Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem kaptam adóvisszatérítést automatikusan fórum

Nem kaptam adóvisszatérítést automatikusan (beszélgetős fórum)


1 2
10. Léna123 (válaszként erre: 2. - Levarosbukta)
2022. febr. 15. 17:41
De igen, aki a családi pótlèkot kapja, annak automatikus.
9. 3922e0e3cc (válaszként erre: 8. - Sütikee)
2022. febr. 15. 17:37
Hát én a 12 hónap alatt 15 napot voltam táppénzen,tehát nálam ez irreleváns :)
8. Sütikee (válaszként erre: 6. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 15. 17:31
A táppénz azért számít, mert az alatt nem vonnak le adót, így arra az időszakra nincs is ami visszajár. Én pont amiatt kaptam jóval kevesebbet, mivel sokat voltam táppénzen.
2022. febr. 15. 17:12
Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit sem.
6. 3922e0e3cc (válaszként erre: 5. - Simple)
2022. febr. 15. 17:07

Ó! Ez akkor egyre érdekesebb............

Én ma voltam a Kormányhivatalban,természetesen leráztak azzal,hogy a NAV az illetékes,bár azt is megtudtam,hogy rengeteg jogosult nem kapta meg! Annyit kérdezett csak a Hölgy,hogy esetleg voltam-e táppénzen? Voltam talán 3 hetet az évben,de annak mi köze a SZJA-hoz? Erre csak nézett meredten..........

Mindegy én holnap megyek,és addig el nem jövök,ameddig megfelelő magyarázatot nem kapok!

De van itt érdekesebb dolog is,konkrétan több száz ezer forintot utaltak egy kollégámnak,akinek gyermeke sincsen! Ő utalhatja vissza saját költségén a NAV hülyesége miatt :(

5. simple (válaszként erre: 4. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 15. 16:45

Van itt egy másik tag, akivel szintén ez történt, még nem írta meg mit mondtak neki.


[link]

4. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Nofr77)
2022. febr. 15. 16:39

Teljesen igazad van! Nekem volt pofájuk 1000 Ft-al kiszúrni a szemem,holott 231.000 Ft járt volna vissza! Én holnap megyek be személyesen a NAV-hoz,mert mindennek van határa!

Én egyedülállóként kapom a családit,és év közben nem érvényesítem!

Mikor tegnap megkaptam az SMS-t az 1000 Ft-os utalásról,azt hittem agyvérzést kapok!

Te se hagyd magad!

2022. febr. 15. 15:34

Most komolyan ebbe kell belekötni? Amúgy annak, aki a családit kapja nem kellett semmit kitölteni.


És azért ez a címe, hogy jól tudjon találatot adni a Google ha valaki ebben a témában keres.


Akit meg érint, az tudja, hogy miről van szó!

2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Nofr77)
2022. febr. 15. 15:18
Már a cím sem jó! Hogy akarsz akkor másnak segíteni? Az adóvisszatérítés nem automatikusan járt, hanem igényelni kellett. Helyesen: Miért nem kaptam szja visszatérítést?
2022. febr. 15. 15:01

Sziasztok,


Gondoltam, hogy ebben a fórumban tudunk segíteni egymásnak, hogy hova tovább, ha nem érkezett meg az adóvisszatérítés.


-jogosult vagy-e egyáltalán

-mennyi jár vissza

-hogy kell adóbevallást kitölteni

-hogy lehet kimaxolni a visszajáró összeget két szülő közti variálással


És egyéb hasznos témák.


Szigorúan febr 16-tól, addig még bármi megtörténhet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook