Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nálatok ki otthon a pénzügyes? fórum

Nálatok ki otthon a pénzügyes? (beszélgetős fórum)


1 2 3
20. c42aaaac41 (válaszként erre: 16. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 08:59
ez nagyon diktátorosan hangzik.és te boldog vagy ebben a kapcsolatban:O
2009. nov. 2. 08:58

Bevásárlás, rezsi közösen.


Ruha, cipő, neki a tankolás, nekem a bérletek viszont külön. Ez így alakult ki.


Alapból nem foglalkozunk azzal, hogy én pénzem, vagy te pénzed. Ha kell vmi az fizeti akinél éppen van. Végül is mindegy, mikor ki fizet, hó végére úgyis elköltjük mindet, nem?

18. 8559ed0e1b (válaszként erre: 16. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 08:57

Szerintem ez így nem jó:(

Kiakadnák ha a párom ezt csinálná..:(

És még Te kuncsorogsz pénzért...:(

2009. nov. 2. 08:57
Nem értem, és nem értettem soha, hogy a külön kassza hogy működik a gyakorlatban. Megmagyarázhatná ezt valaki.
2009. nov. 2. 08:54

Köszi csajok a gyors választ.

Igazából azért kérdeztem, mert nálunk is a férjem kezeli, de nekem ez fura, mert régebben mindig magam dönthettem mikor mit veszek. Mostanában meg azon kaptam magam, hogy a teljes fizum lemegy a számlámról, mert arról mennek a közös hitelek, biztosítások. Ő jól keres kb 3szor annyit. És ezért úgy gondolja, ő jogosult a családi kasszát kezelni.Amivel nekem semmi gondom nem lenne, de idegesít, hoyg sosincs pénzem, és úgy kell kérnem mint egy szaros gyereknek. Már szóltam neki, de szerinte mindenhol így van. A múltkor aztán azt mondta, tudom hol a pénz vegyek ki, ha kell.AHa!Persze, aztán meg húzta a száját, ha kivettem. Ha meg kevesebb volt, mint amennyit ő számolt korábban, akkor rám fogta.

Ma reggel volt a csúcs, amikor előadta, mit veszünk. A teljes pénzt beosztotta, de az a rész kimaradt, hogy enni is fogunk. Szóltam neki, hogy talán ez így nem jó, erre kiakadt, hogy nem szaros gyerek, be tudja ő osztani, eddig is meg volt mindenem, maradjak csendben. De én nem vagyok már gyerek, a magam 27 évével, sőt kifejezetten határozott, mindig tudja mit akar típus vagyok, Szóval jelenleg nagyon elvagyok keseredve. Nem tudom mi tévő legyek.

2009. nov. 2. 08:53

Sziasztok! Mi kozos kasszan vagyunk, mar csak azert is mert en ugye nem dolgozom! (de amig dolgoztam akkor is igy volt) En vagyok a bankogazgato, de a bank igye kozos! Neha nem halas feladat! Mert nalunk pont nem az igaz, hogy a ferfiak nem szeretnek vasarolni! Nalunk a Ferjem mindent megvenne nekem amire en azt mondom, hogy tetszik! Igy mar ovatos vagyok! :-)))

Tolem lehetne O is az igazgato, csak akkor kb. het elejen nagyon jol elnenk, aztan lemondana es en csinaljam meg a csodot!:-))) Igy aztan O nem is akar ezzel fogalalkozni, persze mindent megbeszelunK!

Nekem az fura (mert en tudok olyat) akik ferj-feleseg, es kulon kasszan vannak! De hat nem vagyunk egyformak!

14. 00346cf747 (válaszként erre: 13. - Myrthil)
2009. nov. 2. 08:52
Ez így van! De ismerek olyan családot, ahol "én pénzem- te pénzed" elvén tankolnak, vásárolnak, adják fel a rezsit, zsebpénzt dugnak el a másik elől. Lehetnek anyagi nehézségek, de akkor inkább még jobban össze kellene tartani, nem?
2009. nov. 2. 08:50

Közös kaszán vagyunk. Mindkettőnknél van pénz, hogyha valamit venni akarunk, akkor legyen.


Általában banki dolgokat párom intézi, a napi bevásárlást én, a nagy bevásárlást együtt.


Egy normális párkapcsolatban szerintem elengedhetetlen a közös kassza, még akkor is, ha az egyik fél kezeli többet a pénzt.

12. syria
2009. nov. 2. 08:47
Mindig is én voltam a pénzügyminiszter.
11. kattyus (válaszként erre: 4. - Vviki2)
2009. nov. 2. 08:47
Szerintem együttélés esetén normális a közös kassza. Jelzem: Ez csak az én véleményem.
2009. nov. 2. 08:47
közös kasszán vagyunk.
2009. nov. 2. 08:47
közös kasszán vagyunk
2009. nov. 2. 08:46
Mi közösen kezeljük. Csak a lányomnak kell kérnie a pénzt. A bevásárlás is feles. Mikor a drágám délutános, ő megy a boltba. Nagyobb kiadásokról közösen döntünk.
2009. nov. 2. 08:46
nálunk mindketten. a nagyobb dolgokat megbeszéljük:)
6. 7a8b421bcf (válaszként erre: 2. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 08:45
Nálunk is pontosan így működik a dolog:-)
2009. nov. 2. 08:45

Mi közös kasszán vagyunk, a férjem kezeli a pénzt:)

Én döntöm el, hogy mit veszünk, neki meg ki kell kalkulálnia, hogy mikor is tudom megvenni:)


Az összeg 100 ezer forint, amit már megbeszélünk

2009. nov. 2. 08:45

Nálunk a párom a pénzügyminiszter. Nekem kifolyik a kezemből...:-S

Amúgy közös a pénz. Kicsit furán jönne ki, ha háromgyerekes családként külön kasszáznánk...:-)

2009. nov. 2. 08:45

Szia!

Mi teljesen közös kasszán vagyunk és minden nagyobb vásárlást előre betervezünk és megbeszélünk!10e forint az az összeg, amit már közösen megbeszélünk.

Rita

2009. nov. 2. 08:44

Nálunk én kezelem a pénzt, mivel enyém a napi bevásárlás. Ha nagyobb dolgot kell vásárolnunk, előzetesen megbeszéljük, megkapom rá az áldást, és mehetünk együtt. :)

Ha a fiúkon múlna, az életben nem vennénk semmit.

2009. nov. 2. 08:42
Sziasztok, arra lennék kíváncsi, hogy miként működik a családi kassza? Közös kasszán vagytok-e, vagy külön, vagy egyik félnél van az összes pénz,.. ki dönti el, hogy mikor mit vesztek, mekkora az az összeg, amit már megbeszéltek a párotokkal stb...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook