Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelt kamasz fórum

Nevelt kamasz (beszélgetős fórum)


1 2
2018. ápr. 17. 14:42

Legyen meg az ő akarata!

Beszéljétek meg férjeddel, és fektessetek le egy jutalmazási-büntetési listát, majd adjátok oda neki.

Ettől kezdve nem kérdezitek fel tőle a leckét, de a hozott osztályzat, vagy intő-dicséret után ilyen-olyan jutalomban, vagy büntiben részesül.

És rábízzátok. Csak az elért, hozott eredmény számít, a többin majd elgondolkodik.

Pl. a kettesért teló megvonás, az egyes osztályzatért teló + net megvonás x időpontra, vagy éppen házimunka. De a 4-es, 5-ös osztályzatokért plusz ajándék, zsebpénz, külön bulizós lehetőség, hasonlók, vagy éppen a napi kötelező házimunka elengedése, akármi.


És akkor majd nem az van, hogy számon kéritek tőle a tanultakat, ő magának kell döntenie, és az szerint cselekednie, hogy mit akar.

2018. ápr. 17. 10:35

Sziasztok


a cím nem túl egyértelmű, a lényeg, hogy én csak a nevelőszülő vagyok. Apjánál vannak a gyerekek.

Korábban is problémásak voltak a gyerekek, de nagyjából rendeződött a szitu, persze ekkor kezdődött a kamaszkor....

Tanulási problémákkal is küzdöttünk-ebben is kértem segítséget tőletek, sőt a gyerkőc jár iskolapszichológushoz is. Eredményét nem tudjuk, nem tapasztaljuk.


A kérdés: tegnap a gyerek hosszas nem tanulás után (úgy szeptember óta ül a könyv mellett) több beszélgetés után- mind velem mind az apjával, mind együtt próbálkoztunk kideríteni mi a baj ..közölte (miután hazajött anyukájától, ahol ugye nem kell tanulni és a 2 is jó jegy) hogy azért nem tud tanulni mert én kikérdezem (alkalomszerű) és ezek után ne kérdezzem meg hogy miylen jegyei vannak ne kérdezzem meg hogy tanult e..és ki se kérdezzem.


Ezt szerintetek tényleg rá lehet hagyni ennyire?

persze az egész nagyon bánt, mert én akinek nem is kötelessége ez mindent megteszek értük..mégis én vagyok a hibás azért, hogy ő nem tanul? :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook