Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon kevés pajzsmirigy hormon és terhesség; Ki tud erről valamit? fórum

Nagyon kevés pajzsmirigy hormon és terhesség; Ki tud erről valamit? (tudásbázis kérdés)


17. ju75
2010. márc. 3. 19:44
Neked mik voltak a tüneteid? Én amióta abbahagytam a fogamzásgátlót híztam kb. 10 kg, fáradt vagyok, hőhullámaim vannak és állandóan teltségérzetem van. Pedig alig eszek valamit!
16. Talentum (válaszként erre: 15. - Almira_)
2009. febr. 26. 16:56
én azt olvastam, hogy lehet.
2009. febr. 15. 21:39

8.Indoor kérdése

Ez engem is érdekelne. Lehet mellette fogamzásgátlót szedni?

14. Szilvita (válaszként erre: 13. - B2d5b6928f)
2009. febr. 10. 12:17
Persze, hogy az lesz. Nekem azt mondta a doki, hogy a gyógyszer ugyanazt a hormont tartalmazza amit a szervezet maga is megtermel. Akkor meg biztos pótolható a hiány. És épp azt mondom, ha nincs rendben a pajzsmirigyhormon, akkor teherbe sem esnél....
2009. febr. 10. 09:21
szia köszi hogy válaszoltál legalább te.énnem is attól félek hogy terhes lehetek e hiszen azt már tapasztaltam hogy könnyedén,én attól legjobban hogy egészséges lesz e?
12. Szilvita (válaszként erre: 10. - B2d5b6928f)
2009. febr. 9. 15:41
Sajnálom:( De ne add fel, gondolom a hormonok akkor is pótolhatók, ha nincs pajzsmirigyed!
2009. febr. 9. 15:40
Nekem nyáron derült ki, hogy alultermel a pajzsmirigyem. Én is az L-thriroxint szedem. Novemberben teherbe is estem, pedig elvileg a dokik szerint (nem a pajzsmirigy miatt) természetes úton nem sok esély volt rá. A terhesség legelején, kb. 3-4 hetesen ismét magas volt az érték,akkor emeltek az adagomon és azóta rendben van. Nem hiszem, hogy a pajzsmirigy miatt ne lehetne terhes, hisz egy egyszerű hormongyógyszerrel pótolható.
2009. febr. 8. 16:06
sziasztok nekem 4 éve kivették az egész pajzsmirigyem.3 honappal ezelött rögtön teherbe estem ahogy terveztük de a 12.heti uh-n elhalt magzatot találtak.ez 1 hete volt.várom a szövettani eredményt.mindenhol azt olvasom hogy terhesen emelik az adagot nekem kicsit csökkentettek mert állitolag ugy volt jo.de mégsem sikerült..szerintetek szülhetek még pajzsmirigy nélkül egészséges gyereket?ha valaki igy szült kérem segitsen tanácsával.
2009. jan. 27. 15:08

Sziasztok!


2000 otta szedem az euthyrox75-t.Az akori házi orvos nem vette észre,hogy be gyuladt a pajzsmirigyem.Szerintetek az lehetséges,hogy ez a gyógyszer be kavar a menstruácioba ?Lehet mellete fogamzásgátlo gyógyszert szedni?

2008. szept. 15. 23:35
Sziasztok! Én már csökkent p.működéssel születtem (33. éve múlt) féléves koromban vette észre a védőnő és a gyermekorvos. 2005. ben szültem. Nem sokat kellett várni a terhességre, második hónapra sikerült. Minden rendben nála, ősztől ovis, most tervezzük a 2. babát. A várandósság gondtalan volt, levéve azt az enyhe kis vérzést az elején. Azt mondhatom hogy még az utolsó hetek is megfelelően teltek élveztem minden percét. 2 és fél héttel előbb született mivel el kezdett szivárogni a m. víz, de fájás még indításra sem jött. A spinális a. nem sikerült tökéletesre, ezért altatásban jött világra. Teljesen egészséges gyönyörű kisbaba.A tavalyi ötórás gerincműtétnél sem volt semmi probléma (háztartási baleset). Mindennap szedem az L-thyroxin 100-at, egy héten ötször 175 mikrog, két nap 150 mikrog. míg élek, persze nem mindig ebben a dózisban, de ebből semmit nem veszek észre. Járok kontrollra igény szerint, terhesség alatt sűrűbben kellett vértesztet végezni. De azon kívül nem is zavart soha. Lehet hogy most is várandós vagyok, még korai a vizsgálata, de alíg tudom kivárni ezt az időt.
7. Talentum (válaszként erre: 6. - Bzanna)
2008. júl. 10. 13:09
szia, honnan tudod, hogy attól lettél beteg?
2008. máj. 20. 13:04

Szia!


Azért nem ártana felkeresnie a barátnődnek egy pajzsmirigy-szakrendelőt. Ugyanis ha a pajzsmiriggyel gond van, a babának (ha végre megfogan) fejlődési rendellenességei lehetnek.

Én személy szerint az ilyen natúrboltos marhaságoktól lettem pajzsmirigy-beteg. Semmi extra, egyszerűen egészséges akartam maradni.

2008. febr. 29. 12:34
Szia! mivel az orvosok csak hormonnal pótolják a dolgokat, eszükbe sem jut, hogy a táplálkozással, vagy a gombákkal van a gond itt. Szerintem az egész szervezetét regenerálni kellene, tisztítani és megtáplálni. Összességében kellene feljavítani.
2008. febr. 29. 10:40

Nagyon koszonom a valaszt, feljegyeztem es mindenkepp megmondom a baratnomnek!

Gratulalok a pocaklakohoz, es jo egeszseget kivanok nektek!

3. lilla82 (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2008. febr. 29. 10:36

Szia!


Nekem is nagyon alacsony volt a paizsmirigy hormontermelése, örökletesen, és ezért nehezen is tudtam teherbe esni. Édesanyámnak egy természetgyógyász orvosa a Forever Living Products termékét ajánlotta a problémára, konkrétan a "fields of greens"-t, és neki helyreállt ez a gond. Én is elkezdetem használni, helyreálltak az értékeim, és azóta 4. hónapos terhes vagyok, és nincs semmi gondom a pajzsmiriggyel, de a terméket azóta is folyamatosan fogyasztom.

2008. febr. 29. 10:09
Egy baratnom nagyon el van keseredve, mert szinte alig termel a pajzsmirigye hormonz. Napi gyogyszert szed. Majd egyszer szeretne kisbabat, de ugy all a temahoz, hogy annyira nehez lesz, meg olyan macera, hogy elore fel tole. Mivel biztassam? Azt mar mondtam, hogy barmibe kerul, megeri, de okosabbat vagy konkretabbat nem sikerult.
2008. febr. 29. 10:08
Nagyon kevés pajzsmirigy hormon és terhesség; Ki tud erről valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook