Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Nem kellesz eléggé" - ezúttal nem párkapcsolat, hanem ismerősök és rokonok körében, mi a teendő? fórum

"Nem kellesz eléggé" - ezúttal nem párkapcsolat, hanem ismerősök és rokonok körében, mi a teendő? (beszélgetős fórum)


1 2
37. de Luca (válaszként erre: 33. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 25. 22:35
Szerintem ugyanezt írtam én is.
36. 9678a02221 (válaszként erre: 35. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 25. 22:30
Lehet hogy bantja ez az egesz,maganyosnak erzi magat jelenleg,es nem erti miert nincs olyan tarsasaga akikben megbizhatna..En is jartam mar ugy,hogy egy csaj szo szerint ram akaszkodott,naponta 40szer hivott mindennapra kitalalt valami programot,en meg kozben a hatam kozepere sem kivantam a tarsasagat..Aztan nagyon gyorsan meg is mondtam neki,hogy nem szeretnek a legjobb baratja lenni..Persze hogy umalt a hatam mogott,de kit erdekel..Minden csoda 3 napig tart:)
35. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 22:23

"Csak nem kellettem eléggé."

Fura nekem, hogy ezt az esetet te így fogod fel. Kisebbségi komplexusra, önbizalomhiányra vall. És ezzel a mondattal figyelmen kívül hagyod, hogy ő hogy viselkedett. Valahogy úgy hangzik, mintha neked szükséged lett volna rá, vagy függtél volna tőle. Az "odavolt érted" szóhasználat is erre vall.

34. Csipkerózsika (válaszként erre: 17. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 22:18
Ne foglalkozz vele, mit mond rólad. Kit érdekel?! Aki jobban ismeri, úgyis tudja, mit lehet neki elhinni és mit nem. Aki nem, de az ő véleménye alapján ítél meg másokat, annak meg úgy kell, mert ostoba!
33. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - De Luca)
2013. ápr. 25. 22:16

Azért attól függetlenül, hogy a hölgyike ajánlotta fel szívességből a segítséget, mégis csak megbeszéltek valamit. Amit ő nem tartott be. Nevezetesen, hogy felhívja. Mikor hívta, akkor meg nem vette fel. Ez milyen dolog?!

Ha közbe is jött valami, vagy meggondolta magát, illett volna odaszólni. És ezért jogos volt a felháborodás, csak az nem mindegy, hogy ezt milyen modorban vezette neki elő...

2013. ápr. 25. 22:15

Ha jol sejtem ,teged az bant hogy 'vetlenul' vagy aldozata egy olyan felreertesnek ami kihathat a tagabb kornyezeted rolad valo megiteleseben.

Probalj meg uj baratokat keresni,akikben megbizhatsz.Arra pedig oda se rants mit beszelnek a hatad mogott..Mosolyogj mindenkire legy kedves mindenkivel de ne lepd at az udvariassag hatarat.

Szerintem te egy kicsit osszekevered a barat es a ismeros szot:)

Baratbol nagyon keves szokott lenni:D

A testveredet pedig mostanaban hanyagold el kicsit..Ha rakerdez miert akkor meseld el azt,amit ide leirtal..Talan eszbekap.

31. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 22:08
Én nem hiszem hogy a sztár szavahihetőbb, mint egy átlagember. Egy celebről meg végképp nem hiszem.
30. michelle.r (válaszként erre: 26. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 22:06

Kezeld az önbizalomhiányodat, mert mindent bajt te csinálsz magadnak ;)


Először is, mi a manóért dekkoltál egész nap puccparádéban a telefon mellett, ahelyett, hogy felhívtad volna korábban? Akkor hamarabb kiderült volna, hogy nincs közös program, fel sem húztad volna magad annyira, hogy összevesszetek.


Másrészt te emeled piedesztálra, te hiszed, hogy bármit is számít a megítélésedben, hogy jóban vagy-e vele vagy sem. Te sztárolod, nem ő viselkedik úgy. Ha nem lehet helyre állítani a kapcsolatot, legyél vele ugyanolyan korrekt, semleges viszonyban, mint bármelyik szomszéddal, a hentessel a fodrásszal.


Kicsit az az érzésem, hogy félsz elveszíteni a "sztár" barátságát. Érezd magad egyenrangúnak és akkor úgy fognak kezelni mások is.

2013. ápr. 25. 19:49
Nekem is vannak rokonaim,akik nem kellenek.
2013. ápr. 25. 19:14
Azt hiszemkicsit tul van bonyolitva ez a dolog.Pletykal rolad?Minden csoda 3 napig tart,aki fontos Neked,az ugy sem hiszi el,aki meg nem szamit,az ugy sem erdekes mit gondol.Nem inkabb a buszkesegedet bantja,hogy dobta a baratsagot egy nepszeru valaki?Nem akarlak megbantani,nehogy azt gondold!A testverekrol pedig,sokszor jobb egy idegen hozzad,mint a testvered......
27. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 7. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 18:16
Te, mint nô, odavolt érted egy kisgyermekes anyuka??? Ugye, ez csak elírás?? Ezt nem gondolhatod komolyan.
26. 0dfcfa504e (válaszként erre: 23. - 425031217d)
2013. ápr. 25. 16:50

Általánosítás.

Mindenki hibázott.

Nem rosszindulat, mert ő így látta az esetet.

25. 0dfcfa504e (válaszként erre: 22. - 86433b7c74)
2013. ápr. 25. 16:49
Hát azért ez így túl le van egyszerűsítve. Én konkrétumot írtam. Persze,értem, én is lehet furcsálnám mástól a nyafogást, de számolj azzal, hogy nem tudod, a másik miket érterlmez félre stb.... Mert sztem itt félreértések voltak.
24. 425031217d (válaszként erre: 22. - 86433b7c74)
2013. ápr. 25. 16:47
Igen! :))
23. 425031217d (válaszként erre: 21. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 16:46

Ha rosszat mondott rád, azt te minek hívod? Mert én rosszindulatnak.


Vedd le a rózsaszín szemüveget és láss, ne csak nézz!

A saját érdeked legyen az első.

Lehet, hogy az a normális viszony, ha semmilyen viszonyban nem vagytok.

Majd ha úgy alakul, hogy muszáj valamit megbeszélni, jópofizás nélkül tedd meg.

Nem kell mindenkinek megfelelni.

22. 86433b7c74 (válaszként erre: 21. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 16:46

Mit kell görcsölni ilyen hülyeségeken??

Éld az életed, szépen, jóindulattal, szeretettel megértéssel az emberek iránt, legjobb tudásod szerint, viselkedj mindig az elvárható módon, udvariasan, és akkor tiszta lehet a lelkiismereted.

2013. ápr. 25. 16:41

Nem rosszindulatú. Csak nem kellettem eléggé.

Megbeszéltük, rosszabb lett.

Megbízni sem akarok benne, egyszerűen csak normális viszonyban lenni.

20. 425031217d (válaszként erre: 19. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 16:36

Akkor talán meg kéne ezt vele beszélni. Nem menekülhetsz egész életedben.

A rosszindulatú embereknél rosszabb már alig van.

Egyszer helyére kell tenni a dolgokat.

Nem kell mindenkiben megbízni.


"Uram, szabadíts meg a barátaimtól, az ellenségeimmel magam is elbánok."

2013. ápr. 25. 16:32

Fogunk találkozni, igen.

Ráadásul úgy indult a dolog, hogy jóban voltunk. Most meg olyan rosszakat mondott rám, ami már elég sértő...

18. 425031217d (válaszként erre: 17. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 16:27

De, értem.

Azért mert valakivel minden nap találkozik az ember, még nem kell jóban lenni vele.

Miért érdekel téged mások véleménye?

Udvariassági társalgás és kész. Nem leszel egész nap köztük.

Suli miatt fogtok találkozni, vagy nem?

17. 0dfcfa504e (válaszként erre: 16. - 425031217d)
2013. ápr. 25. 16:23

Nem érted. Nem én vagyok oda, hanem más. Ha rosszat mond rólam, mások elhiszik!

Az, hogy nem vagy jó véleménnyel róluk, értem, de minden nap találkozni fogunk - ki tudja, talán a következő húsz évben.

16. 425031217d (válaszként erre: 14. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 16:13

És akkor mi van?

Nem kell attól még kinyalni a fenekét.

A tv sztárokról nincs jó véleményem. Nem különbek, mint bárki más, csak némelyek gondolják. Miért kellene jóban lenni bárkivel is?

Válassz mást...

15. 0dfcfa504e (válaszként erre: 13. - De Luca)
2013. ápr. 25. 16:08
Ez mennyire így van, ahogy mondod. Szó szerint ez történt, hogy így keresztül húzta az adott dolgot teljes mértékben, egyedül viszont sikerült volna. Ha őt be sem avatom. ráadásul gyerektémára volt szó ,szóval elég nagy a tétje... hát ez van. Mint az előzőben írtam, "sztár"-ról van szó, sajnos biztos úgy érzi, minden ujjára talál helyettem mást. Ami valószínűleg így van.
14. 0dfcfa504e (válaszként erre: 11. - 425031217d)
2013. ápr. 25. 16:05
Ez is egy megoldás. De nem lehet. A gyerekeink együtt nőnek fel. Egy helyre járunk stb. Sajnos az nem lehetséges, hogy csak köszönök. Lépten nyomon egymásba botlunk!! Ráadásul mindeki kicsit istenként lesi, mert ő egy amolyan sztár, tv-ben szerepel, mindenki lesi, bámulják, mindenki be van kicsit rezelve tőle...... Ráadásul kettőnk közül nyilván őt választaná bárki.... hogy kivel akar jóban lenni.
13. de Luca (válaszként erre: 12. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 16:04
Ne húzd meg Magad, csak óvatosan kezeld a jövőben a szívesség felajánlásokat. Ebben az a szar, hogy elfogadod, készülsz rá, számítasz rá, de ha valami közbejön, nemigen tudsz mit tenni, mert Neked tettek volna szívességet, ehelyett meg időd ment el a várakozásra, esetleg lemondod más ember segítségét. Értem, hogy miről beszélsz, sokszor jártam így én is, aztán elegem lett. Főleg, mert sosem kértem segítséget, így mindig mások hülyesége miatt szívtam, mikor saját erőmből hamarabb boldogultam volna.
12. 0dfcfa504e (válaszként erre: 9. - De Luca)
2013. ápr. 25. 16:01
Igen, ez tök így van. Én is rájöttem, hogy nincs jogom számon kérni, de addigra megtörtént. Biztos én is fáradt, ideges voltam. És attól még minden nap találkoznunk kell.... Nem hiszem azt sem, hogy nekem meg kell húzni magam, azért néha van olyan ,h ki kell állni magunkért.
11. 425031217d (válaszként erre: 7. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 16:00

Ezentúl csak köszönj és kész.

Az életedről semmit nem mesélj, ne legyen neki sem miről rosszat mondania. Leginkább semmit se tudjon rólad.

Ez a barát nem barát.

2013. ápr. 25. 15:59

Főleg a 7-es hsz-ben fejtettem ki a megoldandó problémámat. Megoldást kell találnom rá. Testvérem másodlagos probléma, sajnos vele tíz éve ez a helyzet... szóval "mindegy". Hát hogy hányszor látogatom? Én tény, hogy nem vagyok ráakaszkadó típus, de volt már, hogy babakocsival elsétáltam hozzájuk, ami gyalog közel háromnegyed óra....

Sőt régen messze laktam tőlük, időnként akkor is elbuszoztam, ők nem jártam hozzám, mert nem szerették az otthonomat, stb., nekem akkor még nem volt családom, uncsi volt nekik, stb.

2013. ápr. 25. 15:58
Soha nem szabad számon kérni egy felnőtt embertől, ha nem tudod pontosan, mi van a háttérben. Nagyon sok barátság ilyen ostobaságokra megy rá. ha meg valaki idegesít, vagy nem vagytok közös hullámhosszon, akkor tartani kell a pár lépés távolságot.
8. 86433b7c74 (válaszként erre: 3. - 0dfcfa504e)
2013. ápr. 25. 15:54

És Te hányszor látogatod meg a testvéredet?

És mennyire keresed az ismerősök társaságát?

Olyan e-mailt kell írni, amire muszáj válaszolni! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook