Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem találom kiskamasz fiamhoz vezető csatornát.....segítsetek fórum

Nem találom kiskamasz fiamhoz vezető csatornát.....segítsetek (beszélgetős fórum)


2013. okt. 7. 09:35
Ez egy elég régi fórum. Szerintem a fórumindító fia azóta már felnőtt, és remélhetőleg nincsenek vele ilyen problémák. :) A többieknek, akiknek meg most kamaszodik a fiuk, üzenem, hogy kitartást!:)
2013. okt. 7. 09:31

A fiaim 10,12,13 évesek. Voltak, vannak gondok, de szerintem túl sok az elvárásod és valóban nem jól kommunikálsz vele. Van esetleg olyan, hogy együtt porszívtok, avagy együtt csináltok bármit? most nem csak a takarításra értem, hanem bármire. Együtt tedd vele, legyél partner, ne a főnöke.


szerintem. :)

18. kubikzsu (válaszként erre: 13. - 3ed4c04bf4)
2013. okt. 7. 09:30
Szerintem,néha mindenki bedobja,azután próbálkozunk újra.Vagy sikerül,vagy nem.Nálunk 4.o végén kezdődött.Most 6.-ba jár,de még tart.
17. kubikzsu (válaszként erre: 11. - 1fb0dcbfc6)
2013. okt. 7. 09:26
Én is pont ebben a helyzetben vagyok a 12 éves fiammal.
16. manitu21 (válaszként erre: 1. - Szabokisandi)
2012. jan. 1. 20:52
Sziasztok! Én is várom az ötleteket, bár az a gond, hogy aki megtalálta a tuti módszereket, az nincs itt :))))
15. 7048df9ab8 (válaszként erre: 1. - Szabokisandi)
2011. jún. 20. 12:30

Férfi és nő, izgató téma.

Hát én sem nagyon szerettem ha anyám mond valamit, vagy kér valamit tőlem. Főleg ha épp foglalkozok valamivel. Másrészt a férfiakban tényleg van egyfajta felsőbbségrendi tudat, hogy ÉN vagyok a FÉRFI Te pedig a NŐ.


Én is ilyen voltam, amikor tanulni kellett vagy rendbe rakni a szobám. persze ha megbántódott anyám én is rosszul éreztem magam.

14. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 13. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 13. 08:47
Szia!Látom,itt is ,ott is közös a gond!
2009. okt. 12. 15:24

Mi csak (?) 9 évesek vagyunk,jobban mondva a fiam, de a harcok már most kezdődnek,dúlnak.....

Néha már bedobom a törülközőt,pedig nem szabadna!!!?????

12. lego
2009. okt. 7. 16:12

sziasztok!

Az én "kisfiam" 10 múlt januárban,szintén nagyon kamaszodik és állandóan harcolunk.Remélem hamar átvészeli ezt a korszakot.A tanulással szerencsére nincs gond.A tv-ben azt mondták nekünk kell türelmesnek lennünk de nem könnyű.

2009. okt. 5. 10:41

Sziasztok!Olvasva titeket,kicsit megnyugtat,hogy nem csak én vagyok hadilábon a fiammal!

Az én fiam 12 múlt.Hasonló a helyzet nálunk is:(

Ha rossz jegyet hoz,nem tanul,ne ülhet a sz.gép elé,persze,akkor én vagyok a rossz és néha annak is érzem magam:(

Nagyon jó esze van,de a szorgalma annál kevesebb!

2009. okt. 5. 10:33

sziasztok!

már én is nyitottam itt egy hasonló fórumot.

az én fiam ugyan ez. nem is írom le, mert csak titeket tudnálak ismételni.

MIT LEHET TENNI?????? nem is tudom. megvárni, míg vége lesz ennek a korszaknak is? egyik nap olvastam egy pszichológia könyvet: abban olvastam, hogy erre a korra ez a jellemző.

2009. okt. 5. 10:24

A saját esetemet nézve sajnos az a rossz hírem, hogy kamaszkor végéig folyamatos a vita, rábeszélés, stb. Olyan az egész már mint egy társasjáték:). Aztán néha elröhögjük magunkat, vagy kiborulok vagy "évadnyitó pofon" jön, akkor egy darabig rendben vannak a dolgok.

Szerintem sokszor csak olyan csakazértis ellenállás van a ygerekben.

8. Szabokisandi (válaszként erre: 6. - Mása35)
2009. okt. 5. 10:17

Az apja nagyon szorgalmas, de tanulni már se ereje, se ideje, mert reggel 5-től este 6-7-ig dolgozik. De ezzel nincs is gond, mert ha fát hoz tüzelőnek, pattan a gyerek kérés nélkül és addig segít, amíg be nem hordták mind egy szálig.

Jó fejű gyerek, ici-pici ráfordítással nagyon jó tanuló lehetne (így sem rossz), de utálom a folytonos rimánkodást, vitát. Az eltiltást én is alkalmazom, van, hogy napokig nem gépezhet. Lehet, hogy hosszabb időt kellene "rászabnom" hogy hatása legyen...

Várom a további javaslatokat, ötleteket.

2009. okt. 5. 09:58
Nálunk a kikérdezés vált be. Nagyon időigényes és fárasztó, de a gyerek megtanul tanulni. Persze van hiszti meg sírás meg csapkodási próbálkozás, de egy-két hónap után a gyerek is látja az eredményét.
2009. okt. 5. 09:56
Sokat számít, hogy mit lát az apjától. Ha az magától takarít, házimunkát csinál, esetleg tanul valamit, a gyerek is csinálja (persze lehet, hogy noszogatni kell:)). De ha az apja nem végez házimunkát, akkor a kamasz fiú sem fog. Ha mindig Te takarítasz, a szolgájának fog tekinteni, és később hotelnek a lakást (ahova hazajárhat enni meg aludni). A tanulásnál a saját példa a legjobb. Ha azt látja, hogy alap, hogy mindenki tanul otthon valamit (pl nyelvet vagy akár gyógynövényekről vagy történelemmel foglalkozik vagy bármi mást), akkor ezt természetesnek veszi.
2009. okt. 5. 09:48

Sziasztok!

Az én fiam is 10 éves és az édibédi kisfiúból hirtelen egy kiskamasz lett aki mindenre kapható csak tanulni ne kelljen. Amig szépen szólok hozzá szinte figyelembe sem vesz és volt olyan, hogy az idegességtöl már szinte orditottam. Na akkor nagy kegyesen odaül tanulni ami nálunk úgy zajlik, hogy ö választhatja ki, hogy mit tanulunk elöször. Ráadásul most váltott iskolát igy kiesett neki egy idegen nyelv, nem is kell olyan sokat tanulni mint tavaly. Mondjuk megtanuljuk a magyart azután kap fél óra szünetet majd jön a matek újabb szünet és könyörgés majd az angol v köri attól függöen másnapra mi kell. Észrevettem a számitógép és a playstation után gyakran nagyon ideges igy próbálom kevés ideig engedni csak a gép elé. Ott rontottam el, h kezdettöl fogva következetesnek kellett volna lennem amit most próbálok elérni. Pl ha csunyán visszabeszél aznap letiltva a tv. Ha nagy hiszti van egy hétig nincs playstation, legközelebb már 2x is meggondolja és elsö a tanulás. Viszont motiválom is. Ha jól tanul kap emelt zsebpénzt amit sosem költ el igy abból majd idövel vehet magának pl mobilt vagy amit akar ez rá van bizva. Az a lényeg és legnehezebb is, hogy határokat kell szabni és következetesnek maradni. Ha nincs kedve és általában nincs...este fürödni menni és fogat mosni azt mondom neki, hogy egy csaj sem szereti a piszkos, büdi fiúkat föleg ha rosszak lesznek a fogai késöbb akár müfogai is lehetnek. Na ez egyenlöre annyira hatott, hogy még szájvizet és fogselymet is használ minden nap:-)

2009. okt. 5. 06:35

Sziasztok!


Gondolom ez téged nem nyugtat meg, de én sem bírok a fiammal, ő is 10 éves múlt áprilisban, nagyon nincs is feladata csak tanulni, de nekem azért is könyörögnöm kell, nekünk a legfőbb probléma a nagy szájával van, nagyon szemtelen, no meg sokszor ahogy viselkedik, nagyon kiakasztó, én sem tudom sokszor mit kéne csinálni.

Az emberre sosem hallgat.


Úgyhogy ha valaki tud okosat tanácsolni , arra én is kíváncsi lennék!

3. ac3869c9a6 (válaszként erre: 1. - Szabokisandi)
2009. okt. 4. 14:14
Én nem engedném a gépezést, mindaddig mig az Ő rábizottvfeladatait meg nem csinálja (akár lecke, akár a neked való segités stb.). Egy jó darabig.2-3 hét után észbe fog kapni.
2. Panni58 (válaszként erre: 1. - Szabokisandi)
2009. okt. 3. 22:17

Én is kínlódtam... :) De nálunk fordítva történt: a lányomnál nem vált be az, ami a fiamnál igen.

Javaslom, olvasd el Vekerdy Tamás: Kamaszkor körül című könyvét! Sokat segít. Ráadásul megnyugtat. :)

2009. okt. 3. 22:05

Fiam 11 éves, rendesen kamaszodik, kívül-belül.

A mostani kommunikációnk úgy zajlik, hogy kérek-mondok neki valamit, akkor általában meg sem hallja. Aztán kérem újra, következőre megemelem a hangom, amikor már kiabálok, akkor meg azt mondja, jól van, megyek már. Vagy fel van háborodva, hogy mit ordítok, vagy röhög az arcomba, hogy mitől vagyok ideges.

Mert ő a FÉRFI és én CSAK egy NŐ vagyok.

Mindenért könyörögni kell neki, főleg azért hogy tanuljon. De azért is, hogy menjen fürödni, hogy elég a gépezésből, hogy pakolja be a táskáját. Ha csinálja, akkor puffog, csapkod, hallani, hogy dühöng.

Mikor kiborulok és mondom, hogy nagyon megbánt ezzel, akkor bocsánatot kér és látszik, hogy őszinte. De aztán kezdi az egészet előről.

Szokott segíteni, általában a bevásárlásnál és utána a kipakolásnál. Felporszívózik, ha kérem. De ha a szobáját kellene rendbe rakni, akkor ugyanaz a reakció, mint a tanulásnál.

Sokat gondolkozom, mi lehet a baj, és ma oda lyukadtam ki, hogy nem egy csatornán beszélünk. Valószínűleg nekem kell váltanom. Mert ami a nagylánynál bevált, az nála kudarcot vall.


Akinek vannak tapasztalatai és bevált módszere, az kérem ossza meg velem. Nem akarom a hátralévő 8-10 évet végigharcolni vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook