Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németesek! Hogyan érdemes a főneveket megtanulni? Mind a 3 alakot, vagy csak a többesszámmal? fórum

Németesek! Hogyan érdemes a főneveket megtanulni? Mind a 3 alakot, vagy csak a többesszámmal? (tudásbázis kérdés)

17. SzánI. (válaszként erre: 16. - Evangelika)
2012. máj. 28. 10:25

Köszönöm a segítséget!!!


Kitartás és akarat egyenlőre van. :D

16. evangelika (válaszként erre: 14. - SzánI.)
2012. máj. 27. 21:26

Akkor kitartást a felkészülésben! ;) Ha bármilyen kérdésed van még a némettel kapcsolatban, írj nekem nyugodtan, szívesen segítek.

Sok sikert! :)

15. SzánI. (válaszként erre: 13. - Tuskoledi)
2012. máj. 27. 19:57

Hát egyenlőre a főneveket a többesszámmal fogom megtanulni (+mondat). Bár elég nehéz így az angol után. Ezek a névelők ... :D


Még szerencse, hogy mindig tudtok segíteni, akárhányszor németes kérdést teszek fel. :D

14. SzánI. (válaszként erre: 12. - Szuzi78)
2012. máj. 27. 19:50

Egyedül tanulom, középfokra szeretnék menni majd "valamikor", de legalább beszélgetni tudni szeretnék németül.


A Start neu könyvből tanulok, és ahogy jönnek a szavak, írom egy kártyára mondattal együtt - egyik oldal német, másik oldal magyar.

2012. máj. 27. 18:53

Sziasztok!

Nekem az a véleményem, hogy ha szakmunkás vagy, akkor nem kell - bár akkor nem is ilyen helyesírással írnál - bocs, ha ez rossz vicc volt -, ha pedig nyelvvizsga a cél, akkor mindenképpen érdemes, sőt kell. De van benne rendszer: a der-es (hímnemű) és das-os (semleges nemű)főnevek birtokos esete -s, a die (nőnemű) fn-ek többes száma általában -n vagy -en.

Viszont! Semmiképp NE törjön bele a bicskád a nyelvtanulásba (főleg nem emiatt), szóval ne idegeskedj, ha nem megy az elején, később úgyis lehet ebben rutint szerezni!

Viel Spaß!:-)

12. Szuzi78 (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2012. máj. 27. 18:48

Valóban érdemes az összes alakot megtanulni hozzá, DE milyen szintre szeretnél eljutni? Milyen szinten vagy? Miből tanulsz? Tanárodat kérdezted? Mire szeretnéd használni a nyelvet?

A lényeg, hogy névelővel együtt tanuld. Friss szótárból, szószedetből. És nagyon jó tipp, hogy mondatot tanulj hozzá!

Mi úgy csináltuk, hogy kis cédulára egyik oldalon a szó, másikon a jelentés,+mondat. :)

2012. máj. 27. 18:41
A szavakat először csak a névelőjével tanuld meg, mert sok lesz az új info! A többesszámra és igealakokra ott lesznek a szabályok. Sajnos a kivételeket be kell biflázni, ahogy a szabályokat is! Ha jó a hallásod, mármint szépen énekeltél suliba, akkor a t.szám-nál könnyen meghallod, hogy milyen végződéssel lesz helyes a szó és nem kell túlságosan sokat tanulni rá. Az igeragozás és az igeidők már keményebb meló. Nem tudom milyen könyvből tanulsz, de érdemes beszerezni 1-2 régi kiadást kb. 10-15 évvel ezelőttit egy antikváriumból. Azokban ugyanis még megtalálható a logikus és érthető magyarázata pár fontos dolognak. Ami a mondatszerkesztésnél és a fordításnál még jól jöhet!
2012. máj. 27. 17:24
Szerintem a legjobb, ha a szavak alakjait egyszerű mondatokban, ragozva tanulod, akkor marad meg legbiztosabban.
9. Eszterkee (válaszként erre: 8. - Evangelika)
2012. máj. 27. 16:21

tényleg! ilyen részletesen nekem nem ugrott be, már régen foglalkoztam a némettel :)

el is gondolkodtam, hogy miféle nem szabályszerű kivételek lehetnek :)

8. evangelika (válaszként erre: 5. - SzánI.)
2012. máj. 27. 16:15

A gyenge ragozású hímnemű vagy semleges nemű főnevek birtokos esetben -(e)n végződést kapnak. N:der Junge, G:des Jungen, P:die Jungen

Az erős -"-: -(e)s

Nőnemben pedig a névelő jelöli a birtokos esetet, a főnév nem kap végződést. N:die Lampe, G:der Lampe, P:die Lampen

2012. máj. 27. 16:05
Köszi szépen!!!
2012. máj. 27. 16:02
természetesen érdemes megtanulni a kivételeket :)
2012. máj. 27. 15:59

Ha ha nem -s, vagy -es-re végződik a birtokos, akkor érdemes megtanulni?


A többessszámot meg egyértelmű hogy tudni kell.

4. Eszterkee (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2012. máj. 27. 15:58
Szerintem érdemes megtanulni a többesszámot, mert elég sokféleképpen képeződik és nem egy séma alapján. a haramadik alak az a Genitiv (ugye?), szerintem azt fölösleges, mert ha megtanulod a képzési módját, akkor simán menni fog.
2012. máj. 27. 15:58

A harmadik alak (pontosabban a szószedetben az a második)a birtokos eset, ez általában -s vagy -es, attól függően, hogy milyen hangra végződik a főnév. A többes számot nem árt megtanulni, mert noha van szabály rá, sok a kivétel - ami ugye erősíti a szabályt. ;)

Szóval szerintem úgy tanuld meg, ahogy a szótár írja (mert vannak kivételek, és azok nyelvvizsgán rendszeresen elő is jönnek). Sok sikert hozzá!

2012. máj. 27. 15:49

Sziasztok!


Hogyan érdemes a német főneveket tanulni? A szótárban néztem, hogy három alakja is van, van az egyesszám, többesszám, és van egy harmadik alak is. Azt is tudni kell?


Szóval a német főneveket 3 alakkal együtt tanuljam?

2012. máj. 27. 15:48
Németesek! Hogyan érdemes a főneveket megtanulni? Mind a 3 alakot, vagy csak a többesszámmal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook