Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak én nem bírok a 8 éves lányommal? fórum

Csak én nem bírok a 8 éves lányommal? (beszélgetős fórum)


1 2
36. flion (válaszként erre: 26. - 82f54af148)
2010. febr. 24. 16:54

Kedves Éva Nagyi!


Tény, hogy minden gyerek más és más. Azt gondolom a tiszteletet ki lehet érdemelni, de nem lehet megkövetelni.

Nekem egy fiam van Aki már felnőtt. Soha nem volt "szent", de mivel egy "rangban" születtünk, így soha nem dirigáltam neki. Amikor nagyon pici volt, elmagyaráztam, hogy ezt-azt miért nem szabad. Amikor nagyobb volt, nem kényszerítettem, hogy pl.: tegyen rendet, hanem megbeszéltük, hogy egy óra alatt rendet teszünk és aztán olvashatunk ameddig akarunk. Szerintem, nagyon fontos, hogy a szülő a "barátja" legyen és ne a "parancsolója".

2010. febr. 24. 16:34
Az enyém 6 éves,de nekem se könnyű vele!:-)
34. Krisztina3 (válaszként erre: 16. - 3b41f6053f)
2009. ápr. 18. 13:29
Olvasgatam a leírtakat.Az én fiam 7 éves múlt most elsős.Nagyon sok viselkedési formát hazahoz a suliból,ami nem mindig tetszik nekem.A gondok háttere lehet az is,hogy az oviban jobban pátyolgatták őket és ez a suliba nincs meg.Saját harcukat vívják egymás között,ez a hamarabb kialakult kiskamaszkor.Gondolom már megszületett a babád és a féltékenység nem rontott a helyzeten.
33. Binky
2009. ápr. 18. 10:25

én lány létemre se tartok rendet, a bátyám szobáját látnátok!

szerintem ez érthető, hisz míg nem egyedül élünk és magunkról kell gondoskodnunk, addig jól elvagyunk a kupiban is...ráadásul nálam kreatív kupi van, én tudom, hogy minek hol a helye

mindennek meg van az ideje, és a rendtartásnak nem az elfoglalt, vidám, hancúrozós gyermekkorban, vagy az állandóan siető trehány kamaszkorban

2008. dec. 11. 10:27

Az én véleményem az, hogy bárkit bármire rá lehet venni, ha megvan a kényszerítő eszköz. Ezt bárki meg tudja csinálni. De kérdezem, hogy ez meddig tart? Amíg ott állok mellette?!

Azt kell elérni, hogy ő akarja megcsinálni.

Megkövetelni a tiszteletet?!

Mi jogon? Azért mert kihordtam, megszültem, jó esetben szoptattam, törődtem vele, stb... ?

Nem! Ha esetleg nem viselkedek tiszteletre méltóan?

Egy gyerek is már a megszületése után egy önálló ember, önálló akarattal, amit a szülőnek okosan, ésszel kell irányítani, és nem kényszerrel.

31. csutkababa (válaszként erre: 30. - Genlips)
2008. nov. 27. 08:32

dehogy is akarlak lebeszelni, eszemben sincs,

igaz,hogy a legnehezebb ,de a legnemesebb!!!


attol szebb nincs, amikor a pici apro ujszulottet a kezedbe adjak,es gyonyoru kis szemeit kinyitva csodalkozva nezelodik,ismerkedik a vilaggal, mint pirinyo kis angyal,aki eppen akkor erkezett a vilagra, hogy szarnyaljon,es szeressen feltetel nelkul, mert te vagy az anyukaja

30. genlips (válaszként erre: 29. - Csutkababa)
2008. nov. 26. 17:51

nincs még, talán közelebb állok a másik feléhez a témának O:D

de én is azt mondom, hogy rá kell vezetni őket, mit szeretne a szülő. és 1x-1x talán (!) veszi a fáradtságot, hogy a kedvére tegyen, de még ez is gyerekre válogatja :)


szóval a legnehezebb dolog a világon szülőnek lenni? na ne beszélj le róla! lehet, hogy a legnehezebb, de talán a leghálásabb is (elég sokára kamatozik a dolog...)

29. csutkababa (válaszként erre: 27. - Genlips)
2008. nov. 26. 12:04

Jo fej vagy genlips,latom vetted a lapot :DDD

hat igen,en eleg fiatalon lettem anyuka 19 evesen, szoval nincs sok korkulombseg, generacios kulonbsegek, felfogasban, zeneben,stb...ami szinten nagyon fontos.

mig az en szuleim soha nem hallgattak olyan zenet amit en, mi kozos elodokat szeretunk a gyerekeimmel,ugyertem amit ok hallgatnak az engem se zavar, nemelyik nekem is a kedvenceim koze tartozik,szoval en igazan megerto vagyok,es par forum beirasbol ugye ezt nem lehet annyira boven kifejteni, hogy is zajlik nalunk az elet.

nincs nalunk katonai szigor,es hidegvizes ebresztes :DD

meg kikepzes :DD

csak erted, hat muszaly valahogy ravezetni,hogy maskepp is lehet, mint ahogy van, es nem biztos hogy az amit en javasolok az rosszabb, mint ahoyg o gondolja vag yteszi, csak ki kene probalni, es hatha kozos nevezore jutunk.

parszor mar elofordult,hogy eltelt X ido,es oda jott hozzam,hogy anyu igazad voltebben es ebben...

es ezt nem en adtam a szajaba ezeket a szavakat, hanem magatol jott ra..

hat igaz az a mondas, hoyg szulonek lenni a legnehezbb feladat a vilagon.


apropo,neked vany gyereked, gyerekeid?

28. csutkababa (válaszként erre: 26. - 82f54af148)
2008. nov. 26. 11:58

Eva nagyi, koszi szepen, sok igazsag van abban amit irtal,es en is eppen ezt probalom alkalmazni.

nalam is megy a buntetes de az mar a vegso eset, amikor mar latom, hogy suket fulekre talalnak szavaim.

igen, tisztelet az van irantam,ez igaz,segitenek ok nekem sokat otthon is, alapjaban veve jo, es szotfogado gyerekek,es szamithatok rajuk sokmindenben,csak most valoszinuleg nehez idoszakon megy at a fiam is, suli, stessz,stb...

en ezt mind megertem,es probalok vele minel tobbet beszelgetni is,nem uyg kell engem elkepzelni mint egy hazisarkanyt, aki uvolt reggeltol estig, ha meglatok egy zoknit a foldon :D

csak szeretnem ha ez a hanyagsaga megvalltozna,es inkabb arra torekedne hoyg rend legyen sajat maga korul.


de valoszinu, majd az ido megoldast hoz erre is,mint minden masra

27. genlips (válaszként erre: 25. - Csutkababa)
2008. nov. 26. 11:47

ez a szellemirtás jó :))

hát ha ilyen viccesen elmondod neki a problémáidat, aztán még jópárszor elismételed, szerintem hatna bármelyik gyerekre. a szülők kívánságai azért átragadnak a gyerekekre, de ahhoz biztos meg kell találni a jó hangnemet.

engem már majdnem meggyőztél, hogy rendet rakjak!

2008. nov. 26. 11:46

Kedves fiatal Anyukák! Meg kell mondanom nem irigyellek benneteket! Szerintem minden ideg szálatok néha az égnek áll.Azért ne mindig a gyerkőcöt hibáztassátok!

Sajnos ebben a viselkedésben sok-sok minden benne van.

Én 23 éve /nagymamaként/ teljesen egyedű nevelek két unokát.A nagyobbik 23 a kisebbik 12 éves.Mind a két gyermek más-más természettel volt felruházva,pedig azonos nevelésben részesítettem Őket.Sajnos nem lehettem a " babusgató nagyi" mert nevelnem kellett.Szigorúan megköveteltem a tiszteletet és rendet tőlük.Ezt a nevelést,már csecsemő korukban elkezdtem.Fájt nekem is,de ha pici babaként hisztizett,mint minden baba,nem

vettem fel ringatni,ujjacskájukat mindig kivettem a szájukból.Később csak ülve és csendben engedtem őket étkezni.

Az első hangoskodási kísérlet alkalmával,már megbeszéltül,hogy milyen csúnya dolog ez,stb-stb.

Ezzel csak azt akartam elmondani,hogy bizony már csecsemő korban el kell kezdeni a nevelést.

Hála az égnek és az unokáimnak mid két leányzó

higgadt,nyugodt és rendszerető lett.A tini és a kamaszkor sajátosságait meg kell oldani és érteni minden gyermeknél.Az egy külön küzdelem és kemény dolog.Utánozni,túlszárnyalni akarják társaikat.

Az iskolai " jogok " sem segítettek Nektek,hisze a gyermek már ott azt hallja,hogy panaszt tehet és neki milyen jogai vannak.Nagyon összetett dolog ez,sok-sok türelem és kemény ideg szál kell hozzá.

Egyet gondoljatok át,NEM TANÁCS!!!! a gyermek büntetése,zsarolása és a következetlenség,sajna

vissza üt.Többet ér a türelmes megbeszélés,de úgy

hogy a gyermek azt érezze ő is partner ebben a beszélgetésben.Alkosson véleményt,ti felnőttek korrigáljatok,alakítsátok úgy a dolgokat,hogy ő abból keveset vegyen észre.

Egy nyolc éves gyerkőccel is meglehet beszélni dolgokat,de nehezebben,mert a kis értelme még nem fog fel mindent,főleg nem úgy ahogyan mi azt szeretnénk.

Nem voltam sohasem durva és ordibáló,de szigorúan megvontam dolgokat,olyanokat ami a legkedvesebb időtöltés lett volna.Azt következetesen be is tartottam,adott esetben TV nézés nincs egy hónapig,enyhébb bünti egy hétig nincsen bicaj,stb.

A szét hagyott holmikat/nem az unokáknál!/mindig

össze szedtem és levittem a garázsba,mondván kidobtam! egy idő után rá jöttek arra,hogy --hoppá!!-- itt baj van. Kedves Anyukák! remélem nem bántottam meg senkit,de így próbáltam finoman segíteni Nektek.

Most senki ne gondolja az,hogy hibás!!! Nem!!! Mi szülők azért vagyunk,hogy tanácsot adjunk és jó példát gyermekeinknek,hogyan kell gyermekeiket nevelni.

Fiamnak is elmondtam útravalóként,el fogadta,de némi zökkenőkkel meg kellett küzdenie.

Kívánok sok sikert és türelmet Nektek ehhez a nehéz feladathoz.Puszi mindenkit egy: Éva nagyi

25. csutkababa (válaszként erre: 23. - Genlips)
2008. nov. 26. 11:38

nem arrol van szo, hoyg nem mertem nem rendet tartani,

nekem ugy volt jo, hogy szep rend volt a szobamban.

igen, engem idegesit ot nem.

es eppen ez az,hogy ha olyan lenne mint amennyit en megengedek neki, akkor sokkal masmilyenebb lenne..

en nem akaroma gyerekemet meg valltoztatni, persze hogy hagyni kell a sajat jellemet,en csak azt szeretnem ha szeretne a rendet, mert azert nehogy mar jobb legyen a cirkuszban, mint ha elfogadhato rend lenne.

es nem kerem tole sose, hogy szellemirtast is vegezzen :D es hogy tokeletesen rend legyen, mint egy patikaban, vagy laborban, csak ne legyen mar tele az agy alja tanyerokkal...

az azert mar sok egy kicsit,

24. 86a3fa430b (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2008. nov. 26. 11:34

Szia

mintha magamat hallanam a lanyomrol

semmit se csinalj csak beszelj vele es sok sok turelem

nekem most lesz 9 es ugyan ez

23. genlips (válaszként erre: 20. - Csutkababa)
2008. nov. 26. 11:32

"de en magamtol rendet raktam" csak azért, mert nem mertél mást tenni (szólj, ha nincs igazam)


"kellenne hoyg zavarja egy kicsit a rendetlenseg nem?? " szerintem nem. kívánatos lenne, ha zavarná és magától rendet rakjon, de hogy kellene is hogy zavarja, azt már csak te akarod. és te csinálod neki a problémát azzal, hogy mindig rászólsz, mikor lesz már rend a szobádban. (kamasz szemmel) téged jobban érdekel az ő szobájának rendje, mint őt magát. te idegesíted csak magad a rendetlenségen, te vitatkozol, ha nincs rend... őt nem érdekli.


a melgoldás pedig: "vissza pofazni nem igen mertem"

nem mondom, hogy ez az egyetlen és legjobb megoldás. valószínűleg ezt még én sem fogom/akarom használni, de lásd be, te azért vagy ilyen rendes, mert a szüleid olyanok voltak, amilyenek. a gyereked meg olyan lesz, amennyit te megengedsz neki.

22. csutkababa (válaszként erre: 21. - 3b41f6053f)
2008. nov. 26. 11:10

hat ez az!!!

jol van, de mi lenne a megoldas, most mar csak erre vagyok kivancsi.mert ez egy alldatlan allapot igy..

21. 3b41f6053f (válaszként erre: 20. - Csutkababa)
2008. nov. 26. 10:27

Szerintem is!


Én nem emlékszem,hogy ilyen lettem volna!


Anyuval szoktam erről beszélgetni,ő azt mondja ne hagyjam,hogy ilyen legyen,mert akkor mi lesz később??????????????Ha nem engedem el buliba leordítja a fejem?????

20. csutkababa (válaszként erre: 18. - Genlips)
2008. nov. 26. 10:03

igen igen, emlekszem en is a kamasz koromra.

vissza pofazni nem igen mertem, anyunak meg csak csak ,de az apamnak soha...

es volt cirkusz nalam is, az igaz, de en magamtol rendet raktam ,ha maskor nem ,akkor hetvegen,amikor nem volt suli, de annyire hanyag sose voltam mint a fiam.

es engem se neveltek sose arra, hoyg nem baj a cirkusz,jo ugy ahogy van..

a kamaszkorra nem lehet mindent rakenni.

kellenne hoyg zavarja egy kicsit a rendetlenseg nem??

hat neki is jobb ,ha tiszta a szobaja,es rend van..

no,jo nem azt modnom, hoyg legyen steril tisztasagu, mert o.k. kamasz...kell hogy legyen szemelyisege a szobajanak, mint ahogy a fiam mondta,de ennyire nem kene hogy hanyag legyen.

2008. nov. 26. 10:03

Ne tessenek kérem haragudni, de a gyermekeink minket, szülőket UTÁNOZNAK.


0-7 éves korig össze van kapcsolva az anyával.


8. évtől kezd önmaga lenni, és innentől tart tükröt.


Ha valamit elszúrtunk, míg nagyon kicsi volt,

most úgy tehetjük rendbe, hogy partnerként, barátként és még kicsi, de felnőttként bánunk velük.


Másik nagyon fontos!

Az Indigók és Kristály gyerekek korában élünk,

mások, mint mi voltunk.


Nagyon ajánlott irodalom az


INDIGÓGYEREKEK I. II. című könyv, de nagyon sok anyag van már a neten is Róluk.


:-)

18. genlips (válaszként erre: 8. - Csutkababa)
2008. nov. 26. 09:56

pedig elvileg mindenki volt kamasz. csak vissza kell emlékezni, ha van mire, máris könnyebb megérteni őket


minden gyerekhez hozzátartozik ez a korszak, én pedig örülni fogok (most még ezt gondolom), ha eljön, mert tudhatom, nem fog a nyakamon lógni 30 éves koráig, vagy azon is túl

2008. nov. 26. 09:55

mi van a mostani gyerekekkel???

ezt kene kideriteni, mert azt mar konstataltuk, hogy valami nem o.k.

most mar az okot kene kideriteni.

lehet hoyg nagyon el lettek kenyeztetve??

mivel itt mindenki irja, hoyg szeretjuka rendet, ez jo is van igy, es esetleg nem e megszoktak a kis porontyaink, hogy eddig mindent elpakoltunk helyettuk, mert nem birtuk nezni, hoyg cirkusz van,es ugy hozza szoktak, hoyg ez mar termeszetes a szamukra, hoyg nem kell elpakolni majd anyu ugy is megcsinalja.

nem lehet hogy mi hibaztunk???annak idejen??

2008. nov. 26. 09:51

Azt már én is próbáltam,hogy csak akkor kap meg ezt vagy azt,ha rendet tart a szobájába,és nem felesel vissza folyton.Szerintem nemigen vált be.


Most terhes vagyok ,és alig tudok lehajolni,mag leguggolni,mert van,hogy úgy maradok:)

Azért lenne jó,ha legalább annyit segíten,hogy egy pár játékot összeszed.Egyébként ezen kívül nem várok el tőle semmit.


A reggeleink is borzalmasak!


Ettől az évtől egyedül jár a suliba ,idáig hordtam.


Szó szerint könyörögni kell neki,hogy öltözzön már,induljon már stb...


És még akkor is visszabeszél,pedig mondtam neki,hogy nem én járok iskolába..

2008. nov. 26. 09:49

# szeretem en a gyerekeimet, persze hogy,de megis olyan duhos tudok lenni rajuk ez a hanyagsag, ez fortelem....

nem mint ha vigasztalna atudat, hoyg mashol is ez van, de azert ez is valami, hoyg tudom, nem veluk van a baj, masik gyerek is detto ilyen...

sajnos..vagy nem is tudom hogy fogalmazzak...

2008. nov. 26. 09:47
Ezt a rendrakás dolgot én úgy oldom meg, hogy közlöm, ekkor és ekkor minden nap összepakolok. Tudják, hogy szeretem a rendet, viszont van egy nagy hibám, méghozzá az, hogy a családom tagjai estében nem emlékszem, hogy hová rakom a dolgokat. Így, ha szeretnék biztos helyen tudni azokat, inkább elrakják. :)
13. hotyka (válaszként erre: 11. - Csutkababa)
2008. nov. 26. 09:46

:-))) Hát ez jóó..már előre félek, mi lesz, ha nekem is ennyi idősek lesznek a fiúk..:-)Nem tudom...de az biztos, hogy én is rendszerető vagyok, máskülönben nem zavarna a szobája.:-) Mindig azt mondja, hogy majd megcsinálom, miért olyan sürgős??:-)

Majd kiviszem, majd, majd, majd...aztán sokszor nem lesz belőle semmi, mégis nekem kell megcsinálni..

2008. nov. 26. 09:45
varazs dobozt akartam irni :)
11. csutkababa (válaszként erre: 6. - Hotyka)
2008. nov. 26. 09:43

nem tudom ,az en fiam a nagyobb,17. eves, es meg mindig megfelel neki a kupi a szobajaban...

de akkor most ezt fogjam a kamaszkorra, vagy mire??

attol felek ilyen is marad..

en nem ertem ,mert en nagyon szeretem a rendet, es eppen ezert is kapok rohamot, ha bemegyeka szobajaba...

van egy nagy doboz a szobajaban,a sarokba...

abban minden fele hulyeseg van..ujsagok, regi konyvek..poszterek,valami alkatreszek, a fene se tudja mi nincs benne,

kerdezem tole, a varaszdobozt mikor pakolod mar ki?:D

az a valasz: az resze a szoba szemelyisegenek


no,erre mit lepjek???

kiboriiit

10. d879a0c5b4 (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2008. nov. 26. 09:43
Az én 8 éves húgom ugyanez... Ha nem rosszabb :S
2008. nov. 26. 09:42
Az a baj, hogy nem csak a rendrakással van itt a gond...hanem ahogy írtuk is, a viselkedéssel...feleselés, bőgés, csapkodás, stb...na ez miért lehet?
8. csutkababa (válaszként erre: 5. - Helenbereg)
2008. nov. 26. 09:40

nem rossz otlet, mar en is mondtam a kamasz 17 eves fiamnak, hogy 2 liter benzinnel fogok haza menni,es folgyujtom a szobajat, persze tudja, hoyg nem komolyan mondom, de mar vegso elkeseredesemben, mit is mondjak neki???

en is mar gondolkodtam rajta, ki kene dobni amit talaloka szobajaban, de attol felek, belenyugodna,es nem is zavarna...

a kamsz vilag ,az mas mint a rendes vilag :DD

sose tudni mi jar a fejukben..

7. hotyka (válaszként erre: 5. - Helenbereg)
2008. nov. 26. 09:39
Ezek jó ötletek, megpróbálom.:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook