Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Népszámlálás. Te melyiket választod: internetes válaszadás, vagy számlálóbiztos? fórum

Népszámlálás. Te melyiket választod: internetes válaszadás, vagy számlálóbiztos? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
285. spinneli (válaszként erre: 280. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 29. 15:04

Na ugye, bár még nincs benne az alkotmányba, ellenben a közveszélyes pszichiátriai betegekre létezik a kényszergyógykezelés intézménye.

ez megnyugtató.

:)

284. golfáramlat (válaszként erre: 283. - Trapiti)
2011. szept. 29. 14:23
Csakhogy a cím eleve oda van nyomtatva....
283. trapiti (válaszként erre: 282. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 29. 14:12
Válaszolni köteles vagy, de jogod van nem érteni a kérdést. Ahol ott van, hogy nem kíván válaszolni vagy nem tudja, ott tiszta sor. A többinél meg nem ellenőrizheti senki hogy igazat írsz-e. Mivel állítólag anonim, nem tudhatják hogy valós adatot adtál-e meg. Ha meg tudják, jobb ha hallgatnak róla...
282. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 281. - Muraja)
2011. szept. 29. 14:06
hát nem így van. köteles vagy bizonyos kérdésekre őszintén válaszolni. de ugye, azt meg nem tudja senki, hogy valóban az voltál-e?
281. Muraja
2011. szept. 29. 14:02
Barmit is kerdezhetnek de az en jogomban al hogy nem valaszolok ....
280. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 277. - Spinneli)
2011. szept. 29. 13:53
Hát igen, tahónak lenni is emberi jog :)
279. trapiti (válaszként erre: 268. - Fdóri)
2011. szept. 29. 13:30
Meg kell mondjam, szerintem nekünk sem mindegy... a neten akkor töltöm ki amikor nekem megfelel, ha épp éjjel akkor éjjel. Nem kell alkalmazkodnom a kérdezőbiztoshoz, nem kell lemondanom a programjainkat és itthon várni Őt. Adott a lehetőség, szerintem mindenki szíve joga eldönteni hogy melyikkel él. Ráadásul teljesen fölöslegesnek tartom hogy olyanért fizessenek bárkinek (ráaádsul ha jól tudom a netes kitöltések után is jár pénz csak kevesebb) amiben semmi szükségünk segítségre. A boltba sem viszek be csak azért pár százast hogy legyen a boltosnak ha nincs szükségem az árujára. Ez bizony a kérdezőbiztosi munka kockázata, ha kevés az igény rá, kevesebbet fog keresni. Ennyi... mint ahogyan mindenki más munkája is ilyen manapság.
278. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 270. - Anolianna)
2011. szept. 29. 13:27

Olyan szépen megfogalmaztad.


Akit még nem égetett meg a tűz lehet el sem tudja képzelni, mennyi mindenre feltudnak használni adatbázisokat. Nekik jobb, mert még nem tapasztalták meg, nem is kívánom senkinek,hogy igen.

277. spinneli (válaszként erre: 270. - Anolianna)
2011. szept. 29. 12:25

Ez a hsz.-ed főleg az azt megelőző tekintetében rendkívül hiteles.


Egyébként bocs, de nem bírom ki, egyszerűen túl szórakoztatóak vagytok.

:DD

2011. szept. 29. 11:38

Lépek, sziasztok!

Szép napot kivánok Mindenkinek!

275. anolianna (válaszként erre: 274. - Anolianna)
2011. szept. 29. 11:34
Mármint humorizálnom nem kellene... :))
274. anolianna (válaszként erre: 272. - SzánI.)
2011. szept. 29. 11:34

Persze, értem én, köszi!

Csak a bennem élő "rossz gyerek" invitál néha egy kis incselkedésre!

Szóval csak humorizáltam, már a család is mondta, hogy nem kellene...

273. ef2f473e6d (válaszként erre: 272. - SzánI.)
2011. szept. 29. 11:32
A névtelenség védelmében:)
272. SzánI. (válaszként erre: 225. - Anolianna)
2011. szept. 29. 11:27
Hiába cserélnéd össze a szomszéddal, a lakáskédőíven rajta van a lakcím, és mellette pedig a kód, amit a személyes kérdőívre kell írni.
271. ef2f473e6d (válaszként erre: 270. - Anolianna)
2011. szept. 29. 11:09
Helyes:)like
2011. szept. 29. 11:04

Tisztelt fórumozók!


Ugy gondolom, mindenkinek van gondolata, érzése bizonyos őt érdeklő témáról, amelyhez időnként hozzá is szól,tehát véleményt nyilvánit!

Ezért vannak a fórumok.

Mivel különböző helyről, más-más háttérrel, különböző neveltetéssel érkezünk a világba, ezért a véleményünk is különbözik, szerencsére!

De aki nem tudja tiszteletben tartani a másik véleményét, és nem tud tiszta fejjel vitázni és érvelni,az nem való a fórumra!

Lehet más a véleményed, de a tiszteletet add meg mindenkinek, a fórumhoz és témájához szólj hozzá, de ne döngöld földbe a másikat, csak mert nem ugyanazt gondolja, mint te!

Kinek nem inge, ne vegye magára!

Ha erre képtelen vagy, ne gyere ide!

269. anolianna (válaszként erre: 262. - Syria)
2011. szept. 29. 10:49

Jó neked, hogy ilyen okos vagy!


Mindenesetre azt javaslom, mielőtt véleményt nyilvánitasz és leszólsz másokat, tanulj meg olvasni!


(Ha már megtanultál, tanulj meg a sorok között is!)

268. fdóri
2011. szept. 29. 09:58

Igen!

Azért nem kapok pénzt, ha neten tölti ki valaki, ezért mindenkit kérünk, hogy töltse ki maga, vagy a számlálóbiztossal. Neki mindegy, de nekünk nem!!!

267. fdóri
2011. szept. 29. 09:56
Én számlálok. Nem ragasztunk rá a kocsiban vonalkódot, főleg mert a legtöbben nem kocsival megyünk. Szépen betesszük a többi közé, anélkül hogy megjegyeznénk melyik-melyik. Amennyire én tájékoztatva vagyok (a népszámlálós honlapon fent van minden ilyen) a cím leválasztásra kerül, csak arra szolgál, hogy minden címről érkezzen be kérdőív, a teljesség miatt!!!
266. spinneli (válaszként erre: 262. - Syria)
2011. szept. 29. 08:59
Egyébként én már lenyomoztam mindannyiuk címét és adatait az IP és a net segítségével, estére el is adom őket pár MLM cégnek.
265. spinneli (válaszként erre: 262. - Syria)
2011. szept. 29. 08:57

Teljesen felesleges észérveket hozni nekik.

Ők eldöntötték, hogy annyira fontos személyek, hogy mindneki azért az információért töri magát, hogy megtudja, hogy hány szobás panelbe élnek életvitelszerűen, és melyik turkálóba járnak a legszívesebben.

Pont.

2011. szept. 29. 08:17

.--majd 3 évig készítenek elő egy 19 millárdba kerülő felmérés---na én kis értetlen miért is hiszem,hogy nincs pénz fontos dolgokra:????


ez nem népesség-nyilvántartás, hanem népszámlálás..ok a megszámoláshoz név és szül év ennyi..ez a számlálás!!!

Mert mindenki nagyon hülye?--ezt csak odafenn hiszik.

263. globus (válaszként erre: 220. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 29. 06:54

Ettől, s ilyesmiktől az egésznek nem sok értelme van, az én példám ugyanilyen :)

Lehet kardoskodni a módszer mellett, de ettől még nyilvánvaló, hogy megint kidobunk egy valag pénzt az ablakon, saccperkábé eredményért.

262. syria (válaszként erre: 50. - Anolianna)
2011. szept. 29. 05:18

Atyaúristen! Nem elég, hogy hatalmas zűrzavar van a fejetekben, még hülyítitek is egymást!


Először is: ez nem népesség-nyilvántartás, hanem népszámlálás. Senkinek nem ott kell adatot szolgáltatnia, ahol állandóra, vagy ideiglenesre be van jelentve, hanem ott, AHOL ÉLETVITELSZERŰEN ÉL. Tehát tök mindegy, hogy mi van a lakcímkártyán, az számít, hol él. És amelyik lakáskérdőíven van lakcím, ott semmiféle helyrajzi számot nem kell írni.


Másodszor: nem személyhez kötött, bejelentett lakcímre, hanem postai címre készültek a csomagok, amiben EGYETLEN személyi kérdőív van, „gyárilag” nincs feltételezve, hogy az adott címen hányan élnek, s legfőképpen az nem, hogy kik. Ha a számlálóbiztos annyi személyi kérdőívet rak bele, ahányan ott élnek, az kizárólag csak az ő egyéni tájékozottságának köszönhető.


Harmadszor: mi a fenéért kell minden mögött hátsó szándékot keresni? Miért nem lehet elhinni, hogy az adatok valóban nem lesznek személyekhez kötve (bár minden bizonnyal köthetőek), és a népszámlálás valóban azt szolgálja, ami a nevében van, és hogy nem utólag számon kérhető állapotokat akarnak rögzíteni? Kivált nem a kocsiban utólag rárakott vonalkóddal – ilyet feltételezni elég paranoid (216. hsz.)


Negyedszer: úgy látom, ez a mostani felmérés a családok struktúrájára is ki van hegyezve, ami lássuk be: nem egy utolsó, és véleményem szerint hasznos szempont.


Ötödször: ha valamit kőkeményen lehet gépen rögzíteni, az nem más, mint az internetes adatszolgáltatás. Ha valaki annyira fél, hogy a számlálóbiztos (akit be sem kell engednie a lakásába, a kapun, ajtón kívül állva is köteles rögzíteni a válaszokat, vagy egyszerűen a kezébe lehet nyomni a kitöltött íveket) kukkol, attól nem fél, hogy majd megtudják az IP címét, és ki tudja…?


Hatodszor: persze, lehet hazudni mindhárom kitöltési módban, DE MI ÉRTELME? Röhej idehozni a Tanút példának.


Hetedszer: a fejlett műholdas eszközök, a kifinomult titkosrendőri módszerek korában majd 3 évig készítenek elő egy 19 millárdba kerülő felmérést hátsó szándékok megvalósítására?


Áááá, nem is folytatom… :(

2011. szept. 29. 05:17
...számlálóbiztost fogom választani... anyukám azt mondta, "...és légy szíves ne interneten töltsd ki, mert valaki, ezért kapna 320 Ft-ot." ... hát igenis, hogy kapjon.
260. Pndi (válaszként erre: 256. - Rozyka2)
2011. szept. 29. 00:00
Nevetséges. Ahogy alant írták, csak az lehet magyar, akinek magyar állampolgársága van, annak pedig beszélnie kell a nyelvet.
259. Pndi (válaszként erre: 255. - D43485a76e)
2011. szept. 28. 23:59
Végig kell olvasni a topikot, kiderül.
258. Pndi (válaszként erre: 245. - Trapiti)
2011. szept. 28. 23:58
Az nem is számít igazán, mert nekik külön kérdőívük lesz.
257. Cepheus (válaszként erre: 203. - Trapiti)
2011. szept. 28. 23:57
Nagyon megértelek, írasd csak be vér szerinti gyereknek!
256. Rozyka2
2011. szept. 28. 23:47

van idegennyelvű tájékoztató, illetve a netről kinyomtatnak egy kérdőívet azon a nyelven

ennyi

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook