Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nálam volt egy hétig a kis 5 éves unokám az őszi szünet... fórum

Nálam volt egy hétig a kis 5 éves unokám az őszi szünet... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
33. Bichi (válaszként erre: 30. - Icu 76)
nov. 5. 19:09

Nem korbetegség, bár lehet arra fogni...

Anyám is ilyen korú, és örülne, ha akár minden nap meglátogatnám, de persze nem fogom, és a vendégeket is szereti, főz nekik, még akkor is, ha magának csak összeüt valamit, sőt sokszor inkább rendel. Nagyim 90 évesen is főzni akart nekünk, alig lehetett lebeszélni, hogy na most már tényleg nem...

nov. 5. 07:10
Én is szeretem ha nálam vannak a gyerekek és már akkor hiányoznak mikor elmennek és pakolom a játékokat, rendet teszek, integetünk nekik, pedig nagyon lefáradok. Főleg mikor kisebbek voltak, csúszni, mászni, négykézláb, emelni, lerakni, stb. Minden porcikám fájt. Addig örüljünk mig jönnek, mert egy bizonyos kor után már a barátok, barátnők és programok beelőzik a nagyszülőket.
31. Myra
nov. 4. 20:21
Pont ugyan ezt érzem én is mikor elmegy tőlem az unokám.
30. Icu 76 (válaszként erre: 27. - Bichi)
nov. 4. 19:06
Úgy kezdtem,hogy nem szeretem ,ha látogatnak.Itt nem a családra gondoltam,hanem mindenkire,aki esetleg meglátogat.Ez bizony korbetegség.Aztán rátértem arra,hogy miért nem látogat a család.Itt eltérített a kezdeti témától az,aki azt írta,hogy főzzek nekik vegetáriánusat.Erre írtam,hogy megkímélnek.Nem várják el tőlem,hogy főzzek nekik,mert már magamnak se főzök,hordatom a kaját.A kérdésedre tehát azt tudom csak írni,hogy a családdal megegyezésképpen jól alakultak a dolgaim.De a látogatóim nemcsak ők. Velük problémásabb a helyzet. Ezzel be is fejezem a hozzászólásaimat.
29. Epresturmix (válaszként erre: 28. - Globus)
nov. 4. 16:45

Ugye? 🥹🥰

Az első busszal hazament. Istenem de rég volt.

28. globus (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
nov. 4. 16:38
Angyalom... 🙂💗
27. Bichi (válaszként erre: 16. - Icu 76)
nov. 4. 16:36

Szerintem sokan nem lesznek ilyenek, ennek semmi köze a korhoz. Ha vendég jön, nekem mindegy milyen kötelék, de figyelembe veszem, mit szeret, a gyerekeimnél/szüleimnél meg aztán plána. Főleg ha ritkán jönnek.

Egyébként kicsit kétértelmű, amit írsz, egyszer, hogy bánt, hogy ritkán mennek, máskor meg hogy milyen jófejek, mert megkímélnek, egyszer, hogy mindenki megelégedésére, utána meg hogy kitör az elégedetlenség.

Most akkor jó neked úgy ahogy van, van sem?

26. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Globus)
nov. 4. 15:14
Sose felejtem el, egyszer feljött nagyanyám az albérletbe ahol laktam és hajnalban szó nélkül hazament. Azt mondta nem bír máshol aludni. Azért megpróbálta.😃
25. Icu 76 (válaszként erre: 20. - Globus)
nov. 4. 15:13
Ez igy van,amikor csak lehet,megyek.De ők dolgoznak,meg egyéb elfoglaltságaik vannak.Így ritkán találkozhatunk.Lehetnék náluk,de ott is egyedül lennék.Akkor inkább a saját kényelmes otthonomban vagyok.
24. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 15:00
A világ egyik legjobb és legszebb dolga nagymamának/nagypapának lenni:) Semmihez nem fogható érzés. Imádjuk őket. Hiszem és vallom, hogy az élet ajándéka nekünk:)
23. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 14:13

Ha tenyleg jol telt, madkir is igy lesz.

En even ota kuldom az ajandekokat az unokatesom gyerekeivel is, akiket meg soha nem lattam. Es egy ku.va koszonomot sem kaptam. Neha a nagynenem kuldom egy zacsko gumicukrot a nevukben.

Ez nehez jatek.

22. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Icu 76)
nov. 4. 13:44
Sztem ez is tök érthető! Bár én mèg szeretem, ha jönnek a gyerekek😀 van egy 21 éves nagylanyom, remélem pár éven belül nagyi leszek 😃
nov. 4. 13:16

Imádom ha itt vannak, de azt is amikor anya jön értük.

71-évesen már az is jó ha egész nap bírjuk velük az iramot.

20. globus (válaszként erre: 10. - Icu 76)
nov. 4. 13:13
Menj el hozzájuk te! Így megkíméled magad a nagy felhajtástól, kicsit kitekintesz és találkozás is megvan. Grátisz, hogy akkor jössz haza, amikor akarsz.
19. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Józsibirka)
nov. 4. 12:57
mivel az apám rendőr volt,hol ide,hol oda küldték.aztán férjhez mentem,elváltam,de innét már csak a végsőre megyek.
18. Józsibirka (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
nov. 4. 12:55
Értem, Erzsike..👍
17. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Józsibirka)
nov. 4. 12:51
én születésem óta.megszámoltam,vagy 8 helyen laktam.de innét már csak a hamvasztóba,onnét Budára a kiserdőbe.
16. Icu 76 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
nov. 4. 12:26
Adja a Jóisten,hogy ne légy ilyen! Majd 78 éves korodban emlékezz vissza,mit írtak egykor neked. És lásd ,,mndemellett imádjuk egymást. Szeretnek annyira,hogy megkíméljenek.Ez a kialakult életmód mindnyájunk megelégedésére alakult ki.
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
nov. 4. 11:44
* bennem, nem benne. Bocs.
14. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 11:39
Biztosan megy majd még hozzád.🙂
13. andi6020 (válaszként erre: 9. - Icu 76)
nov. 4. 11:35

Ez, meg amit fentebb írsz csak azt erősíti meg benne, hogy nem akarok ilyen lenni.


Amúgy ha tudod, hogy vegetáriánusok, miért nem főzöl neki olyant, amit megesznek?

12. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 11:31

Anno amikor kicsi volt az unokahúgom (velük laktam) hétvégente elvitte az apukája magával. Általában már este mentem utánuk. Olyan rossz volt nélküle. 😞

Megszoktam, hogy csipog mellettem. És amúgy is utálok búcsúzkodni. Szívem 💔

11. Icu 76 (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
nov. 4. 11:20
Ez az igazság,ha néha meglátogatnak,nem olyan az együttlétünk,mint régebben.Nincs idejük,sietnek haza,nem eszik meg a főztömet,mert vegetáriánusok.Ha elmennek,kitör belőlem az elkeseredettség.De vágyom őket látni,,ezért inkább én megyek hozzájuk,de csak akkor mehetek,ha van rám idejük.A csetes üzenetek lassan elegek lesznek mindnyájunknak.
10. Icu 76 (válaszként erre: 4. - Tumbo2)
nov. 4. 11:12
Én is fogadtam őket pár évvel ezelőtt minden vasárnap,de most már nem igénylik.Így többnyire magam vagyok.
9. Icu 76 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
nov. 4. 11:09
Kedves Andi! Sajnos,az ember 70-en túl sokat változik,és ha egyedül marad,nem ismer saját magára.Sok mindent kihoz belőlünk a magunkra maradottság.
8. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Icu 76)
nov. 4. 10:53
Tökéletesen megértelek. Ahogy öregszik az ember egyre kellemetlenebb ha kibillentik a megszokott ritmusából. Én imádom ha jönnek a gyerekeim, főleg ha itt hagyják a kicsit. De bizony megkönnyebbülés ha hazamennek :). Igaz a mondás, hogy kétszer örül az ember egyszer ha jönnek a gyerekek meg egyszer ha mennek :).
7. andi6020 (válaszként erre: 2. - Icu 76)
nov. 4. 10:22
Remélem sosem leszek ilyen.
6. Józsibirka (válaszként erre: 4. - Tumbo2)
nov. 4. 10:19

Te máshová költöztél, mikor felkerült a Lányod Pestre,

Vagy mióta laktatok Fejér megyébe?

5. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 4. 10:12
Jaj isteneeem. De nehéz lehet most. 😥😥😥
4. tumbo2 (válaszként erre: 2. - Icu 76)
nov. 4. 10:11
szintén.a lányomék jönnek,de mivel egy szoba-konyha van,este mennek is vissza,olyankor sütök,főzök,de jobb,ha egyedül vagyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook