Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nálatok ki otthon a pénzügyes? fórum

Nálatok ki otthon a pénzügyes? (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. 00346cf747 (válaszként erre: 47. - Tnde)
2009. nov. 2. 09:37
Igazából azért szörnyű ez lelkileg, mert mindezek mellett jó képet kell vágni a hétköznapokban, házimunkázni, kedveskedni, szerelmeskedni, beszélgetni... kizárt dolog, hogy nem nyomja rá bélyegét.
49. 00346cf747 (válaszként erre: 45. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:35
A ház közös tulajdon?
48. d029ea20ca (válaszként erre: 43. - Kavicska)
2009. nov. 2. 09:35
Hát a saját gyerekétől csak nem sajnálná! De ha csak az én gyerekem lenne egy előző kapcsolatból, akkor az nagy gáz lenne, pedig szerintem az sem szép dolog, én apámként tisztelem a nevelő apám, amiért úgy felnevelt, mint ha a sajátja lennék és soha nem irigyelt tőlem semmit, pedig szegények voltunk, amit tudott megadott.
47. tnde (válaszként erre: 42. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 09:34
Na ez nagy kérdés.Ezt én is szeretném tudni.Szerinted a fogát miből csináltatta meg,abból amit előlem eldugdosott.Ugyanis azt mondta,hogy összegyüjtötte a rávalót,de miből kérdem én.Nekem meg meg kell alázkodnom,hogy adjon kajára pénzt.És mi erre a válasz,menjek el dolgozni, és akkor lesz pénzem.Csakhogy mikor dolgoztam,soha nem kértem pénzt semmire, mert elég jól kerestem.Ő meg tudta gyüjtögetni a pénzét.Sajna most nincs munkám,és nem is úgy néz ki hogy lesz a közeljövőben,úgyhogy teljesen kilátástalan a helyzetem.
46. kavicska (válaszként erre: 44. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:34

Ertem en, ok ezt most meg tudod csinlani! De en akkor is azt kerdezem, hogy mi lesz akkor, ha netan lesz egy baba?? (bar en is megneztem az oldalad, igy lehet a gyerek dolog is kerdeses)

Szerintem itt neked, kell eldontened, hogy ezt meddig csibalod, mert ez igy sehogy nem normalis! De persze ez az en velemenyem!

Mondjuk nekem ez a tema eleve uj, hogy egy kapcsolatban a penz kerdes illeteve veszekedes targya legyen!

Pedig nekunk is volt, hogy igazan keves bevetelunk volt, de akkor a kicsit osztottuk be egyutt!

45. d029ea20ca (válaszként erre: 42. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 09:32
A visszatartott pénzt a házunkra költi, arra amit ő gondol, most éppen vesz még egy kazánt, mert szerinte az kell. Igaz, hogy nincs ágyunk, és a nappaliba alszunk, és emiatt folyton zavarjuk egymást, mert van, hogy ő a munkája miatt későn ér haza, én meg korán kelek. De szerinte a kazán fontosabb. A hétvégén mondtam neki, hogy azért csak kellene koszorút is vinnünk, az anyukája sírjára. Mert a nagyszűleimre, megvettem. Erre azt mondja vegyek, de mondom nincs pénzem rá. Erre nekem kellett pénzt kérnem az ő anyja sírjára, és ezt megint úgy adta elő, mintha pazarolnék! Jó mi??
44. d029ea20ca (válaszként erre: 32. - Myrthil)
2009. nov. 2. 09:28
Ma mondtam neki, hogy a lakás hitel ebben a hónapban az ővé, azt ugyanis nekem kell minden hónapban átutalni, de elfelejtettem. És mondtam neki, hogy akkor besétáhat a bankba befizetheti. Így nem lesz gondja arra, hogy a pénzét elossza, mert nem lesz neki. Megfordítjuk a helyzetet. Mondtam én meg elosztom azt, ami így nálam megmarad,most kíváncsi leszek, mit tesz. Valahogy úgy van vele, hogy döntsük el közösen azt amit ő akar.
2009. nov. 2. 09:27

Nekem amr csak egy kerdesem van es ha erre tudod a valos valszat akkor mindnere kell tudd!

Mi lesz, ha lesz egy kozos gyereketek?

AKkor nem lehet azt, hogy most nem veszel pelenkat, mert nincs penz a szamladon, mert a Te reszed elfogyott O meg erre nem ad, mert hat miert kell azt olyan gyakran cserelni es sprolj vele!

Azt hiszem naki-val ertek egyet! Ez sajnos nem vezet jora! Mert hol van itt a kozos jovo????

42. 00346cf747 (válaszként erre: 41. - Tnde)
2009. nov. 2. 09:26
Ő mit csinál a "visszatartott" pénzzel?
41. tnde (válaszként erre: 36. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:25

Mi 19 éves házasok leszünk.Én 37 éves vagyok,3 gyerekünk van és mégis ezt csinálja velem.Neked legalább van kihez fordulnod ha segítség kell.Én kin sporóljak,talán a gyerekeimen ?



,

40. 00346cf747 (válaszként erre: 33. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:25
Anyukád és nevelőapád közötti kapcsolat példaértékű. Ilyennek kellene lennie!
39. 00346cf747 (válaszként erre: 36. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:23
De hát így csak több marad neki, amit elkölthet. Végül talán még el is várná, hogy házon kívül oldd meg az étkezést.
38. 40163fd81d (válaszként erre: 33. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:22

Meg tudlak érteni,ez tényleg gáz.

Végig olvastam amiket írtál és ez igen fura hozzáállás.

Valahogyan kompromisszumot kellene kötnötök,mert így bukhat rajta az egész kapcsolat.

37. 00346cf747 (válaszként erre: 34. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:22

Sajnálom :((

Tudom, hogy felelőtlenség látatlanban ilyen tanácsot adni, de mégis az az ötletem, hogy jobb lenne, ha kettéválna utatok. Gondold el, mennyi kárt okozna neked, ha együtt maradnátok.

36. d029ea20ca (válaszként erre: 29. - Kavicska)
2009. nov. 2. 09:21
1,5 éve vagyunk házasok. Múltkor anyámnak sírtam ki a bánatom, ő azt tanácsolta, hogy ha gondolom, próbáljam ki hogy nem kérek tőle pénzt, nem is veszek ki pénzt, és menjek hozzájuk enni. És meglátjuk erre mit szól, megmondani, hogy azért mert nem akartam költeni. Spóroljunk ő rajta.
35. tnde (válaszként erre: 32. - Myrthil)
2009. nov. 2. 09:21
Mert szerinted az ilyet érdekelné, hogy nincsenek kifizetve a számlák?
34. d029ea20ca (válaszként erre: 27. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 09:19
Hát nem!Megpróbáltam már szakítani, de állandóan zaklat olyankor, és a végén megadom magam, hogy nyugtom legyen. Ha meg a válással jövök neki, azt is szokta mondani, hogy a hülye barátnőm miatt...
33. d029ea20ca (válaszként erre: 25. - Kavicska)
2009. nov. 2. 09:17

Így van! A múltkor azt mondja nekem, "de jó, nem sokára kapsz megint fizetést", és mondom neki, az kinek jó?? Mindet úgyis levonják!

Egyébként az szerintetek normális, ha mondom neki, hogy muszáj vennem egy új cipőt, akkor ezt csak úgy tehetem meg, ha ő is jön velem? És olyan értékben vehetek amit ő megenged. Nem olcsó cipőt vett, de valahogy úgy érzem, mintha mindig azt akarná bizonyítani, hogy ő rajta, tőle függ minden.

Múltkor elment anyámmal nadrágot venni, (ez a féléves vásárlásom, egy nadrág, és egy cipő) és ép akkor telefonált, anyám hülyeségből, arra a kérdésre, hogy mit csinálunk, azt válaszolta, hogy a pénzét költjük. Erre tök kiakadt, meg azon is, hogy hogy gondolom, hogy gondolok egyet és elmegyek nadrágot venni. 6000 Ft-ba került a naci!Ő ennek a többszörösét keresi, tethát nem lehet az a gond, hogy a fél havi fizuját a tudta nélkül költöm el.

Mit lehet tenni az ilyenekkel? Szerintetek be lehet "törni"?

Egyébként nekem ez az egész tök fura, mert otthon nálunk úgy működik, hogy anyukámnak a nevelő apám a teljes pénzét odaadja, csak annyit tart magánál amennyi ép kell neki, vagy hogy legyen nála.

Az én férjem meg azt mondja, mért adná oda nekem??Ő tudja mikor mennyit keres, hogy lehet beosztani, én megmondtam neki, hogy nem fogok kuncsorogni, hogy elmehessenk bevásárolni, vagy hogy feladhassam a maradék csekket. (net telefon) Mert múltkor meg az volt a baj.

Ha meg ad kérés nélkül pénzt egyből elköltöm(10000Ft) a boltban, mert megtartom a nagy bevásárlást.Akkor az a baja, de mondtam neki, hogy valamikor be is kell vásárolni!Nem jön haza magától a wc papír,stb, nem adják ingyen sem.

Elvagyok keseredve!

32. Myrthil (válaszként erre: 16. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:17

Ezen én nagyon kiakadnék.... :(

Tuti levenném hónap elején a teljes fizum, hogy a bank ne férjen hozzá, aztán a drága eloszthatná a saját fizetését mindenre...

31. Myrthil (válaszként erre: 14. - 00346cf747)
2009. nov. 2. 09:15

Zsebpénzt dugnak el???

Nálunk sincs az, hogy minden forintról beszámolunk egymásnak.

De pl ajándék vásárlás úgy történik, hogy megbeszéljük, ki mit szeretne, kinézzük, és megvesszük.

Mondjuk nőnap, évforduló, névnap picit más, mert ott virágot is szoktam kapni, amiről nem tudok, de minden évben kapok :)

30. tnde (válaszként erre: 16. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:14
Szinte ugyanez van nálunk is.AZ én számlámról megy minden,nekem szinte semmi nem marad.Ráadásul most munkanélküli vagyok.Valamit azért kapok.De az is elmegy a kajára.Úgy érzem magam,mintha sose dolgoztam volna.Holott engem soha nem tartott el.CSak ő úgy van vele,hogy a fizetése ami kemény minimálbér,az én számlámra megy.Nekem az legyen elég.Csakhogy minden számlát,hitelt az én számlámról vonnak le.Neki nincs számlája,nehogy már kínlódnia kelljen azzal is.Fájjon az én fejem az ilyeneken.
29. kavicska (válaszként erre: 26. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:12

"erdkes" egy fiatalemebr lehet a Ferjed! Az mar regen nem jo jel, ha az a reakcija egy problemara, hogy ok akkor el is valhatunk! Nem ertem! Nalunk a Ferjem dolgozik es valoban sok penzt keres, es soha meg nem kerdezi, hogy mit vettem, vagy mire koltottem! Az igaz, hogy nem is kell neki, mert mindent elmondok, de nem azert mert muszaj!

A masik, hogy 2 eve nem dolgozom es egyszer sem mondta meg azt, hogy keressek munkat, de nem is erezteti velem, hogy O tart el! Inkabb nekem rossz, hogy nem dolgozom! (de ez egy masik tortenet)

Miota vagytok hazasok?

2009. nov. 2. 09:08
külön kasszán vagyunk.
27. 00346cf747 (válaszként erre: 23. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:08
Most látom a másik általad indított fórumot. Nem illő, de mégis megkérdezem: biztos vagy benne, hogy ez a férfi szeret téged?
26. d029ea20ca (válaszként erre: 20. - C42aaaac41)
2009. nov. 2. 09:07
Voltam, de mostanra amikor azt mondom neki, hogy elválok, ha ez így marad, és nem találunk rá megoldást, akkor a válasz, nem az, hogy keresünk megoldást, hanem váljak, mert az én családomba ez a divat. Pedig csak arról van szó, hogy anyukám elvált, 20 év és 18 éve ugyanazon férfi mellett van, senki más viszont nem vált el a családban.
25. kavicska (válaszként erre: 16. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:06

Szerintem sajnos ez igy nagyon nem jo! Mert igy akkor Te vegulis csak dolgozol-dolgozol de elmegy a fizetesed a rezsire es ha szeretnel valamiert azert meg ugy kell konyorogni!

Talan felvethetned, hogy az O penzebol menjen a rezsi, hiszen most jon otthon a tel es lesz futes szamla es akkor talan a Te fizetesed megmaradna es akkor Te tudnad beosztani.

Nem tudom, nehez kerdes!

24. 00346cf747 (válaszként erre: 16. - D029ea20ca)
2009. nov. 2. 09:06
Rosszul tudja! Nem mindenütt így van. Szerintem az a szabadság, hogy ha meglátsz egy cipőt (jó vétel), vagy apró kiegészítőt, lakberendezési tárgyat, konyhafelszerelési eszközt, meg tudd venni, amennyiben szükséges. Jó, vannak olyan emberek, akiknek nem áll meg a kezükben a pénz, velük tényleg csak megszorítással lehet boldogulni. Ha nem erről van szó, akkor sajnos, rövid pórázon szeretne tartani :(
2009. nov. 2. 09:05
És sem vagyok a külön kassza elvén, de régen amíg nem voltunk házasok, sokkal jobb volt ez a része a kapcsolatnak. Ő fizette a rezsit, én meg a napi bevásárolást intéztem. Ő fizette a saját biztosításait, hitelét, én az enyémet. A megmaradt pénzzel meg mindenki azt csinált amit akart. De mindketten spórolósak vagyunk, szóval nem szortuk el, ha valamire kellett ketten összeraktuk. Mióta ez az új rendszer van, úgyis érzem, mintha már nem is tisztelne. Hiszen mivel nincs pénzem, és ő ad, ezért kicsit úgy tünök, mint aki, nem tudja magát ellátni. Na de! Ma mondtam neki, hogy besétálhat a bankba, és elintézheti maga a lakás hitelünket, ne mindig az én fizetésem felét vigye el!Az a pénz, ami nekem így megmarad, két hónapra is elég, és még fizut nem is kaptam!Nézett nagyot, de most tényleg nem fogom a saját pénzemből átutalni. Utána, meg úgy tesz, mintha ő tenne szívességet, amikor pénzt ad, mondtam neki, ha nem tudja megérteni, hogy ezért nincs pénzem, akkor ezentúl ő fizeti, aztán majd rájön!Hiszen az közös kiadás, eddig én fizettem, de most ráhagyom, fizesse csak!
22. 8559ed0e1b (válaszként erre: 21. - Ében11)
2009. nov. 2. 09:01
Nálunk is így van:)
2009. nov. 2. 09:00

közösen-mindegy kinek mennyi jön össze.

első a számlák...ebből nálunk nincs vita.

persze szereti ha jól beosztom...és ha valamit venni kell megbeszéljük...pl.ha elmegy bulizni akkor is elmondja mennyit költött...nincsenek titkok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook