Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem értem....gyed, gyes......hogy kezdjek majd neki...? fórum

Nem értem....gyed, gyes......hogy kezdjek majd neki...? (tudásbázis kérdés)


1 2
8. Serry (válaszként erre: 3. - Ad649e72b5)
2011. jún. 8. 21:31
Ha decemberben megfogan végig kell dolgozd a terhességed,hogy meglegyen az 1 éved. Mert ugye decembertől júliusig van még jó esetben 7 de lehet 8 hónap is. Tehát pont az utolsó hónapokban utcsó pillanatban mehetnél el szülési szabira vagy táppézre.. de ezt baromi nehéz kiszámolni. Tehát a fogantatást én azért tolnám kb még 1-2 hónapot.
7. Szilvamama (válaszként erre: 4. - Ad649e72b5)
2011. jún. 8. 21:30
Sajnos érdemes számolni! Viszont azt hiszem, hogy lezárt naptári évet néznek, nem elmúlt 365 napot!
2011. jún. 8. 21:30
biztosított édesanya, aki a szülést megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt,akkor kapsz gyedet
2011. jún. 8. 21:29
Hát ugye ez a rizikós ... Mert lehet, hogy első alpakommal teherbe esel, de az is lehet, hogy csal fél év múlva. Lehet, hogy 8,5 hónapig dolgozol, de az is, hogy 6 hét után kiírnak. Én várnék egy stabil fél évet, aztán rajta, ha szerencséd van, gond nélkül tudsz 4-5 hónapos terhesen is dolgozni...
4. ad649e72b5 (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2011. jún. 8. 21:29
Biztosítva már jó régóta vagyok,(9éve)csak nem ennyivel mint most leszek:)
3. ad649e72b5 (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2011. jún. 8. 21:27
Persze ez stimm,azért is jelent be a főnök tutira.Viszont 1 évnek el kell telnie,és csak azután dolgozhatunk a babán,vagy már közbe is?Pl.én úgy gondoltam,hogy december környékén vagy még előtte jó volna,ha megfoganna a kis drágánk,viszont akkor még nem jár le az 1 év....
2011. jún. 8. 21:23
Igazából az lenne a legjobb, ha legalább 1 év biztosítási jogviszonyt tudnál szerezni magadnak, akkor rendesen mehetnél táppénzre, tgyásra, gyedre majd gyesre. Ha nincs megfelelő időd, csak gyest kapsz, ami jelenleg 25 ezer forint, és valljuk be, az elég kevés.
2011. jún. 8. 21:18

Jövőre szeretnék babát a férjemmel.Egyenlőre tervezzük,hiszen sok minden hátra van még addig...viszont júliustól leszek rendesen bejelentve a melóhelyen...sajnos nem igazodok ki az internetes gyed/gyes témán.A kérdésem igazándiból elsőként az volna,hogy júliustól 1év,ami számít a gyesnél,vagy gyednél...és csak utána vállalhatok babát,vagy már közbe is?Ha közbe is lehet,akkor mikortól?Ajjj....nem értem ezeket...


Köszönöm előre is:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook