D

Így biztosra kellett mennem, hogy az adott család megkapja a levelet. Ennyi, ne láss ebbe többet :D

febr. 26. 14:08

Nekem pontosan lejött, amit írtál. Értem, hogy te konkrétan egy családra orrolsz. Nekik írtad a névtelen levelet, amiben tudtukra adod, hogy eleged van abból, hogy úgy közlekednek a gyerekeik, mint a csatalovak.


Most csak az nem világos, hogy tényleg nem érted, hogy miről beszélek? Tekintsünk most el attól, hogy a névtelen levelet, mint olyat, nem tartom tisztességesnek. De most arra teszem a hangsúlyt, amit utóbb írtam.

Képzeljük el: megírtad a levelet. Idáig rendben van. Mondjuk kulturált hangnemben írtad (csak példaként): Kedves lakótárs! Gyerekei nagy hanggal közlekednek a folyosón. Ez állandóvá vált. Nagyon zavaró a hangoskodásuk. Úgy vonulnak le-fel a lépcsőn, mint a csatalovak. Kérem, fegyelmezzék őket!


Na, aztán jön, hogy fénymásolod a levelet (mint kiderült, a társasház 35 lakásos) időt, energiát nem kímélve 😀 még 34 példányban, és bedobod u-gyan-azt! a levelet a többi lakó postaládájába.


Most sem érted, hogy min akadtam fenn? Nem baj. Most úgyis dolgom van. Csak este nézek fel újra.

febr. 26. 13:28
Amikor mennek ezek a kommentek akkor te is írsz valami látszólagosat vagy csendben figyelsz? Az utóbbi erősen gyanu keltő lehet szerintem vigyázz ha így van.
febr. 26. 13:13

Egyébként az kérdésnek fel sem merült a csoportban, hogy ki lehet a névtelen illető. Több gyerekes család van, én konkrétan egyre orrolok amiatt a trappolás miatt, de most kiderült, hogy a lépcsőház másik felén is van egy család, ahol nemcsak a gyerekek visítanak, hanem a szülők is. Az elején volt normális hangvételű a beszélgetés, mostanra azért felszínre került pár egyéb sérelem.

Pl. az egyik lakó írta, hogy ő ennek a másik családnak jelezte, hogy hangosak, ezután az ajtaját leköpködték, kutyaszarral kenték be, stb.

Na most ha teszem azt én is névvel ellátva jelzem, hogy mi a bajom, és ezek után érne retorzió, az jobb?

A társasház 35 lakásos, nagyjából a fele lakásból szóltak hozzá eddig. Még nem kezdtek el anyázni, de egy-egy hozzászólásnak azért van éle.

Lehet hogy sunyiság volt a névtelenség, de olvasva a történeteket, szerintem jól döntöttem.

29. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 27. - Semleges)
febr. 26. 12:52

Ugye?

Nem is csoda, hogy a facebook csoportjukban azt találgatják, ki lehet a névtelen levélíró.

Biztos olyan is kapott fénymásolatot, akinek nincs is gyereke. 🙂


Na, mindegy. Csak időnként megakad a szemem furcsaságokon. Aztán be-be nézek, van-e valami fejlemény.

28. Egy lány 789900 (válaszként erre: 23. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 26. 12:43
Mondjuk ez nekem is furcsa...
27. semleges (válaszként erre: 23. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 26. 12:26
Nekem is furcsa:)
26. Egy lány 789900 (válaszként erre: 25. - Egy lány 789900)
febr. 26. 12:22
Ugyanis szarkazmus volt.
25. Egy lány 789900 (válaszként erre: 22. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 26. 12:21
Csak peldának hoztam fel.
24. xochipilly (válaszként erre: 19. - Piroska52)
febr. 26. 12:20
Igazad van. Alattunk (panelház) 3 éves ikrek laknak, szingli anyukával, kutyájuk is van. A gyerekek sokszor hangosan hisztiznek, órákat, a kettő együtt, nem kis hangerővel. Akkor is hangosak mikor reggel oviba mennek vagy délután onnan jönnek vissza. Mégse pofázok névtelenül és pláne nem heccelem fel a szomszédokat ellenük mert nekem is van két gyerekem és még nem felejtettem el, hogy voltak ők is kicsik, sőt dackorszakosak is. A FI-re ez valószínűleg nem jellemző. Ha albérlők a gyerekek szülei, még azt is elérheti, hogy 4 gyerekkel az utcára kerüljenek. Aki névtelen leveleket küldözget, attól ilyen patkány húzás is simán kitelik.
23. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 18. - Globus)
febr. 26. 12:16

Ugyanazt a levelet küldte el az összes lakónak, amit annak a szomszédjának, akinek a gyerekei zavarják őt.

1. hsz. "Névtelen levelet dobtam a szomszédaim postaládájába, amiben ecseteltem, hogy elegem van a visítozó gyermekeikből, akik csatalovakként közlekednek a folyosókon."


Aztán ezt a levelet fénymásolta ki tudja hány példányban, és bedobta a többi lakó postaládájába is.

15. hsz. "A teljes lakóközösségnek bedobtam, akinek a folyosón van a postaládája. Nem trágár levél volt, még azt is elmondhatom, indulatmentesen igyekeztem leírni a problémámat. (igen, lefénymásoltam, igen, áldoztam rá időt, és igen, várok tőle megoldást)"


Erre utaltam a 17. hsz-ben. Értelmetlen.

Vagy csak nekem furcsa, hogy minden lakó kap egy olyan levelet, amiben egy névtelenül írogató a lakóközösség minden postaládájába bedob egy levelet, amelyben közli, hogy elege van abból, hogy a gyerekeik csatalovakként közlekednek a folyosón?

22. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 21. - Egy lány 789900)
febr. 26. 12:08

Senki nem játssza itt a szentet. Mindenki elmondta a véleményét.


Egyébként milyen főbérlőről beszélsz?

febr. 26. 12:04
Ajj ne játszuk már a szentet, előző hozzászólásokban már leírta, hogy szólt korábban már nekik személyesen. Nem felpofozta őket jesszus, csak szólt hogy mivan. Egyébként most ha vállalja a nevét mivel jobb? A neve miatt csendbe lesznek ha csak ő jön haza a munkából? Talán sorfalat fognak neki állni addig? :D Van amikor betelik a pohár, ez van. Nem lehet betapasztani a gyerek száját, de ha nem egyszer el lett mondva (sőt a neveltetésem alapján nálam ez alapból utasítás lenne a gyerekfelé hogy csendben kell lenni) mégis mit kellene tenni, árulkodjon a főbérlőnek?
20. Enissa (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 26. 11:58

A felháborodásod megértem, mert egyesek azt gondolják a gyereknek mindent IS szabad, muszáj már most a szabad akaratát kinyilvánítani. De ezt nem árt névvel reklamálni, úgy fair.

Én mindig és mindenben felvállalom magam. Tehát a mostani véleményem ezért ez. Nem szeretem a sunnyogást, lapítást.

Nem gyerek vagy, felnőtt.

19. Piroska52 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 26. 11:50

Elég szemét húzás volt.

Neked is rosszul esett volna ha kapsz névtelenül egy levelet.

Másnak nem?

Tudom hogy idegesítő ha visítoznak, gyerekek.

Én is laktam olyan helyen, ahol 12 lakás volt egy lépcsőházban.

Apró gyerekekkel.

Most kertesben, itt is vannak gyerekek, egyik jobban visít játék közben mint a másik.

Mindenkihez dobnál be levelet.?

Jobb lett volna ha egyenesen elmondod mi bajod, nem sunyítasz.

De utálom az ilyet.

18. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 26. 11:37
Ennek mi értelme volt. Ezután, ha nem akarod bevallani, bárki megkérdezi tőled, azt kell hazudnod, hogy te is kaptál levelet... előbb-utóbb bukta lesz. Hány lakás érintett?
febr. 26. 11:22

Gondolom, meglepődött a lakóközösség nagy része. Megkapták a névtelen leveledet, amit ugyan egy olyan szomszédodnak címeztél, akivel gondod van, de fénymásoltad X példányban, és bedobtad az összes postaládába.

Furcsa gondolatod volt.


"De azért ha én kaptam volna ilyet, nekem is biztos kinyílt volna a zsebemben a bicska." Ja, tényleg. Milyen találó.

febr. 26. 11:02
Megértem.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - A Nyuci)
febr. 26. 11:01

A teljes lakóközösségnek bedobtam, akinek a folyosón van a postaládája. Nem trágár levél volt, még azt is elmondhatom, indulatmentesen igyekeztem leírni a problémámat. (igen, lefénymásoltam, igen, áldoztam rá időt, és igen, várok tőle megoldást)

De azért ha én kaptam volna ilyet, nekem is biztos kinyílt volna a zsebemben a bicska. Mindegy. Ha másra nem volt jó, arra biztosan, hogy nem mindig szemellenzősen viselkednek, észreveszi talán a szülő is, hogy amilyen hangzavart keltenek, az már zavaró máshol is.

14. michelle.r (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 26. 10:56

Akkor pláne nem értem, hogy miért nem mentél oda és beszéltetek újra. Az indulataidat megértem, tényleg őrjítő, amikor a saját lakásodban nincs nyugtod.

De azt nem, hogy egy névtelen levéltől várod a megoldást. Ettől függetlenül remélem, hogy eredményes lesz a gerillaakció. 🙃

13. vigyefene (válaszként erre: 12. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 26. 10:51
Egyetértek. Piros szív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook