Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem adtuk oda a megtakarításunkat a gyerekemnek, hogy... fórum

Nem adtuk oda a megtakarításunkat a gyerekemnek, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. ápr. 26. 12:15
Itt egy falubeli (ember), a szüleikre, rásem néz nagymamája temetésére sem jött el, az apja, kédzül öregotthonba, a házát is félaron adta el, sok melléképülettel, nagy kertel, kis szőlőssel,
2023. ápr. 26. 12:10
Igen, vigyázni kell a maradék pénzre, mert ha baj van, kell a pénz valami segítségre...
26. semleges (válaszként erre: 25. - Pteri)
2023. jan. 30. 08:46
A hideg kirázott, de sajnos igazad van.
25. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 20:33
20 millió forintot? Ha ezért rátok se néznek, a maradék pénzetekre nagyon vigyázzatok, mert abból kell időskorotokra gondoskodnotok magatokról, mert a gyerekek nem fognak, az biztos. Jó példa ez, hogy szeretetet nem lehet pénzért venni. Felnőtt gyereket már nem tudsz megváltoztatni. Ne szomorkodással töltsd az időt, hanem a férjeddel , barátokkal, olyanokkal, akik megbecsülnek!
24. mignon11 (válaszként erre: 21. - Birebora)
2023. jan. 29. 18:05
Nem szakad meg. Muszáj józan ésszel gondolkodni .Ez már az ő feladatuk, gyereküknek lakást vegyenek ők.A mai világban tartalékok nélkül nem szabad maradni nagyszülő korű emberének. Ha ezért nem nyitják rájuk az ajtót bajban is csak ekkora lenne a segítőkészség .Ne legyen illúzió a baj jön meghívó nélkül is.
23. Babi11 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 14:29
Ne hagyd magad kihasználni. Eddig amit kaptak köszönjék meg, örüljenek neki.
22. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 08:20
🥺
21. birebora (válaszként erre: 20. - Mignon11)
2023. jan. 29. 06:53
Ebben van néminemű igazság. Csak hát az ember anyai és nagyanyai szive megszakad. Kinek ha nem a gyerekeinknek, unokáinknak? De hát igen, van az a helyzet, amikor megálljt kell parancsolni. Szomorú, hogy vannak akiknek semmi nem elég:(
2023. jan. 29. 04:25
Maradjanak távol. Az unokatoknak vegyenek ők lakást. Ha baj lesz ugyan így távol maradnak. Legalább a segítséget megtudjátok fizetni
19. Egnisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 23:02

Miért sértődtek meg? Mert meg lett ígérve?

Ha igen és még is meggondoltátok magatokat, akkor is nagyon csúnyán viselkednek.

18. Főnix3 (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2023. jan. 28. 19:14
Igen! Sajnos így van! 😢
17. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 19:11

Aztamindenit.


Nem leszek népszerű, de ez a ti hibátok is. Gondolom mindent a gyerek feneke alá tettetek mindig, ő meg azért haragszik, hogy most miért nem ha eddig mindig megkapott mindent. Nálunk is hasonló a szitu, de nem az én gyerekemmel hál Istennek.

16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Főnix3)
2023. jan. 28. 19:08
Ugye? Mármint az utolsó mondat.
2023. jan. 28. 18:59

Sajnálom, hogy valahol félre siklott a nevelés! Gondolom el voltak halmozva sok mindennel ! Igaz én a másik véglet voltam! 15 éves korom óta egy fillért nem kaptam, de az unokáik sem! Igaz eszembe sem jutott eddig!

Ha meglátogattuk őket, akkor inkább én vittem ajándékot, pedig apunak jó fizetése volt, meg jó nyugdíja van, de fontosabb neki egy másik életvitel!

Az örökségeiket, az örökségeinket elherdálták! 🤷🏻‍♀️


Nagyon sajnálom, hogy a pénz megrontotta a kapcsolatotokat! Borzasztó érzés lehet!

Mit meg nem adnék , hogy legyenek normális szüleim! 🙏🏻😞

2023. jan. 28. 17:41
Uramatyám,mik vannak,döbbenet.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Szabot.88)
2023. jan. 28. 13:01
Jól tudod, igen van.
2023. jan. 28. 09:29
Tudtommal a nagyszülőnek is van láthatási joga.
2023. jan. 28. 08:59
Én nem hiszem, hogy ez a teljes, kerek történet.
2023. jan. 28. 08:19

Remélem nem igaz a fórum.


De ha igen akkor azt csinálnám, hogy felhivnám a lányom/fiam, hogy megyek az unokámért, ugyanis hiányzik és szükségem van rá. Amit csinálnak nagyon csúnya dolog és ha ez igy folytatódik elfogok gondolkodni sok mindenen. Arról nem beszélve, hogy az unokának is hiányzik a nagyszülő. Ha nem tartozom a családhoz, lehet én is megfordulok és meglátjuk mi sül ki belőle. (hagyd nyitva a mondataidat, feltételes módba beszélj, legyél határozott)


Lakás:egyébként lehet, hogy vennék egy pici garzont de a saját nevemre és kiadnám. Én. Nem az unoka, nem a gyerekek. Hozná a pénzt és befektetésnek sem rossz.


Nyugi. Ne szomorkodj, vegyél egy nagy levegőt és képviseld az érdekeidet. Biztos nagyon megvisel ez az egész, de ne hagyd magad zsarolni. Felnevelted a gyereked, segitettél is nekik. Te megtetted amit tudtál.

2023. jan. 28. 07:46
Ez most komoly? Döbbenet. Olvasni rossz.
8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 06:10

erről még olvasni is rémes.

és biztos nem is ritka eset

2023. jan. 28. 04:41

Az érzelmi zsarolás egyik legembertelenebb formája.

Sajnos nem ritkaság.

Ne szomorkodjál azonban!

Megmaradt a megtakarítástok, TEHÁT - idővel - elmúlik majd a gyereked nagy haragja, s az unokádat is látni fogod.

Kívánom Neked, hogy így legyen!

2023. jan. 27. 23:12
Szomorú. :(
5. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 23:02
Ti csak jót akartatok. Sajnos az ellenkezője sült el. Sajnálom! Most már költsétek magatokra a pénzeteket. Utazzatok, wellnesseljetek. A gyermeked meg szégyelje magát!
2023. jan. 27. 22:47

Fel nem fogom hogy lehet egy szülőhöz így állni. Én anyának mindig mondom:

"anya, magadra költsd a pénzed, ne gyújtögesd, én megvagyok, amit szeretnél magadnak vedd meg, te dolgoztál meg érte".

Hihetetlen, és milyen fájdalom lehet ez egy szülőnek hogy a gyereke így áll hozzá a pénz miatt.


Többen vannak testvérek? (mert ilyet sajnos láttam a szülői ágon, a fiuk kizsigerelték a mamát ahogy tudták anyagilag, és csak a jó nagy családi széthúzás lett belőle).

2023. jan. 27. 22:38
Beszarás, hogy az emberek nagy részénél mindent felül ír a pénz(éhség).
2023. jan. 27. 22:31
2 éves gyereknek lakást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook