Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a gyerek fórum

Nem alszik a gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
2007. nov. 13. 11:05
Sziasztok!Ötletem nekem sincs csak gondom!A fiam elmúlt 2 éves és kizárólag szoptatással tudom elaltatni nappal és éjjel is.Ráadásul éjjel se alszik rendesen és általában ordítva kel.Most eljutottunk odáig hogy csak 4-5 óra körül kel először akkor átmászik közénk szopizik és próbálunk még aludni.Én már nagyon szeretném ha leszokna de nem tudom hogy lehetne nagyobb cirkusz nélkül!Ha nem hagyom neki akkor ordít kaparja a hátamat hogy forduljak meg stb.Próbáltuk hogy az apja aludt vele és ő kelt hozzá éjjel de hajnali 3-kor az ötvenedik hiszti után feladtuk.Pár hónappal ezelőtt még elaltatttuk és rá 2 órára már ordított onnantól kezdve köztünk aludt de úgy is felkel.Nekem már nagyon fárasztó főleg az éjszakai szoptatás mert nem hagyja hogy elvegyem tőle én meg úgy nem nagyon tudok aludni.
2007. nov. 13. 10:23

Hát én is csak eggyüttérző vagyok.A kisfiam négy hónaposan már épp rászokott,hogy végigaludja az éjszakát,amikor bárányhimlős lett,de olyan szinten,hogy ilyet én még nem láttam.És onnantól sajna nagyon rosszul alszik.Pedig nekem már nem is cicizik,és sajna úgy sem alszik el ha magam mellé teszem.Sőtt akkor felébred,és elkezd dumálni,mászkálni az ágyban.Úgyhogy van amikor a tápszeren elalszik,van hogy el kell ringatnom,és éjjel 4-6x fenntvan.De elég visszaringatnom,és vissza alszik pár perc alatt,ha meg nem,akkor kap még eggy ampullát(tápszert)és azzal elalszik.Ki vagyok rendesen.Ja és 13-hónapos.Majd az idő....

Az én gyerekorvosom azt mondta hogy AKKOR kelett volna aludni,majd kinövi.Jó fej mi.!:)

5. dee7182d35 (válaszként erre: 4. - B59d693a46)
2007. nov. 13. 09:44
Igen,az én dokim is azt mondta,próbáljam túlélni.Ez az a dolog,amivel nem lehet mit kezdeni.2 éves korára rendeződött a lányomnál,úgy hogy nappal már nem is alszik.Kitartás anyukák!
4. b59d693a46 (válaszként erre: 2. - Affdaa249f)
2007. nov. 13. 08:52

Szia!


Én is csak azzal tudlak nyugtatni, amit írtál: talán idővel jobb lesz. Az én kislnyom 20-30 perceket aludt napközben, éjjel ő is szinte óránként ébren volt. Aztán 9 hónaposan elválasztotta magát és minden megoldódott. Napközben 2-3 órákat aludt, az éjszakákat meg végigaludta. Már 2 éves elmúlt, de szerencsére jó az alvókája, napközben is alszik 2-3 órát, éjjel sincs gond. Szóval, kitartás, előbb-utóbb aludni fog rendesen. :-))

3. virgilius (válaszként erre: 1. - Hihi)
2007. nov. 13. 08:42
Együtt alvás... Nálunk csak ez működött. Enyémek is sokat ébredtek, volt, hogy szopiztak is, de sokszor csak "ellenőrizték", hogy megvagyok-e. Sokkal nyugodtabbak voltak az éjszakáink így, mint amikor fél éjszakán át ringattuk és mindig visszapakoltuk a kiságyba őket (eleinte így próbáltuk).
2. affdaa249f (válaszként erre: 1. - Hihi)
2007. nov. 13. 08:37

Szia!


Sajnos segíteni én sem tudok,csak együttérezni,meg megnyugodni,hogy nem vagyunk egyedül.Az én picúrom 4 hónapos,sose volt jó alvó,de most napok óta,végképp,óránként fent van éjszaka,bár csak egy kis ciciért,meg néha nyűglődik is??????Sajnos nappal is igényli a csöndet,és max 1 óra az alvás egyszerre.Úgyhogy,ha valaki tud,nekem is segíthet!Egyelőre bízok az idő múlásában...

1. hihi
2007. nov. 7. 12:38

Van 2 gyermekem a fiam 8 éves,a lányom 6hónapos egyik gyerek sem szeretett/szeret aludni.A lányom születése óta nappal maximum 3szor alszik,éjjel óránként van fent,és csak cicizés után alszik vissza.

Ha valaki tud jó megoldást segítsen!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook