Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nehezen nyelek, miután a férjem bántalmazott, lehet ebből valami baj? fórum

Nehezen nyelek, miután a férjem bántalmazott, lehet ebből valami baj? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - 55Judit)
2022. nov. 23. 14:58

Mert milyen indok validálja az erőszakot? Még ha a FI késsel támadt is a férje torkának, akkor sem az a megoldás, hogy kicsit fojtogatom, azt majd észhez tér.

Másrészről bár tudom, hogy közkedvelt elképzelés, de a Hoxa akkor sem bíróság. Nem kell, és nem is tudunk igazságot tenni. Sosem fogjuk megtudni a teljes igazságot. Viszont mi a legrosszabb, ami történhet, ha kiderül, hogy kamu a fórum, és mi bedőltünk? Egy hatalmas nagy semmi. Attól még a mi életünk se jobb, se rosszabb nem lesz, és holnap a kenyér sem lesz olcsóbb tőle. Ellenben mi a legrosszabb, ami akkor történhet, ha igaz a sztori, és mi együttérzés helyett mégis a FI amúgyis sajgó torkának esünk? Még rosszabbul érzi magát az amúgy is kilátástalan helyzetében? Esetleg annyira elkeseredik, hogy valami ostobaságot tesz? Na és? Akkor gyenge volt. Amúgyis hogy lehetett ilyen, hogy hagyta magát verni, nem igaz?

49. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Sirga)
2022. nov. 23. 14:51
Így igaz.
48. 55Judit (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2022. nov. 23. 14:21
Panka! Itt 2 oldalnyi bejegyzés után se lehet tudni valójában ki az áldozat. csak az egyik féltől kaptunk valamennyi információ foszlányt. A nyak szorongatás oka még nem lett nyilvánosságra hozva, mondhatni titokként van kezelve, és a másik félnek nem volt még lehetősége előadni a saját verzióját. Nem zárható ki, hogy fórumnyitó igen sokat tett azért hogy elszakadjon a másiknál a cérna. Addig se védeni, se támadni nem kell senkit amíg csak fél információk vannak.
47. Sirga (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2022. nov. 23. 14:10

Csatlakozom.

Bár kétségtelen, hogy sok a kamusztori, és néha nehéz szűrni.

Másrészt - még nagyobb sajnálatomra - mindenhol ezt tapasztalom: egymás becsmérlése, okkal-ok nélkül földbe döngölése. :(

2022. nov. 23. 13:30

Akkora kamut!

Élszemég more?

45. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 23. 10:00
Azt lehet tudni miért szorította meg a torkod?
2022. nov. 23. 09:53
Elszomorít az, amit itt, a Hoxán tapasztalok. Hova tűnt az emberekből az együttérzés? Nő létünkre támogatás helyett miért támadjuk az elesett tárainkat? Miért ilyen erős az áldozathibáztatás? Miért azt feltételezzük, hogy aki arról ír, kiskorában megerőszakolták, az hazudik? Miért döngöljük sárba, aki nem tud kikeveredni egy bántalmazó kapcsolatból? Ha segíteni nem is tudunk, legalább ne rontsunk a helyzeten.
43. michelle.r (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. nov. 23. 09:51
De lehet. Nem mindenki működik úgy, ahogy te. Még egy egypetéjű ikerpár sem reagál azonos módon az őket ért hatásokra.
42. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. nov. 23. 09:42
Oké, akkor nem lehet, hogy a nők adott esetben azért maradnak benne egy bántalmazó kapcsolatban, mert gyerekkorukban is bántalmazták őket. Máté Gábor is elmehet a gúzsba a véleményével.
41. 55Judit (válaszként erre: 39. - PöttyösPanka)
2022. nov. 23. 09:26
Az nem lehet ok. Engem aztán tényleg nagyon sokat megvertek már pici koromtól kezdve, mégse lettem se vadállat, se alkoholista, se drogos.
40. 55Judit (válaszként erre: 36. - Alnisa)
2022. nov. 23. 09:25
Azzal a lendülettel amivel kiírta a témát, kiírhatta volna azt is hogy mi volt az indíték. Ez is rejtve maradt, és az is miért hagyja. pedig mindennek oka van. Megkövezni fórumon egy teljesen ismeretlen embert aki ráadásul meg sem lett hallgatva, nem fair.
39. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Simple)
2022. nov. 23. 09:21
Azért, mert valószínűleg gyerekkorában őt is bántalmazták.
38. simple (válaszként erre: 30. - Birebora)
2022. nov. 23. 09:00
Hidd el, hogy vannak ilyenek, méghozzá sokan. Én sem értem. Nekem az a leghihetetlenebb, mikor gyerek is van, és őt is bántalmazza a férfi, és még így is marad a nő.
37. Ervina
2022. nov. 23. 08:57
Lehet, ha nem menekülsz el..
36. Alnisa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 23. 07:32
Te meg teljesen sötét vagy! Lebunkózod a másikat, de annyi eszed nincs, hogy menekülj.....
35. libikóka (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2022. nov. 23. 07:15
Igen tudom,,sajnos:(
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Libikóka)
2022. nov. 23. 07:10
Ma is vannak olyan országok, ahol törvényileg elfogadott a nők elnyomása és bántalmazása.
33. libikóka (válaszként erre: 32. - Libikóka)
2022. nov. 23. 06:52
Közben láttam hogy a" mikortól van" a Fi-re vonatkozott.
32. libikóka (válaszként erre: 30. - Birebora)
2022. nov. 23. 06:51

Mikortól van? Mindig is volt,,olyan is amikor elfogadott is volt(régen),nem csak eltűrt.

Igaz hogy ésszel fel nem fogható.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Birebora)
2022. nov. 23. 06:38

Jah, városi legenda az egész. Nincsenek is bántalmazott nők...

Szerintem vagy tájékozódj a témában, vagy maradj csöndben, és örülj, hogy nem érint a dolog, mert ezzel csak magadat minősíted.

2022. nov. 23. 04:25
Én meg az ilyen sztorikat nagyon el sem hiszem. Vannak nők akik benne maradnak egy bántalmazó kapcsolatban? Azért mert nem megy busz? Meg egyébként is. Igy akarja leélni az életét? Mikortól van ez és meddig akar igy élni?
29. fidel
2022. nov. 23. 00:26
elképesztö,hogy mennyi érzéketlen hülye van a világon és a hoxán...
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 21:28

Gondolom már túl vagy a nehezén, de azért leírom. "Enyhébb gégesérülés után is tanácsos intézeti megfigyelésre felvenni a beteget a lassan fokozódó gége vizenyő (gége ödéma, oedema), ill. lassan, fokozatosan növekvő vérömleny lehetőségének kizárása miatt."

A gége sérülés súlyosságától függően vérzések jelentkezhetnek. A nyelőcső sérülése esetén nyelési fájdalom és nyelési zavarok jelentkeznek. A nyakon légnyak keletkezik, jellegzetes tapintási lelettel.


Vigyázz magadra nagyon, ritkán szoktam írni, hogy fogja magát valaki és menjen amerre lát, de ebben az esetben nem igazán látok más kiutat.

27. horex (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 21:24

Ez igy marhaság, de érhető

Azértmegkérdezem,

hazament és azonnal fojtogatni kezdett szó nélkül, miközben te a pörkölt nokedlit raktad volna elébe?

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Pteri)
2022. nov. 22. 21:18

Mi lehet annál fontosabb, hogy az ember mentse az életét? Én ezt nem értem meg sose. Verve is jobb, mint egyedül?


Amikor ilyet olvasok, akkor felmerül bennem, hogy milyen jó, hogy ő nem esett át ilyen helyzeten, de még nem is ismer senkit, akit úgy megfélemlítettek, hogy nem mer cselekedni.


A bántalmazók nagyon is jól tudják a gyengébbet manipulálni, hogy ne tudjon, merjen tenni ellene.

25. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 21:12

Lehet.

Ha nem most, akkor a következő támadásnál.

24. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 19:47
Egyébként minimum gégezúzódást okozott. Attól nem félsz, hogy legközelebb nyomorék leszel, vagy félszemű, vagy kórházba kerülsz hetekre?
23. pteri (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. nov. 22. 19:44
Hívhatná azonnal a 112-t is. Rendőrt, mentőt küldenének. De nem kér segítsèget, látod. Ha velem bárki ezt tenné, felülnék a következő buszra, ha csak egyszer megy 1 nap, arra. Mi lehet annál fontosabb, hogy az ember mentse az életét? Én ezt nem értem meg sose. Verve is jobb, mint egyedül?
22. secret8 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 19:43

Telefonod van, hogy felhivd a rendőrséget és elmondd? Azt is, hogy nehezen jutsz ki a faluból. Majd mondanak tippet, de legalabb hallott valaki.

Ismerős, rokon, barát? Valaki csak el tud menni érted és elvinni kocsival.

A NANE is segíthet, ahogy írták.


Érdekeljen! Ne várd meg, míg holtraver!

21. globus (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 22. 17:45

Hívhatod a NANE Alapítványt, ha bajba kerülsz.

Tájékoztatnak, hogy milyen jogaid vannak, az oldal alja felé konkrét krízishelyzeti segítség van. Ne törődj bele! Inkabb szerezz infót előre feleslegesen, mint pánikolj, amikor baj van.


[link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook