Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem bìrok a 12 évesemmel. Mit tegyek? fórum

Nem bìrok a 12 évesemmel. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)

58. michelle.r (válaszként erre: 6. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 12:44

Nem ítéllek el. Szerintem senki, aki józanul gondolkodik.


De ti, felnőttek hoztátok ebbe a helyzetbe, ki van borulva, elveszítette az apját, valamiért ezért téged talál bűnbakna. Ha eddig normális volt a kapcsolatotok, újra az lesz, csak most nagy-levegő-laza-izom ;).


Nem túl szerencsésen, de így dolgozza ki magából a fájdalmát. Próbálj meg nem belemenni a játékába. Nem tudom, nekem sikerülne-e, sok erőt kívánok neked.


De soha többé ne adj neki pofont, azzal egyrészt legitimálod az agressziót, másrészt beismered a tehetetlenségedet.

57. Gabriella8606 (válaszként erre: 54. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 12:39
Hát kérhetsz te is bocsánatott s mondd el neki hogy a viselkedése miatt vagy kétségbe esve s ezért történt ! De azt se felejsd el h Te vagy az anyukája s neki kell bocsánatott kérnié nem neked ! Nagyon sajnálak ! Bizzok benne h jól fog végződni a délutánotok ☺
2016. júl. 14. 12:35

Figyeljetek !


1 Nem nekünk kell dönteni Noémi helyet!

Sajnos Noémi él ebbe a családi válságba!

Tudni illik a fiu gyermekek szeretik magukat kiszolgáltatni még akkor is amikor udvarolni jàrnak ! Persze az lenne helyes ha elraknák maguk után az ágyat , szenyest kivinnék ,stb DE nem mindig van ez igy!

Viszont ha az apuka is ezt csinálta akkor most próbálja átvenni az apa helyét a családba (sajna a rossz tulajdonságokat)!


Ha meg vki a saját gyerekét pofonvágja mert megérdemli , amit nem lehet már idegekkel kibirni.Másiknak semmi köze nincs hozzá s nem számit bántalmazásnak !


Ha a mink vagy bárki csaladjába lenne ilyen akkor mink is ketségbe lennénk esve hogy mit tegyünk !


Nekem ugy jön le az egész hogy az anyukán Noémit kivül nem veszi senki komolyan a dolgokat , mind addig mig esetleg nem történik vmi baj! Hiszen az apuka nem beszél az anyukával semmiről hogy megoldják a gondokat,problémákat ! A nagyszülők pedig pártolják a gyermeket !

A TÖBB NEVELÉS IS ÁRT A GYERMEKNEK!


Ha a szép szavakkal nem lehet elérni semmit akkor 1-2-3 anyai belefér s ha talán neki megy az anyjának ? Vagy leszurkál mindenkit akkor ....?

Ki lesz a hibás ??

Vagy ha önmagámba is kárt tesz feldühödöt ideg állapotában ?


Itt mindenképp Noéminek kell lépni !

Hangfelvéttel !

Apukát leültetni a gyermekkel ,megpróbálni normális hangnembe,hangsulyozva célt érni ! Ha apuka nem együtt müködő akkor pedig külső segitséget kérni !


De mint irta Noémi hogy az apuka tolyik a gyermekre s a nagyszülök pedig pártolják ezért irtam ideglennes állapotnak az átmenneti intézetet DE CSAK ABBA AZ ESETBE HA NEM VÁLTOZZIK A HELYZET SŐT ROSSZABODIK MIÉLŐTT TRAGÉDIA LENNE A VÉGE ! AZ SE LENNE JÓ HA NOÉMI TENNE VMIT MAGÁVAL A KISFIU MIATT KÉTSÉGBE ESÉSÉBE ,, DE AZ SE LENNE JÓ HA A KISFIU MERT AKKOR NÉZNÉ A GYÁMÜGY A MÁSIK 3 GYERKET S ESETLEG VESZÉLYZETVE LENNÉNEK !

55. Bekacomb (válaszként erre: 54. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 12:27
Szerintem jó ötlet bocsánatot kérni, kezdeményezz te, hátha ős is jobb belátásra tér. Szurkolok! ;-)
2016. júl. 14. 12:15

A kicsik aludni fognak délután, a nagyfiúk pedig kérték hogy nézzünk filmet együtt, ők választanak.

Peti ma nagyon szépen beszélt mindenkivel. Várjam tőle a bocsánatkérést vagy inkább ne? Vagy kérjek én bocsánatot tőle a pofon miatt?

53. Bekacomb (válaszként erre: 52. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 12:01
Lennék nálatok gyerek. :-)
2016. júl. 14. 11:55
Mennyi okos tanács! Nekem is van egy 13 éves lányom!Írhatom, hogy mi minta család vagyunk, mégis kamaszodik! Ami nálunk használ az az, hogy szervezünk közös programokat! Csak ketten, mozi, fagyizás jókat nevetünk ökörködünk! Ilyenkor mindig napokra megváltozik kicserélődik! Fontos, hogy minden nap beszélgessünk, mi történt, ha csak két mondat éppen akkor is! Bízok rá rendszeresen feladatokat! Pakolj el a szobában, ha délutános vagyok megkérem ágyazzon meg nekünk is mire hazajön az apja! Készítsen a húgának vajas kenyeret, Adjon a macskáknak nyulaknak enni, szedjen zöldet a csirkének stb.DE tudja, hogy ezért ő is kap valamit, nem pénzt nem jutalmat, hanem odafigyelést szeretetet! Eljárunk biciklizni, fesztiválokra, egyéb programokra! Sütünk együtt sütit, vagy salátát készítünk, esetleg segít főzni!Sokat játszunk együtt kártyázunk, kirakózunk vagy barkópázunk még séta közben is!Lényeg, hogy érezze figyelek rá! Ja és ami nagyon fontos nálunk minden este van esti mese! Sokszor a fejemből kell mondani a kicsinek olyankor próbálok élethelyzeteket belevinni! A másik szobából gyakran a nagy is jókat kacag rajta és tudom nem vallja be de ő is várja minden este a mesét és a jóéjt puszit is megkapja! Én így nevelem őket születésük óta! Reménykedem, hogy megmarad ez a jó kapcsolat!
51. massalhangzo (válaszként erre: 1. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 11:54
szerintem beszelj vele egyszer oszinten, normalisan. mondd el neki, tudod, milyen nehez helyzet ez most, neked is az. az apja nem fog eltunni, szereti, es ott lesz neki, de elofordul, hogy ket felnott ember kulon koltozik. mondd el, hogy neked is nehez, es rosszabb, ha o igy viselkedik, segitenetek kene egymast, a testvereit. ha valami baja van, mondja el neked nyugodtan, megoldjatok egyutt
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 14. 11:38
Vacsora nélkül egyszer sem lehet ágyba küldeni, de lekeverni neki egy büdös nagy pofont az rendben van?
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - 388b941089)
2016. júl. 14. 11:36
Egyet értek veled, hogy ebben az esetben nem a fenyítés a megoldás, de kisarkítottad a szavaimat. Nem azt mondtam, hogy addig kell éheztetni a gyereket, amíg meg nem javul. De próbáltál már szót érteni egy dühöngő kamasszal? Egyszerűen nem hallgat a szép szóra, amikor épp a falhoz csapdossa a dolgait. Ilyen esetben előbb le kell higgadnia. Ha épp összetöri a telefonját, akkor nem mondom azt neki mintha mi sem történt volna, hogy gyere drága kicsi fiam, együk meg a vacsorát. Inkább a szobájába küldöm, hogy addig ne is jöjjön ki, amíg le nem higgadt. Ha közben elmúlik a vacsoraidő, akkor lemaradt róla. Nehogy már a család többi tagja alkalmazkodjon az ő dührohamaihoz.
48. Bekacomb (válaszként erre: 47. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 10:59
Az de szép. Ez egyszerűen nem fér a fejembe, hogy tud egy szülő elfordulni a gyerekeitől is, mikor elválnak útjai a párjával. Pedig gyakori eset. Mégis olyan elképesztő. Egyedül nem is tudom, hogy lehetne ezt orvosolni, hiszen most te lettél az "ellenség" a gyerek szemében, aki elüldözte az apját. Talán tényleg kellene keresni egy szakembert, bár ha nem lesz együttműködő a gyerek, akkor nem sok értelme van.
47. a946522fb8 (válaszként erre: 46. - Bekacomb)
2016. júl. 14. 10:53
Sajnos az apját se érdekli :( A hétvégi látogatások is szenvedve mennek, alig akar jönni de jól eljátszik a gyerekekkel, bár velem alig beszél. Mondtam vigye el a gyerekeket valahova 1 napra akár apa-fia programra de ő nem ér rá. Gyerektartásra is a száját húzogatja, van új nője azóta ilyen hogy rá se néz a gyerekekre :(
2016. júl. 14. 10:46
Esetleg ha az apja beszélne vele? Vagytok olyan viszonyban, hogy közösen leüljetek a gyerekkel? Jó lenne, ha látná, hogy egy állásponton vagytok, és nem elfogadható számotokra ez a viselkedés. Több közös program az apukával talán jót tenne, mert biztos nagyon hiányzik neki. A pofon nem megoldás, bár nagggyon durva, ahogy beszél veled. Nehéz helyzetben vagy, remélem, sikerül megoldanotok. Fontos lenne, hogy apukával ebből a szempontból is közös maradjon a nevelés, gondokkal, örömökkel, stb. Még akkor is, ha már nem éltek együtt. Amolyan partneri viszonyban.
45. Bekacomb (válaszként erre: 41. - C73db520ef)
2016. júl. 14. 10:42
Ezt élvezed? Nyújt valami perverz vonzalmat számodra, ha így beszólsz másoknak? Szerintem az nem komplett, aki így szól hozzá egy fórumban.
2016. júl. 14. 10:26
Biztonság, bizalom, szeretet kell annak a gyereknek. Nem verés meg fenyítés. Utóbbiakkal tovább árt a szülő...
43. a946522fb8 (válaszként erre: 41. - C73db520ef)
2016. júl. 14. 10:24
Miért nem normális az egész család??
42. 388b941089 (válaszként erre: 38. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 14. 10:24
Valaki irta itt
41. c73db520ef (válaszként erre: 1. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 10:22

Menjen az apjahoz... nehogyma a nyul vigye a puskat.

Amugy a gyerek viselkedese tukrozi a ti magatartasotokat is. Nem komplett az egesz bagazs.

40. mosolykás (válaszként erre: 23. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 10:16
Remélem nem gondoltad komolyan!?:-((
39. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 23. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 10:10

Ez milyen klassz ötlet...

Bakker :((

2016. júl. 14. 10:09
Vacsoramegvonás eszembe nem jutna...
37. 388b941089 (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2016. júl. 14. 09:59

Abszolut ertem, amit mondasz es bizony en sem ertek egyet a liberalis nevelessel. Egy gyerek, az gyerek, tudnia kell hol a helye.


Viszont!


Ebben a helyzetben szerintem nem alkalmazhatok ezek a modszerek, mert csak olaj a tüzre. A kisfiu teljesen ossze van zavarodva, es az aggresszioval mèg nagyobb feszultseget gyart az anya.


Kovetkezetes szabalyrendszert kell felallitani a gyerekkel szemben. Le ke ulni vele targyalni, mint egyenragu fellel kell beszelni, hiszen ebben az egeszben o az aldozat, igazabol anyukanak es apukanak kellett volna elmennie meg korabba terapiara.


Higgadtan kell kezelni ezt a helyzetet, amennyire lehet. Mindent el kell neki mondani h mi miert tortent.


Biztosan nehez feladat lesz, de itt most nem eroszakot es vacsoramegvonast (nevetseges) kell alkalmazni.

36. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 20. - 328e1b30ab)
2016. júl. 14. 09:44

A liberalizmus azt jelenti, hogy mindent szabad. A gyereknek. Te meg nem adhatsz neki érte egy büdös pofont.

Egy pofon nem gyerekbántalmazás.

35. lapbarna (válaszként erre: 23. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 09:42

Gratula! A gyerek totál elveszítette a lába alól a talajt.

Zsupsz be egy otthonba!

Na ott majd jó helyen lesz, majd ott rájön, milyen jó volt az anyjával...

Hát hogy mondhatsz jlyet...?

👎

34. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 13. - Lajos39)
2016. júl. 14. 09:42
Én veled értek egyet.
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - 388b941089)
2016. júl. 14. 09:41
Lehet, hogy régimódi nevelési elv, de van benne valami. Ha csak verbálisan fenyíted, de nincs mögötte semmi, tudja, hogy csak fenyegetőzöl, de úgysem lesz retorzió.
32. Bekacomb (válaszként erre: 29. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 09:35
Ezt rosszul tudod.
31. a946522fb8 (válaszként erre: 27. - Gabriella8606)
2016. júl. 14. 09:33
Beszéltem vele hogy beszéljen az öcssével de úgy tünt elméletben felfogta a dolgokat, gyakorlatban nem :(
30. 388b941089 (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2016. júl. 14. 09:32
Nem jár neki vacsora? :D
29. Gabriella8606 (válaszként erre: 24. - A946522fb8)
2016. júl. 14. 09:31
Az nem számit gyermek bántalmazásnak ha 1-2 -3* pofont kap !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook