Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tudtok arról, hogy jogosulok majd gyedre, gyesre? fórum

Mit tudtok arról, hogy jogosulok majd gyedre, gyesre? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 14. 18:33

dezi..nekem nemrég mondott ezzel kapcsolatban információkat a főorvosasszony!

Engem nyáron műtöttek..juniusban..azóta betegen vagyok én is..az orvosom javaslatára elkezdtük a leszázalékolásomat..a sok műtét miatt és az egészségkárosodásom miatt.

Viszont időközben én is terhes lettem, így rákérdeztem a főorvosnál a felülvizsgálaton , hogy ebben a helyzetben..ha megkapom a leszázalékolást..melyik ellátás jár majd..?

Azt mondta a doktornő, hogy eldönthetem melyiket tartom jobbnak értékben.

Mindkettőt nem kaphatod egyszerre mivel mindkettő szoc.ellátás!!

3. dezi69 (válaszként erre: 2. - Stulika)
2009. okt. 11. 12:43
Az 50% rendszeres szoc.járadékot kapom,mellette 6 órában munkát vállalhatok és így munkaviszony után jár a tp.De ha a tp megszűnik és vele együtt a munkaviszonyom,akkor csak az 50% marad,ami ellátás.A jogszabály szerint,ha ellátásban részesülök,kapok gyedet gyest.De hogy ez az 50% ehhez elegendő-e,nem tudom.Ebben kellene segítség!
2009. okt. 9. 20:58
Valami így nem ok. Most rokkant nyugdíjas vagy, vagy mit takar a leszázalékolás? Ugyanis nyugdíjas nem jogosult táppénzre, csak az évi 15 nap betegszabadságra.
2009. okt. 9. 10:45
Jelenleg még állományban vagyok a munkahelyemen,júni óta tp-en.Mellette kapom a leszázalékolásom.Ha megszakítom a tp-t és elvesztem a munkaviszonyom,akkor a leszázalékolás után járó segély is olyan ellátásnak minősül,hogy megkaphatom a gyedet,gyest?Ha van valakinek erről tapasztalata,vagy foglalkozik ilyen ellátási kérdéssel,légyszi írjátok meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook