Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nemalvós vagy rosszul alvó babák anyukái, segítsetek! fórum

Nemalvós vagy rosszul alvó babák anyukái, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. Tamianyu (válaszként erre: 29. - Vikianya)
2010. okt. 18. 13:01

És reflux volt a diagnózis?

Mennyi idős a babád?Hányik?

Nekem a legkisebb refluxos sajna,de nálunk eléggé komoly,és sok probléma volt vele.Azt mondták 1 éves korára elnövi,2 is elmúlt már,de nem nőtte el.A tünetei nagyjából elmúltak,vagyis a hányás,másfél éves korára,de a többi nem.Még most is vannak panaszok.

Az uh egyébként nem látott semmit nálunk,de mondták is,hogy ezzel nem is állíthatnak fel ilyen diagnózist.

Mivel egyértelműen reflux gyanús volt,el kellett végezni a 24 órás ph mérést.De akkor 4 hós volt,még könnyebben ment.Viszont 1 év múlva már lehetetlen volt megismételni nála,ami ugye nem csoda.Megtükrözni meg csak akkor engedném,ha tényleg megint sok probléma lesz vele.De remélem már tényleg elnövi.

Te babád milyen gyógyszereket szed?Használ?

Mert nekünk semmi nem vált be.

30. 5819723512 (válaszként erre: 27. - Tamianyu)
2010. okt. 18. 12:54
Nekünk is :S
29. Vikianya (válaszként erre: 27. - Tamianyu)
2010. okt. 18. 12:53
nekünk azzal vizsgálták a klinikán
28. c8d93a7aea (válaszként erre: 20. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:49

Nekünk ezen kívül semmi sem vált be pedig jóformán minden itthon kapható dolgot kipróbáltunk.

Ezt pedig nagyon dícsérik külföldön is és nagyon sokan hozatnak be.Neten is lehet rendelni csak annyi a postaköltség mint a bogyó.Úgy 2000 ft-ba kerül egy dobozzal de rengeteg van benne.Esténként adok neki 8 golyót és így elég 3 hónapig egy adag.

27. Tamianyu (válaszként erre: 22. - Vikianya)
2010. okt. 18. 12:48

Uh-al nem lehet diagnosztizálni a refluxot.

Tükrözéssel vagy 24órás ph méréssel diagnosztizálják.Uh-al max azt látja ha felmaródás van a nyelőcsőbe.

Mi keresztül mentünk rajta sajna.

26. 5819723512 (válaszként erre: 23. - Kisbögre)
2010. okt. 18. 12:47
Besűrűsödik a nutritron eléggé?
25. 5819723512 (válaszként erre: 17. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:46
Nem aludt (marta a nyelőcsövét a gyomorsav, nyeldesett álmában láttam) sokat bukott, nyugtalan volt. Voltunk ultrahangon ott is látszódott. Tápszersűrítőt kaptunk azóta minden gond megoldódott van, hogy 3,5 órárát alszik napközben, majd 2órát és 1órát egymást követő etetéseknél. Ő aki alig aludt napközben.
24. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:44

Ha a saját ágyában alszik,akkor nem nyugodtabb?

Nekem a középső nagyon rossz alvó,vagyis nagyon nehezen alszik el.De baba korában is nagyon keveset is aludt,és nagyon hasfájós is volt.A hasfájós babák általában éjszaka nyugtalanabbak.Próbáltál adni neki valamit?Grape water,espumisan,infacol...stb.

Én csináltam neki sós párnát,megmelegítve pelusba tekertem,és ráfektettem hasra az ágyába.Azt általában nagyon szerette.Kicsit előtte megtornásztattam a pocakját,kis masszírozás,lábikókat körkörösen finoman a pocakhoz felnyomva forgatni....stb.Persze ha ez a baj.Próbáld ki,ártani biztosan nem árt.

Meg ezek a szerek sem.Ja,és nem tudom cumi ellenes vagy e,én adtam mindháromnak,mert az is segített.

23. kisbögre (válaszként erre: 12. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:43

Szia!

Az én lányom most 11 hetes. Múlt héten derült ki, hogy refluxos, soha, vagy csak 1-2 alkalommal bukott. Nem jött vissza semmi, de mégis, mert ő visszanyelte...

Most adnom kell neki a Nutrilon nevű tápszert!

Nem mondanám hogy sokkal jobb, nappal alig alszik, viszont éjszaka csak 1* kel fel.

Bár este sokat küzdünk a hasfájással mire el tud aludni!

22. Vikianya (válaszként erre: 17. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:42
uh vizsgálattal nézik
21. Vikianya (válaszként erre: 15. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:42

Ezt pont az ilyen "megmagyarázhatatlan" jellegű sírásra adtam. Nekem az vált be, hogy este lefekvés előtt adtam. Nálunk se szokott nappal gond lenni. Ami fontos, hogy folyamatosan nem használhatod, mert akkor nem használ. Tehát add neki 3-4 éjszaka, utána mondjuk 7 hét szünet.


Van is itt egy fórum a viburcol kúpról, azt olvasd el.

Mi sokszor ki tudtuk váltani vele a panadolt.


A kenőcsök nekünk ilyen szinten már semmit nem használtak, de ez tényleg jó :)

20. zsuzsika83 (válaszként erre: 13. - C8d93a7aea)
2010. okt. 18. 12:41
Köszi. Már az is jó, hogy látom, nem mi szenvedünk így egyedül. Megpróbálok annak a homeós szernek utána nézni.
2010. okt. 18. 12:41
Na én itt olvastam életemben először, hogy valakinek használt homeopátiás szer!!!
18. c0275abe94 (válaszként erre: 15. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:40
nálunk a viburcol kúp nem használt. Homeos bogyók léteznek a nem alvós babáknak, de ezt célszerű homeopátiával foglalkozó orvossal megkonzultálni.
17. zsuzsika83 (válaszként erre: 7. - 5819723512)
2010. okt. 18. 12:39
A refluxra hogy jöttek rá? Milyen vizsgálattal?
2010. okt. 18. 12:38

sziasztok, a mi kislányunk 4 hónaposan kezdte a nem-alvást, most 16 hónapos, és most sem alszik. Ha este 10-kor sikerül elaludnia, akkor is többször felkel éjszaka, és van, hogy hajnali 5-kor már "kezdődik nála a nap", visszaalvásról szó sem lehet.

Vannak ilyen gyerekek. Én is ilyen voltam. A túl sok élmény (legyen az jó élmény) is ludas lehet, álmukban újból feldolgozzák a napi eseményeket.

15. zsuzsika83 (válaszként erre: 10. - Vikianya)
2010. okt. 18. 12:38
A Viburcol kúp mire jó? Mikor adod be neki? Már esti lefekvéskor, vagy csak ha éjjel ébred?
14. Vikianya (válaszként erre: 12. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:37
pont most olvastam, hogy bukás nélkül is lehet refluxos a baba
2010. okt. 18. 12:37

Szia!Hát mintha az én gyerekemről írtál volna.Nálunk is ugyanez volt.Éjjelente kellt 25x,volt hogy elaludt és 20 perc múlva már fennt is volt.Nyöszörgött,dobálta magát viszont nappal semmi baja nem volt.Mi is kipróbáltunk mindent amit lehetett.

A gyerekorvos azt mondta,hogy vagy hagyom had sírjon vagy éjszakázok.Hát én nem hagytam sírni.

És azt mondtam,hogy a fogától van mert állandóan rágott,de a doki azt mondta,hogy nem lehet ilyen korán.Végül nekem lett igazam mert amint kijött mind a 16 foga átaludta az éjszakát.

Hát szóval nem egyszerű ez az biztos.

Nekünk nagyon sokat segített az Osanit nevű homeós bogyó ami fogzásra van.Igaz itthon nem lehet kapni és ismerőssel hozattam Ausztriából se nekünk az nagyon jó volt.

Okosabb tanácsot nem tudok adni,csak,hogy sok-sok türelem ami tudom nehéz ha az ember fáradt.De próbálj nappal pihenni amikor a pici én is azt tettem mert máshogy nem lehet bírni.Amúgy az én fiam is melletünk aludtés alszik is pedig már 21 hónaps lesz.Sok sok türelmet és erőt kívánok Neked!

12. zsuzsika83 (válaszként erre: 7. - 5819723512)
2010. okt. 18. 12:36
Én is gondoltam rá, de soha nem bukik. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor jött ki pár csepp, mióta megszületett.
2010. okt. 18. 12:36
Ez egy türelem játék. Változni fog majd ne aggódj,addig is átkel vészelni ezt az időszakot sajnos. Kitartás!!!
10. Vikianya (válaszként erre: 1. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:35

Nekem mindkét lányom 2 hónaposan kezdte ezt. A nagy másfél évesen aludta át először az éjszakát, a kicsi most 10 hónapos és ugyan ezt csinálja mint a te gyermeked. A naggyal sokat voltunk kivizsgáláson, de mindenütt csak azt mondták, hogy a foga :SSS

A mi dokink azt mondta, hogy ha fájdalma van, akkor fájdalom csillapító kell. Én konzultáltam a gyerek klinikán is erről, meg vele is, és engedélyezték (sőt javasolták), hogy hosszabban adjam neki a fájdalom csillapítót.

Van amikor semmi sem használ, de sokat segített a Viburcol kúp, és a nagynak a Greap water (remélem jól írtam le)

Érdemes azért megnézetni, hogy nincs e valami gond nála.

2010. okt. 18. 12:35

Sziasztok! Kitartást!

Én ajánlom a suttogó 1. című könyv fellapozását, abban van egy táblázat mikor milyen sírásnál mi lehet a probléma. Lapozzátok fel mikor sír, hátha rájöttök mi baja. Nálunk bevált. Aztán szerintem nagyon fontos a rendszer és az állandóság is.

Báááárrrr, az én kisfiam most lesz januárban 3 éves és az utóbbi három éjszaka nem kellett felkelnem hozzá... és lehet, hogy ez is csak átmeneti??? Remélem nem!

8. zsuzsika83 (válaszként erre: 6. - Beata21bea)
2010. okt. 18. 12:35
Köszi. Bár én most úgy érzem, pár évet nem bírok így ki... : ) A kajára én is gondoltam, hogy talán akkor javulhatna a helyzet. Eddig 1x adtam neki pici gyümilevet - védőnő szerint ezze kell kezdeni - na akkor volt kínlódás meg hasfájás nappal is...
2010. okt. 18. 12:34

sziasztok, nálunk a reflux volt a ludas. Szépen hízott, aludt éjjel csak napközben pedig csak 2x45percet max.

Sokat bukott, akár még evés után is több órával. Csak tipp...de mióta kezelve van, minden ok alvás ügyileg.

2010. okt. 18. 12:32
nálunk a hasfájás akkor rendeződött, mikor elkezdett "normális" kajákat enni... azóta "csak" 2x kelünk átlag egy éjszaka... Ja, 7,5 hónapos!!!! A fiam 2 hós korától végigaludta az éjszakát simán, a középső lányom 3 éves koráig 1x kelt éjszaka, de csak inni... ahány gyerek, annyi féle... persze néha én is kiakadok, volt egy szar éjszakánk, azt hiszem, szombaton... a naplómban írtam is róla... Kitartás! Pár év múlva jobb lesz!!! :-)
5. zsuzsika83 (válaszként erre: 3. - Babli)
2010. okt. 18. 12:32
Nem hiszem, mert még semmi nem utal rá, de már azt is próbáltuk...De azért köszi!
4. zsuzsika83 (válaszként erre: 2. - F08844d0fd)
2010. okt. 18. 12:31
És most megkorra a babókád? Még most is így van? Nem javult a helyzet? Te hogy bírod?
3. babli (válaszként erre: 1. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 12:30
Szia,nem lehet hogy a foga jön?Dentnoxen gél hatásos lehet,kend be neki az ínyét lefekvés előtt.
2010. okt. 18. 12:28
Szia! Én csak azt tudom mondani, hogy a fiam ugyan ezt csinálta plusz még a hasfájása. Mára sem tud még rendesen elaludni és aludni sem. Én is kíváncsi lennék, hogy mitől van ez. Vagy csak egyszerűen rossz alvók?!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook