Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a gyerek fórum

Nem alszik a gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
2020. júl. 3. 03:23
Szerencsére alszik :) jó sokat
36. a5e77950a3 (válaszként erre: 31. - 4b9f1d9f0c)
2007. nov. 14. 10:18
Szia Pelle!Gratula a babához.Leírom az én véleményemet és tapasztalataimat hátha tudsz hasznosítani belőle valamit.Szerintem folyton méricskélni hülyeség csak magadat idegesíted vele ha keveset eszik azért ha sokat azért.Szerintem bőven elég lenne 1 héten egyszer megmérni annyi idő alattt ha keveset hízott is akkor es lehet nagy baj.Ha meg baj van úgyis észreveszed.Mi a kórházból úgy jöttünk haza a kórházból hogy édeskömény teát kapott a csecsemősök javaslatára.Folyton ordított a nővérek szerint azért mert túl sokat eszik mondták próbáljak neki teát adni.Ráadásul elég hasfájós volt kipróbáltuk az összes cseppet nem sok sikerrel.Nálunk a kórházba cukros vizet itatnak a babával a kórházba és az anyatej is édes úgyhogy szerintem egy kis teától nem lesz semmi baja.Szerintem a hasfájásra csak az idő a megoldás bár nekünk tovább tartott mint 3 hónap.
35. maricka28 (válaszként erre: 23. - B59d693a46)
2007. nov. 14. 06:46
Szia! A könyvben leírt történet szerint a következőt kell végigcsinálni: megszokott menet szerint a gyerek cicizik, amikor látod, hogy elpilledt, vedd ki a szájából! Ő persze sírni fog, de nem baj, add vissza neki, és kezdd elölről. 15 percig próbálkozz, ha még mindig sír, 20 percig hagyd sírni, aztán kezdd elölről az egészet. Az eset szerint napról napra kevesebbszer fog sírni, ha elveszed a cicit, és 11 nap múlva (mondom: a leírt történet szerint) az addig óránként ébredő gyerek átalussza az éjszakát. Én még nem próbáltam, mert nagyon fáradt vagyok éjszaka, és lusta mindehhez, de el kéne kezdeni.
2007. nov. 13. 21:39
Annyit eszik amennyire szüksége vn, ő tudja neki mi a jó. Az én fiam is hatalmas evő volt és most is az. 2 hetesen 120 ml volt az adagja tejből. Most egy kaja 3-4 dcl főzelék.
2007. nov. 13. 20:55

Még valami eszembejutott milyen melegben alszik.

Bencét "jegelni" kellett 18-19 fok volt a szobájában úgy aludt... mi meg vacogtunk mellette :S

32. 175c71a378 (válaszként erre: 31. - 4b9f1d9f0c)
2007. nov. 13. 20:55

Az én fiam nagyon sokat evett már másfél hónaposan is.. (most sem panaszkodom :D)

Lehet hogy kell neki annyi

2007. nov. 13. 20:43

koszi mindenki, a hozzaszolast:-) szoptatom, csak azt kap. nem merem allandoan hogy mennyit eszik, volt hogy mertem: 40 perc a bal mellbol, aztan es rogton utana (mivel sirt persze...) megint fel ora a jobb-bol. a jobb-bol a meres szeritn 110 g-ot evett... miutan 40 percet a balbol. tehat feltetelezhetjuk, hogy egy masfel honapos gyerek addig tomi magat amig tobb mint 200 grammot nem eszik....??

tehat ehseg.... esetleg tobben mondtak mar a szomhjusagot, viz nem kell neki... probalkozom massal. de cukrot nem akarok adni neki (tea..)

ha kiviszem a levegore, bealszik egybol. de hat nem lehet igy elni hogy ha alusni kell, akkor ki kell vinni. ha tarsasagban van es tobben szorakoztatjak, akkor sem sir, ha elotte evett eleget. egyelore itt tartunk... sziasztok, inden jot mindenkinek es turelmet.

30. gabi0630 (válaszként erre: 26. - 4b9f1d9f0c)
2007. nov. 13. 19:23

Szia!


Nekem is ismrős ez a nem alvás téma. Az enyém 2 hós kora óta tápos, és mikor nem jó tápot kapott, nekem is sírt szinte egész nep, nem tudott aludni, és evés után kb 25 perccel kezdte a műsort.

Szerintem is éhes. Éhségtől nem tud aludni. Esetleg a hasa, ha húzza a lábát.

Babakocsi és levegő?

29. 175c71a378 (válaszként erre: 26. - 4b9f1d9f0c)
2007. nov. 13. 18:46
Mikor Bence nem aludt pár hónaposan felöltöztettem és elmentünk sétálni (már ha lehetett) néha elég volt annyi is hogy az erkényajtót kinyitottam és odatoltam babakocsiba, persze rendesen felöltöztetve :)
28. 175c71a378 (válaszként erre: 25. - Desstiny)
2007. nov. 13. 18:44

Nálunk pont fordítva van, már nem alszik el sehol csak a kiságyban, sem babakocsi, se mellettem (nagy nehézségek árán el lehet altatni)

A kiságyba berakom aztán ha fáradt akkor rögtön szundi. Most lesz 30án egy éves és még mindig eszik éjjel igaz mostmár csak egyszer. Hajnali 3kor óramű pontossággal :D

De van olyan is mikor végig cirkuszolja az éjszakát.

27. b59d693a46 (válaszként erre: 26. - 4b9f1d9f0c)
2007. nov. 13. 18:42
Szopizik? Van elég tejed? Nálunk is ez volt egy ideig, aztán kiderült, kevés a tejem és szegényke éhes maradt. De csak nagy nehezen írták fel a tápszert, szinte már fogyásnak indult. Annyira erőltették a szopizást...
2007. nov. 13. 18:39

nekem is.... nekem kb 9 orat alszik osszesen a 24-bol masfel honaposan....... biztos hogy keves...emellett egesz nap sir. asit, hunyna le a szemet, de felpattan mindig es sir. szinte egesz nap sir, eves utan van egy kis szunet max 15 perc. nappal szinte semmit sem alszik. este jo esetben 3 oras harc hogy elaludjon (persze olben, jarkalassal fel-ala. nem hiszem, hogy ez igy normalis, gondolom, en rontottam el valamit, de nem hiszem, hogy jol tud fejlodni igy egy ujszulott ennyi alvassal. arrol nem beszelve hogy elet persze nincs mellette...

komoly osszeget fizetnek a megoldasert...

2007. nov. 13. 18:37

Sziasztok!


Az én kislányom 18 hónapos. Még kétszer kel fel éjjel tápszert inni /120 ml/ utána rögtön vissza is alszik. Mikor a kiságyába aludt akkor volt, hogy 4-5ször is felkelt, most hogy mellettünk alszik így csak kétszer.

2007. nov. 13. 18:27
Mi a megoldás nekem is kell!!!
23. b59d693a46 (válaszként erre: 22. - Maricka28)
2007. nov. 13. 18:20

Igen, ezt én is olvastam, nálunk is így volt. Az is biztos, hogy nem éhes, én is próbáltam tápszert is adni éjjel, kevés volt a tejem, gondoltam, biztos éhes. De azt nem fogadta el, csak egy picikét szopizitt és aludt vissza. De ezt egy éjjel akár 7-8-szor is eljátszottuk. Ha éhes lett volna, megette volna a tápszert. Ő is úgy aludt el mindig, hogy szopizott, így ha felébredt éjjel, nem tudott visszaaludni. Ráadásul elkezdőddött a fogzás is, szenvedtünk vele rendesen. Megoldódott, amikor elválasztotta magát, attól kezdve átaludta az éjszakát. De akkor már nagyon fáradt voltam. Onnantól úgy szoktattam, hogy beteszem a kiságyba és magától elalszik. Most, 2 évesen , ha éjjel felébred, általában vissza is alszik. Előfordul, hogy nem, olyankor bemegyek hozzá, kicsit megsimogatom és minden rendben.


És mi a megoldás, amivel 2 hét alatt eredmény érhető el?

2007. nov. 13. 18:07
Az én lányom 13,5 hónapos. Nem egészen három hónaposan átaludta az éjszakát, aztán kb. hat hós korától felébredt. Először csak egyszer, majd kétszer, és mindannyiszor cicivel aludt vissza. Én nem hiszem, hogy éhes, mert csak rágja a cicit. Én is olvastam erről sokat, és inkább a következőt hiszem el: Tracy Hogg: A Suttogó titkai c. könyvében leírja, hogy a csecsemők alvása 6-9 hónapos koruk körül hasonlítani kezd a felnőttekéhez, azaz van, hogy mélyen alszanak, és van, hogy felületesebben, esetleg felébrednek. A probléma akkor van, ha a gyerek nem tanult meg egyedül elaludni, és ezáltal nem tudja magát visszaaltatni, és segítségre van szüksége. Ez lehet ringatás, cumi, cumisüveg, vagy éppen cici. Na, mi ebben a cipőben járunk most. Amikor egészen pici baba korában rájöttem, hogy véget tudok vetni az elalvás előtti ordításnak cicin való altatással, nagyon boldog voltam... Most pedig hullafáradt vagyok: minden órában fent vagyunk, csak a cici kell, ha elveszem sír. Van megoldás a suttogó szerint, és nem egészen két hét alatt elérhető, csak az a kérdés, hogy kezdjük el, mert már a kísérletezéshez fáradt vagyok.
2007. nov. 13. 15:02
Én se szereném ha hülyére ordítaná magát ráadásul nem is bírom hallgatni!Kisebb korába olyan volt hogy semmit nem lehetett tőle csinálni mert ha kimentem a konyhába főzni a lábam szárán lógott és ordított.A védőnő azt mondta nem lehet mindent ráhagyni haggyam had ordítson.De én úgy nem tudok semmit csinálni hogy ő közben szirénázik(meg nem is akarok!)A mai napig is ha felkel és ordít akkor kénytelen vagyok otthagyni mindent mert képes fél órát is ordítani még az apja se felel meg neki.Bár szerintem eléggé cirkuszolós.
20. b59d693a46 (válaszként erre: 19. - 09ca1d3343)
2007. nov. 13. 14:57
Hozzánk sem, de nem is nagyon hiányzik az épületes tanácsaival. Ha van vmi gond, mi megyünk be hozzá a tanácsadóba...nagy ritkán. :-)
2007. nov. 13. 14:55
Sajnos,mi is így vagyunk a védőnővel,hogy marha okos,mert nincs gyereke... Ellenben már nem is jár hozzánk!
18. b59d693a46 (válaszként erre: 17. - 09ca1d3343)
2007. nov. 13. 14:49
Talán elég annyit mondanom, hogy nincs gyereke...Olyan tanácsokat adott kezdettől fogva, pl. szoptatás alatt, hogy nem baj, ha fáj a hasa, egyek bármit, majd megszokja. :-( Ez az alvás-dolog is...Én nem akartam, hogy idegbeteg legyen a gyerekem és kiordítsa a lelkét. És valóban minden szakirodalom azt mondja, ne hagyjuk sírni, mert annak mindig oka van, ha egy gyerek sír.
17. 09ca1d3343 (válaszként erre: 16. - B59d693a46)
2007. nov. 13. 14:44
Az ok,amikor egy anyuka magától kitapasztalja hogyan alszik el a baba,vagy mikortól aludja át az éjszakát, de egy védőnő hogy mondhat ilyet,amikor minden "okos-könyv" arról szól, hogy ha hagyod sírni a gyereket,akkor lelkileg nem igazán teszel jót neki! Komolyan nem értem a védőnőket!
16. b59d693a46 (válaszként erre: 9. - Tgabi80)
2007. nov. 13. 12:56
Ezt nekem is javasolta a védőnő, csukjam rá az ajtót és hadd sírjon. Én ehhez nem voltam elég erős, kb. 10 percig bírtam, aztán bementem hozzá. Akár 7-8-szor is egy éjszaka. Vagy ment a férjem. :-) Nagyon nem bántam, amikor 9 hónaposan végre átaludta az éjszakákat. :-))
15. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - A5e77950a3)
2007. nov. 13. 12:50
Mi is kínlódtunk, de szopi helyett marad az ölelés, összebújás. Remélem sikerrel jársz. :)))
14. a5e77950a3 (válaszként erre: 13. - 09ca1d3343)
2007. nov. 13. 12:09
Szia!A vacsival nincsen gond mindent megeszik és nagyon jó az étvágya.Most úgy alszunk hogy szopizással elalszik és utána berakjuk a mi ágyunk mellett levő ágyába ahonnan ki tud mászni.Ha éjszaka felsír felkapcsoloma kisvillanyt és átmászik közénk szopizni.
13. 09ca1d3343 (válaszként erre: 7. - A5e77950a3)
2007. nov. 13. 12:00

Szia!

Most olvastam,hogy még szopizik a picid? Mi a vacsitok? Mi akkor kínlódtunk sokat az alvással,amikor a vacsira kapott adag kevés volt már,és nem lakott jól. Akkor minden hajnalban felébredt,persze fogalmam sem volt,hogy miért. Aztán amióta rendes,"nehezebb" vacsit eszik azóta, lekopogom, alszik. Este 8-tól reggel 6-7-ig. Nálunk is volt olyan amikor felébredt hajnalban, egy párszor bementem,de aztán hagytam, hiszen én is szoktam úgy forgolódni éjjel,amikor felébredek rá,vagy hasonló. Ha sír,akkor mindig bementem,nem hagytam sírni,ezt nem is tartom jó ötletnek. Cumizik a gyerek? Nálunk igen,mert amikor jöttek a fogai mindig az öklét rágta. Úgyhogy már cumival alszik el. Ezt azonban eltudom majd venni tőle, remélem...

Az együttalvást is megkell fontolni,mert nagyon nehéz lesz leszoktatni róla,szerintem... Ahányan vagyunk,annyi tapasztalat!

12. a5e77950a3 (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2007. nov. 13. 11:42
Köszi!Ezt meg fogom próbálni hátha nekünk is beválik.Csak az elaltatással vagyok bajba mert az szopi nélkül nem megy.
2007. nov. 13. 11:31
Részvétem. A középső másfél éves koráig kitartott. A kicsi is úgy tünik.....:)
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - A5e77950a3)
2007. nov. 13. 11:29
Az én fiam ugyanilyen volt. Gonosz voltam, és mivel már tejcsi sem volt, és csak rágta a cicim, én egy sebtapasszal leragasztottam. Miután nem volt mit bekapni, és a sebtapaszt nem tudta lekaparni, 1 éjjel után feladta. Csak mellém bújt, ivott és aludt. Semmi sírás, csak próbálkozott. Egyszer nem kérte többet.
2007. nov. 13. 11:14
Most lehet hogy szívtelennek fogok tűnni, de a mostohaanyám kai felnevelt 3 gyermeket adott egy tippet és bevált. Igaz együtt sírtunk a babával egy pár napig, de onnantól kezdve mindíg végigaludta az éjszakát.A módszer a köv.: miután megtettél mindent, etetés, tisztába tevés, elringatás, babusgatás, stb. és miég mindíg sír, és természetesen nem is beteg, hagyd magára hagy sírjon, tudom fájni fog neked is, de használ...
2007. nov. 13. 11:10

Az én kicsim kb. 5 hetes korától átalussza az éjszakát. Akkor kapott tápszert, így már nem gyötörte a hasfájás a tejcsi miatt. Aztán 6 hósan a nappali alvások lettek nagyon nyűgösek, az éjjelt mindig átalaudta. Most 17 hónapos nappal 1,5-2 órát alszik aztán este 7-kor fürdetem, legkésőbb 8-kor alszik, reggel fél 7-7 között ébred. Persze a fogzások idején virrasztok vele, ill. szegény kicsim frontérzékeny így ez is befolyásolja.

Sajnos a picik minden változást nehezen viselnek, fontos a napirend és a megszokás, ezt a dokinénink mondta és nálunk bejött. A mindennapi rutin, köztük az alvás is csak idővel és egy kis szigorral (főleg, hogy mi magunk is betartsuk) alakul ki. Szóval kitartás anyukák:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook