Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Natúrkozmetikum kikeverése otthon! Hogyan? fórum

Natúrkozmetikum kikeverése otthon! Hogyan? (beszélgetős fórum)


10. 55875e9863 (válaszként erre: 9. - Lepke99)
2013. jan. 19. 18:26

Köszi! :)

Megtaláltam mindent ami még szükséges hozzá!

Elkészült a recept, igaz jó néhány módosítással, de meg van. :)


Köszönöm a linkeket mindenkinek!

A lukrécia oldala, meg a antalvali oldalán is sok jó infó található, onnan össze tudtam szedni ami kellett. :)

2013. jan. 17. 22:23

amúgy jó házi kencéket találsz a lukreciakencei.hu-n is ott is vannak terhességi csíkokra

az AntalValin meg tudsz tanácsot kérni krémgyártás kapcsán és ott is vannak jó receptek

8. 55875e9863 (válaszként erre: 7. - Mari20)
2013. jan. 17. 14:36

Köszi! Megnézem! :)

Nem a narancsbőrtől félek, hanem a striáktól! :)

Sajnos mindkettőből beszereztem régebben egy keveset, de nem vészes. Csak most a pocak növekedés miatt akarok valami jó krémet a bőrömre, hogy ne alakuljon ki rajta zebracsík. :)

Hátha találok valamit ezek az oldalon! :)

7. Mari20 (válaszként erre: 1. - 55875e9863)
2013. jan. 17. 12:55

azt nem tudom, hogyan kell házi krémet késziteni de AntalVali oldalán csak natur szimpatizánsokat találsz,


szavaidból azt vettem ki babát vársz

ha egészségesen táplálkozol nem lesz narancsböröd

( az a sok mesterséges táplálék mü kaja következménye, mert az okos szervezet kiteszi az ablakba, hogy lásd, rosszat tettél)


tegnap láttam egy videót, azt javaslom nézd meg: ez is segit a kérdésedre

dr.Lenkei Gábor Egészségünk Titkai


ha kérdezel irok még...

legyen szép napod MAri

6. cullinan (válaszként erre: 5. - 55875e9863)
2013. jan. 17. 12:06

Köszi a választ.

Nem tudom, én pedig arra gondoltam, tul sok féle olajat tettem bele.

akkor megpróbálom ujra felmelegiteni, és még tovább keverni.

5. 55875e9863 (válaszként erre: 3. - Cullinan)
2013. jan. 17. 11:49

Ma azt olvastam, ha túl keményre sikerül, olyankor ki lehet szedni a tégelyekből, újra melegíteni és még hozzá kell tenni valamilyen olajat, hogy lágyítsa, de újra sokat keverve fokozatos melegítés mellett.

Sajnos nem tudom milyen olajat írtak, de gondolom az alapból hozzátett olajakból kell, még bele cseppenteni keveset.

4. 55875e9863 (válaszként erre: 2. - Rescue)
2013. jan. 17. 11:45

Köszi! :)

Most olvastam, hogy a sheavaj problémásabb állítólag, ehhez desztillált vizet is adagolni kell?

Talán ha kevesebb mennyiségű sheavajat teszek bele, hátha nem kell bele víz...

3. cullinan (válaszként erre: 2. - Rescue)
2013. jan. 17. 11:31

Én is szeretem ezeket a saját készitésü krémeket, most karácsonyra is mindenkinek ezt csináltam

az lenne a kérdésem,hogy miért olyan kemény a krém:

én is felolvasztom a shea vajat, kakaó vajat teszek bele ezt azt, olajakat, kókuszvajat, stb és kétszer háromszor felverem pár percenként. akkor még nagyon klassz krémszerü, de ahogy beleteszem a tégelybe utána olyan kemény.

Valamit nem jól csinálok?

2013. jan. 17. 08:09
Egy lábosba teszed vizet, egy kisebb lábosba pedig a kakaóvajat és shevajat, gőz felett felolvasztod, hogy teljesen folyós legyen, majd hozzáadod az olajakat,beleöntöd a tégelybe, majd addig kevered még teljesen ki nem hül, egyenletesen egy irányba, így szép lesz a kémed állaga, nem lesz csomós.
2013. jan. 16. 20:59

Tanácsot szeretnék kérni, hozzáértőktől, mégis hogyan csináljak itthon magamnak striák/terhességi csíkok elleni krémet?


Kezd kerekedni a hasam a 23. hetet tapossuk, de az idáig használt bolti drágább krémek sem az igaziak, száraz a bőröm és hámlik is, félek nehogy később zebracsíkos is legyen, mert már beszereztem régebben párat a combomra és vádlimra, amik azóta szinte teljesen elhalványultak.

A környékemen egy kozmetikus sincs aki elkészít ilyen terméket, illetve egy ismerősöm sincs aki tudná hogyan kell jól elkészíteni... :(


A következő hozzávalókból szeretnék ápolókrémet csinálni magamnak, de nem tudom, milyen módszerrel, eljárással kell elkészíteni itthon, hogy jó legyen?


Egy recept szerint:

30 ml (3 ev.k.) kakaóvaj

20 ml (2 ev. k.) sheavaj

30 ml mandula olaj

10 ml (1 ev. k.) argán olaj

10 ml körömvirág olaj

10 ml szőlőmag olaj


Ebből szerintem kb. 100 ml krém jönne ki, ennek kb. a 4x-ese kellene nekem, 400 ml krémet akarok kihozni, de nem tudom kell-e más alapanyag vagy bármi cucc ebbe még, hogy jól használható krémet kapjak.


Szóval HELP! segítsen valaki, hogyan tudom itthon elkészíteni magamnak, mert ezeket a hozzávalókat netről megrendelem, de halvány lila gőzöm sincs, hogy milyen eljárással lehet ebből krémet csinálni itthon.


Aki tudja, hogyan kell ezt megcsinálni kérem írja le nekem pontosan, mit hogyan csináljak, jók-e a fent megadott mennyiségek és mit milyen arányban, hogyan csináljak, hogy ne rontsam el, mert brutál ára van ezeknek a cuccoknak, nem akarom elrontani, mert semmit sem tudok erről hogyan kell elkészíteni.


Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook