Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyszülői kapcsolattartás fórum

Nagyszülői kapcsolattartás (beszélgetős fórum)

12. Evin86 (válaszként erre: 9. - Borsóleves)
2013. aug. 9. 13:05

Szia,


havonta legalább egy napot biztosítani kell a nagyszülőnek, de ebbe nem tartozik bele az ott alvás, ennél több is lehet, ha megegyeztek, viszont ha nem, azt a gyámhivatal szabályozza, rügzíteni kell a kapcsolattartás idejét, módját, átadás, visszaadás pontos helyét, idejét, szóval érdemes lenne megegyezni, ha nem, nem dönthet úgy a gyámhivatal, hogy az egyik félnek nagyobb terhet kelljen ezzel bevállalnia, mint a másiknak.

11. lawine (válaszként erre: 9. - Borsóleves)
2013. aug. 5. 14:40
Valamennyi láthatási joguk van, annyi, hogy az rendszeres kapcsolattartásnak minősüljön. Onnan kezdve annyit találkoznak, amennyit az ügyintèző és te hagytok nekik. Elvileg a kapcsolattartás nem boríthatja fel a családotok életét. Aztán, hogy a gyámügyes mit tart elégnek vagy soknak, az más kèrdés. :S Kitartást! :)
10. lawine
2013. aug. 5. 14:29
Bocsi, hogy rég nem írtam! A mi ügyünk a következőképpen alakult: bementem én is egyeztetni a gyámügyi ügyintèzővel, ami elég..khmmm...érdekesre sikerült. Felolvasta a jegyzőkönyvet, amiben szó szerint az állt, hogy a nagyapja azért nem láthatja a gyereket, mert én nem viszem át hozzá.(!!!???wtf) Ezért azt kéri, hogy havonta 2-3 alkalommal vigyem oda a fiamat. Az ügyintèző szerint ez teljesen korrekt volt, és szerette volna ha belemegyek. De nem őrültem még meg, így az lett a vége, hogy 2 hetente egy napon másfél órát találkozhatnak a kapcsolattartási ponton, a kerületünkben, a gyermekjólétinél. Ennyi. Nem vagyok boldog, de vállalható a dolog. Szvsz nem fog ez sokáig tartani. Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt, vagy nekem privátban írt! Szerdán lesz az első láthatás, így szívesen megosztom a tapasztalataimat és az eddig felhalmozott információimat ebben a témában, akit érdekel! :)
2013. aug. 1. 12:08

Sziasztok!

Így több év után újra itt...üdv mindenkinek:)

A téma azonban nem ilyen vidám:( A kisfiammal születése óta a szüleimnél élek, akkor elváltam, már a nyolc év is úgy telt el, hogy a szüleim teljesen magukénak tekintették a gyerekemet, mindig azt kellett csinálnia, csinálnunk amit ők mondtak, rám nem kellett hogy halgasson, engem mindig lehülyéztek előtte, stb. ráadásul el sem mehettem sehova, így ismerkedni sem volt lehetőségem, míg tavaly októberben meg nem ismertem a párom, akivel jelenleg is együtt élek, mert végre sikerült elhelyezkednem dolgozni, őt itt ismertem meg, mindenünk megvan a kisfiam elfogadta, édesapjaként szereti, viszont a párom is, szép házunk van, mindennel együtt amire a gyermeknek szüksége van, szeretet, boldogság, minden minden.....és ezt a szüleim nem tudják elfogadni, most folyamatosan a gyámhivatalba, a bíróságra járnak, és mindent megtesznek azért hogy a gyerekemet "visszakapják", nem volt elég ha hetente egy napot ott lehetett nálunk, egy héten többször több órát akarnak hétvégével, és ha tehetnék persze akár örökre is, mikor a gyerekem hazajön nem ismerek rá, újra a régi lesz, neveletlen, stresszes, frusztrált....MIT TEGYEK, MIK A JOGAIK???Tudom, hogy joguk van látni, de milyen sűrűn, mennyi időtartamban, minden formában nekem kell hozzájuk alkalmazkodnom, mert most az van, ha d.u. dolgozik a nagypapa d.e. kell hogy biztosítsam a láthatást, vagy fordítva, hétvégéket akar több napra, aztán pont ma volt hogy felhívott a gyerekjólétis csaj az újabb kérelmekkel és elöntötte a düh az agyamat, elég volt, nincs hétvége, nincs több óra heti egy nap három óra!ELÉG VOLT!!!!Ne akarjanak a szülei lenni, nem hogy örülnének hogy végre sikerült találnom egy olyan társat amilyet sok ember egy életen át keres, elfogadott szőröstűl böröstűl, családot tervezünk, esküvőt:)Boldog vagyok de miért nem engedik???????Segítsetek kérlek ha van tapasztalatotok vagy csak egy jó szó!!!Nagyon KÖSZÖNÖM!!!!!!Zs.

2013. jún. 25. 15:14
Én nem is értem egyáltalán, hogy ő miért írt egyáltalán a gyámügynek? :/ ha alkoholista lennél és hasonlók, akkor ok? de , most nem azért, de miért ő mondja meg, hogy mikor hova menj a gyerekkel?? főleg ha már volt is leszervezett program.
2013. jún. 25. 15:04

borzasztó,hogy ilyennek vannak egy családban,Ő miért nem próbál alkalmazkodni egy kicsit hozzátok??


meglehetne mindenféle gyámügy nélkül oldani ezeket a dolgokat :(

2013. jún. 25. 14:33

Köszönöm, hogy már ennyien írtatok!:) Nem akarom a befeketítősdit játszani, pont annyira szeretném kiteregetni az ő szennyesét, mint ő fogja az enyémet.

De tök bután sem szeretnék odaállítani, aki azt sem tudja mi van.:)

2013. jún. 25. 14:27
Remélem nektek jobb ügyintézőtök lesz, mert aki a miénket intézte az figyelembe se vette, hoyg szóvá tettem, hogy anyós cukros, állítólag rákos, élettársa is rákos(az mellékes, hogy nem hiszem el) nem is fiatalok, cigiznek. Anyós a harmadikra fellépcsőzve fuldokolt...
4. Noarashi (válaszként erre: 1. - Lawine)
2013. jún. 25. 14:27

Múltkor olvastam vhol vmi jogi oldalon, hogy a nagyszülőnek, vagy a szülő testvérének is jogában áll látni a gyereket. De persze azért ez nem így megy, hogy a nagypapi kijelöl vmi lehetetlen időpontot és ugráltat titeket.

De többet nem tudok én sem. Jobb ha gyámügyre bemész és elmondod, hogy mi a szitu.

3. f08844d0fd (válaszként erre: 1. - Lawine)
2013. jún. 25. 14:25
Gyámhivatalon pontosan le fogják írni, hogy egyeztek meg, de a Nagyszülőnek kell háztól házig vinnie a gyereket. Végig csináltam volt anyóssal.
2013. jún. 25. 14:22
Mond/írd ezt meg így a gyámhivatalnak is.
2013. jún. 25. 14:20

Apámmal eléggé megromlott a kapcsolatunk, már nem is beszélünk. Van egy 3 éven aluli fiam és állítása szerint látni szeretné. Soha nem tiltottam, nem mondtam, hogy ne, nem akadályoztam, sőt míg kisebb volt, kifejezetten elősegítettem, csak ritkán élt vele - talán összesen 5 alkalommal.

Kb két hónapja van ez az őrület, hogy látni akarja. Egyszer elvittem hozzájuk, de mikor a következő alkalommal is ezt kérte, jeleztem, hogy az általa megadott időpont nem jó, és felajánlottam egy másik időpontot egy másik helyszínen. Erre felháborodott és írta, hogy márpedig akkor és ott vár minket. Természetesen nem mentünk, mert tényleg más (hónapokkal előre leszervezett) programunk volt.

Aztán ma megjött a levél a gyámhivataltól.:) Ismerve őt, nem ért váratlanul. Csak azt sajnálom, hogy tényleg nem a gyerekről szól, hanem ellenem irányul, nekem legyen gondom belőle.

Nekem mindegy, láthatja ha akarja, eddig sem voltam ellene. De azt szeretném, ha nem nekem kéne súlyos ezreseket kifizetnem, hogy elvigyem hozzá (nem élünk jól, neki céges autója van, fizetik a benzint).

Hosszúra nyúltam, elnézést.

Szeretném a tanácsaitokat, tapasztalataitokat kérni, hogyan is zajlik egy ilyen ügy, nekem milyen lehetőségeim vannak, mibe van beleszólásom, mibe nincs. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook