Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

2013. nov. 5. 11:04

Na úgy legyen:-)

Ti hány gyerkőcre adtátok be és mennyi időre?

594. veracruz11 (válaszként erre: 593. - Dakota80)
2013. nov. 5. 11:03
Remélem én leszek az pénteken :-)))
2013. nov. 5. 11:02
Úgy örülnék ha megint írna valaki hogy jött sms az utalásról:-)))
2013. nov. 5. 10:47
Sok a vendégmunkás én ezt is aláirom.Nürnberg picit túlvállalta magát ezzel a csp-vel sztem.Bár a németekre nem jellemzö ez az időhúzás.csak a miértekre keresem a választ.
591. veracruz11 (válaszként erre: 590. - Dakota80)
2013. nov. 5. 10:45
Nekünk a fönök intézte aki német,és tisztában van ezekkel a dolgokkal.A MÁK-ot meg sem keresték mivel nekünk a 411-es renben volt.Ezt mondták.Ám biztato,hogy 1év alatt rendezödik azt mondták,már nem sok van nekünk akkor hátra.
2013. nov. 5. 10:40
Hát gondolom!Sz..r ez az egész.Saját magatok adtátok be vagy ügyintézőn keresztül?Én ha magunkat nézem eddig jól" haladunk.Mert már kint van legalább a papírunk 1 hónap telt el hogy beadtuk.Itt sztem ez a Mák szarakodik a 90 napos határidővel,no meg gondolom tényleg marha sokan vagyunk akik igényelni akarjuk.Férjem m.társai lengyelek,magyarok kb 4-6 hónap alatt megkapták.
589. veracruz11 (válaszként erre: 588. - Dakota80)
2013. nov. 5. 10:25
Gondolhatod mi mit érzünk mikor olvassuk,hogy a májusiak megkapták.Nem az bosszant,hogy nekik már kifizették hanem az hogy velünk mi történt a nagy átalakitás során!!!
588. dakota80 (válaszként erre: 587. - Veracruz11)
2013. nov. 5. 10:21
Te jó ég :-O !!!!
2013. nov. 5. 10:19
Sziasztok,most hivtam a nemzetközi kapcsolatok osztályát.Semmilen megkeresés nem történt még a németek részéröl.Aztmondja az ügyintézö küldjek ki 411-es nyomtatványt.Mondtam neki azt már januárba kiküldtük az összes papirral együtt.Szeptemberbe kért a német hivatal iskolalátogatásit a fiamra.Akkor már kindergeld szám is szerepelt a papiron.Most nov5.van.Utalás persze semmi,bár a szám függvényében ha most utalnának akkor mi 7.ére esünk.Kiváncsi leszek lesz-e a héten valami.Ha érdeklödünk akkor kint mindig azt mondják minden papirunk rendbe.Akkor hol a hiba???Türelmem már nincs,nem aggodom csak gondoltam megosztom ezt a pár sort veletek!!
586. dakota80 (válaszként erre: 585. - Hátfájós)
2013. nov. 5. 10:14

Én már most kezdek ideges lenni,Mimég szeptemberben adtuk be és ezidáig olyan bizakodó voltam hogy max 6 hó is megkapjuk,de amiket írtok hogy 11 hónap stb....hát elszáll minden reményem:-(

Pedig a párom jövőre már haza akart jönni....

585. hátfájós (válaszként erre: 584. - Dakota80)
2013. nov. 5. 10:04
meg a sok török! Na meg azért magyar is akad bőven. Nem jó a rendszerük. Ha a héten nem jön meg a pénz 11 hónap után, akkor mi is telefonálni fogunk. Pedig nekem májusban már iktatószámom is volt az iratokon.
2013. nov. 5. 09:27

Sztem annyira nincs kidolgozva ez a rendszer még,pedig nem ez jellemzi Őket!

Bár ha jobban belegondolok hirtelen pár ország megrohanta most Őket,Mi ráfizetés ez nekik.Románia ,Lengyelország...

583. Ani-Lea (válaszként erre: 579. - Dettiforgacs)
2013. nov. 5. 09:03

Nekem az ismerösöm aki megkapta (májusba adták be) nem küldött ki olyan papírt, és mégis megkapta!! Ti is olyat küldtetek, igaz?

Szeirntem a szerencsén múlik minden!!! Én elhiszem, hogy sokan vannak akik kérik viszsamenőleg és sokat kell kifizetni gondolom ez sem nagyon tetszik nekik, de ami jár az jár!!!

582. Ani-Lea (válaszként erre: 580. - Dakota80)
2013. nov. 5. 09:00
Én gyesen vagyok, de a munakhelyem meg van még illetve a férjem már nincs kiküldetésbe ezért is van az, hogy nem értem ezt az egészet persze ma sem lehet még őket elérni!!!! Ma egész nap ismét telefonálgathatok holott ezt simán nekik kellene elintézni egymás között!!!
2013. nov. 5. 07:46
Igen 11 hónapja adtam be az igénylést. májusban kértek hiánypótlást, ezt elküldtem júliusban, jött egy értesíés kb. 2 hete, hogy még egyyeztet a két német hivatal. Hogy mit azt nem tudom. Azóta síri csend van. De már k....ra unom, hogy ennyit tökölnek a papírokon. Nagyon kéne már az a pénz!!!
580. dakota80 (válaszként erre: 578. - Ani-Lea)
2013. nov. 4. 20:07

Én sem jól töltöttem ki,mert az első részhez írtam magam,azt gondolván hogy Részemről kell az igazolás"!?De felhívtam Őket és azt mondta ahölgy hogy az első rész a férjem adata( aki kint van kiküldetésben),a második az enyém,oda írom hogy mikortól kérem az igazolást!

A gyerek(ek) adatai,és a másik oldalon a párom cégének neve,utána gondolom a Tiéd kell ha van munkahelyed és Tőlük kapod a béred,tehát nem Gyed vagy Gyes.A B" részhez nem szabad nyúlni az a MÁK-é.

2013. nov. 4. 19:53
Szerintem akik olyan gyorsan megkapják azok már alapból küldik a hatósági bizonyítványt és ezt ha elfogadják meggyorsítja,nekünk ezt mondta az ügyintéző.Azt nem értem,hogy az itthoni ügyintéző,hogy nem tud segíteni a kitöltésben?De ha sikerül kitöltened rájuk kell telefonálgatni,hátha megcsináljak hamarabb a NK-nál.
578. Ani-Lea
2013. nov. 4. 19:23
Igen elvileg úgy lenne hívtam ma az itthoni ügyintézőt is de ezt ő sem érti szerintetek? Kitöltési útmutató nincs a neten nehezen de találtunk egy barátnőmmel de neki sem egyértelmű és ő is azt mondta ehhez én nem kellenék elvileg mert az első részt azt a németeknek kellene kitölteni a másodikat meg nekik (magyarnak) és a csaj elég profi ilyen hivatalos papírokba, hát még holnap meg próbálkozom elérni a NK hátha sikerül. De ha ők ülnek még rajta 3 hónapot (nem értem miért is) akkor akik beadták mondjuk juliusba azok, hogy kapták meg? Nekik nem kellett ez a papír? Annyi van, hogy legalább kint van a papírunk és már megfogták az aktánkat de pénzre én majd csak tavasz nyár között számítok :/
577. dettiforgacs (válaszként erre: 576. - Ani-Lea)
2013. nov. 4. 18:19
Hát tényleg kész káosz az egész,egyébként ezt nem a két hivatalnak kellene egymás közt elintézni?
576. Ani-Lea
2013. nov. 4. 18:13
Ma egész nap hívtam őket mire kaptam vonalat amit 12 perc tartás után letettem :( A munkahely kinek kell és melyik? Mivel nekem a férjem haza jött már nem dolgozik kint akkor? Olvasgattam itt fent aneten van ahol azt írják az A részt nem is nekem kellene kitölteni hanem már a németeknek :/ teljes káosz van, de tényleg!!! Úgy döntöttem, hogy több példány ttöltök ki h holnap sem tudom őket elérni!
575. dettiforgacs (válaszként erre: 574. - SSzisz)
2013. nov. 4. 16:20
Minden nap így kelek fel,hogy nem érdekel az egész majd meg lesz,de egyszerűen idegesít,hogy történhet meg a mai világban,hogy embereknek fél-egy évet is várniuk kell arra ami valójában járna nekik.
574. SSzisz
2013. nov. 4. 16:15
Hát ahogy olvasgatlak titeket,minden reményem elszállt.Hatodik hónapja várunk és semmi hír.Inkább már nem is gondolok erre az egészre.:(
573. dettiforgacs (válaszként erre: 572. - Hátfájós)
2013. nov. 4. 15:26
Azóta semmit nem is tudtok az ügytekről??!!
572. hátfájós (válaszként erre: 571. - Dettiforgacs)
2013. nov. 4. 15:22
11 hónapja várok!! :(
571. dettiforgacs (válaszként erre: 568. - Dakota80)
2013. nov. 4. 15:09
Hát azért úgy gondolom és a többiek is úgy vannak vele,hogy minimum jó lenne karácsonyig megkapni!!!Nehogy egy évig tartson már nekik elbírálni!!!egyébként ma én se tudtam felhívni a Nk osztályt.
570. dakota80 (válaszként erre: 569. - Ani-Lea)
2013. nov. 4. 14:37
Nekem is fél óra volt mire végre elértem valakit.
569. Ani-Lea
2013. nov. 4. 14:35
Sziasztok, én ma hívogattam a NK de foglalt volt egész nap ma em jutok előre miért olyan sok idő mire küldik tovább???
568. dakota80 (válaszként erre: 567. - Dettiforgacs)
2013. nov. 4. 14:24

Komolyan hihetetlen hogy ahány ügyintéző,annyi papírforma és beadási változat!Én remélem azért egy lesz a vége mindenkinél és megkapjuk ezt a pénzt:-)

Én már azt mondom hogy ha tavaszra ér ide már mindegy csak tudjam hogy van miért várnunk.Mert ez a bizonytalanság borzasztó!

567. dettiforgacs (válaszként erre: 566. - Dakota80)
2013. nov. 4. 14:19
Szia!Nekünk ismerősünk úgy csinálta alapból,hogy kikérte a hatósági bizonyítványt az Államkincstártól lefordíttata és alapból küldték már a csomaggal és el is fogadták nekik,ja ami nem is mellékes megkapták kevesebb mint három hónap.Nálunk meg úgy volt,hogy az Ulmi familienkasse hiánypótlásban kért igazolást a magyar családiról,de nem küldtek hozzá nyomtatványt se nekünk,se a MÁK-hoz,így azt mondta at ügyintézőnk kérjük ki a hatóságit ők lefordították kiemelték az összeget amit kapunk itthon és ezt küldtük ki,hát remélem így hat hónap után már nem áll szándékukban újra igazoltatni.Szóval ezzel csak azt akartam nincs ere igazi rendszer és tényleg van akiknek 3 hónap alatt sikerűl sőt még hamarabb.Mi a szerencsétlenebbekhez tartozunk nyílván.
2013. nov. 4. 14:09

Most hívtam a N.K osztályát,azt mondták 90 nap" mire Ők kiküldik ezt az igazolást a Kindergeld-hez,tehát már itt megbukott az Ő 3 hónapos átfutási idejük:-(

Megkérdeztem azt is (mert Többen jeleztétek) hogy elveszik -e itthon a csp-ot. Akkor semmiképp ha valamelyikőnk itthon fizet járulékokat,tehát van bejelentett m.hely!Ha viszont nincs itthon csak a párodnak kint járandósága akkor kintről kapják tovább a családok a pénzt,Így ez talán jobb is.Bár egy herce-húrca ismét ha haza jön az ember,mert újból meg kell igényelni mindent:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook