Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Naiv voltam, átvert egy varrónő, mit tehetek? fórum

Naiv voltam, átvert egy varrónő, mit tehetek? (beszélgetős fórum)


15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2023. szept. 19. 12:48
Köszönöm a linket. A kabátot még nem hoztam el.
14. secret8 (válaszként erre: 9. - Pipi57)
2023. szept. 19. 12:40

A varrónők (inkább ruhaigazítók) mostanában tényleg előre kérik a pénzt. Mivel általában szoknyaigazításról, nadrágfelvarrásról van szó, nem egetverő összeg, de el tudom kepzelni, hogy hiába dolgoztak, mert a végén nem megy senki a ruháért.

A kerdés itt az, hogy miert nem adott erről elismervényt

13. Regin_a (válaszként erre: 11. - Papája)
2023. szept. 19. 12:28
Papírral könnyű :)
12. Regin_a (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 19. 12:26

Vásárlók könyve a helyes név és csak akkor van, ha mint iparengedélyes dolgozik

Remélem a kabátodat még nem hoztad el, merthogy bizonyiték lehet ha nála van

Fogyasztóvédelemnek nem ez a feladata

Békéltető Testület

[link]


De semmit nem fognak intézni, tapasztalatból mondom

Azért próbáld meg!

Lehet még közjegyzőnél, /talán ügyvéd is, nem tudom/fizetési meghagyást indítani ellene. Ha nem mond ellent vagy nem elfogadható az indoka akkor jöhet a végrehajtás

2023. szept. 19. 12:22
Volt hasonlóesetem. Előleget adtam redőnyre, de a redőnyös nem jött. Az Iparkamarának jelentettem és elküldtem az átvételi elismervényt. Rövid időn belül visszakaptam a pénzem.
2023. szept. 19. 12:11
Nem tudom, hogy van-e engedélye. A NAV-nak mindenképpen jelentem, ma elmegyek és megpróbálok adatokat gyűjteni róla. (Név, telefonszámla,eng.szám stb). Panaszkönyvnek vajon kell lenni ilyen helyen?
2023. szept. 19. 12:05

Eleve az furcsa ,hogy előre kellett kifizetni ,az el nem végzett munkadíjat.

Elég ha csak a NAV-nál jelented be,mert számlát sem kaptál,igaz nem is volt miről.De legalább a pénz átvételéről kellett volna.

Lehet nincs is engedélye?

2023. szept. 19. 11:51
Elég sokat fizettem, 12.000 forintot. Meggondolatlanság volt. Folyamatosan azt hangoztatja, hogy mindenki előre fizet. Tegnap, mikor nála jártam, éppen egy hölgy rendelését vette fel. Mindent hallott.
7. Titkoskert (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2023. szept. 19. 11:35

Benéztem, figyelmetlenül olvastam, az adatai elkérésével, a számlára gondoltam.

Egy bejelentést megkockáztathatna, hátha kimennének próbavarratásra. Hátha ugyanezt eljátsza.

Nem tudom mennyit kérhetett el, de bizonyíték nélkül, marad a tanulópénz.

6. Betsy78 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 19. 11:34
A rendőrséggel semmire se megy, ha nincs bizonyítéka. Tapasztalat, kb egy hét után kiküldik hogy "nem bizonyítható hogy bűncselekmény történt, a nyomozás lezárásra került". 50.000 Ft alatt meg eleve nem is bűncselekmény, csak szabálysértés.
2023. szept. 19. 11:24
Rendőrségen feljelenteném.
2023. szept. 19. 11:23

Rendőrség?

Mennyit fizettél? Lehet, hogy ez lesz a tanulópénz?

3. Alnisa (válaszként erre: 2. - Titkoskert)
2023. szept. 19. 11:21

Igen, de hogy bizonyítja, hogy fizetett neki?

Sztem számlát még nem kapott. Ha igen, akkor azért egyszerűbb.

Tudom elég elavult ötlet, de egy erős férfival odamenni? Talán erősebb a ráhatás.....

2. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 19. 11:12
Fogyasztóvédelemhez írnék.
2023. szept. 19. 10:53
Sziasztok! Segítséget kérek! Több, mint egy hónapja varrónőnél jártam. Arra hivatkozva, hogy többször átverték előre kérte a pénzt. Felírta az adataimat a megírandó számlához ( ő anélkül nem dolgozik). Sok munkára hivatkozva 1 hét türelmet kért. Későn tudatosult, hogy ő nem adott semmilyen papírt. Másfél hét múlva elköltözött 1 utcával arrébb, újabb 1 hetet kért. Aztán még egyet. Tegnap jártam nála, még mindig nem készült el, ezért már a javítandó kabátot és a pénzt kértem. Arra hivatkozva, hogy nincs pénze, nem fizetett. Most már arra jutottam, hogy mindenképpen a pénzt szeretném vissza, elfogyott a türelem, másik varrónőt keresnék... Mit tehetek? Hova forduljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook