Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem bírom a mártírt játszó vendégeket. Azt szeretem, ha... fórum

Nem bírom a mártírt játszó vendégeket. Azt szeretem, ha... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

15. c85d1d200b (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. ápr. 20. 10:46

Tujdnal barmit mondani, hogy miert?


Az anyukam nem szereti az en sotet tanyer maniam. Most felesben van, a pasim is hozott. Otthon az fekete-sotet lila volt, es a Mami-szet, mert neki FEHER porcelan jart, utalt masrol enni, hiaba nezett ki jol a kaja.


Legkozelebb ha hazamegyek, a Herendi sutis talcakat hozom el (es az anyam volt olyan tunder, hogy fekete alapu mintat vett nekem).

14. Channa* (válaszként erre: 12. - C85d1d200b)
2022. ápr. 20. 07:40
😁
13. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 20. 01:25

Szerintem a martir szo ide tokre nem passzol. Talan inkabb onallotlan. De talan csak felos, es mashoz van szokva.

En feltalalom magam, pl. egy hazibuliban is, ha mar folyik szanaszet a hamutarto tartalma, beleteszem az ures chipses zacskoba, es ha nem a mosogato alatt van a kuka, vagy szemmel lathato helyen, megkerdezem hol talalom. Emellett szamomra parasztsag csak ugy mas emberek szekrenyeben beleturkalni, vegignyitogatni (meg hulyeseg is, mert egyszerubb kerdezni) hacsak nem mondjak, hogy szolgaljam ki magam, es minden egyertelmu. Ha csak egy vacak pohar viz kell, es minden zart szekrenyekben van, akkor nem fogok nekiallni elsore kukucskalni mindenhova, hanem felteszem a kerdest, hogy "kaphatnek-e egy pohar vizet". Ha meg soha nem voltam egy lakasban, akkor nem kezdek el korozni, hanem megkerdezem hol a furdo, budi. Ha nem vittem magammal vattakorongot, akkor nem turom fel a szekrenyeket a furdoben a "szolgald ki magad" jegyeben, hanem kerek egyet.


Aki meg ilyen hepcias emiatt, mint te, miert nem mondasz el mindent, mikor vendeg erkezik?

Nekem regen egy ismerosom rendszeresen toltott egy ejszakat abban a varosban, ahol laktam, nalunk szokott aludni. Egy baratom fix vendeg volt sokaig VOLT fesztivalok alatt (kesobb az uj felesegevel egyutt). Couchsurfolos vendegek haromszor voltak nalunk.

Elsore megmutattam hol a kave, tea, tanyer, evoeszkoz, serpenyo, fazek; elmondtam, hogyha sampon, tusfurdo kell, hasznaljak batran, itt a hajszarito; a bagosoknak, hogy hol lehet dohanyozni; van-e egyeb kerdesuk, ha kesobb mas is lenne, tegyek fel batran.

Ha igy inditasz, nem csak annyival, hogy "szolgald ki magad" (ha egyaltalan mondtad), nem lesznek a vendegek olyan esetlenek. Amugy meg ha vengedlato vagy, fel kellene ismerni, hogy valaki bizonytalan, amikor ker valamit, hozzatenni, hogyha legkozelebb kell itt talalod, vegyed, vigyed. Kell-e meg valami mas?


Ennek a tukreben Srcrss kerdese teljesen jogos.

12. c85d1d200b (válaszként erre: 7. - Channa*)
2022. ápr. 20. 00:43

Ilyen agyas a`gyas :D Ilyet se hallottam meg.

Akkor ha meghivlak, uj agynemut kell vennem, nekem csak sotet szurke es sotet lila agymenuim vannak.

11. Channa* (válaszként erre: 8. - Tien)
2022. ápr. 19. 21:13
😀
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Pteri)
2022. ápr. 19. 21:13

:DDDD


Fantasztikus emberek vannak!

9. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 21:06
Én voltam olyan helyen vendégségben, hogy a vendéglàtó elmesélte, hogy milyen bunkó volt múltkor a sógornője. Pl.kivett egy banànt a konyhaasztalon àlló tàlból kérdezés nélkül, meg főzött magànak teàt és elhasznàlt egy filtert. Ezutàn ott voltunk 4 napig, de vizet sem mertem ereszteni a csapból. Mondjuk kérdezni sem mertem. Ez 30 éve volt, de annyira megragadt bennem, hogy azóta sem kértem sehol semmit, csak elfogadom, ha megkínàlnak. Ha viszont hozzànk jön valaki, többször is elmondom, hogy érezze otthon magàt és kérjen-kérdezzen bàrmit.
8. tien (válaszként erre: 7. - Channa*)
2022. ápr. 19. 21:01
Gondolkoztam ,de nekem sincs sötét ágyneműm.;)
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Tien)
2022. ápr. 19. 20:29

Azt én is kikészítem, de ha valakinek nem tetszik az ágynemű színe, akkor válasszon másikat nyugodtan.


Ezt csak azért hoztam példának, mert én ilyen agyas vagyok. Egyszerűen képtelen vagyok sötét színű ágyneműben aludni:DDDD

6. tien (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. ápr. 19. 20:25

Pontosan így !

Jó,az ágyneműt èn veszem ki ,és a törölközőket is.

De reggel (ha nálunk alszanak ),kiszolgálják magukat.

De ez csak igen kevés embernek megengedett.

2022. ápr. 19. 20:18
A családom és a barátaim, azt csinálnak nálam, amit akarnak. Mindent tudnak, hogy hol találják, stb., de vannak olyan vendégek, akik sosem tehetik ezt. Ők igen is kérdezzenek.
4. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 19:57
Miért hívsz vendéget?
2022. ápr. 19. 19:55
Egy vendék honnan tudja,hogy mit szabad, és mit nem? A jóneveltségből is adódhat, hogy megkérdezi, mert nem akar udvariatlan lenni. Oké, hogy téged ez idegesít. De ilyenkor le kell ülni nyugodtan átbeszélni a házirendet, mert ahány ház annyi szokás. :) Másik háznál, meg lehet, hogy a kezére is ütnek ha valamit elvesz. Honnan tudja, hogy te mit szeretsz? Csakis beszélgetés álltal! Befogja tartani a szabályokat amit te állítas fel, sőt még örülhet is neki, hogy végre nyíltan beszéltél, és tudja hogy mit szeretsz, és mit nem. Nem gondolatolvasó!
2022. ápr. 19. 19:14
Én is. De én mondom is az elején, hogy ott a hűtő, itt a pohár, tányér akármi-bármi, csak nyugodtan…

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook