Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nátha elleni módszerek fórum

Nátha elleni módszerek (beszélgetős fórum)


22. 55Judit (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2020. okt. 23. 13:41
jav: meg is feledkezhetek a bajokról.
21. 55Judit (válaszként erre: 20. - Jniki82)
2020. okt. 23. 12:38

Én már a másodikat használom. Régen, munkahelyen felmaródott a légcsövem, amitől krónikus hörghututom lett. Amíg nem ismertem a sópipát gyakran megtaláltak a minden féle légúti fertőzések. Még nyáron is voltan náthás, stb, ilyenkor a légcsövem is fájt, sokat váladékozott, mindig köhögtem.

17 éve sugárkezelést kaptam, amivel megégették a tüdőmet. Ezért tüdő fibrózisom van. Ez a betegség is folyamatos váladékozással jár, sok köhögéssel, és teljesen fel sem jön, mindig éreztem légzéskor hogy zörög a tüdőm.

Mióta pipázok (nem mindig mert ha teljesen jól vagyok akkor hanyag is),több nap is eltelik hogy köhintsek egyet, a tüdőm tiszta. Évek óta nem fázok meg!!!! Remekül kitísztíja a légutakat. Amikor megvártam hogy sok letapadt váladékom legyen, már az első alkalommal éreztem hogy könnyebb lett a köhögés, könnyebben is szakadt fel a váladék és ürült. 2-3 hetes folyamatos használattal teljesen tünetmentessé válok. De én leginkább folyamatosan használom, így meg is feledkezhetek a bajok.

20. jniki82 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2020. okt. 22. 19:43
Utána olvasok.
19. 55Judit (válaszként erre: 8. - Jniki82)
2020. okt. 22. 18:07
Próbáljátok meg a sópipát. gyerekeknek elefánt formában árulják, sófáni a neve. Még szórakozásból is szívogathatja.
18. 55Judit (válaszként erre: 1. - Jniki82)
2020. okt. 22. 18:04
A sópipa nagyon jó. 5 évig akkor is van benne elég hatóanyag, ha minden nap használjuk. De csak az eredeti, saját honlapjáról. Hamisítják!
17. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2020. okt. 22. 17:38
Azt elfelejtettem írni, hogy gyógyszertárban is kapható.
16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - Jniki82)
2020. okt. 22. 08:44
Ezt a háziorvos felírja.Kevert orrcsepp antibiotikummal.Nagyon hatásos.Az ormosó készülékkel biztosan letudod rövidíteni az időt,na az nagyon nagyon jó!Felnőtteknek is.
15. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Jniki82)
2020. okt. 21. 19:19

Hátha ezt hajlandó lesz.Finom, édes. Gyerekkoromban ezt kaptam, ha köhögtem. Most is használom és hatásos.


[link]

14. jniki82 (válaszként erre: 13. - Valakivagyok1984)
2020. okt. 21. 19:12
Salvus vizes inhalálás megy, de nem tudni úgy, h rövidíteni a náthát. Ha használom ha nem akkor is 1,5-2 hét. A heimpal orr csepp azt a kórházban adják vagy van ilyen fajta?
13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Jniki82)
2020. okt. 21. 16:57

Salvus víz inhalálás napi 3x+ napi 4x heimpál orrcsepp+orrmosó folyadék acöblögetéssel

Éjszakára ultrahangos hidegpárásító, ha köhög akkor a salvushoz paxirasol oldat is megy.

12. jniki82 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2020. okt. 20. 21:16

Hát a forralt bor egyenlőre nem opció, 5 éves a delikvens.

Most cselhez folyamodtam, főztem gyömbér teát és belekevertem üdítőbe.

2020. okt. 19. 22:12

Ha jönnek a nedves, hideg idők fél csészényi mézbe fokhagymát préselek vagy gyömbért reszelek.

Ahányszor nyitom a hűtőt bekapok egy kiskanállal.

Ha nagyon súlyos a helyzet kiütöm magam egy-két csésze forralt borral és alszom egy napig a dunyha alatt. Vagyis dunsztolom magam.:)

10. jniki82 (válaszként erre: 9. - Buspics)
2020. okt. 19. 22:05

Semmi újdonság. Kiskorában minden evő volt és ahogy egyre nagyobb lett úgy hullottak az ételek a repertoárból.

Gyümölcsbol alma, banán, körte, szőlő, dinnye.

9. buspics (válaszként erre: 8. - Jniki82)
2020. okt. 19. 21:29
Még a gránátalmát se? Pedig az nagyon édes.
8. jniki82 (válaszként erre: 7. - Buspics)
2020. okt. 19. 14:28

Sajnos a gyerekem semmi ilyet nem hajlandó mehenni. A meztol egyenesen hány.

Gyömbér teát próbáltam neki, de azt sem hajlandó meginni

2020. okt. 19. 13:15

Hagymatea mézzel jó köhögés ellen.


Ez ugyan nem gyereknek való, de én jalapenyo paprikával kúráltam ki magam. Megettem belőle 5-öt. A hasam megérezte, de másnapra elmúlt a nátha, ami előtte két hétig kínzott.


Boros teázni is szoktam ilyenkor. Vagy csalánteát inni.


Vitaminnak: gránátalma mézzel, vagy mézben gyömbér, fokhagyma, citrom.


A mézes fokhagyma nagyon jó! Ha pár órát ázik citrommal a mézben, akkor már nem is annyira csípős, viszont a hatását érezni lehet! Fel szoktam darabolni a fokhagymát.

6. jniki82 (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2020. okt. 19. 11:36

Jelen helyzetben a legkisebb orrfolyast sem tolerálják az oviban, szóval kénytelen vagyok itthon tartani. Nem vestesen náthás, de náthás.

Keresek valami megoldást ami hatásos, mert egy csomó mindenről lemarad így és a suliban is ssszuper lesz ha ennyit hiányzik majd.

5. Hoxa (válaszként erre: 3. - Jniki82)
2020. okt. 19. 11:32
Az enyém köhög is, szép hurutosan. Minden egyes ősszel ez van, általában 1 hét alatt szokott helyre jönni, de történtek már csodák, amikor 2-3 nap alatt jobban lett. De most amúgy is csak teljesen egészségesen lehet visszamenni a suliba, szóval a legkisebb tünet se maradhat. Erre a hétre én már keresztet vetettem, úgyis szünet lesz. Hát igen... legalább lesz idő meggyógyulni. :P
4. Bless the child (válaszként erre: 1. - Jniki82)
2020. okt. 19. 11:32
A mi gyerekorvosunk nem tart nátha miatt otthon senkit ennyi ideig. Lányomat még szeptemberben haza zavarták a suliból, mert 2-t tüsszentett meg kifújta az orrát. Ez volt kedden, felhívtam a gyerekorvost, péntekig adott igazolást.
3. jniki82 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2020. okt. 19. 11:27
Köhögés az elmúlt szerencsére nagyon hamar, de ez a nátha. Pár napja már semmi nem volt. Jött a hétvége, gondoltam szuper meg raerositunk a gyógyulás így, de aztán visszajött a nátha. Most itthon lesz 3 hétig, mert a jövő héten Őszi szünet lesz.
2. Hoxa
2020. okt. 19. 11:12
Nálunk is pont ez van most. Amit én bevetek: köptető, tetesept-es forró fürdő, éjjelre mellkaskenőcs, emelt vitamin, méz, állandó orrfújás erőltetése, tengervizes orrspray, ilyesmik.
2020. okt. 19. 11:08
Kinek mi vált be nátha ellen ami pár nap alatt hatásos és nem kell otthon maradnia a gyereknek 1,5-2 hétig? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook