Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehezen tanul a gyerek, hogyan segíthetnék neki? fórum

Nehezen tanul a gyerek, hogyan segíthetnék neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 19:34

nem, ez nem autizmus. Zebracsikónak van igaza, ez a megkésett beszédfejlődés maradványa. Csak azt nem értem, miért nem kap plusz fejlesztést, logopédiát a gyerek, mert nagy szüksége lenne rá.

Lánykám detto ilyen, de ő még elsős. Nehezebben, lassabban tanul. Ez van, a fórumindító nem tud vele mit csinálni

10. csikil4ny (válaszként erre: 8. - Szuzan)
2017. nov. 5. 19:13
Szerintem is autizmus. Itt javasolták, hogy hova menj el. Azért jó, mert átlagos iskolában is figyelembe veszik és másképp kezelik. Nem mindegy, hogy azzal leírják a gyereket, hogy buta vagy kap egy minősítést, hogy figyelni kell rá.
2017. nov. 5. 18:58

Nem haragszom.

Mindenkit meghallgatok!

Persze észre vettük vittük is,de sosem kaptam olyan választ amivel valahova ellehetett volna indulni.Persze kellett az óvodába logopédiára járnia,most fejlesztő órákra.

De megoldást nem találok.

2017. nov. 5. 18:51

Abszolút egy ilyen család vagyunk!Ok,hogy dolgozunk,de nagyon sokat vagyunk együtt.van egy 22 éves lányom,ő teljesen az ellenkezője.Mindent megteszek értük,a kicsiért is.Már mindent próbáltam.Vagyis már nincs ötletem.Sokáig nem dolgoztam minden időmet velük töltöttem ,mindenhova vittem őket ahova csak tudtam.A nagy lányom ő vevő is volt ezekre,a fiam ő nem igazán szeret,menni.Ha mégis akkor próbálom tartalmasan eltölteni a napot vele.Sokat beszélgetünk.És nem kiabálunk,nyugis család vagyunk ,akiknek fontos a család!A béke!

Egyébként egy nagyon életre való kisfiú,jópofa,vicces.Nagyon szerethető!Önbizalma nem sok van!De ezt persze erősítem,de valahol tudja ő is ,hogy nincs gond.A suliba viszont ott azért visszahúzódik.De szerintem ez meg fog oldódni.Csak ez a tanulás!:(((

Bele rágom a szájába!! ha véletlenül meg is marad valami akkor ,már a suliba nem jut eszébe semmi.Vagyis ha a tanárnő másképpen teszi fel a kérdést ,nem jut eszébe a válasz,nem tudja össze rakni,nem tudja mit kell rá válaszolni:( sokszor mondom a tanárnőnek,ha én kérdeznék ,tuti jól felelne!de hát én hiába bizonygatom ,hogy tanultunk!De ez miért van??? mikor én gyerek voltam emlékszem,nekem is volt ilyen megtanultam.azt gondoltam szuper jó vagyok és egy nagy egyest írtam:(( semmire nem tudtam válaszolni.Nem voltam hülye gyerek,csak egyszerűen,volt valami....

Abszolút nem tartottam sosem jó tanulónak magam.Nekem sem volt sosem önbizalmam.Pedig olyan körökben dolgozom ,ahol azért nap mint nap emberekkel dolgozom én erősítek másokat,szinte pszihológus vagyok.A nap 24 órájában.Nem vagyok okos ,de mindenhol ahol szeretném megállom a helyem!Bocsánat,hogy itt magamról írtam.Csak picit felvázoltam,hogy én is hasonló karakter voltam kicsinek:(( és itt vagyok.de hogyan vészeljük át az iskolát??? utána már minden jó lesz!:)))))))

Vagyis remélem ,mert nem gondolnám,hogy a továbbiakban ,gond lehetne!Legalább is bízom benne!

Gondolkodtam a Waldorf iskolában is.de sajnos a mi településünkön nincs,vagyis volt valami hasonló de megszűnt,nem értem miért!Pedig most nagy szükségem lenne rá!Ha be hordom Budapestre reggel már 5:45 kor indulnunk kell a buszhoz.Nem tehetem ki a gyereket ennek ,vagy igen???És ha már Budapesten vagyok akkor dolgozom ,este haza érünk,fáradt:(. Tanúlni kell .Reggel újra,hát nem tudom.mindenen gondolkodtam már.

7. Piroska52 (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2017. nov. 5. 18:49

na pont ezt akartam írni,ha van amiben kimagaslóan teljesít,és van amiben nem, szerintem is lehet egy kis autizmus,ez nem azt jelenti hogy komoly baja van,csak érdemes lenne utána járni

nekem az egyik unokám,5 és féléves,folyékonyan ír és olvas és számol, nincs olyan zászló amit nem tudna odatenni az országhoz, a pszihológus szerint zseni,DE komoly beilleszkedési problémái vannak,és ami nem érdekli arra nemlehet rávenni semmivel

6. Ikebana3 (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2017. nov. 5. 18:30
aosz.hu
2017. nov. 5. 18:28

Első körben én is a Nev. Tanácsadót javasoltam volna. De nem most, hanem már amikor legelőször ezt észrevetted nála. Gyanítom, hogy 2.-3. osztályban ez már kitűnt. Nem lehet, és ezen kérlek ne sértődj meg, hogy az autizmus egyik enyhébb változata van nála? Ahogy írtad, bizonyos területeken egészen kimagasló a teljesítménye, a memóriája, viszont más területeken nagyon gyenge. Javaslom, hogy próbálj meg konzultálni egy autizmussal foglalkozó szakemberrel. Ha nem az, akkor is valamilyen konkrét segítséget biztosan fogtok kapni.


( [link]

2017. nov. 5. 18:25

Lehet, hogy kevesebbet kellene a tananyaggal nyüstölnöd a gyereket! Lehet, csak megutáltatod vele egy idő múlva. Inkább közös programokon, beszélgetéseken lehetne érdekessé tenni neki az ismereteket.


És most itt nem komoly programokra gondoltam elsősorban! Egy közös főzés, piacozás, kirándulás alatt is rengeteg információt lehet átadni neki!


Egyébként a szakember azért van, hogy segítsen! menj vissza és ne hagyd lerázni magad!!!

2017. nov. 5. 16:47

Olvasni szépen olvas,csak nem érti, nem ragad meg mit olvasott.A helyes írás is jól megy,azzal nincs bajunk.A tanulósok és a matematika az nagyon nehéz.Viszont verset nagyon ügyesen tanul szépen elmondja.Általában 5 re.Viszont lassú is nagyon.Meglepően jó az angol!na azon nagyon meglepődtem,ez miért van?


Voltunk nevelési tanácsadóban,mert már tényleg nem tudtam mit csinálni.Ott azt mondták ,hogy tulajdonképen nincs baj vele ,csak ez amit én is elmondtam,hogy nagyon lassú.ami érdekli abban kimagaslóan teljesít ,ami nem érdekli ,viszont egy pillanat alatt elkalandozik.De ez tényleg igaz!:(

Egyébként jó gyerek,és ha nem a tanulást nézzük.nagyon ügyes,kreatív.Be vallom én voltam ilyen kicsinek,de nekem sem megkésett beszédem nem volt sem semmi.Tanáraim szerint semmi probléma nem volt velem,gyenge voltam de nem volt vészes.Akkor!!!!! de most a követelmény másabb lett!Akkor ezek nem voltak ilyen problémák mint most.


KÖSZÖNÖM ,HOGY SEGITESSZ!!!

2017. nov. 5. 15:53

A megkésett beszédfejlődésének a maradványtüneteivel küzdötök.


Vedd fel a kapcsolatot az iskola logopédusával! Csináljon vele meg pár vizsgálatot. Vagy egyenesen a Nevelési Tanácsadóban is kérhetsz egy komplex vizsgálatra időpontot.


A helyesírása milyen? Olvasás hogy megy?


Többi tantárgyban hogy teljesít?

2017. nov. 5. 15:41
Van egy 12 éves fiam ,Nagyon nehezen tanulok vele.Eleve későn tanult meg beszélni,nehezen fejezi ki magát.Nehezen érti a szöveget is.De én nagyon sokat segítek neki.Rengeteget tanulok vele.De ennek ellenére is nem ragad meg a fejében sajnos a tananyag:(Pedig nem kiabálok,türelmes vagyok vele!Én olvasom,és mondom újra és újra,kérdéseket írok neki, próbálom írásban vissza kérdezni ,de úgy is nagyon kevés jön vissza dolgozat íráskor szinte semmi.Mit csináljak?már nagyon tanácstalan vagyok!Nagyon türelmes anyuka vagyok!Ha valakinek hasonló problémája van kérem segítsen!Köszönöm.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook