Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem fogyókúráztam, nem jártam konditerembe, mégis fogytam! fórum

Nem fogyókúráztam, nem jártam konditerembe, mégis fogytam! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem fogyókúráztam, nem jártam konditerembe, mégis fogytam!

1 2
7. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 5. - Miel77)
2011. nov. 16. 11:18

Teljesen igazad van nagyon jó, hogy odafigyel magára.


Ha egy picit jobban utána néz/kérdez a dolgoknak és beépíti a mostani programjába, akkor sokkal jobb eredményt érhet el és az egészsége szempontjából ez fontosabb, mint néhány kiló fogyás.

2011. nov. 16. 11:16

Fanny, ez minden csak nem egészséges... :(


"Zsírréteg van bőven és bizony ettől a zsírrétegtől meg kell szabadulni, mielőtt izmot építenénk! "


No, a zsírrétegtől úgy tudsz a leggyorsabban megszabadulni, minél nagyobb az izomtömeged és azt használod is! Vagyis ezt kár halogatni, mert annál valószínűbb, hogy arányaiban több izmot veszítesz a "kevésevős" diétáddal, mint szeretnél.


A fogyáshoz nem kiéheztetni kell a szervezetet, hanem mozogni, plusz rendszeresen, minőségi kaját enni a megfelelő időben és mennyiségben.


A helyes táplálkozás a siker alapja kb. 80%-ban. A mozgásra pedig azért van szükség, hogy felgyorsuljon a keringésed, oldja a napi stresszt, erős maradjon az immunrendszered stb.


Ha lényegesen kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyire a szervezetednek szüksége van, akkor mindenképpen fogyni fogsz, csak nem mindegy, hogy miből. Ezért van az, hogy valaki sokat fogy súlyban és mégis nőhet a testtömegösszetételének zsírszázaléka vagy csak kis mértékben csökken. Ami nagyon veszélyes az egészségre nézve.


A normál/egészséges tempójú fogyáshoz elég napi 500kcal-lal csökkenteni a bevitelt.


Ha lényegesen kevesebbet visz be az ember a napi szükségleténél, akkor a szervezete tartalékra kapcsol.


Az is bizonyított, hogy a bevitt kalória időbeli elosztása is nagyon fontos.


Ha már ilyen ügyesen, lendületesen belefogtál, figyelj a fentiekre is, picit gontold át az étrendedet és a mozgást!


Sok sikert! :))


Sok sikert!

2011. nov. 16. 10:44

igen jó a cikk, nekem tetszik :) és jó, hogy időben elkezdted a dolgot!

csak sokszor ennyi pici trükk már kevés :( én pl. kalóriát számolok, (tom szerinted hülyeség), de nagyon hasznos! nézem az update-et is :) Szeretek futni is, mégis nehéz a zsírrétegemet ledolgozni. Azt is figyelembe kell venni, hogy minél fiatalabb az ember, annál könnyebben megy a dolog. 20 éves korom alatt, nekem sem volt szükségem extra diétára, ennyi pont elég volt. De eljön az idő amikor nagyon kell már sport, és az odafigyelés! És nem vagyok azért túl sokkal idősebb nálad...

4. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2011. nov. 16. 10:42

Szia!


Nagyon tetszett amit írtál, gratulálok!:)

Egyetértek veled teljes mértékben. Anno én is próbálkoztam olyan fogyikkal ami megvolt szabva, hogy meddig tartson és, hogy mit kell enni, de sajna a gyomrom sínylette meg. Mióta úgy eszem, ahogy Te is írod és megvan hozzá a mozgásom azóta minden jó. Persze még vissza kell térjek az otthoni rendszeres tornára is, mert jelenleg heti egyszer eljárok Zumbára, és minden nap gyalog járok a munkahelyre és haza (napi 80-90 perc). Ez nem séta, hanem erőteljes gyaloglás. Meg is látszik az eredménye:)

2011. nov. 16. 10:34

Cordesnak igaza van! Persze én sem bántani akarlak, mert az is szép eredmény ha valaki felismeri magában a dolgok mibenlétének racionális magvazatát.. :D

És milyen jó mikor az ember felismeri magában hogy nem épp sztár diétát kell csinálnia... :) az életmódváltás a legjobb és legcélravezetőbb :)

A reggeli étkezés a legfontosabb, ebből merít erőt a szervezet az induláshoz. Az agy a rendes működéshez (nálad iskola, másnál munkahely, főleg ha szellemi), üres joghurtos hassal nem éppen lehet gondolkozni (magamból indulva)... Na és a vacsi... :)


De szép hogy elindultál azon az úton és megtaláltad magadnak a legjobb fogyási módot! :)


Ági

2011. nov. 16. 10:20

Azért annyit halkan megjegyeznék, hogy a reggeli 1 joghurt, esti 1 joghurt v. barack még a bőséges ebéddel együtt is igencsak alatta van egy egészséges 19 éves lány energiaszükségletének, hát persze, hogy fogysz:)

Gratulálok a mozgásodhoz,a tornához és a futáshoz és kívánom, hogy mindig megmaradj ennél az új életformánál!

2011. nov. 16. 10:08
Amikor kipróbáltam egy-egy fogyókúrát mindig azzal a szomorú ténnyel kellett szembenéznem, hogy bizony előre meg van írva, hogy mit ehetek, még akkor is, ha azt én éppen nem szeretem, meg van írva, hogy mikor ehetem meg azt, sőt még az is, hogy mennyit. Talán ez a fő oka annak, hogy a sok próba és kudarc után végleg felhagytam a trenddiétákkal és saját magam alkottam valamit, amit közel sem neveznék fogyókúrának, mert nem az!

Ugrás a teljes írásra: Nem fogyókúráztam, nem jártam konditerembe, mégis fogytam!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook