Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudom elfogadni hogy férjem a gyermekünk születése után... fórum

Nem tudom elfogadni hogy férjem a gyermekünk születése után... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
25. michelle.r (válaszként erre: 21. - Greeneyed)
2023. máj. 14. 14:01

Ebben semmi nőellenesség nincs. Pusztán arra próbál rávilágítani, hogy az emberek - még a nők sem, bár szeretik magukról azt gondolni - nem gondolatolvasók.


A világ nem úgy működik, hogy elvárok valamit a másiktól, amit ha nem kapok meg, akkor duzzogok és puffogok. Elmondom, hogy nekem mi működik, ő is elmondja. És ha tudunk ezzel együtt élni, akkor egymással is.


Ha egy pasi írná, neki is ugyanezt mondanám. Azzal beszéld meg, akivel gondod van. Egy gyerek nagyobb felelősség annál, hogy én gondolok valamit, hogy majd a másik úgy fog tenni.

2023. máj. 14. 13:53

Olvasnivaló:

[link]

23. temmp (válaszként erre: 21. - Greeneyed)
2023. máj. 14. 13:40
Ugyanezen járt nekem is tegnap a fejem. Érthetetlen, legalábbis nekem.
22. Greeneyed (válaszként erre: 18. - Libikóka)
2023. máj. 14. 13:09

"Tehát a helyzet általában úgy néz ki hogy otthon vagytok,,sétáltok kicsit,,párszor bepelenkázza ,,megeteti,,vagy "helyettesít" hogy tudjál magaddal foglalkozni vagy aludni.Tulajdonképp nem túl vonzó program "

Ezt előtte kellett volna végiggondolni. A család lényege az, hogy a másik kedvéért néha kompromisszumot kötök. Hogy neki jó legyen. Ezt nevezik felelősségvállalásnak. Az úgy nem működik, hogy csak a kellemes részét vállalom.

21. Greeneyed (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 14. 13:07

"Vagy elfogadod, próbálsz jó pofit vágni hozzá, vagy a zsörtölődős elgyötört nyűgös anya helyett elkezd más után nézni."

Nézzen, akkor nem kár érte...

Mi a fene van újabban a Hoxán, hogy állandóan ilyen nőellenes hozzászólásokat olvasok?

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2023. máj. 14. 09:50

Ha neki ez így ment előtte is, nem tette le a nagyesküt, hogy innentől soha többet nem megy a haverokkal, de mégis szül a nő, akkor ott már az egész kapcsolat úgy rossz, ahogy van,

Lehet a srác hegymászó, sárkányrepülős, ami nem házasságban még imponálhatott is, de változtak a körülmények.

Az ideális az lenne, amit írsz, de tapasztalom nem igazán változik senki, ha változtatni kell rajta az már eleve halálraítélt kapcsolat.

De, mindkét felet meg kellene hallgatni, a férfi akarta-e a gyereket, magát a házasságot?

Nagyon sokan muszájból nősülnek, jön a gyerek, majd lesz valahogy alapon.

19. Evinene (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 14. 09:42

Ugyanez jutott eszembe. Akkor az anya is rendezhető csak csajos estéket vagy delutanokat. Nekem szerencsém van a Mostani! Párommal,mert ő rég lekoptatta a haverokat rájött csak kihasznaljak. Amikor hazautazunk és le egy a kocsmába mindig hív engem is 😁😚 Ukban lakunk ott délután a pub kis gyerekes szülők szociális klubja, de komolyan direkt ki is van írva meddig lehet gyereket bevinni

Jah mert étterem is a legtöbb pub (kocsma) Én nem iszom alkoholt szóval csak mozizok amíg párom a régi cimborakkal beszélget.

18. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 14. 08:59

Ami erről eszembe jutott,,amikor megérkezik a baba a férfiak egy része valóban nem nagyon tud mit kezdeni vele.

Te már együtt éltél a babáddal 9 hónapja,,neki meg csak ott van egyszerre.Anyaként sem egyszerű mondjuk,,de nem a fizikális ellátás miatt,,ha csak nem nagyon rossz alvó vagy sírós stb.


Tehát a helyzet általában úgy néz ki hogy otthon vagytok,,sétáltok kicsit,,párszor bepelenkázza ,,megeteti,,vagy "helyettesít" hogy tudjál magaddal foglalkozni vagy aludni.Tulajdonképp nem túl vonzó program .


Tudomásul kell venni ilyen életszakasz ez minden szépségével és a nem szépekkel is:)

Üljetek le és jussatok dűlőre (nem rázúdítani mindent),,van középút.

Annyira meg csak nem gyagyás hogy ne látná be hogy ez az életszakasz mit kíván.Fog kívánni még sokáig!

17. semleges (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2023. máj. 14. 03:10
Igy van.
2023. máj. 13. 23:55

Érdemes őt meghallgatni.

[link]

15. michelle.r (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2023. máj. 13. 23:52

De arról sem, hogy miután megköttetett a házasság, a felek össze vannak ragasztva. Szerintem egy kapcsolat akkor működik jól, ha önmaga is maradhat, és családként is jól tudnak funkcionálni.


Nekem nem lenne rendben, hogy enyém a gyerek minden gondja, miközben ő szórakozik. De ha a pasi azelőtt is így működött, és a nő elfogadta, akkor nem elvárni kell, hogy majd kiolvassa a gondolatainkat, hanem elmondani, hogy haver, az élet megváltozik. Azért jelen időben, mert mindezt akkor, amikor úgy döntünk, hogy családot alapítunk.

14. levarosbukta (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 13. 17:35
Azért ez nem egészen úgy van. Tudomásul kell venni, hogy ha családot alapítok akkor nem lesz minden úgy mint előtte. Nem lehet úgyanúgy élni az életet mint ha mi se történt volna, mint ha nem lenne gyerekem, és igenis változtassa meg a szokásait a férfi is és nem kell elfogadni és jópofát vágni az egészhez. A család nem erről szól.
13. Violet18 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 13. 16:13
Sajnos igen, így van. De naiv az ember lánya, és senki nem gondolja, h ezt is meg kell beszélni, hiszen "együtt vágunk bele" 🤷‍♀️
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 13. 14:29

Az a baj, nem vetted figyelembe neki ez már előtted is fontos volt.

Meg van a nana, nem tudsz mit tenni, de aki olvassa talán okul, hogy egy gyerek nem változtatja meg általában egy férfi szokásait. Még ha esetleg ő is könyörgött volna a gyerekért, ki kellett volna várnod, hogy tisztázzátok , hogyan tovább?

Vagy elfogadod, próbálsz jó pofit vágni hozzá, vagy a zsörtölődős elgyötört nyűgös anya helyett elkezd más után nézni.

Azt tanácsolnám, te meg csinálj csajos napokat lazításkánt!

11. ágica... (válaszként erre: 10. - Violet18)
2023. máj. 13. 11:05

Mindig vannak kivételek. Csak ritka, mint a fehér holló.

Talán azért botránkoznak meg sokan, mert általánosítás.

Nem mondom, hogy nincs igazad,mert sajnos sok a gaz a virágoskertben.

Bár sokan csak idővel tudunk megfelelően gyomlálni.

2023. máj. 13. 10:29
Pontosan emiatt mondtam már pár hónappal ezelőtt is, ami sokakat megbotránkoztatott, pedig itt az élő példa.....a gyereket magadnak szülöd. Nem apának, mamának, csakis magadnak, mert neked kell megalkudnod és lemondani dolgokról...
9. timycat (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 13. 07:59

Most minden hétvége vagy havi pár nap? Minél tovább puffogsz rajta annál nagyobb problémát kreálsz belőle. Pl ez a fórum is felesleges. Mit vársz hogy majd itt jól megmondják, hogy náluk bezzeg...?


Ha itt húzod fel saját magad, meg hagyod hogy itt tök ismeretlenek adják alád a lovat csak messzebb kerülsz a megoldástól.


A férjeddel ülj le, beszéld meg vele, találjatok mindkét fél részéről elfogadható megoldást.

2023. máj. 13. 07:55
Hát azt nem is lehet.
7. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 12. 23:59
Ha bulizna hetvégén, mondd neki, hogy rendben, a következőn én megyek valahová a barátnőimmel. Az azutánin családi program lesz hármasban.
2023. máj. 12. 23:44
…. hogy ő nincs velünk.
2023. máj. 12. 23:44

Sajnos gyerek előtt is ilyen volt, akkor azt mondtam jó belefér, de most már apa, nem a haverok lennének fontosak. Sajnos minden hétvége az ő programjuké.

Hát nekem nem az első a szórakozás, inkább az fáj nem velünk akar programot csinálni, azt mondja pici még a gyerek, nem tud vele mit kezdeni, így minden gyerekkel való dolog rám marad. A fürdetésben részt vesz, néha etet, pelust esetleg csak a pisiset, de azt sem szívesen, az altatás is az én feladatom. Tudom nő anya vagyok, ne sírjak ez miatt, inkább az bánt hogy ő I cs velünk.

4. Myra
2023. máj. 12. 21:59
Ez ismerős story. Pont ilyen volt az én házasságom is, míg meg nem untam.
2023. máj. 12. 21:03
Mondtad már neki, hogy te is lelépnél pár napra kipihenni a gyerekezést?
2023. máj. 12. 20:57
Mielőtt a babátok megszületett, hogy volt? Akkor mentél te is?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook