Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem jövünk ki a 12 éves lányommal fórum

Nem jövünk ki a 12 éves lányommal (beszélgetős fórum)


1 2
28. unom (válaszként erre: 27. - Meezyke)
2021. febr. 15. 21:56
Ismerkedj meg az ő világával, hogy legyen közös témátok.
27. meezyke (válaszként erre: 7. - 0885be3643)
2021. febr. 15. 21:47

Játszik..De ez számomra egy másik világ.Nem azért mert debil vagyok de az a dimenzió amiben ők mozognak az számomra ismeretlen világ mint ahogy ő nem érti miért nézem meg pl ritkán a híreket..


De szépen hangzik..De a valóság ettől távol áll.

Szoktunk bringázni..Tavaly már az sem érdekelte.Voltunk balcsizni.Jól éreztük magunkat..De legközelebb már az sem érdekelte..

Mi mikor gyerekek voltunk nem lehetett bezavarni..Őket meg nem lehet kizavarni..Szoktam mesélni a gyerekkorunkról. H mik voltak..Milyen mesék..Hogy miket játszottunk..Milyen hajak voltak..minden..De látom a fején h halálosan unja..Így nem lehet..:(

26. meezyke (válaszként erre: 4. - Görögtánc)
2021. febr. 15. 21:40
Próbálom..szó szerint.a válasz..Semmmmmiiiii...
25. meezyke (válaszként erre: 12. - 184481d874)
2021. febr. 15. 20:53

Már sokszor megkérdeztem..

Eszembe sincs lemondani..

24. meezyke (válaszként erre: 14. - New(l))
2021. febr. 15. 20:50

Ezen már én is gondolkodtam.Választhatnám én is a könnyebb utat..Odaadhatnám az apjának de nem teszem..

Ha látsz az utcán egy ordító gyereket akkor feltétlen csak az jut eszedbe h szegény gyerek???A szülőt nem kellene megkerdezni h mindent megtett e azért h a gyerek megnyugodjon???Kb itt is ez van..Mindig az övé az utolsó szó...

23. meezyke (válaszként erre: 17. - Meezyke)
2021. febr. 15. 20:43
Nem költözik..Így akartam írni..
22. meezyke (válaszként erre: 15. - Vivo44)
2021. febr. 15. 20:42
Ne ítélkezz.Ahhoz h jó legyen a kapcsolat ahhoz kell a gyerek is h partner legyen..A másiknak miért nincs baja??Ő csak unja ezt az egészet már..
21. meezyke (válaszként erre: 19. - New(l))
2021. febr. 15. 20:40
Nem..Jó így..Sokat van úton..Minden második hétvége a mienk vagy mikor akar apázni...Mehet..Nincs értelme összeköltözni..Ha itthon van úgy is együtt vagyunk..
20. meezyke (válaszként erre: 2. - Liliom10)
2021. febr. 15. 20:35

Ő másfél éves volt mikor elváltunk.Aztán lett egy másik kapcsolat de szétmentünk vele is. Összevissza csalt mindenféle nőcskékkel pedig állítása szerint és szerintem is meg volt mindene..


Apukájahoz akkor megy amikor csak akar.Nem vagyunk rosszban ha jóban sem..Nem öljük egymást..Van neki is..Joban vannak..Én nem ismerem csak a leány mondja h aranyos.Nincs gyerek csak az unokatesó a maminál..


Beszélgetni nem szeret..Csak amiről ő szeret..Az a téma hamar kimerül..Halak vagy teló..Kapott akváriumot..Csincsillák vannak..3 kutya..Megtanult tojást sütni..1 hétig tojást ettünk..blöeeee..:D

19. New(l) (válaszként erre: 17. - Meezyke)
2021. febr. 15. 20:22
Én úgy éreztem, neheztelsz rá emiatt is.
18. vivo44 (válaszként erre: 16. - New(l))
2021. febr. 15. 20:21
2 dudás effect....
17. meezyke (válaszként erre: 16. - New(l))
2021. febr. 15. 20:18
Nem nem költözhet..Ő döntött így..Jó így..Mindenki a saját házában..
16. New(l) (válaszként erre: 15. - Vivo44)
2021. febr. 15. 20:06
Ráadásul ugye a "kapcsi" is a kislány miatt nem költözhet oda...
15. vivo44
2021. febr. 15. 19:56
Ha egy anya, így vélekedik a saját gyermekéről, akkor minden bizonnyal nem csak a gyermekben van a hiba! De ha a gyermeket tesszük felelőssé, akkor tisztában kell lennünk azzal, hogy azt a gyermeket mi neveljük/neveltük, valahol a saját tükörképünk, nevelésünk köszön vissza....
14. New(l)
2021. febr. 15. 19:55
Hát nem tudom, olyan ridegen, ingerülten írsz róla... Elhiszem, hogy nehéz vele, de ha én lennék a lányod, és olvasnám a soraidat, szó nélkül világgá mennék.
2021. febr. 15. 19:47
Mi az, hogy soha nem voltatok jóban?
2021. febr. 15. 19:31

Már az "elejétől" ilyen a kapcsolatotok?szomorú.Akkor amikor a gyermek és Anya kapcsoalt a legharmonikusabb? Kérdezezd meg magadtól,kérlek,...mit rontottam el?


Hidd el a kamaszkor másoknál sem könnyű,de nem mondhatsz le a kislányodról,mert ő is és te is megsinyled.Kérj segitséget,van kiút.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Meezyke)
2021. febr. 15. 19:31

Érdekes ez a sosem voltunk jól megfogalmazásod. Hogy érted, hogy soha? Mennyi idős korától?

Ennek a kislánynak nagyon fáj a lelke valamiért. A művészek lelke érzékeny. És megnéztem a naplódat, ahol azt a képet készítette a kislányod, tehetséges gyerek.


Valahogy csitulj le, és beszélgess vele. Valahogy úgy kezdeném én, hogy fáj nekem, hogy ilyen a kapcsolatunk. Azt szeretném, ha boldog lennél, mond el nekem mi bánt? Mi idegesít, hogy nem tudsz csak kiabálva kommunálni? Kislányom, itt egy napló, ha most nincs kedved erről beszélni, írd le és elolvasom. Én akartalak téged,az anyukád vagyok, az anyukák a gyerekekiknek boldogságot szeretnének adni, mond miben tudok neked segíteni, hogy szeretve, boldognak érezd magad?


De, ha nem szívből jön, akkor ne is kezdj bele, mert a gyerekek nem hülyék, átlátnak rajtad.

Még tudsz változtatni, de lehet már 1 év műlva késő lesz.

Ha kell vidd el pszichológushoz.

Sok erőt, kitartást kívánok. Őszinte beszélgetés nélkül nem fog menni, hiszen neked, az anyukájának kellene ismerni a lelkéhez vezető utat.

2021. febr. 15. 19:02

Ja, és még valami.Nem derül ki, milyen szinten űzi, de azért az, hogy mesefilmet animál 12 évesen, az nem semmi. Én most baromira nem tudnám,hogy állnék neki 40 évesen. Lehet, hogy neki ehhez van kedve, tehetsége. Akkor szép lassan meg kell nézni, ehhez mi kell, hogy ebben dolgozhasson és innen felépíteni a sulis dolgokat. Pl. ehhez kell infó és művészet. Akkor ezeket tanulja. sulin kívül is. De hogy megfelelő suliba kerülhessen be, ahol ezt tanuja, kell egy jó érettségi,stb...


A gyerekek többnyire nem hülyék.

2021. febr. 15. 18:55

Az ilyesfajta gyerekkori lázadások mögött lelki problémák rejtőznek.Oka van annak,hogy így viselkedik.Nagyon sok esetben valóban a szülők szétválása az ok...

Talán egy pszihologust kellene megkérni.

8. liliom10 (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2021. febr. 15. 18:27
Egyetértek ! :)
2021. febr. 15. 18:26

Szerintem próbálj meg vele elvárások nélkül beszélgetni. Mindig csak az a k... telefon. Oké. És mit csinál rajta? Megkérdezted már? Influencer videókat néz? Oké. Nézz meg egyet vele. Kérdezd meg, ki a kedvence, és nézzétek meg együtt. Még az is lehet, hogy animációkat néz,tanul készíteni. Hallgasd meg. Kérj tanácsot tőle,ha valamit Te nem tudsz a telefonon, és dicsérd meg. Még az is lehet,hogy ajándékba egy saját naptárat akarsz adni anyukádnak és megkéred, segítsen összerakni. Ahogy előkerülnek a régi képek, emlékezz vissza, milyen cuki kisgyerek volt, mennyire vártad, milyen jó dolgokat csináltatok együtt. Csináljatok valami közös programot.Menjetek együtt tornázni, vagy videojátékozzatok együtt. Igazából tök mindegy, hogy állsz neki, csak kezdjetek el egymással indulatok és elvárások nélkül beszélgetni.


Azt,hogy pénzt kell keresni,értem. De a fű maradhat kicsit hossszabb, a lakás lehet kicsit rendetlenebb, ha ez kell ahhoz,hogy beszégessetek...

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Meezyke)
2021. febr. 15. 18:23

Ez a "soha nem is voltunk jól" szíven ütött nagyon!


Boldogtalan a lánykád is ,nem "csak" te!

Fogalmam sincs mit tennék de valamilyen megállapodásra kellene jutnotok! Te vagy a felnőtt, ha van valami nyugisabb pillanat (tényleg van?) akkor ajánlj fel neki valami fegyverszünet félét.

Amikor még nem lesz más előre haladás csak annyi hogy ne legyen ordítozás stb.


Nem lesz könnyű megállni hogy ne nyaggasd a telefon a suli meg egyebek miatt DE meglátod mit hoz az ha "csak csend van és nem piszkáljátok idegesítitek egymást!

Első lépésnek jó lehetne .vagy mi?



Tárgyilagosan ,nem kioktatóan,és direkt rákészülve hogy nem száll el az agyad(Bocs)

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Meezyke)
2021. febr. 15. 18:21

Miért nem fogod be őket??

Írj reggel egy listát, hogy mire hazaérsz melyik gyerek mit csináljon meg.

Mikor együtt vagytok pedig együtt csináljátok.

Nekem ugyan csak egy van, az is 9 éves de bizony hétvégén van dolga. Hétköznap csak a tanulás. Viszont telefon sincs, csak hétvégén.

Nem mondom, hogy nem üvölt meg flegmázik, de tudja hogy ha nem hagyja abba akkor nem csak a telefont kobzom el.

4. Görögtánc (válaszként erre: 1. - Meezyke)
2021. febr. 15. 18:08
Létezik ilyen, de valami biztos bántja a lányodat. Valami nincs rendben az ő lelkével. Szoktatok beszélgetni ilyen dolgokról?
2021. febr. 15. 17:21
Pedig kicsit ajánld meg neki apukát.
2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Meezyke)
2021. febr. 15. 17:15

A kislányod nehéz időszakban volt, mikor egyedül maradtál. A 7 éveseknek nagyon hiányzik az apjuk, pláne, ha jó (volt) a kapcsolatuk. Ő hogy állt a válásotokhoz ? Nem kért, hogy ne váljatok el ? Nem haragszik, hogy lett valakid ? Az apjának van párja ? Esetleg ott van gyerek ? Sok minden számít.

Sokat kellene vele beszélgetned mindenről. Az élet nehézségeiről is. Egy ekkora lányt már be kell vonni a házimunkákba. Minden napra lenni kell egy kis feladatnak, hétvégén pedig már sok mindenben segíthet, persze a nővére is ! Miért csak Te dolgozol ?

2021. febr. 15. 16:46

12 éves a kisebbik lányom.Nagyon nem jövünk ki,soha nem is voltunk jól.Azt hittem ahogy majd idősebb lesz változik de egyre rosszabb.

A 19 éves nővére pedig lassan elköltözik emiatt.Nagyon nehezen viseli.Sokszor nincs is itthon.Egyedül nevelem őket már 5 éve.Sokat dolgozom.Fáradt vagyok mert minden rám marad..Kint is.Bent is.Családi házban lakunk.Nyáron fűnyírás.Télre favágás.Lakásfelújitás.

Van kapcsim de a kicsi miatt ez sem működne ha ide költözne.Nem is akar és azt hiszem én sem akarom h itt legyen.Amúgy is szinte sosincs itthon mert hetel.Kamionozik.

Hiába mondok neki bármit.Csak az a k*rva telefon van.Semmi más.Nem csinál semmit,az iskola sem érdekli pedig nem hülye gyerek.Ügyesen rajzol,mesefilmeket animál vagy mit csinál.

Sokat ordítunk egymással és tudom h nem megoldás de már nem tudom mit kellene.Annak örülök ha nincs itthon.Gondoltam odaadom apukájának,h kínlódjon vele kicsit ő is de ez sem megoldás.Hisz itt az otthona..


Van ilyen?El vagyok keseredve.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook