Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem bìrok a 12 évesemmel. Mit tegyek? fórum

Nem bìrok a 12 évesemmel. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)

148. 388b941089 (válaszként erre: 118. - 328e1b30ab)
2016. júl. 15. 19:47

Igazabol sztem itt már teljesen mindegy mi a szitu. Az anyuka nem elèg karakán, a gyerek ezt latja, èrzi ès kihasználja a helyzetet, masolja az apjátol látottakat. Soha nem fogja tisztelni az anyját, mindig zsarolni fogja èrzelmileg, remèljük fizikailag nem, ha nagyobb lesz.


A pofonnak semmi èrtelme nincs.

147. csikil4ny (válaszként erre: 146. - A946522fb8)
2016. júl. 15. 18:45
Egy ekkora gyerek mar tudja kovetni az ok-okozat osszefuggeseket. Tehat ha akarsz venni ujat neki feltetelekhez kotheted. Bizonyos ido mulva, feltetelekkel megkaphatja, de szogezd le, hogy ha azt is tonkreteszi nem veszel ujat.
2016. júl. 15. 18:32
Elkérte a tesója telefonját, de azt is csak dobálta ezért visszavette a bátyja..most ezért megy a hiszti hogy nekem "meg kell venni az új telefonját"
2016. júl. 15. 17:39
Nagyon sokan azért nem fordulnak pszichológushoz, mert szégyellik. Pedig nem kell! Én 14-19 éves korosztállyal dolgozok, őket is nagyon megviseli a szüleik válása, de a legveszélyesebb korszakban a 7-14 éves fiúk vannak, mert úgy-e a fiúk többsége még mindig úgy nevelődik, hogy nem szabad sírni és nem beszélünk érzelmekről. Ebben az esetben is még ezekhez hozzájön az apától kapott rossz minta. Mindenképpen megfognám a kezét és elvinném szakemberhez, mert az tudja, hogy milyen kérdéseket tegyen fel, hogy a gyerek saját maga oldja meg a problémáit.
144. Brig9 (válaszként erre: 143. - 388b941089)
2016. júl. 15. 17:08
Ez lenne a normális. :)
143. 388b941089 (válaszként erre: 142. - Brig9)
2016. júl. 15. 17:05
Nem az apja ellen kell nevelni a gyereket, csak őszintén elmondani a dolgokat. Egy értelmes nő nem tesz ilyet, bármilyen is a volt férje, hanem azt mondja,h nem jöttünk ki apáddal, mert.. ettől függetlenül nagyon szeret téged és mindig is szeretni fog.
142. Brig9
2016. júl. 15. 16:59

Az jó...de azért mindenképp keresd fel a helyi Pedagógiagai Szakszolgálatot.

Ott A-tól Z-ig kivizsgálják.

Figyelemzavar is okozhat ilyen tüneteket...hidd el, Neki nehezebb magát elviselnie, mint Neked Őt.


Még valami saját tapasztalat:

Szerintem nem biztos, hogy jó, ha a gyerekeknek elmondod, hogy azért költöztetek el, mert apa ilyen és így bánt anyával.

Az én apukám néha sokat ivott, iszik, attól független én imádom, anyummal is néha csúnyán beszél, ez fáj is rendesen, pedig már évek óta külön élek a szüleimtől, de akkor is fáj, ha marják egymást.

De mikor anyám rázendít, hogy apád megint ilyen, meg olyan, ezt meg azt tette...az szar.

A 33 éves fejemnek is fáj hallgatni, hogy anyám apámat szídja, még ha tudom, hogy igaza van anyámnak akkor is.

Senkine szídja az apámat, mert az apám és szeretem, bármit is tesz néha!!!!

141. a946522fb8 (válaszként erre: 140. - Brig9)
2016. júl. 15. 16:52

Szia

Babaként csak akkor sìrt ha valami problémája volt pl. éhes, tele a pelus, fázik stb. de kiskora óta érzékeny a frontra.

Igen, eljátszott egyedül de szereti ha társaság veszi körül.

Nem édesszájú, kb. havonta eszik csokit.

140. Brig9
2016. júl. 15. 16:47

Szia Noémi!


Látom, kapsz itt hideget, meleget, tedd intézetbe, ne adj neki vacsorát, ne kérj tőle bocsánatot...meg minden szuper dolgot, amivel elérheted a várt eredményed ellenkezőjét is.


Baba ként milyen volt a fiad? Sokat sírt?

Kicsinek eljátszott egyedül?

Most mennyi édességet eszik?


Ezek most itt a fontos kérdések!!!!

Ha tudok, segítek, merre indulj el!


Üdv:

Egy kisfiú anyukája, akit 5 éve még a gyerkőc az ovikapunak lökött, mert nem mentünk fagyizni.

Most meg egy kis tünemény, akit tudni kell lefoglalni. :)

Van kiút, hidd el!!!

De nem erőszakkal!!!!!!!!!!!!

139. a946522fb8 (válaszként erre: 138. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 15. 16:47
A 127., 129. és a 130. hozzászolásba leirtam :)
2016. júl. 15. 16:45
Valakit érdekel esetleg most, hogy van a srác? Lehet tudni?
137. 328e1b30ab (válaszként erre: 129. - A946522fb8)
2016. júl. 15. 15:08
Könyörgöm, keress egy terapeutát! Az nem baj, ha egy szülőnek néha elfogynak az eszközei, de az viszont nagy baj, ha nem fordul segítségért szakemberhez!
136. Gabriella8606 (válaszként erre: 134. - Zizzi 13)
2016. júl. 15. 14:40
Igazad van
135. andi6020 (válaszként erre: 121. - Gabriella8606)
2016. júl. 15. 14:21
Mondhatsz amit akarsz, én elásnám maga a kert végébe, ha az otthonba rakás mint lehetséges opció megfordulna a fejemben.
134. zizzi 13 (válaszként erre: 124. - Lapbarna)
2016. júl. 15. 13:45
Rossz volt ott mindenkinek hidd el!! Anyukának több időt kellett volna talán a gyerekekre fordítani és a körmükre nézni, nade ha egymaga van rá, nem biztos h minden figyelmét rá tudja szánni. Sok olyan gyerek van, akinek kell a folyamatos duma és szentbeszéd, ellenőrzés, mert nagyon fogékony a lébecolásra. Itt ugye ez történt. Lett is következménye, ahogy mindennek az életben. Az anyuka nem fordult el és nem hagyta magára őket, ahogy olvastam. Nyílván nagyon nehéz időszaka lehetett, de egy életre megtanulták, h van kötelességük.., nagy árat fizettek, hisz egy életre szóló negatív emlék. Sajna mindenkinek van :( de lehet h az életben elönyére tudja fordítani. Én így látom, mindennek van oka, egyszer egy idös néni mondta nekem sokszor eszembe jut, h "minden miértnek megvan az azért-je"
2016. júl. 15. 13:32
Én úgy látom, h ha elszakad az apai rossz mintától ( mármint h anyával simán lehet így beszélni, hisz ezt látta) lassacskán el tudná hagyni ezt a viselkedést. De ahhoz az kell, h miután tényleg különéltek apától, minden szituban elmondani hogy kell és illik megadni a tiszteletet!
132. zizzi 13 (válaszként erre: 130. - A946522fb8)
2016. júl. 15. 13:28
Én biztos mondanám neki, h "kisfiam menj ki vmi pusztába v erdős részre és ordítsd ki magadból a feszültséged"! de anyáddal szemben kisebb betűkkel!!!
131. Gabriella8606 (válaszként erre: 130. - A946522fb8)
2016. júl. 15. 12:49
Értelek ! Fel a fejjel ! Irtam privit ! Engedd hagy nézze a tv ! Holnap a költözésnél hátha mássabb lesz ! Minden kezdet nehézz !
2016. júl. 15. 12:45

Na már megint veszekszik, mert ő aludni akar de neki kell tv mert másképp nem tud elaludni (apjától látta), követeli a telefont, folyton a tévét nézné vagy a telefont nyomkodná de ha nem engedem már tombol.

Meg tönkretettem az életét stb..megint kezdjük elölről :(

129. a946522fb8 (válaszként erre: 128. - Gabriella8606)
2016. júl. 15. 12:29
Ha megszáradtak a ruhák eldobozoljuk, mára ennyi a feladat. Holnap költözünk, már várom de közben félelem is van bennem.
128. Gabriella8606 (válaszként erre: 127. - A946522fb8)
2016. júl. 15. 12:23
Akkor ezzek szerint , jó volt s nem volt gond !! Mai napra van tervetek ?
127. a946522fb8 (válaszként erre: 123. - Gabriella8606)
2016. júl. 15. 12:14

Tegnap filmet néztünk de bealudt a fiam. Felkelt és mesélte hogy az egyik barátjának unokatestvérét nem fogadták be az új osztályba, ettől fél ő is de nyugtatgattam hogy szerintem ez jobb iskola lesz mert az előző angol tagozatos osztály volt, erős pesti suli ez pedig egy falusi iskola, 10-12 lesz az osztálylétszám stb.

Ma kiteregettem, főztem, és ő is segìtett pedig nem is kértem :)

126. Bekacomb (válaszként erre: 124. - Lapbarna)
2016. júl. 15. 12:11
Nagyon jól összefoglaltad!
125. lapbarna (válaszként erre: 121. - Gabriella8606)
2016. júl. 15. 11:58

Ejnye már, fogd vissza egy kicsit magad!

Én írtam az elején, hogy a gyereknek el kell magyarázni, miért hagyta ott az apjukat.

Egyikőnk sincs a fórumindító helyében. Épp ezért személy szerint tartózkodom a szélsőséges javaslatoktól. A szélsőségek egyébként sem célravezetőek.

Azért reflektáltam a te hozzászólásodra, mert ez verte ki nálam a biztosítékot. Ennyi. Ha más írt volna ilyesmit, akkor neki címezném soraim, nem pedig neked. Ennyi.

124. lapbarna (válaszként erre: 114. - Zizzi 13)
2016. júl. 15. 11:51

Borzalmas annak, akit otthagy a párja (más nőért, vagy bármi miatt), akárhány gyerekkel. Aláírom.

Mégsem kap minden ilyen nő-anya infarktust, idegösszeroppanást. Ez csak egy tény, nem akarom senki fájdalmát, keserűségét elbagatellizálni.

Biztosan minden résztvevőnek rossz volt az az időszak, de szerinted kinek volt rosszabb?

Én nem versenyeztetném őket, mert egyértelmű.

Én nem hozok fel példákat, mert a fórumindítónak nem arra van szüksége, hogy azt olvashassa, hogy valaki másnak még szarabb volt. Szerintem mindenki tudna olyat a családjában vagy az ismeretségi körében, ahol borzalmas válásokat éltek túl ép ésszel nők és gyerekek.

De az alaphelyzet az, hogy bárhogyan is szépítenénk a dolgot, Gabriella (utólag beismerve, hogy ez esetben rossz tanácsot adott) a már így is gázos helyzetben lévő GYEREKET egyszerűen eltávolította volna a képből. Holott nem a gyerektől indult anyuka frusztrációja, hanem a válásból-szétköltözésből. A 12 éves gyerek viselkedése csak hab a tortán.

És még egy megjegyzés Gabriellának: senki sem beszélt itt fejhez tartott fegyverről. Egyszerűen csak felfoghatatlan, hogy te anyaként egy másik anyának javasoltad azt, hogy (ha csak átmenetileg is) de dobja el magától a gyermekét. Indoklásod abban állt, hogy mentegetted magad (hogy nem tudtál róla), anyukádat (az ideg-gyengeségével), amiért nem tudtál tenni az ellen, hogy a testvéreidet kiemeljék a családból. Te magad sem úgy élted meg, hogy ez volt a legjobb megoldás.

Ez az egész borzalmas. Nagyon ritkán tudnak egymással normálisan kommunikálnina váló felek, de a gyerekek sosem azt élik meg, hogy az apjuk vagy az anyjuk otthagyta a másik szülőjét, hanem hogy őket, a gyerekeket hagyták ott. Akkor próbálnak indokot találni: esetleg ők a hibásak, vagy apa, vagy anya, vagy a harmadik fél.

Itt most Noémi a hibás a kisfiú szerint, ezért bünteti őt a viselkedésével.

Nem az a megoldás, hogy a bizonytalan gyereket eltaszítjuk magunktól, igy még nagyobb fajdalmat okozva neki.

Szerintem hagyjuk most már a te családodban történteket! Nagyon sajnálom, ami történt veletek, de a fórumindító helyzete más. Remélhetőleg ő nem kap idegosszeroppanást. És így támasza tud lenni a gyerekeinek.

123. Gabriella8606 (válaszként erre: 1. - A946522fb8)
2016. júl. 15. 11:48

Noémi !


Hogy telt a tegnap estétek , éjszakátok s a mai napotok ! Történt jó s rossz ? Mesélj hogy álltok !

122. Gabriella8606 (válaszként erre: 120. - Andi6020)
2016. júl. 15. 11:38
Ha meg olvastad volna h az apuka milyen akkor lehet másképp beszélnél
121. Gabriella8606 (válaszként erre: 120. - Andi6020)
2016. júl. 15. 11:37

1 Normális vagyok !

2 pedig te is meg páran inkább a másik ÉN S EGY NÉHÁNY TÁRSAM HOZZÁSZÓLÁSÁT MOCSKOLJÁTOK S AZOKRA SZÓLTOK BE ! Számon kérűen stb-in ! De egy normális tanácsot nem adnátok !


Csak azt olvasom hogy te normális vagy? Te megtennéd?


MINT IRTAM HOGY A LEG-LEG VÉGSŐ ESETBE TANÁCS!!!


Akkor nem értem meg hogy miért kell a másiknak beszólnod , beszólnotok!?


Ha van ötletettek akkor miért nem irjátok le !


De ne abból álljon az ötlet hogy olvasátok el ezt-azt a könyvet ( mert nem könyből kell nevelni egy gyereket, sőt nem is lehet !!

Meg hogy nehogy meg üst 1-2-3 anyai pofonnal mert az már bántalmazás ha megérdemli!!


Agyatok akkor normális ötletet instrukciót a kedves anyukának !

120. andi6020 (válaszként erre: 23. - Gabriella8606)
2016. júl. 15. 10:54
Jesszusom, te normális vagy? Inkább éljen szerencsétlen kölyök otthonban, mint az apjával?
119. Bekacomb (válaszként erre: 118. - 328e1b30ab)
2016. júl. 15. 10:34

Szerintem sem szabad. Azért mert gyerek? Még hogy belefér, meg hogy megérdemelte. Többen is úgy beszéltek, mintha a gyerek alsóbbrendű lenne egy felnőttnél. Azt aláírom, hogy a szülő irányítson, de ez nem egyenértékű a felsőbbrendűséggel. Az üsse meg a gyerekét, aki elfogadja, hogy alkalomadtán őt is ugyanúgy megütik. Függetlenül az októl.

De most ne kezdjük el meghurcolni a fórumindítót, mert jelenleg inkább segítségre van szüksége.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook