Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem lesz ovi, mert senki nem viszi a gyerekét! fórum

Nem lesz ovi, mert senki nem viszi a gyerekét! (beszélgetős fórum)


1 2
22. trapiti (válaszként erre: 17. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 19:04
Évi 5 nevelés nélküli munkanap van hivatalosan de felügyeletet biztosítani kell másik oviban.
21. SDitti (válaszként erre: 1. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 19:02
Azt látom, hogy mindegyik ovi ezt csinálja, akár munkanap áthelyezésről, akár nyári szünetről van szó. Megy az "etetés". Kiteszik a papírt, hogy ki kér ellátást, majd aki kér, azt zaklatják, hogy már csak X gyereke kérne és neeee már!
20. trapiti (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. jan. 4. 19:02
Akkor mégiscsak volt ellátás, az óvónőknek meg hivatalosan szabadság (hacsak nem irányították át őket is, nyáron nálunk ilyen is volt)
19. Csipmanzka (válaszként erre: 18. - Sopianae)
2015. jan. 4. 19:02
Vezeto ovono, gyanitom, hogy az o erdeke is, hogy ne legyen gyerek...
2015. jan. 4. 19:01
Fordulj az ovi üzemeltetőjéhez és ott tegyél panaszt!!!
2015. jan. 4. 19:00

Nagyon furanak tartom.

Most mar azon gondolkodom, hogy egy szuloin ezt meg fogom kerdezni, nyilvan nem letamadva. Aztan majd talan a tobbi szulo is szembesul azzal, hogy nem csak veluk probaljak elhitetni ezt.

Az a baj, hogyha kimondom " nemhiszemel" vagy felhaborodok, akkor a gyerek sinyli meg. Azt nem szeretnem. Nalunk pl. A szunet elotti utolso penteket mindig " kiveszik", neveles nelkuli napnak. Elotte levo csutortokre pedig megkerdezik, hogy meddig lesz a gyerek ovi, kell - e ebed!


Sztem ez mar pofatlansag.

16. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2015. jan. 4. 18:58
ez szép. :))
15. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2015. jan. 4. 18:57

Hogyne jönne össze. Csak éppen meg volt beszélve, hogy mikor melyik óvoda lesz az ügyeletes.

Ám ezt csak akkor tudtuk tartani, ha pl. a mi óvodánkba 10-nél kevesebb gyerek jött volna.

És a 10 alatti létszámot már simán irányíthattuk az ügyeletes oviba.:(

2015. jan. 4. 18:55
Itt falusi óvoda van, de egy összevont csoport mindig van ilyen napokon. Sőt, ha a mi csoportunkból egyetlen gyerek is igénybe veszi, akkor az egyik óvónénink önként bent lesz abban az összevont csoportban, hogy a gyereknek legyen egy ismerős arc is (kiscsoport, szeptemberben kezdtük az ovit).
13. trapiti (válaszként erre: 11. - Manó2000)
2015. jan. 4. 18:54
A gyerekek felügyeletét köteles a fenntartó biztosítani a zárás idejére. Akár egész nyáron is járhat a gyerek, de a kijelölt ügyeletes oviba.
12. trapiti (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2015. jan. 4. 18:51
Nálunk nem mondták. De ha mondják az kamu. Viszont írásban kellett nyilatkozni és az önkormányzatnál döntötték el kinek melyik oviba kell vinni a gyereket. Nálunk mindig összejött egy csoportnyi gyerek a négy csoportból.
2015. jan. 4. 18:50
Sőt nyáron is arra buzdítják a szülőket, hogy ne vigye a gyereket a szülő, hogy minél kevesebb csoport legyen. Akkor az ovi is be tud zárni.
2015. jan. 4. 18:49
Pedig nem kell sajnálni az óvónőket, nagyon sok szabadság, és azért napi 6 óra gyerekekkel, az nem vészes, már aki annak készült.
9. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 18:47
Mindenkinek ezt mondják.....tapasztalat....pl a tavaszi szünetnél, meg karácsony előtt kellett ezt mondani.Kevés volt az egyke,tudtuk, sok anyuka már otthon lesz, a többinél meg idősebb testvér, iskola nincs.......ez volt. De, hogy még mindig itt tartunk?:(
8. trapiti (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. jan. 4. 18:47
2013-ban is így volt, nyilván most is. Az más kérdés hogy ügyeskedni próbál az ovi.
2015. jan. 4. 18:42

Hja, hasonlóval már én is találkoztam. Mondjuk nálunk is vannak ügyeletes ovik, ha a miénk bezár, mert kevés a gyerek. Nekem ez is furcsa, hogy egy nagy oviban, ahol több csoport van minden évfolyamon, hogyhogy nem gyűlik össze annyi gyerek, hogy legalább ügyeletes csoportot tartsanak. Na de mindegy.

Nekem az a kedvencem, amikor van egy ünnepség vagy szünetek előtti utolsó nap és akkor vidd el ebéd után a gyereket, mert nem lesz senki bent.Ezek szerint senki nem dolgozik, ennyire ráérnek a szülők? Én most is melózok és jövőre még többet fogok, akkor mi lesz?

Mondjuk ahova először járt a gyerekem, ott alapból nem nagyon voltak délután gyerekek, haza tudták vinni a szülők minden nap ebéd után. Na én ezt nem tudnám vállalni.

6. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2015. jan. 4. 18:41

Itthon? :))

Én akkor tudtam, mikor még 2 hetente volt szabad szombat.:))

2015. jan. 4. 18:40

Itt is minkanap, csak azt mondtak nekem, hogy ennyi csaladbol senki nem igenyelte az ellatast.

Es ez mar tobbszor elofordult.

4. trapiti (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2015. jan. 4. 18:29
Ahova mi jártunk ott mindegyik munkanapon volt, szombatin is.
3. trapiti (válaszként erre: 1. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 18:28
Kérheted az ovit, nincs olyan hogy nem fogadják a gyereket. Összevont csoport vagy ügyeletes ovi szokott a megoldás lenni.
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 18:26

Nagyon jól gyanítod!!!


De hol van még szombaton nyitva óvoda ? :))

2015. jan. 4. 18:23

Sziasztok!



Egy erdekes temaval fordulok hozzatok, ami engem meglepni nem lepett meg, csak tehetetlennek erzem magam.

Szeretnem tudni, hogy TI hogyan gondolkodtok a temarol es mi a tanacsotok.


Az iden - vagyis tavaly- is tobb olyan alkalom volt, hogy a munkanapokat athelyezik egyes unnepek, esemenyek alkalmaval. Ezert altalaban egy szombatot neveznek ki munkanapkent.


A gyerkocom nemreg kezdte az ovit, elotte bolcsibe jart, ott egy kicsit maskent vannak a szunetek - mondhatnam felhasznalobarat ;)


Vannak alkalmak, amikor sajnos ezen napokon nem tudjuk megoldani, hogy valaki vigyazzon otthon a gyerekre, es szabit sem tudunk kivenni mindig akkor, amikor mi szeretnenk.


Ez tortent legutobb is, amikor a bedolgozos nap elott megkerdeztek a szuloket, hogy megy- e a gyerek? Majd az ominozus nap elott 3 nappal ismet megkerdeztek azokat a szuloket, akik igent mondtak korabban. Azzal erveltek, hogy a gyerek egyedul lenne az egesz oviban, es elkepzelheto, hogy a futest sem kapcsoljak be. Erre mit lehet mondani?


Ugy erzem, ez egy nagy atvagas. Nem videki oviba jarunk, ahol max. 30 gyerek jar. De meg ha ennyi is jarna, ezert vannak ovodak, hogy a szulok dolgozni jarjanak, penzt keressenek es eltartsak a csaladot. Ok pedig azert kapjak a penzuket, hogy az elhelyezes megoldott legyen. Ha nem lenne allasom, akkor nyilvan otthon ulnek a kolkommel, egyebkent is szivesen vagyok otthon ;) Nem tudom elhinni, hogy ennyi csaladbol csak mi dolgozunk a parommal. Gyanitom, hogy mindenkinek ezt a sztorit adjak be, de sajnos nem volt modom ilyen szuloket megkerdezni.


Elore felek, mert a heten megint nem lesz szabad szombatunk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook