Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neki kezdünk fórum

Neki kezdünk (beszélgetős fórum)


26. 5236d12e25 (válaszként erre: 25. - Judit0706)
2012. nov. 22. 13:14
Mindenképp :)
25. Judit0706 (válaszként erre: 24. - 5236d12e25)
2012. nov. 22. 13:07
Már csak 8 nap és haza jöhetsz! :) Majd írd meg hogy mit mondtak a dokik. :)))
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Judit0706)
2012. nov. 19. 19:45

Öröm az ürömben...

már csak 11 nap és végre indulok haza, na jó 12...Sajnos nagyon lassan megy itt az idő, főleg hogy minél előbb túl szeretnék lenni már a kivizsgálásokon.

2012. nov. 19. 18:11

Nekem majd most fog szülni az egyik barátnőm. Kb 2-4 hét lett volna az enyém és az övé között és neki akkor derült ki, hogy babát vár mikor nekem elment.

De nagyon jó volt nézni ahogy kerekedett a pocija. :)

Már várom, hogy meg legyen neki a bébi és megyek majd látogatóba is. :)

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Juci1979)
2012. nov. 19. 18:07
Otthon úgy szoktam örülni mikor jön barátnőm, neki már 2 éves a kisfia. Igazi kis vasgyúró, másik barátnőm meg 1 hete szült.
21. Juci1979 (válaszként erre: 18. - Judit0706)
2012. nov. 19. 17:02
Akkor tényleg egynapon születtünk. Tegnap volt a nagyobbik keresztfiam szülinapja. 7 éves lett. Ebéd, torta stb. Van egy öcsikéje, aki egy éves. Annyira édes volt ahogy a lufival játszott. Láttam a férjemen, hogy mennyire fáj a szíve.
2012. nov. 19. 13:39
Az nagyon jó lehetett. Én néha a szomszédba megyek át babázni, mert sajna az unokahugomat és keresztfiamat ritkán látom és az nem elég. :)
2012. nov. 18. 20:04

Képzeljétek, ma itt voltak a néninek a rokonai

( ahol dolgozom Németországban) hozták a kicsit is. Alig múlt 1 éves,hát majd megzabáltam, ma igazán kibabáztam magam :)

18. Judit0706 (válaszként erre: 17. - Juci1979)
2012. nov. 18. 20:02
Igen a születési dátumom!
17. Juci1979 (válaszként erre: 3. - Judit0706)
2012. nov. 17. 17:08
Sajnálom, remélem sikerülni fog. 07.06. születési dátumod? Nekem az.
16. Juci1979 (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2012. nov. 17. 17:05
Köszi szépen. Majd jelentkezem.
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - Juci1979)
2012. nov. 17. 16:59
Neked is sok kitartást kívánok! Szívesen veszem a késöbbi híreidet is. :)
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Judit0706)
2012. nov. 17. 16:58

Nos nálam eddig 2db cistát találtak anno 2 éve az első kivizsgálásnál a hasi ct-n, mindkét oldalon 1-1db 1,5 és 2,5 cm. Hogy azóta van e több nem tudom még.

Mondjuk vissza gondoltam akkor hogy annyiszor össze jöhetett volna már a baba becsúszhatott volna stb a 8 év alatt, és soha semmi nem volt.

2012. nov. 17. 16:45
Hát szeptemberben mi is neki kezdtünk egy kivizsgálás-sorozatnak, amelynek erdménye nálam magas prolaktin szint, férjemnél alacsony spermiumszám. Azóta én szedem a bromocriptin,a férjem meg vitaminozik. Decemberben lesz neki majd egy kontroll, attól függ a további teendőink. Próbálok pozitívan gondolkozni, de ez a várakozás néha úgyérzem felemészt. Remélem, hogy mindenkinek sikerül az álmait elérni!!
12. Judit0706 (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2012. nov. 17. 16:32

A PCO petefészek cisztát jelent. Azt mindenképp meg kéne szüntetni gyerekvállalás előtt, sokan ajánlják rá a cickafarkfűből készült teát. De ha már túl nagy a cisztád akkor azt általában műtéti úton tudják eltávolítani. A ciszta egyébként sok nőnél gátolja a peteérést is úgyhogy érdemes mindenképpen kivizsgáltatni, ha a gyanuja felmerül.

Úgy látom neked sem lesz egy gyalog-galopp a teherbeesés. Remélem azért nem lesz semmilyen komolyabb problémád.

Egyébként a cickafark teát és palástfű teát ajánlják teherbeeséshez is.

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Judit0706)
2012. nov. 17. 11:22

Méz.. nagyon nem vagyok ele barátságban, sőt amibe van méz messziről kerülőm egyedül talán amézes puszedli amit megeszek.De se teába se másba nem szeretem.

Nálam még az is baj hogy rengeteg mindenre allergiás vagyok, köztük páromra is,minden egyes alkalommal mikor együtt vagyunk utána rögtön bedagadok, ég fáj és órákig tart mire elmúllik- így eztis kikell majd vizsgáltatnom. Így a pco mellett és a feltételezett IR mellett ez miatt is aggódom hogy gondot fog okozni a teherbeesésnél.

10. Judit0706 (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2012. nov. 17. 10:17

A kutyusom egy stafforshire terrier keverék kan kutyus, de nagyon cuki pofija van.

A méhpempőnek én azt olvastam a tájékoztatójában, hogy szedhetik allergiások, bár én sem kockáztatnék ha ilyen problémám lenne, mert nem érné megvenni annyi pénzért és a kockázat sem. Jobb előtte megbeszélni orvossal az ilyet.

Én 6.000,- Ft-ért vettem egy 50g-osat, még ez volt a legjobb áron a mehpempobolt.hu oldalról rendeltem és rögtön egyet a páromnak is, bár elég lett volna csak egy, mert Párom azt mondta az első kanál után hogy ő bizony ezt nem fogja megenni. :) Én is minden kanalat mézzel keverek, mert az íze az förtelmes és azt olvastam, hogy azzal is be lehet venni. :)

De azon az oldalon ahol én rendeltem megtudhatsz többet is róla. :)

2012. nov. 16. 21:18

Amúgy vissza térve a méhpempőre, olvastam hogy igen sok meddő párnak segített. Ám azonban nem ajánlott akiknek virágpor allergiájuk van- mint nekem, se akinek magas a vérnyomása- mint nekem. Szóval nem tudom.

Amúgy te mennyiért vetted, milyen árban fut egyáltalán?

8. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Judit0706)
2012. nov. 16. 19:43

Juj milyen kis szőrmókod van?

Én is annyira vágyom valami után, mert családi házból jövök hozzá vagyok szokva hogy mindig van valami szőrmók a kéznél, de sajnos most egy társasházban 1,5 szobás albérletbe nem vihetek és nem is akarok. Sose tartottam jó dolognak lakásban tartani úgy állatot.Másrészzt mivel minden 2. hónapot kint töltők külföldön párom egész nap dolgozik csak este ér haza, így kizárt.

Az orvosokról meg csak annyit, hogy mára eljutottunk oda hogy nekik is csak munkahely.

A javarésze szívesen áll rendelkezésedre a magán praxisukban jó pénzért, és még akkor sem biztos hogy lelkiismeretes. Tisztelet a kívételnek, bár én soha nem fizettem orvosnak és soha nem is fogok.

Jelenlegi dokim nem igazán szimpatikus, kicsit pökhendinek és beképzeltnek tartom, de a feleségével nagyon jól össze barátkoztam és külön ő ajánlotta a férjét, miszerint a szakmájában nagyon maximalista.

Még nem döntöttem hogy nőgyógyászatilag is nála vizsgáltassam e ki magam, vagy csak endokrinológiai szempontból. Valahogy cikinek tartanám ha ő vizsgálgatná szomszéd lévén a

"csúnyám" .. :D

7. Judit0706 (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2012. nov. 16. 18:11

Azt nem tudni mi történt. A doki azt mondta, hogy ha a második elmegy majd akkor vizsgálják ki a dolgokat és hogy 3 hónap után próbálkoztahunk újra. Lehet hogy a petefészkemben lévő ciszta volt ami problémát jelentett, bár az a terhességgel jött és azzal együtt távozott is, így az is lehet hogy az sárgatesthormont termelt, de ezt sem tudjuk. Az a baj, hogy itt nehéz jó orvost kifogni aki még lelkiismeretes is. :(

Azóta eltelt fél év, így szerintem készen állunk. Bár fogyni is szerettem volna egy kicsit még a nyáron, de a diéták betartása sosem volt az erősségem, így maradt a kondi terem, az heti 2-3 alkalommal, de a fogyás nem indult meg, bár sokkal jobban éreztem magam tőle. Most így télen inkább csak sokat sétálok és játszok a bébikutyámmal, mert azóta beszereztem egy kb 3 hónapos kis vakarcsot.

6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Judit0706)
2012. nov. 15. 16:11

Még egyenlőre azt se tudom hogy álljak neki. Nekem sajnos előszőr végig kell mennem a kivizsgálásokon. December 1.-én érek haza, akkor még beszélnem kell az endokrinológusommal ( hál istennek a szomszédom) hogy mikor menjek cukor terhelésre. Ha meg van az eredmény, akkor tudok többet, minek álljak neki minek ne, mit kell elhagynom az ételek közül, és gondolom néz egy újabb hormont, mert most csak a pajzsmirigyemet nézték. 2 évvel ezelőtt a leletemen a progeszteronom majdnem 0 volt a tesztoszteron meg 3x a normálisnak, a többi se volt jó.

Elsőnek örülnék ha tudnék fogyni.

Ha szabad kérdezni mi történt az első babánál?

2012. nov. 15. 15:06

Köszönjük, majd írok a fejleményekről is! MI elkezdtünk méhpempőt is szedni, hátha az segít egy kicsit.

Ti gondolkoztatok valami táplálék kiegészítőn?

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Judit0706)
2012. nov. 15. 14:53

Köszönöm szépen, nektek is sok sikert kívánok. Sajnálatos hogy az elsőt elvesztettétek :(

Én még külföldön vagyok.. így számolom a nappokat mire haza érek

2012. nov. 15. 13:53

Sok sikert hozzá! :)

Mi is mostanság kezdtünk hozzá, az első elvesztett után, így most mindent megteszünk azért hogy sikerüljön.

:)

2012. nov. 4. 16:33
Hajrá!! Mindent bele!!
2012. nov. 4. 16:30

Tudom rengeteg a baba - mama fórum és a váradós, akkor minek indítok újat? Mert egyszerüen szeretném a sajátomat.

Párommal februárban leszünk 8. éve együtt. Mondhatjuk hogy diák szerelem, szomszédok voltunk iskolába is együtt jártunk. Én most voltam 26 párom most lesz 25 éves.

1 hónapja volt az eljegyzésünk.

4 éve élünk együtt eddig szüleimnél,most 5 hónapja albérletben lakunk.

Én külföldön dolgozom, 1 hónap kint 1 hónap otthon, míg párom oda haza.

2 éve derült ki hogy Pco-m van, az akkori dokim semmit nem mondott el, csak hozzám vágott egy fogamzásgátlót szedjem addig amíg úgy nem érzem itt az idő, majd újabb kivizsgálás hormonpótlás.

Még név szerint se nevezte meg hogy na ez Pco, amikor a doki a női-férfi meddőség szakorvosa, nekem kellett neten ITT utána olvasnom.

Annyiban is hagytam akkor, mert gondoltuk még várunk addig szedem a f.gátlót, addig is legalább van rendszeres menzeszem, a tünetek meg alábbhagytak kicsit.

Most viszont elmentem 2 hete endokrinológushoz, elsősorban mert szeretnék fogyni, és nem megy.

Decemberben megyek vissza cukorterhelésre, mert bár éhgyomorra jó a cukor, de a doki szerint tutira van IR is.

Tegnap pedig jött a közös elhatározás, ideje végig menni a kivizsgálásokon letenni a f.gátlót és belekezdeni a baba projektbe. :)

Egyre jobban vágyok rá hogy pocaklakóm lehessen, remélem nem várat túl soká magára.

A mai estével le is tettem a f.gátlót.

Köszönöm hogy elolvastál. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook