Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem bejelentett munkaviszony? fórum

Nem bejelentett munkaviszony? (beszélgetős fórum)


1 2
14. unom (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2022. jan. 21. 15:12
Ő pedig feljelentheti, ha van esze, meg is teszi.
13. andi6020 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 15:11
Tehát neki nem megbízható. Ő a főnök, kirúghatja, és meg is tette.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 15:07
Sokaknál ez így van. Az a gond, amikor fiatalon, derült égből villámcsapásként éri egy betegség, aztán csak néz, mint hal a szatyorban, hogy ott marad bevétel nélkül.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 21. 15:04

Egyet jegyezz meg!! Csak saját magadért állj ki, főleg próbaidő alatt!!!

Ha másnak jó így, az ő baja, nem a tiéd.

Annyi munkát végezz, amennyit kell, pluszt soha ne vállalj be,ez sosem fog a kollégáknak tetszeni. Előző meg a munkaadónak.

10. aszparagusz (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2022. jan. 21. 14:45

Számon kérheted. A következő pillanatban már kívül is vagy.

Általában ez a "nem bejelentett" foglalkoztatás nem a multikra jellemző.

Nyugdíj évek? A mai munkavállalók jelentős részének az álom kategóriája.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2022. jan. 21. 14:32
Azért mert harcol az érdekéért, még lehet megbízható, csak a főnökének nem tetszik, hogy beleköp a levesébe.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 21. 14:27

Ha próbaidős voltál, , te is bármikor felállhatsz és a munkaadó is bármikor felmondhat.


Ha nem jelentett be és ezt tudod is bizonyítani, munkaügyi bírósághoz fordulhatsz, a NAV-nak is jelentheted.

2022. jan. 21. 14:26
Sokan vállalják még így is a munkát, mert akkor legalább van jövedelme. De azért nem árt tisztában lenni azzal, hogy betegség, stb. esetén mire számíthat. Ha a főnök annyiból tisztességes, hogy megmondja, csak ilyen feltételek mellett tudja foglalkoztatni, és a dolgozó gondoskodjon arról, hogy a havi tb-t befizesse... Persze, az évei a nyugdíjhoz nem szaporodnak, de ha a dolgozónak egyébként semmi más bevétele nem lenne... dübörög a gazdaság.
6. Zoxa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 21. 14:19
Amúgy jól tudod: ügyfélkapun beregizel és megtudod, hogy be vagy-e jelentve!
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 21. 14:17
Nem vagy megbízható munkaerő, így kirúgott. Ez van.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2022. jan. 21. 14:08
Ezekszerint nekik jó az így , hogy nincsenek bejelentve
2022. jan. 21. 14:07
Hozzáteszem a munkám mellett kitakarítottam neki az egész céget ablakpucolással egybekötve az 1 hét alatt , szemétkihordás , 5 - 6 helység takarítása stb. Nem takarítónak vett fel hozzáteszem , csak nem tudtam betanulni mivel nem volt ott a betanító emberke
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 21. 14:06
Nem szabad a dolgozó előtt eltitkolni hogy nincs bejelentve!!! Mindenki menjen és szemtől-szembe beszélje ezt meg a főnökkel. Számon kell kérni. Nagy meglepetés lenne ha valaki lebetegszik és akkor derül ki hogy nem jogosult az ingyenes ellátásra mert nem fizettek utána, vagy a nyugdíjhoz nem lesznek évei igazolva. Ez felháborító! Nem a főnök mögött kell erről susmusolni. Elé kell állni, de azonnal!
2022. jan. 21. 13:59

A múltkor nyitottam topikot a bejelentett munkaviszonnyal kapcsolatosan .

A dolgozókkal beszélgettünk , fele fele be volt jelentve fele nem a bandának . Támadtak , hogy honnan szedtem azt , hogy ügyfélkapun meg lehet ezt nézni . Főnök behívott , 4 szemközt a munkára valóan hivatkozva elküldött , kirúgott .

Most tanultam volna be egy hete . Kihez lehet fordulni ezügyben ? Munkajogász stb ? Több ember is kijelentette , ha nem lesznek bejelentve elmennek. Köszi !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook