Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 napos kisbabám rengeteget alszik, nem baj? fórum

8 napos kisbabám rengeteget alszik, nem baj? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. arrival (válaszként erre: 34. - Enixa)
2015. máj. 31. 22:25
Ne hagyd , hogy beleszoljanak, Te vagy az anyukaja, tudod mi a jo neki, mindenki foglalkozzon a sajat dolgaval!
35. mgagi (válaszként erre: 34. - Enixa)
2015. máj. 31. 11:23

Ne foglalkozz velük. MOndd el nekik még egyszer hogy a gyerek tudja hogy mikor éhes és majd jelez.

Ezzel zárd is le a témát. Ha ennyire nem tetszik nekik hogy ennyire nyugodt a baba akkor ne látogassanak egy darabig, mert csak a frászt hozzák az anyukára.

Mellékesen megjegyzem hogy a fiam pedig több hónapig 2 óránként evett kicsiként még éjszaka is és anyósom megkérdezte hogy nem kéne már 3 óránként ennie. Én meg mondtam hogy nem. Majd fog változni idővel a helyzet. Ők tudják mi a jó. Minden baba más.

34. Enixa
2015. máj. 31. 10:57
Köszönöm. Picit megnyugodtam. A párom családja állandóan mondja, hogy ébresszem fel, hiába mondtam nekik, hogy az orvos is szinte "megtiltotta", hiszen felkel ő, ha éhes. Egyszerűen nem értik meg, és félnek, hogy alultáplált lesz. Ezt így kijelentették.
33. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Enixa)
2015. máj. 29. 10:02
Mázlista vagy ! egyik kolleganőm éveken át nem tudta kialudni magát , mindkét fia nagyon sokáig még éjszaka is felverte, enni-inni-pisilni-nyafizni , mikor végre ovisok lettek a srácok szegény a széken ülve elaludt a munkahelyünkön ! Biztosan egy boldog nyugodt kisbaba ! / ha 1x lesz unokám szeretném ha ilyen boldog , még álmában is mosolygós baba lenne ! /
32. syria (válaszként erre: 29. - 332aa57f87)
2015. máj. 28. 18:28

Nem biztos. A nagyobbik fiam is rengeteget aludt, éjszaka egyszer sem kellett felkelni hozzá. (Az öccse bepótolta, hozzá 2-3 évig szinte minden éjjel fel kellett.)

Ha aludt, reménytelen próbálkozás volt felébreszteni; hiába szerettem volna tartani az "előírt" etetési időket. A gyerekek sokszor jobban tudják mint mi, hogy mi kell nekik.

2015. máj. 25. 14:00

Bocsi ugy olvastam 8 honapos a kisfiad.


8 naposkent sem aggodnek, en gyerekapolo vagyok, nem kel kelteni a babat ha egeszseges, erett ujszulott, majd kel ha ehes.

2015. máj. 25. 13:58

Orulj neki!

A parom kisfia 2 eves, es 6 honapos koratol alszik este 9 tol reggel 9 ig, aztan delelott 11-tol 3 ig, majd delutan 5-tol 7 ig!

Nagyon szerencsesek, az biztos :)

2015. máj. 25. 11:48
Örülj neki, később úgysem fog :D
28. mgagi
2015. máj. 25. 11:34
Nekem is mondta anno anyósom hogy nem kéne ébresztgetni, mert túl sokat alszik. Dehogy kell. Hagy aludjon ha éhes lesz úgyis jelez vagy ha tele a pelus.
27. syria (válaszként erre: 3. - Enixa)
2015. máj. 25. 11:21

Dehogy van baj, max. a rokonaiddal.

Őket kellene a legszebb álmukból felébreszteni, és rájuk parancsolni, hogy egyenek!

26. mgagi (válaszként erre: 24. - Enixa)
2015. máj. 25. 11:01
Élvezd ki ezt az időt :)
25. mgagi (válaszként erre: 23. - Enixa)
2015. máj. 25. 10:58

Ez így van :)

Később fordulhat a kocka. Sajnos a lányom hasfájós lett és sírós lett.

24. Enixa
2015. máj. 25. 10:57
Most evett, a kiságyban "beszélget". 😊
23. Enixa
2015. máj. 25. 10:54
Akkor nem vagyunk egyedül, hogy ennyit alszik. Megnyugodtam. 😊 Majd lehet később vissza fogom sírni ezt az időszakot. 😃
22. mgagi (válaszként erre: 20. - Enixa)
2015. máj. 25. 10:54
Ha minden rendben akkor nem szükséges ébresztgetni.
2015. máj. 25. 10:52

Nekem 3-4 aélkalommal evett naponta.

Kórházban,gyerek 5 napos,kérdezi a gyerekorvos 15 óra fele..

mikor evett Réka?Reggel 7-kor.Kiakadtak,de nem lehetett felébreszteni,nem volt sárga.

9. nap engedtek haza,(addig naponta 2 vérvétel a gyereknek).Lelkemre kötötték,hogy 6 óránként ébresszem,2 nap után abbahagytam.

Este 8 fele fürdés,evett,lefektettem kb. 5-ig aludt.Tehát születése óta átaludta az éjszakát.

20. Enixa
2015. máj. 25. 10:49
Azért nem tudom, mit csináljak, mert valaki azt mondja, keltsem fel, valaki pedig, hogy ne. Nem tudom, mi lenne a legjobb. Ami megnyugtat, hogy naponta 3-szor biztos, hogy van széklete, pisije, gondolom semmije nem fáj a hercegnőmnek. 😊
19. mgagi
2015. máj. 25. 10:42

Én próbáltam ébresztgetni de egyszerűen úgy bealudt hogy csak na :)

A fiam pedig szó szerint két óránként evett.

2015. máj. 25. 10:37
Erre a sárgaságra viszont a kórházban, és a védőnőnek gyerekorvosnak is itthon az első napon fel kellett volna hívnia a figyelmedet, nekem a nagyobbik volt nagyon sárga, őt keményen kelteni kellett, leöltöztetni folyton, mert csak aludt volna... kemény volt, három hét alatt ment át rajta kb....
2015. máj. 25. 10:36

Az élettani sárgaságnak van egy második hulláma, ha úgy látod sárgásabb a bőre, érdemes az ablakhoz vinni, és úgy napoztatni, sokat segít, illetve én kicsit keltegetném, mert minél többet szopizik, annál hamarabb átmegy rajta.


Egyébként tényleg lehet, hogy jó sokat tud egyszerre cicizni, jó az emésztése, nem fáj a pocója és tud aludni.


DE! az elején a sárgaságtól bizony sokkal aluszékonyabbak!

16. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Enixa)
2015. máj. 25. 10:25
Ha éhes lenne , biztosan felébredne , de jó tápláló lehet a tejed , ha ilyen hosszan alszik evés után . :D
15. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 3. - Enixa)
2015. máj. 25. 10:17

Nem baj! Nincs is más dolga. eszik, alszik, tele a pelenka.

A rokonságot kellene felébreszteni!

14. Enixa
2015. máj. 25. 10:02
Nagyon szépen köszönöm nektek!
13. Enixa
2015. máj. 25. 10:01
A doktornőt kérdeztem, szerinte nem sárga a babám, a családban azonban többen annak látják. Amikor eszik, normálisan eszik, sokat, látni rajta, hogy jól van lakva. Mérés majd szerdán lesz, addig meg reménykedem, hogy minden a legnagyobb rendben.
12. mgagi
2015. máj. 25. 09:58
Ez még változhat.
11. mgagi
2015. máj. 25. 09:58
Mi 10 napig voltunk a kórházba anno és végig ezt tapasztaltam. Aludt és evett.
2015. máj. 25. 09:58
Szerintem 5-6 óra sok.Nem sárga?Mikor látta védőnő,orvos?Nekem a fiam aludt ennyit,mert sárgasága volt.Fel kellett ébreszteni.
2015. máj. 25. 09:57

Örülj neki, hogy ilyen nyugodt baba! Ha szépen eszik, ráadásul mosolyog álmában, akkor tuti nincs baj. Ne hogy felébreszd! Tudja ő, hogy mikor van szüksége kajára.

Jajj, de édes lehet! Irigyellek - az enyémek már nagyon rég voltak ilyen picik.

Sok boldogságot és jó egészséget nektek!

2015. máj. 25. 09:57

Szerintem nem baj, de azert kerdezz ra az orvosnal.

Ne ebreszd fel szerintem sem. Ha szepen gyarapszik a sulya es jol eszik, akkor nem szabad felebreszteni. Az alvas kell Neki. Az en iker fiaim is csak kb. 5 orankent ettek anno. Mondtak sokan, hogy 3 orankent kell, ebresszem fel Oket. Mi az, hogy 3 orankent kell? Majd a baba felebred ugyis, ha ehes.

Inkabb orulj neki, hogy alszik :) En is orultem, hogy volt tobb idom az etetesek kozott. Ne aggodj szerintem.

2015. máj. 25. 09:57

Hányszor eszik és mennyit?


Megeszi az adagját?


Nem sárga? Van az élettani sárgaság, akkor aluszékonyabbak.


Ha még 1-2 napig ezt tapasztalod, mutasd meg az orvosnak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook