Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem bìrok a 12 évesemmel. Mit tegyek? fórum

Nem bìrok a 12 évesemmel. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
328. a946522fb8 (válaszként erre: 327. - Csikil4ny)
2016. aug. 7. 10:18
Reméljük hogy tényleg minden rendben lesz mert most elég szépen viselkedik. Tegnap volt házavatóparty, ott is jól viselkedett illetve ma is vendégek érkeznek.
327. csikil4ny (válaszként erre: 326. - A946522fb8)
2016. aug. 7. 09:39

:) Lassan, de biztosan beleszoktok az új életetekbe.


Természetes, hogy fél. Mindenki félne az ő helyében. Reméljük, hogy hamar feloldódik és szeretni fogja.

2016. aug. 7. 09:34
Most elég jól vagyunk. Csak fél az új suli miatt :(
325. Dodi44 (válaszként erre: 320. - Lapbarna)
2016. aug. 7. 08:31

Jaj ne agaljal mar, miert vagy ennyire merges? --mert a velemenyunk nem egyezik?

Ok, te liberalis vagy, es tradicionalis.

Egyik sem halalos bun!

Bekesen is lehet mas gondolat menetunk...


(Edesanyam nemet ajku volt, de hazankban szuletett, Edesapam tobb nyelven beszelt.

Munkascsaladba szulettem, ram is ragad a nyelv, mint a kosz... es akkor mivan...

Te meg biztos mas adottsagokban reszesultel...

2016. aug. 7. 08:25

Ez a meddő vita nem vezet sehová, ne off-oljuk szét a fórumot.


Azt a könyvet tényleg érdemes elolvasnia mindenkinek, nem vettem magamra Dodi beírását, mert nem érzem magam úgy, hogy ócsárolnék bárkit is.


Noémi hogy van a 12 évesed és te?

323. lapbarna (válaszként erre: 322. - Dodi44)
2016. aug. 7. 08:14

Éppenhogy magasztaltalak!

Én is egyetértettem Magdaléniával, utalva utolsó sorodra.

Mégis TE voltál az, aki az elismerés reményében belekevertél már történelmet, politikát is.

Azért hát én is azt mondom, csodáljuk együtt a Napot, az eget, a nyíló virágokat, és legyünk elfogadóak!

:D

322. Dodi44
2016. aug. 7. 08:00
Talan mar ne engem ocsaroljatok, hanem a forum inditonak temajahoz kapcsolodo velemenyeteket kozoljetek.
321. csikil4ny (válaszként erre: 311. - Dodi44)
2016. aug. 7. 07:41

Ajánlok figyelmedbe erről egy nagyon jó könyvet:

Judith Herman: Trauma és gyógyulás a címe.


(Fülszöveg: "A neves amerikai pszichiáter nem kis feladatra vállalkozik. Könyvében a háborúk, a holokauszt, a politikai bebörtönzések, a nemi erőszak és a családon belüli erőszak áldozatainak közös tapasztalatait összegzi. Az olvasó megértheti a családi és a közszférában történő erőszak hatásait, az áldozatok tüneteit és azt, hogy miként lehet magunk mögött hagyni a trauma okozta káros személyiségváltozásokat.


A könyv alapvető értelmezést nyújt az elmúlt száz év magyar történelméhez, valamint az egyes traumatúlélők megértéséhez és gyógyulásához is.")


Miután elolvastad szívesen beszélgetek a témában veled, privátban vagy külön fórumon.

320. lapbarna (válaszként erre: 311. - Dodi44)
2016. aug. 7. 07:33

Ó, látom, a veréssel hatalmas műveltség is jár! Én nem vagyok olyan okos, mint te, biztos azért, mert engem nem vertek otthon.

Gratulálok a tudásodhoz, az ismereteidhez, amiket szerényen megosztasz velem és sok más szerencséssel! Máris gazdagabb lett a világ.


Egyetértek Magdalénia 312. hsz-vel.

319. globus (válaszként erre: 316. - B598e4912b)
2016. aug. 7. 00:05

Bírálni moderátor tud, tagok csak véleményt mondhatnak. Elmondtam az enyémet, ha megengeded.

Rikácsolhatsz tovább :)

2016. aug. 6. 23:59
Ld. 318
317. Magdalénia (válaszként erre: 316. - B598e4912b)
2016. aug. 6. 23:56
Lehetősége van mindenkinek, hogy privátban írjon, ha ennyire jóban vagy azzal, akinek válaszolsz.
316. b598e4912b (válaszként erre: 315. - Globus)
2016. aug. 6. 23:51

nem neked szólt, nem kell mellre szívnod!

mennyivel és miért vagy különb, hogy úgy érzed bírálhatsz?

315. globus
2016. aug. 6. 23:44
Csak kicsit vagy közönséges.
314. Dodi44
2016. aug. 6. 23:38

Ugy van az jo ahogy volt.

Azzal a kartyakkal jatszunk, amit az elet osztott nekunk.

Vannak idealistak es realistak.

Joszandeku peket ismertem, a Laci bacsit, es neki volt egyedul legpuskaja! (amiert en mindig epedeztem..)

A Lampagyarban csinaltak, mert hazankban nem csinaltak semmifele fegyvert... es mindenki tudja, hogy ott csak lampat csinaltak.

313. Dodi44 (válaszként erre: 312. - Magdalénia)
2016. aug. 6. 23:20

Igazad van, az mar nem az induli temahoz tartozik...

---csak az elmeletehez.

312. Magdalénia (válaszként erre: 311. - Dodi44)
2016. aug. 6. 23:12

Jaj ne! Ne menjünk bele a történelem órába itt ebben a témában. A fórumindítót tiszteljük meg ennyivel. Így is nagyon belementünk már.


Esetleg lehet egy saját témát létrehozni.

311. Dodi44 (válaszként erre: 309. - Lapbarna)
2016. aug. 6. 22:28

Ismerted ki volt Benjámin Eisenberger? es a baratait? ---ismerek jo par bacsit, akik a vendegeik voltak.

Tudod Szegeden miert hivjak ugy egy epulettombot, hogy "kekito laktanya"?

Kar hogy nem volt alkalmad, hogy elmond nekik az

Idealista es a Realista kozotti kulonseget...

2016. aug. 6. 21:55

A vesszőzés nagyon durva. Ott már nem a "fiam, térj már magadhoz" típusú pofon szintjén van a dolog, a vesszőzés már szadizás.

Egyszer már bemásoltam, de megteszem újra. Általában nem érzem hitelesnek, aki azt mondja, hogy még sosem húzott rá a gyerek fenekére, mert emberek vagyunk, nem csinálhatunk mindent tökéletesen. Popper Péter véleményét osztom.

[link]

309. lapbarna (válaszként erre: 298. - Dodi44)
2016. aug. 6. 09:57

Legyen mindenkinek saját véleménye! Hála a jó égnek!

Akárhogy is, de te egyszerűen szentimentalusta köntösbe próbálod bújtatni az erőszakot, hát ez nekem nem fekszik. Attól, hogy sok emberrel megtörtént, egyáltalán nem teszi elfogadhatóvá.

Az meg külön vicces, hogy majdnem beleszaladtál a "te még túl fiatal vagy ehhez, erre te nem emlékezhetsz"-be, holott egy 20, vagy akár egy 70 éves is tarthatná megdöbbentőnek, hogyan büntettek téged a szüleid.

308. Magdalénia (válaszként erre: 307. - Muraja)
2016. aug. 6. 02:19

Én nem mondtam ennek az ellenkezőjét.


Ott, ahol a gyermek felnőtt korára viszi a sérelmeit, akkor a szüleinek egyéb disznósági is voltak, nemcsak egy pofon. A nagyon szélsőséges esetekről nem beszélek, - a lelki gyötrelmekről, az agyba-főbe verésről - mert az már büntetőjogi kategória számomra, a régi esetek is, és a maiak is. Ha előfordulnak. Szerencsére nem ismerek ilyet.


De attól még jó és szerető szülő lehet valaki, ha elcsattan egy pofon. Néha nem is nevelő célzatú, csak pl.szemtelen a kamasz és a szülő ideges. Már hogyne szeretné a gyerekét!


Nem magamról beszélek, távol áll tőlem minden erőszak és másokra, még idegenre is rászólok, ha bántja a gyerekét.

307. Muraja (válaszként erre: 277. - Magdalénia)
2016. aug. 5. 23:39

Tevedes ! az elettarsam ( mar nyugdijas ) maig viseli a következmenyeit a lelki terort es a testi buntetes korszakabol .

Soha nem tudta elfelejtenni a bantalmazasokat ! hala egnek lassan 10 eve messze el a szulönek nem nevezhetö szemlytöl es azt sem tudja talan mar nincs is itt kösztunk ..... De ! nem is erdekli mert mas nem is erdemel az ilyen es hasonlo szulö !

Nem mindenki egyforma erös es föleg öszinte ön magahoz pl. egy serdulö korban levö ma mar tudja hogy nincs olyan bun amiert hasonlo bunteteseket erdemelne , csak egy van ; diszfunkcionalo szulök ! gyerek ide nem kerte magat ha itt van joga van hogy szeressek es föleg tiszteljek !ugyanugy a szulöknek is kik kell erdemelni a tiszteletett .

306. Dodi44 (válaszként erre: 299. - Érdekes73)
2016. aug. 5. 23:02

Ha nem haragszol megemlitenem, talan azert mert ez volt eletedben az elso igazsagtalan kormosod, a nagyobb nem megerdemelt buntetesed.

Ezert megmaradt benned...

--- de az emberi tulelesi oszton kesobb elfelejteni velunk, vagy probalja elfelejtetni a rosszat es ha emlekszel a dalra :

"csak a szepre emlekezem" ...

Emberek vagyunk es tevedhetunk... az igazsagosnak velt tanarok is emberek...

CSak a gondolkodasi modunkon kell valtoztassunk egy picit: Sokat rosszabb is lehetett volna! Koncentraljunk az Edesanyank sutotte finom turos retesre, vagy a te kedvencedre amivel neked kedveskedett, es akkor a nem igazsagos vilagban is jobban, fenyesebbre kisut a nap!!!

305. csikil4ny (válaszként erre: 303. - Dodi44)
2016. aug. 5. 22:48
De miért kell ráfogni és mentegetni: hogy jó és hasznos volt? Azért verjem el a gyermekem, hogy szokja az életet? Az egészséges lelkületű gyerek felnőtt korában sem tűri el a pofonokat, mert tudja, hogy nem érdemelte meg és ki, szemben az olyannal aki felnőttként is úgy gondolkodik, hogy megérdemlem, mert az élet nem igazságos. A felnőtt életünket mi választjuk, hadd ne az élet éljen minket!
304. Dodi44 (válaszként erre: 290. - PöttyösPanka)
2016. aug. 5. 22:48
Ebben is igazad van, de en meg ehhez eletkort is hozza tennek...
303. Dodi44 (válaszként erre: 299. - Érdekes73)
2016. aug. 5. 22:40

Szerintem a szep az belole, hogy elmult..

A jo? hat tanultunk belole...

Elsos korunkban talan azt hisszuk, hogy a vilag jo es igazsagos, mert otthon Edesanyanktol a legjobb falatokat kaptuk meg a szeket is lefujta, mielott raultunk, talan meg kisparnat is tett ra...

Amikor eloszor kerulunk mas kornyezetbe, akkor latjuk hogy a vilag nem az aminek mi gondoltuk. Az elso elettol kapott "pofonok"... de felkeszitett bennunket a nem igazsagosagos eletre.

302. Magdalénia (válaszként erre: 300. - Dodi44)
2016. aug. 5. 22:11
Micsoda emlékeid lehetnek! :( Gondolod, hogy aki nem tapasztalta meg az akkori kort, az tudja miről beszélsz? Sokan csak a könyvekből. De nem is kell itt, ebben a témában ecsetelni.
301. Magdalénia (válaszként erre: 298. - Dodi44)
2016. aug. 5. 22:06
Az idő megszépíti a múltat, mert akkor voltunk fiatalok. Milyen jó volt! :O
300. Dodi44 (válaszként erre: 293. - Michelle.r)
2016. aug. 5. 22:02
Probaltad ez mar mondani egy rendornek, vagy annak idejen egy AVOs-nak?
299. Érdekes73 (válaszként erre: 298. - Dodi44)
2016. aug. 5. 21:59
Kaptam körmöst tévedésből más helyett elsős koromban én is és vhogy 37 elteltével se látom meg ebben a szépet..
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook