Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem bírom. Segítsetek. fórum

Nem bírom. Segítsetek. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. júl. 9. 11:10

Szia!

Próbálj lazitani, p ne főz 1 hétig hanem rendelj kaját valahonnan ( tudom ez sokkal drágább) és ami felszabadul idő azt meg fordítsd magadra... találj olyan dolgot amibe örömödet leled4

2012. júl. 6. 12:55
köszi, ez oké. van medence, meg fürdenek a kádba is. magamra gondoltam. nincs semmi erőm, örülök, hogy megfőzök utánna még összeesmi sincs energiám.
97. 7bd1797461 (válaszként erre: 95. - F08844d0fd)
2012. júl. 6. 10:10
Sok pancsolás :)
96. Alexa77 (válaszként erre: 95. - F08844d0fd)
2012. júl. 6. 08:14
Ha van lehetőséged pancsolót kirakni kertbe, teraszra, abban le is hűlnek a gyerekek, meg kellemesen elfáradnak, könnyebben elalszanak. Ha nem kertesben laktok és terasz sincs, de fürdőkád igen, az is megoldás, igaz, lesz mit felmosnod utána.. :-)
2012. júl. 5. 13:35
valaki tippet tud a meleg napokra? hogy lehet ilyenkor tartani a rendszert?
94. Banita76 (válaszként erre: 8. - Manó2000)
2012. jún. 26. 14:30
Az nem semmi! Nem lehet könnyű dolgod!
2012. jún. 25. 20:03
Alexa77-nek igaza van, apró dolgok sokat dobnak a hangulaton és a közérzeten. Apránként redszerezem a mindennapokat. Már csak a nagyfiamhoz kell türelem és energia.
92. Alexa77 (válaszként erre: 91. - F08844d0fd)
2012. jún. 23. 07:24

A rendszer tutira rengeteget fog segíteni, érdemes beletenni az elején az energiát, mert sokszorosan profitáltok belőle mindannyian.

Nekem a legnagyobbom már két éves kora körül lefoglalható volt rajzolással, gyurmázással, kirakóval, ezeket mind csinálhatta is pl. az ebédlőasztalnál, amíg én a konyhában voltam és tettem a dolgom.

Nálunk az is tökéletesen bevált, hogy babarácsot szereltünk a gyerekszoba ajtajára, így ki is látott, én is láttam-hallottam őt (később őket) és mégis megszokta szépen, hogy a gyerekszoba a játék helye, jól is érezte magát mindig a szobájában. Még mindig ez a rendszer, most is a gyerekszobában játszik a két nagyobb, de azóta elköltöztünk és mivel lépcsők vannak, a fiamat meg még nem merem egyedül lépcsőztetni, így marad a gyerekszoba egyelőre.

2012. jún. 23. 06:51
Tényleg köszi mindenkinek, sokat segítettetek.Apránként hozzászoktatom a családot a rendszerhez. Most arra szeretnék ötleteket, hogyan foglaljam le a nagyot, hogy mindkettőnknek jó legyen? Ne legyen semmi baja és játszhasson. Amennyire lehet a környezetünk gyerekbiztos.
90. irgum-burgum (válaszként erre: 79. - F08844d0fd)
2012. jún. 22. 07:17
Szia.Nekem is 2 gyerekem van a kicsi most 16 hónapos és születése óta minden éjjel 3-4-5 alkalommal kell fel és ez nem túlzás!!!Este 10-11 fele tudok elaludni aztán fél hatkor már kelek.Hidd el hozzá lehet szokni,mondjuk én nap közben nem alszom egy kicsit sem,de nem sokára visszamegyek melózni,akkor lesz nagyon nehéz.Nem mondom,hogy én tökéletes vagyok,vannak nekem is szar napjaim,de a napi teendőket és a gyerekeket már a kistesó megszületése után össze tudtam egyeztetni.Nem bonyolult,ha van egy napirend.Mindennap főzők,megcsinálom a házimunkát,és nem megy a gyerekeim rovására,mert velük is foglalkozom napi szinten,most könnyebb is,hogy szünet van az oviban,és itthon vannak egész nap.Számomra sosem okozott gondot a gyerekek meg a házimunka,még így kialvatlanul sem.Kitartás!!!Én is ezt mondom magamnak,egy szer jobb lesz,és átaludhatok egy teljes éjszakát.
89. szafaripók (válaszként erre: 88. - F08844d0fd)
2012. jún. 21. 17:22

Igen. Így viszont Neked az.

Meg kell vele értetni, hogy Te vagy a két gyerekkel túlnyomó részt, és ez Neked is nagy segítség volna.

Szerintem egy próbát megér.

Nekem a párom sok olyan dolgot elfogad, amit esetleg ő nem úgy csinálna, de bízik az ítélőképességemben, és belátja, hogy nekem kell megbírkóznom bizonyos dolgokkal, ezért elfogadja, hogy úgy csináljuk, ahogy nekem (is) jó.:)

2012. jún. 21. 17:06
hát a rendszer apának lenne nehéz,lehet ezért nem eröltettem. apát hogy kell mevelmi
87. szafaripók (válaszként erre: 82. - F08844d0fd)
2012. jún. 21. 15:22

Szerintem nincs. Persze minél hamarabb elkezdi az ember, annál könnyebb.

De magaddal is jót teszel, ha elkezdessz kialakítani valamilyen rendszert - a kics még könyebben fogja venni az akadályt. A nagy nyilván küzdeni fog egy kicsit ellene, de ha határozott maradsz, és következetesen csináljátok (meg kell beszélni a pároddal és a családoddal), akkor 1-2 hét alatt belerázódik mindenki.

Neked is jobb lesz, ha egy rend szerint, tervezhetően csinálhatod a dolgaidat, és hidd el, a gyereknek is ad egy plusz-biztonság érzetet, ha tudja, mikor mi következik.

És lehet, jobban beáll majd az etetés is, meg az éjszakai ébredés. Nálunk így volt.

86. Alexa77 (válaszként erre: 80. - F08844d0fd)
2012. jún. 21. 15:14

Más pénztárcájába természetesen nem látok bele és tippeket is mindenki csak olyat tud adni, ami nála bevált. Szerencsés vagyok, anyagilag rendben vagyunk, nem mondom, vannak nehezebb hónapok - pl. épp a mostani - de vannak jobbak is, általánosságban a jó keresetűekhez tartozunk. Vagyis tényleg nem tudom megmondani, hogy ahol nehezebben élnek, ott hogyan csinálják, de amiket leírtam, azok nálunk működnek, és ha mást nem, hátha valaki az én gondolataimat tovább szövi és sokkal okosabb megoldásokra jut. Ezért mondtam, hogy véletlenül se okoskodni akarok, ha valaki tudja használni a nálam bevált dolgokat, vigye és könnyítse meg vele a saját életét.

Viszont: a kötődő nevelés, ahogy én csinálom, tényleg garantálja legalább azt, hogy az anyuka ne legyen állandóan kialvatlan - ez talán már önmagában segítség sok helyen.

85. Alexa77 (válaszként erre: 74. - Hnora)
2012. jún. 21. 15:10
Ebben abszolút egyetértek veled, a tapasztalatom is ezt mutatja.
84. Alexa77 (válaszként erre: 83. - F08844d0fd)
2012. jún. 21. 15:09

Pedig a kimozdulás fontos nagyon. Én már az első babóm születésekor tudatosan kerestem hozzám hasonló kismamákat, anyukákat, rendszeresen összejártunk. Lehet, hogy "csak" egy babakocsis séta erejéig, később együtt mentünk játszóterezni, vagy együtt mentünk babástul teszem azt pelenkát venni, a lényeg, hogy volt idő és lehetőség beszélgetni. Sokat lehet meríteni egymásból, jó megoldásokat lehet ellesni problémákra, na meg mindenképp feltölt a felnőtt társaság, akkor is, ha közben ott vannak a gyerekek. Ez persze addig volt a legkönnyebb, amíg egy gyerek volt, az is babakocsis, hiszen úgy még kávézóba is simán be lehetett ülni akár órákra is, két etetés között. Később meg rászoktunk, hogy egymáshoz járunk át megbeszélt időközönként, mindig máshoz, hogy senkinek se kelljen folyton vendég után takarítania. Nyáron udvari "bulikat" szerveztünk, a gyerekeknek vittünk úszópelust, törölközőt, miegymást és pancsoltak - persze akiknél nincs udvar, azoknál ezt nem csináltuk, de a többségnél szerencsére van. Az évek során egészen jó kis társaságunk lett. Szerveztünk a gyerekeknek mikulás-bulit, farsangi bált, szülinapi zsúrokat - remekül sikerültek. Szóval érdemes keresni a társaságot és igen, szükség van arra nagyon, hogy kimozduljon az ember lánya.

Mondjuk mi ezekkel a kimozdulásokkal odáig mentünk, hogy pl. elmentünk hagyományőrző buliba a barátainkkal, közös vacsora, népzene, miegymás, nekem meg pár hetes volt a lányom. Kendőben magamra kötöttem, remekül aludt, ha kellett, a kendő rejtekén szopizott, a táncolás így kimaradt, de a vacsi, beszélgetés stb. nem. :-)

2012. jún. 21. 14:12
várom már, hogy a kicsi is legyen legalább két éves. a nagy novbertől megy oviba, már akkor is könnye bb lesz. na meg még az is baj, hogy keveset megyek el itthonról két gyerekkel nehéz, függ az időtől, az uticéltól meg sok mástól.
2012. jún. 21. 14:06
a napirendhez nincs késő? hogy már nagyok a gyerekek. szerettem volna már sokszor, de a párom nem az a fajta nálam meg nem tudom mi lehet a hiba. a segítségem meg kilőve. annyi van, hogy a nagyot 2 hetente viszi a mama. szombat reggeltől vasárnap estig. ez is jó csak ha hazajön hisztis, és szófogadatlanabb. és egy másik kérdés, hogy lehetne az érdeklődő fiam úgy lefoglalni, hogy jó legyen mindkettőnknek?bevallom nincs türelmem vele együtt csinálni, ha valamit engedek talál olyat amit biztos nem fogom engedni.
81. debju (válaszként erre: 79. - F08844d0fd)
2012. jún. 21. 14:05

az éjaszai ébredésket pedig meg kell szokni, nincs mese. Az még egy pár évig így lesz. Még a jobbik eset, hogy csak kétszer kel a kicsi.


Persze mindenkinek más az alvásigénye. Én elég kevéssel is beértem mindig is. Akkor buktam ki amikor még 16 hónaposan is 2 óránként kelt a kicsi (akkor is ha mellettem aludt, én pedig úgy abszolút nem tudtam pihenni) és melléje a nagy is megébredt néha egy szünetben.

2012. jún. 21. 13:59
hu Alexa,ez tényleg nem semmi. csak sok apróság közbevág. Leginkább a pénz. Sok mindenhez kellene nekünk pénz. Azt azért szeretném hozzátenni, hogy nem akarok siránkozni, nem ezt tanultam otthon, anyukám is 4 gyereket felnevelt, igaz nem ragyogott a ház, de tanult, játszott velünk kirándultunk, sütött, főzött.
2012. jún. 21. 13:38
Sajnos nem olvastam végig amit írtatok, de köszi mindenkinek. Ahogy eszembe jut reagálok. Nem bántásként, de itt igen is lényeg, hogy kinek hány gyereke van, mert konkrétan az a kérdés, hogy több gyerekkel, hogy lehet időtbeosztani. Nem egyedül nevelem a gyerekeket van párom és szokott segíteni. A lakás fényesítése már kiesett a kosárból, rájöttem, hogy nem fér bele. Vannak akik mem teljesen értettek. A kicsihez éjszaka kelni kell, változó, hogy hányszor de általában 2szer megszakítással nem lehet kipihenni magam. Nappal legtöbször 2 óránként eszik másik kaját is csinálok neki, ha napközben alszok rosszabbul vagyok. a kicsit csak akkor veszem fel ha éhes vagy álmos.
78. Sotetmancs (válaszként erre: 70. - 25d4b44717)
2012. jún. 21. 13:20
egy idő után! én is csak azt mondtam, hogy az elején van ez... egy idő után összeszoknak... de amikor egyik még 3 hónapos, és esetleg páróránként eszik, az épp kétéves meg már alszik egy nagyobbat, viszon emiatt korán kel, és telfejesn éber figyelmet igányel,s tb, akor ez még nem az az időáltalában:D a lánykolis példában is azért jópár ciklus kell ehhez...
77. Sotetmancs (válaszként erre: 62. - Alexa77)
2012. jún. 21. 13:18

alexa: tényleg nagyon jólcsinálod! le a kalappal.

viszont pl az hogy van kert, már egy olyan popnt amivel sok anyuka nem rendelkezik.. szóval nem főz meg közben az emebr, nem terget ki, stb. mert akkor nem kujtnak ki a levegőre a ygerekek. és otthagyni az ételt a tűzhelyen, hogy elmegy az ember a lakásból: és igen nem a mosás, az legye a teregetés... vagy pl épp nehezbb helyzet, és napi számolgatás a rezsi kaja.. vagy urambocsá nem pörkölt hasonló a menü..


nálunk pl a kaján feküdne meg a rendszered, mégha kert is lenne:) amíg nem tölt el velünk valki egy napot,s enki se hiszi el ált, mennyit esznek a ygerekek:D:D de amikor még mindkettő pelus volt és normális volt,h gy napi 12 pelenka.. és közben kétóránként éhesek voltak:):) hát azt nehéz lett volna megoldani egyéves kora körül a kcisinek a megfőzök előre egyfélét variálom módszerrel:D:D


a testvérharcok nálunk is így mennek, hogy a végén békétkötnek, a legtöbbször maguktól, és megölelik egymást:)


szóval mindenhol van kicsit más berendezkedés. És azért az túlzás, hogy aki időnként kiakad, ott anyuka rosszul szervezi. mert sokféle sazitu van, és helyzet... és sokféle körülmény is.

76. hnora (válaszként erre: 69. - Alexa77)
2012. jún. 21. 13:17
No. Megelőztél. A konfliktuskezelési technikádról meg én is olvastam már valahol, valamilyen pszicho-könyvben.
75. 25d4b44717 (válaszként erre: 33. - Nikeri)
2012. jún. 21. 13:16
Megszívlelnivaló :-)
74. hnora (válaszként erre: 64. - Jollymama)
2012. jún. 21. 13:15
Nem szeretnék kötekedni, meg másfele elvinni a beszélgetést, ezért csak halkan jegyzem meg, a függetlenedés és az önállóság, mint sok minden más, nem tanult dolog, hanem belülről fakad. Ha a gyerek kellőképp biztonságban érzi magát, és tudja, hogy bármikor, bármilyen körülmények közt ott vagy neki, szereted és védelmezed, akkor elég bátorsága és önbizalma lesz felfedezni a világot, önállósodni, függetlenedni. S ezt a bizalmat épp azzal alapozod meg, hogy az első évben olyan szoros testi kontaktusban vagytok, amilyenben csak lehettek - ez lehet a magadra kötés, együtt alvás, vagy mindkettő akár. Mert a baba amíg a pocakodban volt, az állandó kontaktushoz szokott, és arra is vágyik, nem a kiságyra, vagy a babakocsira. Én gyomláltam hátamon a lányommal, ő élvezte (sokkal jobban lát onnan), nekem nyilván nehezebb volt, mint ha babakocsiban lenne, de nem zavart. Amióta viszont önállóan képes helyet változtatni, hosszabb ideig is elvan, önállóan játszik, jön-megy (a bababiztos lakásban és kertben), lehet mellette bármilyen házimunkát végezni, kivéve az ő polcainak pakolását. Amíg meg kicsi, sokkal könnyebb kendőben mászkálni vele, nincs nyűglődés, meg anya-anya vegyél fel, én jobb szeretek így vásárolni, tömegközlekedni, mert egyszerűbb vele, mint a babakocsival. Ha meg ki akar jönni, azt elég egyértelműen jelzi...
73. 25d4b44717 (válaszként erre: 32. - Jollymama)
2012. jún. 21. 13:12

Azért vannak itt szerencsére olyanok is, akik jól fogják meg a dolgot:-) :-)

Kösz.

72. 25d4b44717 (válaszként erre: 31. - Iemma)
2012. jún. 21. 13:09
Helyesen.szeretni viszont TUDNI kell-ene:-)
71. Alexa77 (válaszként erre: 67. - Iemma)
2012. jún. 21. 13:07
Nem olvastam a könyvet, ösztönös választás volt részemről és még csak azt se mondhatom, hogy kifejezetten a gyerekek miatt. Őszinte leszek: magam miatt csináltam először, mert nem akartam megbolondulni abba, hogy egész nap fegyelmezek, igazságot szolgáltatok, konfliktusokat oldok meg, stb. Sima önvédelem részemről, ami persze valahol a gyerekeknek is jó, mert minél inkább hagyom magam felidegesíteni, annál több negatív dolog fog óhatatlanul belekerülni a napunkba. Az meg senkinek se jó.
70. 25d4b44717 (válaszként erre: 29. - Sotetmancs)
2012. jún. 21. 13:07

Ennek ellentmond a tapasztalat!

pl..egy lánykolégiumban még a menszesz is beáll egy időután azonos időre:-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook